» »

Povožene diskete s certifikatom

Povožene diskete s certifikatom

Jose ::

Imel sem certifikat za klik in to na dveh disketah. Naredil clean install winsov. uvoz p12 certifikata ni šel, ker pc ni spoznal nobene diskete. Kasneje sem ugotovil, da je bil eden pinov na disketniku upognjen, diskete niso bile zaščitene in je disketo povozilo. Diskete več zgleda nimajo MBR.

V službi imam tudi klik in isti certifikat a ga ne morem izvoziti v p12 formatu ampak v p7b formatu. Mislim, da tega ne gre uvoziti.

Klik v glavnem uporabljam doma in bi bilo zelo zaželjeno nekako pridobiti certifikat nazaj.

Torej ali je možno kako dobiti certifikat iz PCa v službi in ga doma uvoziti? V službi imam IE6.0.

Ali obstaja kaka verjetnost za restavriranje podatkov iz povožene diskete? S katerim orodjem? Namreč ko vstavim te diskete, mi predlaga formatiranje le teh.
Z GetDataBack lahko verjetno iz starega diska (Firefox s certifikatom in IE7 s certifikatom) restavriram kako datoteko. Bi katera stara datoteka pomagala? Kje? Katera?

Bojim se, da bo treba naročiti novi certifikat.

Maheri, se da kako pomagati?

LP, JOSE.

solatko ::

Če imaš USB ključek, ali prenosni USB čitalec kartic, enostavno izvoziš ključ iz službenega računalnika in ga doma uvoziš. Na IE greš enostavno v Tool - privacy - certifikati - export - odtipkaš geslo in slediš postopku. Doma priključiš medij, odpreš explorer in po istem postopku ključ uvoziš. Če boš to naredu z disketo, jo prej formatiraj.

StratOS ::

"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

boych ::

Zdaj je odvisno kako imaš naložen certifikat na službenem računalniku, če ti omogoča izvoz z "private key-om" pol ga lahko izvoziš na službenem in uvoziš na domačem, če ti pri izvozu ne ponudi te možnosti, potem lahko na certifikat na službenem kar pozabiš.
Lahko pa poizkusiš rešiti file iz diskete z kakšnim file rescue programom, recimo PC inspector file recovery ali kaj podobnega....
V najslabšem primeru pa te bo nov certifikat stal 10€....
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

Jose ::

Hvala. Mislim, da to tako enostavno ne gre. Ker mi image XPjev z naloženim certifikatom ne dvigne PCa, lahko dostopam samo do posameznih datotek. Certifikat na ghostani particiji ni bil izvožen, zato ga tam ni, so pa vse datoteke na particiji.

Cilj mi je bil pridobiti znanje, ker mi 10€ ne pomeni tako dosti. Torej v ponedeljek na banko po nov certifikat.

Bom pa nov certifikat backupiral na neizbrisljive medije. Aja, certifikat, ki je bil na disketi je konkretno povožen in ga nobeden od dveh programov, ki sem jih sprobal, ni videl. Zanimivo, da imam dva potekla certifikata. V službi pa certifikat ni izvozljiv.

Hvala še enkrat, JOSE.

P.S.: Če ima kdo kako idejo, sem zanje odprt do ponedeljka, ko bom verjetno naročil novega.

Microsoft ::

Ne poznam vsebine map, vendar bi si ogledal, kaj se dejansko nahaja v sledecih mapah na sluzbenem PCju:
C:\Documents and Settings\user\Application Data\Microsoft\Crypto\RSA
C:\Documents and Settings\user\Application Data\Microsoft\Protect
C:\Documents and Settings\user\Application Data\Microsoft\SystemCertificates


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

solatko ::

Če si certifikat za klik v službeni računalnik uvozil, ga enostavno lahko tudi izvoziš, na katerikoli zunanji medij (pogoj je samo poznavanje glavnega varnostnega gesla), to je CD, vse vrste kartic SD,CF,DATA STREAM...., diskete, USB ključek. To je izvedljivo, če se iz službenega računalnika lahko normalno prijaviš v KLIK. V primeru, da tega ne moreš, je edina rešitev nov certifikat.
Postopek je sledeč - odpreš IE - tool - internet options - content - certificates - nlb - export - napišeš geslo, določiš medij in ola. Če veš za geslo, ni nikakeršnega problema.

Certifikatov se na disku ne da obnoviti - zaradi varnosti. Kateri program uporabjaš za izdelavo slik diska C - meni Acronis true image 10 home obnovi celotno particijo s certifikati in gesli, še nikoli nisem izgubil niti enega faila. Vso srečo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NLB Klik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10722985 (1816) Tomas 33
»

Prevzem certifikata za Klik NLB

Oddelek: Pomoč in nasveti
152700 (2471) b3D_950
»

Kam se shranjujejo certifikati v IE?

Oddelek: Omrežja in internet
51072 (985) amigo_no1
»

Povrnitev certifikata

Oddelek: Pomoč in nasveti
166858 (6185) germanistek
»

cerifikat za klik nlb (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
698523 (7442) solatko

Več podobnih tem