» »

ikone na namizju

ikone na namizju

mtic ::

pozdravljeni,

imam en majhen problem, če lahko temu sploh tako rečem:), in sicer po zamenjavi ozadja na namizju so vse ikone na namizju dobile barvno podlago, ki je prej ni bilo. zadevo sem probal porihtati v "properties" od namizja, vendar se te barvne podlage ne da odstraniti, edino zamenjaš lahko barvo... Torej, mogoče kdo ve, kako bi lahko odstranil to barvno podlago - prilagam sliko, da boste videli za kaj gre:

gkovac ::

si probal tvojo novo podlago odstraniti in pogledati kaj se zgodi z ikonami na desktopu? imam namreč občutek, da je siva podlaga ikon nekako povezana s tvojim namizjem (barvo...)
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

mtic ::

sem že takoj zamenjal novo ozadje s starim, pa je bilo isto, torej je barvna podlaga pod ikonami ostala.

jan01 ::

control panel->system-> zavihek asvance->gumb settings pri performance in pod visual effects obklukaj pravega(ali pa vse če v sekundi ne najdeš...

Keyser Soze ::

Ta problem je nastal, če si "zaklenil elemente namizja".

Desni klik na namizje. "Lastnosti", zavihek "Namizje", nato "Prilagajanje namizja...", zavihek "Splet" in poglej če imaš obkljukano (potrjeno) opcijo "Zakleni elemente namizja".

Če imaš jo ODkljukaj in potrdi to nastavitev. To bi moralo odpravit to nadležno senčenje.
OM, F, G!

mtic ::

evo, sem probal obe rešitvi, in nobena ni odpravila problema;(

mogoče še kaj, kar bi lahko pregledal?

kitzbrado ::

Control panel --> system--> zavihek Advanced --> Performance settings --> obkljukaj "Use drop shadows for icon labels on the desktop", Apply

Lahko poskusiš tudi zgoraj kliknit na "Adjust for best appearance"

Zgodovina sprememb…

_dragon_ ::

če maš sliko v gif formatu jo spremen v jpeg al pa bmp.

mtic ::

v tistem "performance settings" sem že vse sprobal, pa nič ne spremeni.

slika, ki je uporabljena za ozadje, je bmp, sem uporabil tudi jpeg sliko, pa je vedno isto:( . sploh ne vem, kaj bi lahko še bilo...

vseeno hvala za pomoč!

rikta33 ::

sam imam isti problem, in sem tudi sprobal zamenjati sliko in ni slo....tudi na control panelu sprobal po navodilih in neuspesno.....je se kaksna rwsitev???
Hvala!

detroit ::

si slučajn menju driverje za grafično (da zdj ne omogoča opacity:o?)
Skero

kixs ::

Probaj, ce se nisi, nastavit na default nastavitve.

Display Properties -> Appearance -> Color Scheme

izberi npr.: Silver -> Apply


Potem lahko das tudi nazaj na Blue.

Ce ne bo bolje, probaj zamenjat na istem oknu "Windows and Buttons Style" ali pa kar celo Themo na prvem oknu.

LP

rikta33 ::

nic nisem delal na driverjih....tu ne gre za barvo oken ampak za sivi okvir ikon na namizju, ki se ga ne morem znebiti...ena caka je ze....:8)

kixs ::

Kot sem napisal, probaj to. Saj s tem vse nastavitve resetiras na Default!

rikta33 ::

ne, ne pomaga......tu samo menjavam barve oken....stem ne morem umakniti temne podlage za ikonami.....8-O 8-O 8-O

rikta33 ::

skor ne verjamem, da ni nobenega, da bi mi pomagal.....?!

El Nino ::

desni klik na namizje -> arrange icons by -> lock web items on desktop poglej če maš izbrano. če je obkljukano, zbriši kljukico.

lp

BlackHole ::

To zadnje bi moralo delat.
LP Marko

rikta33 ::

lupawlinac...ne gre! res ne vem vec kaj naj sprobam....

El Nino ::

Hja ne vem, si pregledal comp s kakšnimi anti-spyware anti-adware,..... Poišči na netu kakšen spybot search&destroy al adaware pa preglej comp do daske. Če ne pa

format....?

Bi bil še ena dokaj pametnih možnosti da bi comp spravil k pameti po vsem tem jajcanju. Zdaj odvisno koliko se ti splača formatirat glede na to koliko podatkov maš gor. Sej če ne narediš pa backup na kak prenosni hdd al pa na par dvd-rwjev.
Probaj preskenirat s spybot, adaware pa poročaj.

lp
luka

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: El Nino ()

M@73Y ::

Jutro,
Tole je rešitev.
Na namizju desni klik - lastnosti. Nato klikni na zavihek NAMIZJE. Spodaj imaš gumb PRILAGAJANJE NAMIZJA. Klikni nanj. Nato boš imel zgoraj dve izbiri: SPLOŠNO ali pa SPLET. Klikni na zavihek SPLET. Nato SPODAJ ODKLJUKAJ ZAKLENI ELEMENTE NAMIZJA. ODKLJUKAJ tudi Moja trenutna domača stran,
Evo tole ti more delat. Če en pol pa ne vem več.
Lp. matej
..jump into psytrance tunnel..

Keyser Soze ::

Zgleda, da imamo vsi enake izkušnje. :D

Kaj pa če je problem v grafiki? Driverjih?

Sicer se mi zdi zadeva banalna in res nimam pojma če je to to. Samo, glede na to, da tu govorimo o senčenju, ki je pač eden od elementov namizja, ki požrejo kar nekaj sistemskih resursov oz. se odsvetujejo za šibkejše mašine?

Kakšen računalnik pa imaš? Pa koliko ikon imaš na namizju?
OM, F, G!

rikta33 ::

hvala folk na nasvetih ampak ce dalje bolj razmisljam, da res nima kak virus kaj vmes....kajti vse nasvete sem pridno uposteval ampak nikamor ne gre....AVG poroca, da ni grozenj, precisceno z AdAware-om ib Spybotom.....o joj! kaj naj? verjetno mi res ne preostane kot pa da formatiram.....
Hvala in lep pozdrav:'(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rikta33 ()

BlackHole ::

Ni virus, po moje nisi vseh nasvetov dovolj natačno preizkusil.
LP Marko

rikta33 ::

BlackHole, verjemi, da sem natancno vse sprobal in ne gre...kr tak vas ne bi matral z vprasanji in nasveti...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem z ikonami na namizju

Oddelek: Pomoč in nasveti
92419 (1788) Maša
»

Virtual desktop - kateri zna delati z ikonami

Oddelek: Programska oprema
292338 (1811) misek
»

Kako naredit prosojno ozadje ikon!

Oddelek: Operacijski sistemi
153159 (2645) krho
»

Podlaga napisom pri ikonah na namizju

Oddelek: Pomoč in nasveti
51110 (1002) Slowenc
»

Senca pri ikona na namizju okoli crk v winXP

Oddelek: Programska oprema
81900 (1831) Blup

Več podobnih tem