» »

zvočniki 5.1 ali 2.1

zvočniki 5.1 ali 2.1

Toxic ::

Hello!Jaz bi si rad kupil nove zvočnike za pc samo nevem se odločit kaj naj kupim 5.1 al pa 2.1.Dal bi okoli 100 Eurov max 150.Za 2.1 sem gledal Logitech Z-2300 THX za 5.1 pa nimam pojma.Please pomagajte mi malo :D

Tattoer ::

Odvisno kak sound hardware maš :) ...mogoče 5.1 slušalice ?
C2D E6750 @ 3.4 Ghz // ASUS P5K DELUXE //
GeForce 8800GTS 640MB ( 660/1512/1000/Efektive takt 1998 MHz ) //
PATRIOT 2GB 800MH 4-4-4-12 // XILENCE POWER 550W

MadMicka ::

Za PC je 2.1 povsem dovolj. Logitech, tm 80+ EUR so kvalitetna zadeva. Od slušalk so pa boljši katerikoli, še tako slabi zvočniki, zato ker, boga ušesa in glava pri slušalkah.

Ted ::

Geniusove lesene 5.1 za 120 evrov, pa če že moraš met 2.1 odklopiš 3 satelite:D .
Mah...

Spajky ::

AltecLansing oglas tle ali pa Tle; za poslušat glasbo bo malo preveč basov in premalo srednjih, ma se da zelo verjetno napravit modifikacijo za male pare (podobno kot sem jest napravil za moje AL4121) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()

LazyAss ::

Geniusove lesene 5.1 za 120 evrov


107€
Pita majmunic mamu : zasto smo mi ovako ruzni ? Mama ga tjesi : budi sine sretan da ovako izgledamo, da samo vidis onog koji cita ovo kakav je !!! :PPP

eVro ::

Še eno priporočilo za Geniuse. ;)

Res so dobri.

Toxic ::

Thanks.Na te mislite?http:
//www.mimovrste.com/artikel/1760018730/ko...

eVro ::

Ja.

Xtra ::

Ne poznam modelov zvočnikov ne firm useh.Imam pa preprost nasvet.
2.1 se nuca zaglasbo.
5.1 se nuca za filme.
Če ne gledaš kj preveč filmou raj bol kvalitetne 2.1 uzem.Ker 5.1 surround za musko je samo na koncertih, pa se to ne useh.

LP

eVro ::

5.1 lahko predvaja 2.1, vice versa pa ne gre. Tile Geniusovi so res super, boljši od večine 2.1 Logitechovih/ipd. plastičnih poskusov da bi satelitki predvajali kvaliteten zvok. Mislm wtf... plastika + sateliti. Zmagovalna kombinacija, ja.

btw: Dobi se tudi 5.1 albume (stvar zveni res fantastično). No ja, ne bi pa o količini le-teh.

Veron ::

logitech Z-2300 ;)

Sicer pa najbolje, da greš v BigBang (oz kako podobno trgovino) in sam slišiš kateri so ti boljši. Vsekakor so logitech z-2300 veliko bolši od geniusa... sem mel geniuse in sem bil zlo razočaran nad basom.

Ted ::

Verjetno si mel stari model z 45w wooferje, ti ki se zdaj prodajajo majo pa 75w woofer. Sam ga mam na največ 50% ker drugače mi vrata trese:D .
Mah...

toblak ::

Logitech 2.1.;)

Toxic ::

Hmmmm.:D Zaj že rezmišljam med 2.1 Logitech Z-2300 THX in 5.1 Genius SW-HF5.1 5000:D

mrhowinar ::

Jaz imam Logitech Z2300 pa nekak nisem ravno preveč zadovoljen (mogoče ti jih lahko prodam hehe)...odlični so za filme, kar pa se glasbe tiče pa je vse skupaj nekako preveč "zadušeno" ... mid in mid-high razpon enostavno nista dobra...mogoče pa je krivo tudi to, da jih uporabljam na integrirani zvočni od laptopa. Kakorkoli, pospravu sem jih v omaro, kupil Yamahin ojacevalec, ga povezal z laptopom preko opticnega prikljucka, zraven priklopu 2.0 stereo zvocnike in to je zdej to...stereo rulz (vsaj za glasbo)!

Spajky ::

Ja za glasbo poslušat je zgleda z vsemi temi PC zvočniškimi seti pod 200€ križ, ker majo nekako zadušen zvok (manjkajo srednji oz. preveč basov, bolj namenjeno, da zgleda da "rukajo pri igrcah" in dajejo vtis grandioznosti in kao moči pri tem); zato sem pa jest predelal svoje AL4121za 50€ (Merkur), da dajo zdej od sebe kulturen sound tudi za poslušanje glasbe ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Ted ::

Geniusi so tudi za glasbo kar ok ker sateliti niso male piskajoče škatlice pač pa kar fini zvočniki. Gotovo pa to niso Hi-fi zvočniki, to je menda vsem jasno.
Mah...

Toxic ::

in kaj so prednosti geniusovih in kaj logitechovih?

mrhowinar ::

Geniusovi majo malo prednost pri glasbi...front zvocnika ce se dobro spomnim masta pri geniusih 2 membrani, pri logitechih samo 1! Prednost logtecha pa je definitivno boljsi bass in boljsi zvok pri igrah in filmih (malo si pretehtaj cesa pocnes vec oz kaj ti je bolj pomembno)! Samo mislim da ce imas spodobno zvocno, bodo tudi logitechi lepo spilali glasbo, ne samo filme in igre! Aja, pa nekak se mi zdi, da je splosna kvaliteta izdelave boljsa pri logitechu...po drugi strani pa nimajo brezicnega daljinca, geniusi pa imajo:)

X-LoRd ::

vsekakor sem za Z-2300 THX manj placa zavzeme boljši bass!!!

X-LoRd ::

lepo prosim za pomoč kaj naj dela ker se nemo odločiti kero si naj kupi,dozdaj bolj tendira do lesene Geniusove.
jaz mu svetujem za 2300THX.kaj naj kupi????
mečinoma igra igre gleda filme in posluša muziko

hvala lepa za pomoč

Veron ::

filmi, igre = 2300thx
muzka = odvisno kakšna, če ma rad bol dance, tehno, šranc in podobno pol 2300thx, če ma rock, classic in podobne pa genius

//moje mnjene

Matej_K ::

Katerega izmed teh dveh se pa da priklopiti na dvd predvajalnik pri televiziji??
... .. .

Kibby ::

Bom mal skokno vmes z vprašanjem. Ker nemorem vec brez postenega sound sistema mam namen neki nabavit. Trenutno mam se laptop vendar mislim menjat za desktop PC. Tako da se mi zdi bv kupit zdaj 2.1, namesto 5.1. Torej sem si mal ogledoval sistemcke 5.1 in nazalost ob veliki ponudbi izbira ni lahka. V oci sta mi padla sledeca modela: Genius zvočniki SW-HF 5.1 5000 in Logitech X-540 70W RMS, 5.1

Zanima me kateri bi bli boljsa izbira, ali pa celo morebiti kaki tertji. No mislim da bi lahko tudi priklopo na laptopa z navadno avdio ce bi uporabil one razdelilce za avdio al kak je ze to, ko pa se nabavi desktop PC pa itak nebo problema z sound kartico. Logitech ima zgleda da neke boljse/novejse tehnologije not, pri Geniusu pa me mika daljinec ter leseno ohisje. Torej prosim za pomoc. Hvala & LP!!

PS: Cena je max 100€, ok tale Genius je mal prek, to se se skup naskraba teh 10 evrov :D LP!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kibby ()

X-LoRd ::

Genius zvočniki SW-HF 5.1 5000

Kibby ::

A se mogoce da oz. ce je ze kdo morebiti probal upravljat tele Geniusov sistem z kakim univerzalnim daljincem?! Tko... by the way:D :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katere zvocnike do 200€

Oddelek: Kaj kupiti
131977 (1415) togo
»

[2.1] Katere Zvočnike? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Zvok in slika
44188067 (40542) staher
»

[5.1] multimedijksi zvočniki 10k - 30k SIT (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
19926700 (10786) Hrenowsky
»

Nova anketa: kakšna konfiguracija zvočnikov je priklopljena na vaš primarni računalni (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
678033 (6328) Blum
»

Katere 2.1 zvočnike?

Oddelek: Kaj kupiti
252604 (2090) Amadeuss

Več podobnih tem