» »

Nakup PC-ja

Nakup PC-ja

«
1
2

Xtra ::

Ta računalnik sem si pred kratkim sestavil, sam bom po 6 letih kupil novega:D .Rad bi vedel, če je kul in če use skp sede.

Grafična kartica:
XFX Geforce 8800GTS Extreme 320MB PCIe 294,29 EUR
*nVidia je najavila 8800 GT, ki bo po performansah zelo podobna zdajšnji 8800GTS, model GTS bo dobil pa dodatne senčilnike (16-skupno jih bo potem imela112 namesto 96), pri isti hitrosti in se bo še boljše primerjal z GTX.Mislim kupt konc oktobra, sm pa pripravljen zarad tega še mal počakat.
http://www.mlacom.si/article.aspx?docid=31337
Matična plošča:
GIGABYTE GA-P35-DS4 P35 165,00 EUR
http://www.mlacom.si/article.aspx?docid=34490
Ohišje:
THERMALTAKE Soprano VB1000BWS črn + okno 78,49 EUR
http://www.mlacom.si/article.aspx?docid=24384
Optična enota:
NEC AD-7173S DVD-+RW 18x dvoslojni SATA črn oem 30,21 EUR
http://www.mlacom.si/article.aspx?docid=31761
Pomnilnik:
Supertalent T800UX4GC5 4GB (2x2GB) PC6400 DDR2 260,19 EUR
*Za dobre čipe (DS9? ali nekaj podobnega),bo pa treba u skladišču prevert.Se pa dobr dajo rami navijat.
http://www.mlacom.si/article.aspx?docid=34174
Procesor:
INTEL Core 2 Quad Q6600 2.40/1066 8MB BOX 258,30 EUR
*Za stepping GO je treba tut po skladišču pobrskat.Spet isti razlog-navijanje.
http://www.mlacom.si/article.aspx?docid=30522
Trdi disk:
SEAGATE ST3320620NS 320GB 7.2/16M/S300 90,01 EUR
http://www.mlacom.si/article.aspx?docid=29976
Napajalnik:
THERMALTAKE Toughpower W0131RE 850W (140mm) 159,01 EUR
http://www.mlacom.si/article.aspx?docid=32986
Hladilniki:
THERMALTAKE Big Typhoon 120 VX CL-P310-01 37,92 EUR
http://www.mlacom.si/article.aspx?docid=32996
PC modding:
- 2x SUNBEAM hladna katoda 30cm modra 2,71 EUR x2
- SUNBEAM inverter za neonke 3,83 EUR
- SUNEAM sound activated module CFSM 4,05 EUR
- 80mm VENTILATOR moder LED 3,33 EUR
- CHIEFTEC AF-1238S 38mm/120mm 9,51 EUR
http://www.mlacom.si/tree.aspx?nodeid=1878

1399,56 EUR skupno.


Use je iz www.mlacom.si

09.10.2007 15:38 -> Datum in čas izdelave, ko sem not vnašal te komponente(cene,...)

Vesel bom vseh pripomb, nasvetov in kakršnhkoli predlogov:D

LP, Xtra
PS: Sm nou na tem forumu..5min str froc :))
  • spremenil: Xtra ()

Volk| ::

Pa ne ze spet....:'(

Xtra ::

:O ..kaj

xeon ::

Zakaj preden ne postaviš vprašanja, pogledaš prešnje teme? Isto stvar najdeš vsaj 3x predebatirano v forumu pod teme zadnjih 24 ur!

Volk| ::

Zato, ker si len. Kliknil sem teme zadnjih 24h pa sem najdo tri tipe, ki zelijo nasvete za nakup novega racunalnika. Kaj je tako tezko pobrskat malo? Mogoce uporabit najdi in gugle?

Xtra ::

Ja omfg, resno.Mislm pridm in ze pada po men.Ta spisek je predebatiran ze 3 tedne pri veliko folka, in se mzaključil kot piše(komponente ostanejo iste).Za kakšn nasvet pa ne bo noenega pobralo.Naprimer, to so ql rami, ali pa lahko bi uzeu ene od Crucial-a , ali od OCZ-ja.Resno, taki smotani, k pa takoj po novem usekajo z slabim razlogom pa men najedajo.Prosu sm za nasvet ne google.;(

koyotee ::

LOL @Xtra
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Xtra ::

..ah, mal sm biw jezen.Sm ze bol vole:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xtra ()

dzinks63 ::

:)) Ja res je zelena ta zavist, da kar žari.
Drugače pa sistem je dobro zamišljen,
zamenjava mogoče pri matični za kakšno asus , tale GIGABYTE se mi zdi malo precenjena,
za grafično bi mogoče kar HD2900PRO, če jo lahko dobiš, jo malo naviješ in imaš XT
za rame 2x2GB nevem, vem pa da je 4x1GB pol cenejše
diska pa mogoče kar 2x250GB v raid , se tudi da zelo ugodno dobit
NEC tudi ne hvalijo preveč, čeprav ne vem zakaj , mogoče bi kar plextor,
napajalnik je dost 700W, razen če resno razmišljaš o SLI
ostalo bi še kar šlo, razen pri hlajenju če bi res rad poletel, potem razmišljaj o vodnem

Xtra ::

dzinks63:

Lepo saj eno prijazno osebo spoznat tukaj.Kot sem rekel je to dobro premišljena zadeva, zato imam par odgovorov že na jeziku.Pa gremo kar po vrsti:

Gigabyte je asus v testih gladko natolkel baje(test je v SW-Software Power, če kdaj berš).
HD2900Pro je mogoče res malce bolj v originalnih specifikacijah od 8800gts.Mislim pa da se da precej več iztisniti iz GeForcove, saj tako sem zgooglal.
Za 2x2GB rame pa se tudi zvedel da so nekoliko pohitreni v dual načinu(kot 4x1)
Za diska 2x250GB v raid, bi pa rad kj več zvedel, saj sem nov pri tem in po domač powedan nimam pojma.Kaj je to in zakaj bolje 2 kot eden.
Da NEC tudi ne hvalijo preveč, sem tudi sam slišal, in sicer odkar se je zdruzil s Sony-jem, drugača pa sem ga do zdej meu in sem kaj zadovoljen.Mi nebo noben spil bolje delal zaradi njega :)
Napajalnik pa se mi zdi malce premočen, in SLi načina res ne mislim nucat(škoda dnarja, da pri večini stvari druga grafa počiva, je bol pol gtx-ka)
Poletet pri hlajenju p tut nimam namena :D , neki za sprot navijat pa je, hehe :))

Dj me dodaj na msn: weerus.xtra@gmail.com

Volk| ::

@Xtra
Nekaj mi povej.Pa brez zamere, samo zanima me.
1.) Zakaj sprasujes po forumih, ce si ze vse pogledal in imas odgovore?
2.) Glede na konfiguracijo...kaj zavraga mislis delat z mašino, da rabis tako dobro in bos dal telko dnara za njo?
Ne misli da bo ta konfiguracija zate dobra nekaj let. Ze drugo leto bos gledal za boljsimi tako da zdaj meces dnar
stran. 4Gb RAMA? Zakaj?
3.) Mašino bos mel super, toda kaj pa monitor? Naredi kaj za tvoje oči. No, mogoče ga imaš toda vseeno...niso oči najbolj
pomembne? J....racunalnik...oči...da ne boš slep čez nekaj let.

Se enkrat, ne zameri ce se ti zdi provokacija. Ni misljeno tako. Le zanima me zakaj nekdo rabi tako mašino? Igrice?

The_hammer ::

Lj čist pošteno povedano, kar si trenutno izbral je več kot dovolj in pomoje ne rabiš menjat nič mogoče res napajalnik ampak ostalo je pa itq high-end zadeva tako, da karkoli ti svetujemo bo verjetno podobno in ne boš pridobil 1000 fps več v igri samo zato ker imaš tako mašino, za pol manj denarja dosežeš isto, samo če malo naviješ, tako da tudi jst ne vidim neke logike v tem, da maš super uber duper comp. Kar je volk povedat (da bo čez neki cajta tvoj comp star in ne bo več tako zmogliv kot prej) je čista resnica. Hoče pa ti dopovedat da je bolje dat zdej ne vem če je že tako 1000 eur. Pa tega čez eno leto do dveh let prodaš in dodaš še nekaj in imaš spet mid-high end comp.
Intel E6420@2950, 7900 gto, 2gb,seagate baracuda 160,Keyboard G11,
Mouse mx518,Mouse surface Razer eXactMat, Speed link Medusa 5.1,
Enermax liberty 500W

Xtra ::

Pa še neki.A na tej konfiguraciji dela Vista Ultimate 64 bitna?

Turtle ::

xeon ::

dela!

Xtra ::

Hvala!
Je pa 64 bolje od 32(86)?

xeon ::

Da in ne! Aplikacije delajo hitrej, ni pa velik napisanih programov za 64 bitne winse.

Xtra ::

Jao, zdej sm pa res zmeden :O
Am, a pol raj 32 bitno VIsto uzamm?

opeter ::

Xtra, daj prosim, odgovori mi na sledeča vprašanja:

Ali boš uporabljal Photoshop?
Ali boš delal video produkcijo v Adobe Premiere, Avid Liquid, Adobe After Effects?
Ali boš delal glasbeno produkcijo v raznih urejevalnikih glasbe?
Ali se boš ukvarjal s 3D animacijo, vizualizacijo in modeliranjem?
Ali boš delal neke hude kalkulacije, analize v raznih programih, ki zahtevajo močan procesor in veliko pomnilnika?

Odgovor bo v večini primerov negativen. Zatorej ti že vnaprej povem, da ne rabiš 64-bitne Viste.
Za filme, glasbo in igre ne rabiš kupiti tako močnega računalnika.

Če dobro premisliš, računalnika sploh ne rabiš.
Lahko pa kupiš konzolo, zraven kak Hi-Fi stolp ali iPod (oz. kak drug MP3 player) in kak DivX predvajalnik.
Vse ti bo delalo, pa še ceneje boš skoz prišel.

Za internet (če s prikazom na konzoli ne bi bil zadovoljen) pa lahko kupiš najcenejši PC v Big Bangu...
namestiš Ubuntu, OpenOffice... in si že v verigi.

bluefish ::

Ja, ta vprašanja (opeter-jeva) so na mestu.
Razumem te, da bi verjetno ponovno rad kupil računalnik, ki bi zdržal 6 let in morda več. Vendar pa so trenutno zadeve precej drugačne, kot pa so bile nekaj let nazaj. Tako za povprečnega uporabnika z vidika nadgradenj in podobno skorajda ni razlike med računalnikom za 1500 oz. recimo 900 €.

Zato bi bilo dobro da poveš, čemu bo ta stroj služil.

Xtra ::

opeter, ti pa se tudi drži teme, ki je ali je bolje 64 ali 32 bitni windows.Ne ugibaj kaj delam, ker nimaš pojma, in ne pridigaj kaj nj kupm, kao da sem noob, tema se tiče softwera in ne hi-fi-ja in ne konzol.Razne provokacije rd ignoriram.Mam skurjen komp za informacijo, in je star več kot 6 let.Če misliš, da ni čas da vložim v komp za naslednji 3-5 let, pol tud nevem.Verjeten nimam tok keša da bi usak let kj nouga kupu.

Pa še to, eni raj igramo na pc-jih kot na konzolah...stvar okusa.Pa še to.Quad core bom z veseljem ponucu, ker imam veliko programov naenkrat prizganih.Morda pa le delam animacije;((

Xtra ::

blueFish: Ja predvsem Igranje, Šola, Internet.Se pa občasno sprobavam v animacijah, kot tudu modam slike v Photiču.Nisem newem kako zahteven uporabnik in res ne rabim tako močnega, vendar bo prav prišel..Crysis ze podpira 4-i jedra, Call of Duty 2 pa 2 jedri z 1.2 patchom(mislim da s tem).Tako da, če ti laufa call of duty pa utorrent in antivirus, je pametno imeti 4 jedra.
1. Igra ima 2 jedra zase...
2. Računalnik in ostali programi, ki laufajo pa ostala 2 zase...

A ni to pametna solucija, za prave animatorje pa je 8800 gts premalo, saj mislim

Mislim da je to mediou komp, z navijanjem pa postane med-high.In ne mislim da je stran vrzen denar.

Lazje je tebi odgovorit blueFish, ki normalno poweš, kot pa kakšnim zavistim provokatorjem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xtra ()

koyotee ::

OT:
4-i jedra, Call of Duty 2 pa 2 jedri z 1.2 patchom(mislim da s tem).Tako da, če ti laufa call of duty pa utorrent in antivirus

1. 4 se po tvoje pravilno izgovori štir pa morš dodat i?
2. Call of duty prek interneta pa utorrent nekako ne gresta simultano skupaj(lag).
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

xeon ::

1. Igra ima 2 jedra zase...
2. Računalnik in ostali programi, ki laufajo pa ostala 2 zase...

To zaenkrat ni glih tak. Računalnik si ne razdeljuje jedra glede na obremenitev. To bo baje omogočala Barcelona.

In vzemi 32 bitno Visto, ker pol boš lahko uporabljal vse programe, pri 64 pa le tiste ki so namenjene za to!

Xtra ::

Nekako imajo nekateri osebki dovolj hitro linijo, da pipco pripreš uTorrentu na 5mb linine, ostalih 5 pa na špil.

Kaj maš neke probleme z i-ji????

Xtra ::

Thx Xeon, sem se že odločil zanjo :)

koyotee ::

podpira 4-i jedra
na keri šoli so te to naučil?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Xtra ::

Pa u p**** mater, ke piše da je striktno slovnica tuki.A grem tvoje poste za nazaj brt, a to hočš??!;((

Volk| ::

Hehe, dol pades ko beres to temo:D

Xtra ::

...eni zgleda uživajo k me j***** u glavo.Dele sm ful razpizden;(
Am predlog pa nasvet ni nikoli enako zavist in teženje oz. j***** s slovnico;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xtra ()

bluefish ::

Torej, pri takem nakupu je seveda posredi vedno denar oz. količina le tega. Če ga imaš toliko, potem je tako ali tako brezplodno nadaljevati debato. Ti pa lahko povem, da boš z malenkost slabšo konfiguracijo brez problema opravljal enake zadeve, kot jih planiraš sedaj. Prav tako nekatere cenejše komponente dosegajo skorajda enak potencial pri navijanju kot dražje.
Torej še enkrat premisli, ali se ti nakup nekih top stvari res splača - sploh ob dejstvu, da s to zadevo ne služiš nič.

Čisto mimogrede, grafična kartica pri animaciji ne odigra prevelike vloge (seveda odvisno o kaki animaciji govorimo).

Xtra ::

Ni važna animacija.
O kakšni konfiguraciji ti govoriš?Dj zmeč komponente na kp pa jih sm napopi, me res zanima, ker dnarja nimam lihk velik res :)

The_hammer ::

Kot sm že napisu zgoraj, nima smisla ti svetovat kaj, ker ti si itq odločen kaj boš kupil, sicer je pa tvoj denar naredi z njim kar hočeš in ne pišem ti, da bi se hotu kregat s tabo... Če rabiš nasvet oziroma ne veš za katero "določeno" (bolj ko ne so vse high not mid) komponetno bi se odloču vpraši. Bluefish se strinjam s tabo.
Intel E6420@2950, 7900 gto, 2gb,seagate baracuda 160,Keyboard G11,
Mouse mx518,Mouse surface Razer eXactMat, Speed link Medusa 5.1,
Enermax liberty 500W

TokioGangsta ::

Ej jaz ti priporočam to kar je spodaj v podpisu laufa great, pa še dolgoročna dobra naložba je.

PS: Xtra=Romanovsky
remember him?
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

bluefish ::

TokioGangsta, tudi ti nisi bil nič boljši od Romanovskega in še enega drugega. :|

Shegevara ::

kaj pa je tok posebnega okoli romanovskega?

TokioGangsta ::

am jaz sem upošteval vaše nasvete in za razliko od romanovskega vsaj kupil stvari tak da me ne enačit z njim;(( ;(( ;(( ;(
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

Xtra ::

Sicer nevem kaj vse se okoli romanovskega plete, ker nimam pojma kdo je to.Tokyo gangsta, kok pa je tvj sistem pršu, pa povej a si z winsi al brez kupu?

TokioGangsta ::

Uzeu sm:
Q6600
ASUS 8800GTS 320MB
ASUS P5K
ENERMAX LIBERTY 500W
CRUCIAL TRACER 2GB 800MHZ
SEAGATE 320GB
DVD NEC 7173S
ANTEC NINE HUNDRED

Dau sm cca 1020€ brez windov te mi je en frend zrihtu xp-je.
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

Xtra ::

Ql:))
In kakšne maš kj izkušnje z tem procesorjem?
A špili delajo gor normaln?(COD 2, CSS, NFS)

LP:)

darius ::

Ne, ne kupuj Q6600 Ker ne dela, še posebej igre ne delajo :HUH:, V tej temi smo vsaj trije že omenli da je najboljši nakup.;(
- P5KC - E6750 - HD4870 - 4GB ram - Samsung T220 -
ROVER POWER ;)

snajper_SLO ::

Eno vprašanje a je veliko iger z podporo do 4-h jeder ? Do zdaj sem probal samo eno Lost Planet Extreme Condition (DX10) in med 2 in 4 ni bilo velike razlike !
~Q6600 G0 + Mugen ~ ASUS P5KC ~ Crucial 2x1GB D9~
~XFX 8800GTX ~ Logitech G15 ~ MX518 ~ LG 22" Wide~
~Antec P182 EU ~ Logitech X-230 ~ X-Ray Thunder 8~

Grey ::

Valda da ni razlike.

1. Igre še niso popolnoma optimizirane za korist n-jedrnih procesorjev
2. Že dokazano, da je pri večjih resolucijah v igri grafična kartica omejevalni faktor in ne procesor.

Torej...nič se ne čudi, da nisi opazil razlike med Duo in Quad.

snajper_SLO ::

Ne, ne, saj se ne čudim!
~Q6600 G0 + Mugen ~ ASUS P5KC ~ Crucial 2x1GB D9~
~XFX 8800GTX ~ Logitech G15 ~ MX518 ~ LG 22" Wide~
~Antec P182 EU ~ Logitech X-230 ~ X-Ray Thunder 8~

Xtra ::

Čaki zdej mal, kaj je zdej zelo slabo in kaj najbol.Kje ne delajo spili in sploh...????8-O

darius ::

@ Xtra ..

Obišči psihiatra ker si zmeden v nulo :D
- P5KC - E6750 - HD4870 - 4GB ram - Samsung T220 -
ROVER POWER ;)

Xtra ::

Kukr jst vem je Q6600 super stvar.Starejše stvari laufajo na enem jedru, novejše pa na 2h oz 4ih.A sm tuki kj falu, oz zakaj so quadi slabi??:\

Tomson ::

Quad procesor je zelo slab procesor. Naj utemeljim zakaj je temu tako:

1. Ga nimam :'(
2. Si ga ne lastim ;((
3. Mi ne gre na AMD939 plato :D


PS: Da ne bo zmeda še večja, itak da je Q6600 best buy kakor koli obrneš!
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Xtra ::

:)

cnZz ::

Xtra bv se kregas ker s tem nebos nic dosegel...

drgac pa :
za igre ne potrebujes dobrega compa...

prosm pastaj mi SS ko spilas cod4 demo z 7600gt (pa to ni slaba grafa...) al pa 6600gt pa da bos imel vsaj tolko fpsjev da bos lahko normalno igral.. ker bi te res rad videl...

kar se pa q6600 tice pa iger pa ni problema
namrec tiste ki ne delajo imas lahko:
tisti program najdes v task managerju das desni klik pa das Set affinity pa pac odkljukas 2 jedra proc (ali 3 ce ti dela samo v z enojedrnimi proci)
obstaja pa tud program (dela samo z nvidia karticami) ki pa nvem imena morm mal pogooglat ki pa lahko isto naredis...

kar se pa same konfiguracije tice... zdi se mi da bi lahko prihranil nekaj evrov in mogoce celo dobil kaj boljšega, če mas pa dovolj kesa je pa ql pol
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nov pc do 1700 evov +/-

Oddelek: Kaj kupiti
71483 (1291) k3NzO
»

kera grafa je boljsa

Oddelek: Kaj kupiti
241441 (1441) AngelOfDeath
»

Nakup novega racunalnika ?

Oddelek: Kaj kupiti
171746 (1457) _dragon_
»

Nakup računalnika (900-1000€)

Oddelek: Kaj kupiti
142005 (1459) morilc
»

Računalniški sistem tja do 700 evrčkov

Oddelek: Kaj kupiti
222551 (2142) jr.

Več podobnih tem