» »

Računovodski programi

Računovodski programi

segi ::

LP!
Iščem za podjetje vse vrste ekonomskih računovodskih programov.
Ne vem katera podjetja v SLO se s tem bavijo.

Prosim če mi lahko malo svetujete kaj je pametno kupiti in kaj je popolna bedarija. Če pa imate URL naslov od teh programskih hiš, pa bom tudi vesel. :D
:D
Hvala za vnaprej.
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

Mercier ::

bass

Se sicer ne spoznam na to sceno, vem pa, da je na tem podjetju doma en dober programer.

Brane2 ::

Datalab (Pantheon) - Prodaja COSIS d.o.o.

Peachtree prodaja ITA + d.o.o., Anter d.o.o., DZS d.o.o.

PerfTech ma tud nekaj (mislim, da je Krmar, pa še eden je, ki mu zdaj ne vem imena...)

Sam sem kupil Pantheona in bom v kratkem prodajal Peachtreeja, če to rabiš...

segi ::

Ja samo zanima me kaj zmore. Ali ima možnost večstavnega knjigovodstva ali....
Skratka malo mi ga opiši kako si zadovoljen in to.:D

Ali imaš veliko firmo??
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

rc-car ::

Pri nas imajo nek program od Meloma. Ce vidis kaj takega teci stran, ker program sucksa in imajo stalne probleme z njim. In se serviserji rihtajo in rihtajo in nic ne urihtajo.. :\
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rc-car ()

Brane2 ::

Paaa, da glih crkavam od zadovoljstva, ne bi kupoval Panteona.

Drgač, zadnje verzije Peachtreeja kar nekako delajo, sam zdej sem se že odloču za Panteona.

Peachtree je lahko čist O.K. stvar za majhno firmo. Stvar ti zračuna DDV, ima glavno knjigo, kao neko blagajno ( ki je praktično ne uporabljam-ne delamo s $$$), kao neki vnos plač zaposlenih (kjer pa v bistvu vse nardiš ročno), nima drugih načinov izplačil (avtorski honorarji itd.), lahko ti pa kao zračuna bilanco....

Težek minus mu je, da včasih kaj zajebe pri knjiženju računov, plačil itd. Saj stvar ima opcijo za popravljanje napak v bazi ("preverjanje celovitosti baze"), sam to me je ugriznilo u tazadnjo pri letošnji bilanci in s tem se ne bi več zajebavu. Saj ko porajtaš, kje so mine v polju in kje raje ne hodit, dela lahko čist O.K., sam če ti stvari vnaša kaka deklica za vse, lahko hitro nardi orto sranje.

Dokončen vzrok, da gremo drugam je to , da laufamo revijo in naši odnosi s strankami so lahko kompleksni (kdo je naročen od katere številke, potem folk ki ima več naročnin itd) in peachtree enostavno ni mel opcij za vse želje. Tud izvoz podatkov iz baze spominja na "Ničiju zemlju", ki ga pa recimo rabiš, če hočeš poslati naročnikom revije itd....
Drgač, za kakšno bolj klasično firmico je lahko čist O.K. stvar...

segi ::

Brane2 ali poznaš še mogoče kakšno firmo, ki se bavi s temi računovodskimi programi??

Prosim če mi poveš njihov spletni naslov.
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

Brane2 ::

Niti ne. A ne moreš nardit searcha na matkurji alpa najdi.si ?

ToniT ::

Nova Vizija iz Celja - http://www.vizija.si

Stvar dela ns MSSQL - zelo kompleksna zadeva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()

Yohan del Sud ::

Če si mala firma lahko poskusiš tudi na Hishopov SBB. Sam ga uporabljam in sem zelo zadovoljen z njim. Če boš kdaj slišal za program Virtuoz, beži stran kot te noge nesejo, nikakva podpora, kompliciran pristop in foxprojeva baza...

perci ::

Brane2: Pantheon kokr vem (popravi me, če se motim) dela na Ms sql serverju. A to pomen, da moraš tut ms sql server nabavt al kako. Pa slišal sem tudi, da ima ta Pantheon polhn bugov in da ti ga tudi nekoliko po meri naredijo, če hočeš. Sam pol to že ni za neko malo firmico ampak za srednje velike in velike firme. Vprašal bi te koliko imaš zaposlenih, če ni to skrivnost?

Lep pozdrav

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Brane2 ::

Ne bi o tem točno kokzaposlenih , mislim pa da nas lepo pokrije dvojina, ko gremo na pir ;o)

Moram reč, da o Pantheonu še precej malo vem. Kupu sem, ga ker sem vedu, da Peachtree ne bo O.K. rešitev trajno zame in ker ga je eden od dealerjev, ki je prej prodaju Peachtree takrat v prehodnem obdobju ponujal extra ugodno. Od takrat do danes ga praktično nisem uporabljal in šele zdaj zajemam sapo za prehod.

Torej, Pantheon ni optimalna izbira za firmo naših dimenzij, al kad je bal nek je maskenbal ;o)

Kar se MSSQL serverja tiče, je za enouporabniški dostop zadosti tisto, kar maš na instalacijskem CDju.
Za kej več rabiš poseben server, kar pomeni cca. 150 kSIT. Aja, osnovna varianta lahko dela z bazo velikosti do 2 Gb, kar je zame vsekakor zadosti...

O bagovitosti ne bi vedu kaj dosti. Je pa res, da so updatei stalno na voljo in da stvar updejtaš kar po netu. Sam klikneš na "nova verzija" in stvar potegne dol, kar rabi...


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

fictionel ::

mogoce vasco?
(mislm njihove programe >:D )
je pa v kranju...

segi ::

Veliko vas je naštelo različne proizvajalce.
Ali jih lahko malo bolj podrobno opišete in poveste svoje mnenje.Vzamite prosim zgled BRANE2.

Še enkrat program potrebujem dokaj velik s podporo za mrežo. Namen imam voditi knjigovodski servis.

Hvala
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

Yurko ::

Naj samo še spomnem na dva programa: Birokrat (firma Andersen, če se prav spomnim) in Hermes (Hermes SoftLab).
Obadva sta podobna, s tem, da je Hermes mogče nekolikanj bolj prirejen za računovodje (ni treba tolk z miško kilometrov nabirat).

LP, Yurko

segi ::

Kako pa kaj kvaliteta teh dveh programov.
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

Yurko ::

No, sestra je računodja, pa bi ona najbrž lahko povedala več. Vem, da je nekoč delala na Hermesu, sedaj pa na Birokratu. Oba ponujata tudi mrežne verzije (SQL), vsebujeta celotno računovodstvo (plače, davki, bilanca,...), kej več ti pa ne znam povedat. Sestre pa ni doma. Ti priporočam, da se dogovoriš za kakšno prezentacijo, preden nabavljaš, ker menjak računovodski sistem ni ravno vsakdanje opravilo.

Ko smo ravno pri tej temi: v podjetju kjer delam, uporabljajo SAOP. Tega ti NE priporočam, zadeva ne dela sploh. Imamo mrežno verzijo, pa niti dva ne moreta naenkrat delat, ne da bi se kej čudnega s podatki dogajal. Serviserji pa pojma nimajo, kaj se dogaja. Aja, pa pri SAOPu imaš cca 7 različnih programov, medtem ko je v Birokratu/Hermesu kompletno računovodstvo združeno v en program. Sta pa slednja dva cenovno najbrž na višjem rangu (samo špekuliram), ampak po moje se splača enkrat 'orenk' investirat, da je pol mir.

Lp, Yurko

segi ::

Glede hermesa so mi ga odsvetovali.
Katera firma dela ta birokrat in prosim za spletni naslov.
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

Vanich ::

A zato je Hermesu iz Futurame ime Hermes ?

LojzePek ::

Kaj pa SAOP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LojzePek ()

Yurko ::

Hermesa, da so ti odsvetovali. Hmm, čudno, sej jest slišim da je to eden boljših (če ne naj) programov v Matkurji. No kakorkoli, odločitev je seveda tvoja.
Aja, tole sem hotu napisat Birokrat dela fima www.andersen.si oz. www.ambient2000.com
kjer si lahko dolpobereš tudi delujočo demo verzijo (mislim da do nekaj 10 vnosov) in seveda priročnik. Naj samo še dodam, da je program (v kolikor si naročen na tako storitev) redno updejtan (spremembe zakonov ipd.)

Obilo uspeha pri nakupu!

LP, Yurko

segi ::

Mogoče ne misliva enakega Hermesa. Tistega, ki so mi ga odsvetovali naj bi izdelala firma DATALAB. Baje je primeren samo za manjša podjetja.

REčite mi, kaj bi mi vi svetovali, če bi potrebovali en kompleksen program za veliko firmo??
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

segi ::

Yurko: Kaj pa ti uporabljaš???
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

Yurko ::

Jest osebno nič. Mamo pa doma malo firmo (11 zaposlenih) in birokrat dela BP.

Kar se hermesa tiče, misliva istega, ampak poznam kar nekaj podjetij (50+ zaposlenih pa tja do nekaj 100), ki uporabljajo hermesa in slišim zgolj pohvale.

Ampak kakor sem že reku eno par postov gor. Zapiči se v dva-tri programe in pusti da ti jih podjetja predstavijo. Edino tako ne boš kupu mačka v žaklju.

LP, Yurko

zdravc ::

Jaz delam v podjetju, za razvoj informacijskih sistemov na Oracle bazi. Osebno sem zadolžen ravno za računovodsko področje. Imamo sistem, ki omogoča vodenje poslovanja za več pravnih oseb hkrati s skupnimi šifranti, kar je primerno ravno za računovodske servise. Naša stran je HRC , pišeš pa mi lahko na naslov služba ali domači, v kolikor te zanima. Programski paket je sicer namenjen za večja podjetja, ker deluje na Oracle bazi, ki sicer ni poceni. Lahko pa deluje tudi na enem PC-ju v personal bazi, ki je cenejša.
kdor zna pa žih

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zdravc ()

segi ::

Zdravc tako ti povem(se opravičujem, samo na forumu se vsi tikamo:) )Rabim eno resno zadevo, ki mi bo delovala in bo podprta še nekaj časa.Seveda se v detajle ne bova spuščala tukaj na forumu ampak lahko pričakuješ e-mail, v katerem ti bom zastavil nekaj strokovnih vprašanj glede računovodstva.No ne jaz ampak tista oseba ki obvlada knjigovodstvo.NAjlepša ti hvala, da si se javil.

Samo nekaj me zanima.Govoril si o neki bazi, s posebnim imenom.Daj malo opiši zadevo! Pa še to mi povej, če bi jaz imel naprimer mrežo petih računalnikov.Eden računalnik deluje kot strežnik in je vedno vklopljen in na njem je kompletna baza podatkov in seveda na njem nihče ne dela drugi štirje pa imajo omejena pooblastila.naprimer eden lahko vnaša drugi briše tretji pa dela kar hoče.Ej ne me vzet dobesedno, ker samo nakladam.Vse to zaradi boljše predstave o tem kaj jaz potrebujem.Ali takšno mrežo vaša zadeva podpira??

Joj pa še nekaj mi povej.Ali je ta tvoja firma resničen avtor programa ali ta firma samo dila (razpečuje program)??

Glede podrobnosti pa se čujeva na email.Nekje v prihodnjem mesecu.Da, na začetku meseca.;)
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

zdravc ::

Baza o kateri sem govoril je ORACLE najbolj znana relacijska baza na svetu in tudi najbolj zastopana tako v Sloveniji kot tudi v svetu. Naš IS je v celoti razvit pri nas, kar pomeni, da smo avtorji in lastniki. Sistem je polno interaktiven, kar pomeni, da se vsaka sprememba sproti sprocesira do konca, to je do glavne knjige, če je to knjigovodska sprememba. Vsi podatki so vsem trenutno dosegljivi v skladu z dovoljenji. Oracle baza se v večini primerov uporablja ravno v sistemih strežnik/klient. Strežnik lahko deluje z različnimi OS (WIN-NT,2000,XP, Unix,VMS,Linux).Z nakupom našega IS sistema je tudi nakup baze cenejši, ker smo eden od večjih zastopnik Oracle baze v Sloveniji poleg Oracle Slovenija seveda. Upam da sem ti dovolj odgovoril.
Lep pozdrav.
kdor zna pa žih

Milko ::

Eno takih podjetij je tudi HermeS (to ni Hermes SoftLab). Vec podatkov bos nasel na njihovi domaci strani. Programi so baje zelo dobri, vsaj tako pravijo uporabniki. Mas veliko opcij, tako da najboljse da si pogledas homepage. Majo pa sedez v Krskem, poslovna enota je pa tudi v Ljubljani.
LP

Brane2 ::

pa saj to je to. Pantheon je nadaljevanje Hermesa, sam da zdej ni petsto modulov, ampak kličeš en program...


segi ::

Hvala vsem za odgovore.:)
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ERP/CRM za manjše proizvodno podjetje (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
7115523 (967) Goran's Blog
»

Program za izdelavo računa, fakture (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
5832320 (13897) krneki0001
»

[Linux] Poganjanje Pantheon-a

Oddelek: Programska oprema
224934 (2131) luckoj
»

Predstavitev in razprava o programskih patentih

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
395664 (4284) _sem_
»

Pogodba za e-dohodnino naposled le podpisana

Oddelek: Novice / Ostale najave
52474 (2474) Arthur

Več podobnih tem