» »

Vprašajte Saladina - Bog

Vprašajte Saladina - Bog

««
11 / 11
»
»»

ferdo ::

Saladin; lej, javno ti priporočam, da prebereš knjigo; Bog kot zabloda; napisal jo je - Richard Dawkins

In zakaj vero/svoja prepričanja prodajaš kot sesalce pred vrati?.., a ti ni dovolj, da jo imaš zase? Se s svojim verovanjem ne počutiš dovolj uredu, da tega nebi naprej prodajal kot sesalce?, a ti je to nekdo naročil, a ti je to tvoj bog naročil, da to svojo vero širiš dalje? fak...si tečen s to svojo vero. Pa nisi samo ti takšen, večina verujočih je takšna, svoj čas namenjajo drugim in jim govorite svoja prepričanja, in se čudite, če naletite na take reakcije kot ti jaz zdaj pišem. Zato, svojo vero imej v svojem domu ali v svojem žepu blizu svojega srca imej jo zase in ne gnojit znjo tkole. Saj greš v svoj verski objekt, tam ste enako misleči, in se znjimi pogovarjej zgodbe in bajke. Vse bo vredu, samo nas realne ljudi pustite v svojem svetu, vi verni bodite pa v svojem svetu, pa se bomo razumeli, vero imej samo zase, kot svojo žensko samo zase. kapiš?

pa preidi na rostfrai žlico, - ni jo ustvaril bog.

LP
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

ferdo ::

Ventilator na 486 naredi več dela, kot vsi vi verujoči k lupate u prazno s tem bogom. Pojdite delat, muslimanska vera zahteva molitev, recimo v Sarajevu 4x oz. celo 5x na dan hodjo molit, al treba tudi kaj delat pomoje..kaj vi ostali mislite a? Še nism vidu, da se bi prkazu bog, in enmu revežu speku hlebec kruha pa pomolzu kravo, da spije kozarec mleka....Tle v sloveniji rimokatoliška vera 1x na teden? večina moli bogu...pa enoin isto lupajo vsako leto....kje je point vsega tega....človek se pa vsako leto postara a vera je enainista u 3pm....

Japonski pregovor pravi; lačnega nauči lovit ribe, ne mu podarit ribo.

Človek postane samostojen "uradno" pri 18letih. Nekateri pa cel life rabijo boga......žalostno.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Saladin ::

Tale tema je prva v seriji in moja prepričanja so se dosti spremenila od takrat.

Poglej si tole temo:
Saladin sprašuje - Postinteligenten Bog
in potem reci, kaj te muči pri tej definiciji Boga.

Ko govorim o Bogu, lahko hipoteziram o marsičem, ampak edina realno možnost zanj je IMHO evolucijsko preko postinteligentne faze ali morda kot čisto neverjetna random kvantna fluktuacija.

Ko govorim o religiji govorim o njej kot neizogibnem reliktu preteklosti, ki se mora modernizirati. Kdor govori o Bogu mora to utemeljiti fizikalno/logično, kar poskušam tudi sam po svojih sposobnostih - religija tega ni sposobna.

Najpomembneje ob tem in edino pomembno za naš vsakdanjik pa je medsebojna strpnosti in kulturnost. Očitno nisem dovolj delal na tem.

Edit:
In trust me - v vsakdanjiku o Bogu niti ne govorim, ker je večina ljudi prepričanih samo v eno samo definicijo boga, ki jo bodo srdito branili. Pač tukaj lahko na glas razmišljam.

Edit2:
Jure me je v drugi temi zelo dobro opisal:
Ampak on že dolgo sploh ni več veren - bi rad bil, pa zdaj išče boga, ki ni nemogoč, ampak ga očitno še ni našel.

Trenutno verjamem v 50% možnost da Bog obstaja in 50% da je naša ultimativna naloga postati nekaj blizu temu.
In tudi v primeru da bog obstaja ne verjamem v to, da bi to meni kakorkoli koristilo. Kar mi seveda ne ugaja in upam da je zadeva bolj perspektivna. Ampak trenutno ne vidim dovolj dobre verjetnosti, ki bi me prepričalo v to.

Malo je hecno da nekomu, ki ne verjame v klasičnega boga, očitaš neko versko pridiganje
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saladin ()

ferdo ::

ne ne ne nenenenenenenen :)

mene nič ne muči, tebe muči, ti želiš na veliko in široko razglabljat.
Kaj kompliciraš......sm opredeli se, ali zate je bog ali ga ni in potem, ko boš opredeljen, pojdi brat tisto knjigo, k sm ti jo priporočal - ne se je bat :).
Ne mencat in stopicljat in nerverat druge z neko filozofijo, to počni sam sabo v svojem svetu ali z svojim bogom v verskem objektu ko greš molit, tam je idealno za filozofe, ki radi filozofirajo o bogu.

se pa res strinjam s tabo, da za naš vsakdanjik je pomembno, da smo strpni in, da se dobro razumemo, vendar ko boste verujoči pršli k nam realnim ljudem z bogom v družbi na eno pivo, ampak, da se bo ta bog usedel na stol za našo mizo in spil flaško piva, do takrat mi ne lupaj u 3-krasne o bogu, OK?

Čemu lupaš in kolebaš ali bog obstaja ali ne, če nekaj iščeš potem to išči pa bodi tiho dokler n enajdeš, ali pa najdi ljudi, da ga boste skupaj iskali, sam ne to javno počet, a Vas ni nič sram, ko iščete pa nič ne najdete? kaj ni škoda časa?, pojdite raje delat, delo osvobaja telo in um. škoda časa, treba delat da majo nekateri penzijo, k ti jo itak ne boš mel pr tko nesposobni vladi in na sploh politiki v sloveniji, k se sm deli na rdeče in bele pa verne in neverne. Zato pa ste nekateri v svojem svetu ja, sej je vsak v svojem svetu. Delat pejt, namesto, da cajt zapravlaš s tem iskanjem boga, k ga ne boš nikoli našel, sm neko lažno upanje si daješ ko brskaš in filozofiraš.

Še 1x, ko boš z bogom prišel na pivo,in pred tem, ko bomo mi realni ldje že eno rundo piva spili, potem se bomo pa naprej pogovarjal.

do takrat srečno pri iskanju :)
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

Saladin ::

Kdo te pa sili da bereš moje poste?

Če te muči nekaj specifičnega, to logično in kulturno utemelji. Bova podebatirala in pustila sodelujočim da postavijo stvari v perspektivo. Če tega nočeš ali nisi zmožen, pa bodi vsaj kulturen.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Meedss ::

Ferdo, svako ima pravo na slobodu govora, i da debatira o čemu želi, ako ti ne odgovara što drugi pišu zašto se uopče opterečuješ i sudjeluješ u nečemu što ti smatraš da je opterečivanje drugih.... Možda ti sa svojim izjavama opterečuješ druge??????

Saladin:Ti vjerujes u ono što se da znanošču dokazati i objasniti.... Onda imam pitanje za tebe : Dokaži pomoću znanosti da Bog ne postoji?

Saladin ::

Nemreš believe it - stvarno ne gubiš na vrijemenu, Meedss ;)

Da še tebe preusmerim na osveženo temo, kjer bo kasneje tudi moj odgovor:
Saladin sprašuje - Postinteligenten Bog
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Saladin ::

/
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saladin ()
««
11 / 11
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Debata pri filozofiji

Oddelek: Šola
474070 (2516) Saladin
»

Saladin sprašuje - Postinteligenten Bog (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
35634173 (26679) Saladin
»

Vprašajte Saladina - Bog part deus (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
59430074 (18542) donfilipo
»

Religija, znanost in hvala za vse ribe (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Problemi človeštva
51425990 (19932) jype

Obstaja mesto za Boga v sodobni znanosti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
18513045 (10714) OwcA

Več podobnih tem