» »

Poden od podna: Hecules in R8500 LE

Poden od podna: Hecules in R8500 LE

1 2
3
»

Pizzicato ::

Pazi to:

Herculesa sem prodal. Dal nazaj v PCja RIVA TNT2 in:
- kar naenkrat dela Collin 2
- kar naenkrat dela Easy CD creator 5
- kar naenkrat se kot drugi OS naložijo WIN XP

Zdaj pa naj še kdo reče, da je karta vredu!!! Sicer pa še zmeraj mislim oz. se nekje prebral da se AMD ThunderBird in Hercules 8500 ne marata...
;(

Pa tud tale "Sushi error" se mi je večkrat pojavljal. Pol sem enostavno resetiral PC in mi je naslednjič DEMO brez problemov zagnal...

Driverji? Ne. Mislim, da s samo kartico nekaj ni vredu...

Naj napišejo tisti ki imajo težave, kakšen procesor in mama plato imajo... (predvidevam Athlone...).
Bogo

eland ::

Moja plata je Asus A7V-E, na njej pa 900 Thunderbird s 512 RAM-a PC133, OS je Win98SE

Pizzicato ::

No evo. Jaz imam pa:

ABIT KT7a + AMD ThunderBird 800MHz+256MB RAM 133...
Bogo

eland ::

Jest bom probal vsaj še z drugim OS, če pa to ne bo delal, pol pa res ne vem kaj mi ostane. Tud ne vem katero kartico naj kupim, če bi se odločil jo prodat, ATI so več al' manj vse iste, tista razlika v RAMu ne verjamem da to povzroča, nVidia pa ima premal muzike za tok keša - za 100k hočem res fotorealnost, pa še barve so res boljše na ATIju. Katero nameravaš ti nabavt zdej? Menda ne boš ostal na Voodoo?

Pizzicato ::

Kiralys, jaz sem dal Herculesa v PIII in je vse delalo ok in to z original driverji!!!

Kaj bom naredil? Počakal da cena GF3 Titanium500 pade (zdaj ko so GF4 zunaj).
Bogo

eland ::

Misliš da bo padla - na kolk pa računaš, ker pol če ne bo delal leti moja ven in jo grem kupit takoj tud sam

Pizzicato ::

V Grazu se da kupit GF3 Ti500 že za 70.000,00 SIT BRUTO.
Bogo

eland ::

Mah, raj bom menjal plato in proc., ker ta amd mi gre že pošteno na živce. Za teh 30k si bom raj kupil P4, pa bo mir.
Če bo pri meni isto kot je bilo pri tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: eland ()

Pizzicato ::

Kaj te pa AMD XP zeza??? Kaj ni vredu? Napiši, ker bom jaz tud verjetno menjal plato in procesor...
Bogo

eland ::

Narobe si me razumel, nimam XP proc.ampak ta star Athlon. Imel pa sem že sto problemov, takšnih in drugačnih. Kolega serviser pa non-stop dobiva rač. z AMDji, ki jih folk menja za P4. Prav da ima dosti ljudi podobne izkušnje, kot jaz in ti - da nekaterih stvari ( HW ali SW) preprosto ne mara. Tko da AMD ven P4 notr, pa bo (upam) mir za neki cajta.

Malecky ::

Fak kakšne debilne izjave....upam da berete za sabo kaj napišete;(

eland ::

Kar je debilnega je tvoj nickname, Telebajsek. Sigurno imaš AMDja in si eden od unih, ki so prepričani, da njihov prdec pa diši...:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: eland ()

Binji ::

Jst mam AMDja pa sm cist zadovoljen. Mas kej proti temu?
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Malecky ::

"Kar je debilnega je tvoj nickname, Telebajsek. Sigurno imaš AMDja in si eden od unih, ki so prepričani, da njihov prdec pa diši..."

Na nick se spravli ja... otrok mali. Mal glej kaj pišeš, procesor+ grafa= problem= ti+ računalnik.

Mislim take mate, pa še driverjev ne znate naložit, vem da ma Hercules nekaj težav, zarad tega niso vsi radeoni šit (za vas še preveč dobri), kar je pa najbolj krizno, PROCESOR nima s tvojimi problemi NIČ zveze! ČE ma kaj je to čipset in NASTAVITVE tvoje o. plošče!

Vidim da bo treba napisat še ne 1000 člankov na s-t da bo kdo kdaj kaj vedu... poj pa to....nick... ker debo no. Ni čudno, da ne sodelujem na s-t forumu.

eland ::

Ja čipset bo in moje nastavitve... Očitno ne bereš o čem je bilo prej govora, poleg tega pa ŠE ENKRAT s tem AMDjem same težave in sploh ne rabim tvojega mnenja če je to res ali ne. Če imaš rešitev za moje probleme povej, sam po mojem jih nimaš, če ne bi že napisal. Kar se tiče Radeona pa sem prej pripravljen zamenjat plato in proc. kot kartico, tako da si mal zašel.
In ne mi s takimi, otrok mali, po mojem si glih odkril kaj so to sramne dlake sam in misliš da pa si kar ta glavn- svojih let ne nameravam izdat, razen če si pripravljen kupit moj MB in proc. se lahko zmeniva - oboje je neOC, plata pa nova
In kaj sploh pišeš pol če ne sodeluješ na tej strani.

Benđi: Ja imam in kaj boš pa zdej naredu?

Sploh pa ne zahajajte iz teme prosim, ne da se mi pluvat po forumih, ampak me zanima če ima še kdo probleme s to navezo AMD+Herc.8500LE in kateri OS fura gor, kako jim dela in podobno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: eland ()

VASkO ::

kero plato imas?

eland ::

Asus A7V-E kt133, danes pa sem dobil odgovor od Herculesa odgovor, da naj zamenjam čipset?:\\ Kaj mislijo s tem ? Novo plato?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: eland ()

Maximus ::

Nimam dotične kartice, vendar bi bi nekaj pripomnu na vaše poste. Recimo da je ATI - jev procesor vredu in driverji kokr tok ok in da so pr herculesu kej zajebal in zato kartica dela probleme. Nobeden pa nima originalno ATI - jevo 8500 LE kartico, da bi povedal a ma tud take probleme.

LP!

||_^_|| ::

Jst mam originalno ATIjevo LE kartico flashano na retail.
config: ABIT KT7; TB 1,4; 512 MB

Brez problemov.

rap3r ::

Jz mam herculesovga radeona! Dela prez problemov in te kartice majo še velik lufta v prihodnih špilih saj niti za 50% njenih posebnosti ne izkoriščajo!Razočaran sm sam nad herculesom sm si že lastil 3d prophet mx 400 in sm ram lahk navil za 40mhz in je mel najhitrejši ram med mxi tle pa ram komi dela pr 250! Sam to sm razočaran da so 4 ns ram gor vrgl! Sicr je kvalitetn bl kukr samsungov k ga mam na geforce 2ti k je tud 4 ns pa nikol nau vidu 500mhz DDR ampak gre največ do 480! Tko kukr sm reku samsungov ram?-ne mam slabe izkušne-hyundajev ram?-fulll dobre izkušne in hyniksov ram tko dela na specifikacijah 4ns!! Zamerm sam herculesu kukr sm že reku da niso dal gor 3,6ns ram!Drgač je pa kartica vredna svojga dnarja in se strinjam s telebajskom procesor nima pr takih problemih veze lahk je sam čip prek katerga gre use skp al pa nastavitve!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

matter ::

GLede menjave preoca ko je en prej omenu, mislm da če maš 1+G tunderbirda se ne splača menjat. Raje počaki da pridejo ven čipseti s podporo ramu 333 pa agp 8x, potem pa menjaj veselo. Edino če maš dost keša, pa delaj kar hočeš. Raje menjaj grafično kot pa proc.
Itak pa je vsak mesc kaj novega napovedan, tak da ne veš al bi kupu al ne, da bi izkoristil nakup maximalno.

Pizzicato ::

rap3r: A sem jaz tebi prodal Herculesa?
Bogo

rap3r ::

Jp in hvala ti še enkrat!:D
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Pizzicato ::

In ti dela vse ok? Pa frekvenca osveževanja?:\\
Bogo

para-site ::

jst sm kupu Sapphire 8500 le 250/250 hynix 4ns v Essediju za 199 evrov..
deluje brez problemov.
sem hotel nardit volt mod na ramih(ker gpu gre komot do 300, ram pa samo do 260) in sem opazil, da ma voltažo na ramih 3,5v. zdej se pa ne upam zvišat, ker po specifikacijah hynixa 3,3v, tko da je že to preveč.
inštalacijo win xp mi spelje skozi normalno, ker eni ste meli probleme s herculesom...tko za vedet

rap3r ::

Monitor mam iiyamo ki omogoča v meniju trenutne use možne v in nevem kakšne še frekvence in pa tud frekvenco osveževanja to je fv ki prav da je na 100!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

rap3r ::

Ej folk na tej strani so testiral gf 4 ti 4200 če pogledate slikco od rama ugotovite da je ram isti kukr na hercules radeon 8500!!! No ok rečete pa kaj ampak tip je navil ram na 560!!! Na mojmu herculesu pa komi dela na 500!!! V čem je fora?
Link testa
Slikca rama
Tuki pa herculesov ram

A kdo ve kaj use te številke pomenjo in kere se spreminjajo zato ker ma usak čip svojo una 4 pomen ns to vem...če kdo ve prosmi da pove:D
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rap3r ()

||_^_|| ::

ej kje v overlayu se da naštimat theater mode?

kuglvinkl ::

Še en link do testa Herculesovega radeona: Test.

Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

Testi so očitno začeli deževati. Še na Sharkyu:

Conclusion
Hercules has done a fine job with the Prophet FDX 8500. The card performs well, the Hercules-provided ATI drivers are stable, and it is a solid $150 product. This is a mid-range video card from the first well-known 3rd-party ATI manufacturer and is hopefully a sign of things to come. It's not a breakout winner, but it should be more than capable of holding the budget line until ATI brings out their new chip design expected later this spring.
Pros:

Good Price-Performance
Stable driver set
Cons:
Limited overclocking potential
Non-standard 240 MHz memory core speed

test
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Da ne smetim foruma, bom postal tukaj.

Zakaj me karta še malce bolj odbija: verjetno vas precej ve, da originalni ATIjevi driverji delajo samo z Radeoni (kartami kot takimi), ki jih je naredil ATI. Ostali, poimenovani powerd by ATI (od razno raznih Herculesov, GAinwardov, ...) pa delajo samo z njihovimi driverji. Pa dobr, in kaj potem??!

Hja, vsem je tudi znano, da ATIju precej šepa izdelava driverjev (brez dvoma bolj kot pa nVidii), zatorej jih mečejo ven po zelo hitrem tekočem traku. Normalno, ostali, ki delajo karte na ATijevem čipu temu ne morejo slediti iz zelo enostavnega razloga: bilo bi predrago. Ja in?? Khm, če moraš na nove driverje čakati tri mesece, s tem, da karta zastari v enem letu? Slabo. Noha ja, rešitev obstaja, kupiš original ATIja, ki je dražji za 15k SIT.
Your focus determines your reallity

_Mortal_ ::

se strinjam
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

para-site ::

jst pa ne, ker moja sapphire radeon 8500le dela z vsemi mogočimi driverji.

~Panter~ ::

Sploh pa, če ne čakaš uradnih driverjou, pa dolpovlečeš neuradne, ki so "malček" novejši >:D

Maximus ::

Glede Herculesovega 8500 LE sm se pogovarju v Jae in pravjo, da je Hercules izdal novo serijo 8500 LE -jev in da zdej zdej lepo laufajo na 250/250 in nimajo težav s kompaktibilnostjo.

LP!

Mr.B ::

Pojdite ne herculesa , ker so danes neki novi gonilniki za dol potegent , oz patch.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

eland ::

Ima kdo od vas enake probleme, kot jaz?
Namreč, v Half-lifeu, v podvodnih scenah ne vidim nič, razen roke, mehurčkov in obrisov piranh, če pridejo čist blizu. To je vse.Drugače mi dela super, sam če ne vidiš pod vodo je ne moreš končat pa če jo še tok igraš.
Sem si snel ATI-fix pa ne pomaga. Res pa je, da nimam nobenega drugega patcha.
Mortal, imaš kakšno idejo?

Pizzicato ::

Verjetno se ti je podvodna maska zarosila.:D
Bogo

Luigi ::

Odgovor enmu ko je enih 20-30 postov nazaj pisal, da mu RTCW ne dela:

Sicer imam jest Radeona enko (7200), ampak sem imel tudi težave z novimi driverji (tako v RTCW, kot v MOF:AA). Nato sem dal gor OMEGA driverje (dobiš jih na www.rage3d.com) in dela super, pa še hitreje.

Poskusi, mogoče deluje tudi na 8500-tkah.

eland ::

Klamfar, sem dahnil pol v šipco, jo mal podrgnil in te ni bilo več gor, pa zdej vse spet dela. Hvala za pomoč.:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: eland ()

Clemento ::

Z Herculesom delajo vsi drajverji od atija!
Jaz se nikoli nisem dal gor originalnih od kar ga imam!

Sokrates ::

AMD 1800+ 256 DDR PC2100 Ram
Radeon 8500 Retail, driverji 6043 od ATI-ja
3DMark 2001 score 8112 in karta dela na 280/280 več ne potegne brez arti...

LP vsem

rap3r ::

Sokrates bl mejh skore maš! Jz mam amd xp 1500+ @ 1700+ pa herculesa LE flashanga na retail 290/290 driverje pa 6053 pa dobim 9200 pik8-O
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbral bom med temi karticami, toda katero?

Oddelek: Kaj kupiti
311323 (972) Dr_M
»

Za vse lastnike Herc. r8500LE! (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
33018986 (11618) sharp
»

Grafične kartice

Oddelek: Strojna oprema
221712 (1170) Clemento
»

Hercules8500Le

Oddelek: Pomoč in nasveti
442261 (1462) rap3r
»

ATI8500 vs. GF3Ti200 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
1589451 (6372) VASkO

Več podobnih tem