» »

Ekran mi počasi crkuje? Kaj storiti?!

Ekran mi počasi crkuje? Kaj storiti?!

titko ::

Zdravo!

Pred dvema mesecema sem opazil, da je cca. 6 cm pokončni pas na zaslonu mojega prenosnika (Hp nc6120, star dobri dve leti) svetlejšega odtenka, kot preostali del monitorja (bilo je opazno predvsem pri črnih ozadjih). Ker je bilo to opazno le pri temnih ozadjih in ker ni bilo zelo opazno, temu pojavu nisem posvečal prevelike pozornosti.

Danes popoldan sem računalnik prižgal in ta pas je bil tak, kot navadno. Kasneje sem odšel stran od računalnika in ko sem se sedajle vrnil, je ta pas postal še močno svetlejši in je sedaj opazen tudi že pri svetlejših barvah.

Se je s podobnim primerom že kdo srečal? Kaj se je zgodilo, zakaj in kako (upam, da se da) težavo odpraviti?



Hvala za pomoč!

Tilen ::

Kaj storiti?!

Cimprej prodat ali pa daj na RMA.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

titko ::

'Tole ni ravno moje področje, ampak kaj ni RMA to, da zaradi napake pošlješ stvar nazaj v 8. dneh od nakupa?
Enoletna garancija mi je potekla 6. 2006, podaljšane nisem vzel.

Morda še kdo ve, kaj je razlog za tako okvaro?
Računalnik sem uporabljal v normalnih pogojih, z njim normalno ravnal, je pa bil neprekinjeno prižgan po nekje 8-10 ur dnevno.

pozitron ::

Tilen: Cimprej prodat

Če si ti tak Kr€t€n ni treba tut drugem svetovat tega.

Dej na servis pa mir, če je garancija potekla. Kaj boš zdej sfukano robo prodaju.

Michaelosz ::

Za servis boš dal več, kot za nov laptop,... Men je tud na HPju monitor crknu, pa bi mogo dat 400€. Torej, nabav novga0:)

Tilen ::

davidx300, preden karkoli obtozujes se prepricaj ce je stvar res taksna kot si ti mislis da je. A ce bi napisal, da naj proda cimprej za 10 eur bi blo pa OK? No, zdaj pa se razmisli v tej smeri in o tem kdo je res kr€t€n. Da poenostavim še za kakšne morebitne nove davidx300-e : Tudi delno defektne stvari se prodaja. Za razumno ceno seveda.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

pozitron ::

Dej Tilen no, ne sprenevedi se zdej. Zakaj si pa potem napisal "čimprej". Zakaj čimprej? Gori voda? Če bi pošten povedu kupcu, potem nevem kam se mudi? Edino to, da se mudi predno se kaj še bolj sfuka, pa da se dobi čim več evrov pa nekoga nategne. Sploh mi je pa žal, da sem sploh kej pisu, zmente se sej ste brihtni, posebno ti Tilen. Se poslavljam iz teme.

Bye

Tilen ::

davidx300, preveč si črnogled. Saj ni nujno, da bo šlo vedno na slabše. Lahko tako stagnira leta. Pač prodaš za ugodno ceno, čimprej, če ti zdaj tako stanje ne ustreza. Tisti, ki pa kupuje, pa itak vidi da ni vse OK in ne bo polne cene plačeval, edino če se mu zdijo takšne anomalije normalne. Glede na to, da avtorja teme to tako grozno moti, sem mu pač svetoval, da naj čimprej proda in se reši muk. Tudi zaradi njegovega zdravja recimo, da ne bo kaj narobe... Če pa se čutiš sposobnega videnja v prihodnost oziroma branja človeških misli, pa čimprej to prodaj, davidx300.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

titko ::

Dejstvo je, da tudi če bi se trudil, računalnika ne bi mogel prodati kot "v odličnem stanju!", ker je ta pas tako opazen, da ga opazi tudi tisti, ki računalnika nikoli ne uporablja.
Trenutno gre stvar na slabše. Pred dvema mesecema si komaj opazil, danes je pas precej svetlejši.
Tilen, lahko prosim poveš kaj več o RMA?

Me pa zanima, kaj je lahko temu po vašem mnenju vzrok. Računalnik sem uporabljal pod normalnimi pogoji.

Tilen ::

Return Merchandise Authorization

Vzrok? Nimaš sreče.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam gre prostor na disku VISTA

Oddelek: Operacijski sistemi
141246 (1060) Costas181
»

Kraja Denarnice

Oddelek: Loža
363869 (3048) Keyser Soze
»

Kater 20'' LCD kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
101094 (829) IVo
»

P35 vs X38 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
1106719 (4813) Volta
»

15 - letna američanka na univerzi!

Oddelek: Loža
352525 (1208) Odin

Več podobnih tem