» »

Hlajenje Jeder

Hlajenje Jeder

sebi7 ::

Zanima me do katere temperature lahko grejo jedra ter procesor sam.Imam hladilec scythe mugen in za temperaturo procesorja mi kaže nekje od 30-40 celzija za posamezna jedra nad 50.Zanima me kaj je važno...katerere temperature moram gledat in še najbolj kaj me zanima so pa meje temperatur jeder ter procesorja samega?

sebi7 ::

Pa še to me zanima, da zakaj v biosu ne morem pogledat temperaturo enega jedra...samo za procesor mi piše!Matična Gigabyte P35-DQA peocesor pa quad

Izi ::

Če prav razumem, tukaj govorimo o Intelovem Procesorju Q6600.
Proizvajalec (Intel) navaja priporočljive mejne temperature za celoten procesor, ki je merjen na tistem kovinskem pokrovčku, ki pokriva čipe. Temperature posameznih jeder niso važne, so pa ponavadi okoli 10°C višje kot je temperatura na hladilnem pokrovčku za celotni procesor.

Vsaka revizija ima svojo priporočljivo temperaturo.
Za revizijo B3 (starejši čipi) je priporočljiva temperatura do 62°C (jedra so v tem primeru nekje med 70 in 74°C)
Za revizijo G0 (novejši čipi) pa je priporočljiva temperatura do 71°C (jedra so v tem primeru nekje med 79 in 83°C)

Navedene so tudi priporočljive voltaže za Q6600, ki so med 1,1V in 1,37V

kitzbrado ::

Eno podvprasanje: tudi sam sem gledal specifikacije za posamezne cipe na intelovi strani, samo mi je bil tekst malo dvomljivo napisan. Vzemimo za primer Intelov E6300: ce te prav razumem je v tem primeru max priporocena temperatura 61.4 C, kar pomeni, da lahko kak Speedfan pokaze temperaturo v procesorju okoli 70 C? A je pri Intelovih cipih se vedno tako, da se upocasnijo, ko presezejo dano temperaturo?

sebi7 ::

izi ali imas kaki link kje bi lahko malo vec prebral o tem?

Izi ::

kitzbrado, če klikneš na tekst "Thermal Specification", ti odpre okno z razlago kaj naj bi ta temperatura bila.
Jaz to razumem kot temperaturo procesorja, ki naj bi jo ne presegel, če želiš dobro svojemu procesorju :D

The thermal specification shown is the maximum case temperature at the maximum Thermal Design Power (TDP) value for that processor.

Se pravi to je maksimalna temperatura, ki naj bi jo procesor dosegel takrat, ko porablja celotno moč, ki je zabeležena tam zraven.

It is measured at the geometric center on the topside of the processor integrated heat spreader.

Se pravi ta temperatura je merjena na vrhu točno na sredini tistega kovinskega pokrovčka, ki pokriva čipe.

Intel pravi, da naj bi do te temperature vse zanesljivo delovalo vredu.

A je pri Intelovih cipih se vedno tako, da se upocasnijo, ko presezejo dano temperaturo?

Ne, nič se ne upočasnijo.


sebi7, na kitzbradovem linku (http://processorfinder.intel.com) so uradne specifikacije, kaj več pa na googlu.

sebi7 ::

Zanima me zakaj imam pol tako veliko razliko med temperaturo procesorja pa med jedri...povprečno imam razliko nad 20 stopinj...procesor je ponavadi 29-34....jedra pa od 50-60 pa še to z scythe mugen hladilnikom pa nevem če je to normalno za tale hladilnik ker kolikor vem bi moral tale hladilec bolje hladit.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nehalem procesorji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1219171 (5761) ModriN96
»

Koliksna je lahko max temperatura plosce in cpuja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
728792 (6191) Vuli
»

navijanje Quad procesorja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Navijanje
37323742 (18432) Jst
»

Navijanje E6400 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
555722 (4539) >>><<<
»

informacije o SpeedFanu

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121500 (1132) Spajky

Več podobnih tem