» »

Ločevanje krompirja od kamenja ter kosi zemlje

Ločevanje krompirja od kamenja ter kosi zemlje

mkorit5 ::

Lep pozdrav

O tej temi sem dal že topic vendar sem pa bil na agrotechniko 2007 pa sem videl stroj ki to ze funkcionera! Prilagam sliko!

Je pa clovek povedal k je to razvijal da ko kamenje pade na ploščico zadevo posluša. Vendar nevem ali to gleda samo na velikost napetosti ki pride iz zvočnika ali tudi na frekvenco. Če ma kdo kako idejo kako to narest?

Kar se pa tiče kosov zemlje se pa zadeva meri s pomočjo magnetnega polja (magnetno valovanje) no tuki sem pa mal oz nič izobražen! A obstaja kaka sprejemna dioda oziroma če ma kdo kak načrt zato. Verjeten pa mora bit to zelo občutljivo da zazna zemljo? Je pa zanimivo da je ta ploščica iz mesenga (nevem a meseng ni magneten)

V kolikor je kaj pomoči se zelo priporočam
marko koritnik
  • polepsal: Azrael ()

int47 ::

Razlika v trdoti krompir/kamen vpliva na obliko (ovojnico) zvoka, amplitudo in frekvenčni spekter.
Na amplitudo verjetno vpliva tudi teža krompirja/zemlje.
Na ovojnico in frekvenčni spekter verjetno vplivajo poleg krompirja/zemlje tudi konstrukcija naprave in zanjo uporabljeni materiali.
Katere značilnost, oz. kombinacijo značilnosti je potrebno opazovati boš moral ugotoviti sam.

Pri izdelavi naprave bi bilo dobro poskrbeti, da bo mikrofon čim manj "slišal" ostale neželene moteče zvoke mehanizma naprave in iz okolice.
Verjetno tudi ni vseeno, ali je kovinska plošča toga, debela in težka, ali je to tanjša prožna plošča in se obnaša podobno kot opna pri bobnu.
Na ta način je verjetno mogoče izločiti kamenje, ne pa mehkejših grud zemlje.

Magnetno valovanje so verjetno mikrovalovi. Vlažen krompir jih verjetno dosti bolje absorbira, kot suha gruda zemlje.

mkorit5 ::

A se kaj spoznaš na te mikrovalove ker nevem kako bi to zgledal!

Neki sem mislil probat z Hallovo sondo, vendar nevem če zemlja oddaja kako magnetno polje.

Drug problem pa je da ne dobim Hallove sonde kera beda nikjer je nimajo. Prodajajo sam tiste stvari k gejo v promet.

Jo ma kdo doma oz če se da kje vn čupnt s kakega stroja!!

Marko
marko koritnik

mkorit5 ::

Lep pozdrav

sem šel v trgovino pa sem kupil kapacitivni senzor pa deluje na krompir in zemljo enako

Neki sem gledal ta GEORADAR sam to je pa že kr kumpliceran;(

Gledaš odboj iz materjala samo tle pa nevem če ma kdo kak načrt za to??

Aja slikce kako to v živo zgleda od delujočega stroja!


marko koritnik

Tutankhamun ::

Kaj pa če nardiš sito k se trese? Pol pa zemla počas razpade pa pade s sita krompirček pa ostane :D.
Al pa usak drekec k pride ga mau stisneš, zemla se zdrobi pa pade skozi sito krompirček pa ne...
Al pa use stvari spustiš skos curk vode. Zemla razpade krompirček pa ne :P.
Al pa maš centrifugo k ma zunanjo stranico kot sito, pl pa hitr vrtiš pa upaš da zarad sile zemla razpade pa odleti vn, krompirček pa spet ostane.

Ni pa elektronika, bol mehanika 0:)

Aja še kamnne morš ločt...
to pa lahk z mikrofonom. Al pa preko kamere ugotavlaš kakšne so kej barve (krompir pa kamn sta drugačnih barv). Al pa glede na masa/volumn. Usak krompirček pa kamn potopiš u vodo da veš kakšn je volumn pa pol ga še stehtaš. Če sploh je razlika v teži med pomfrijem pa kamnom...
AMD Phenom QUAD 9950 Black Edition, 8GB

Zgodovina sprememb…

int47 ::

A se kaj spoznaš na te mikrovalove ker nevem kako bi to zgledal!


Na eni strani imaš mikrovalovni oddajnik, na drugi sprejemnik, vmes je testni predmet. Sprejemnik meri jakost sprejetega "signala", ki je odvisna od velikosti testnega predmeta in (med drugim) količine vode v njem.

Na oddajnik lahko gledaš, kot na zelo šibko mikrovalovno pečico. Moč je dovolj majhna, da je povišanje temperature testnega predmeta zanemarljivo.

Če bi uporabil večjo moč, bi lahko meril spremembo temperature testnega predmeta, samo ne vem, kako bi izvedel relativno točno, hitro, brez-kontaktno meritev temperature v (verjetno) prašnem okolju. Pri tem, da so velikost, oblika in delno tudi položaj spremenljivke.

P.S. Če kamni niso magnetit, si z detektorem (statičnega) magetnega polja ne boš kaj prida pomagal.
"Krompir detektor" dioda tudi mislim, da (še ne) obstaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: int47 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Škodljivost mikrovalovne pečice.

Oddelek: Problemi človeštva
3911772 (10803) Pyr0Beast
»

Temna slika na namizju!

Oddelek: Pomoč in nasveti
91307 (1067) mihastopar
»

Prepoznavanje predmetov s pomočjo kamere

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
372700 (1937) javr
»

Kdo laže? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
665960 (4278) Roadkill
»

Big at CERN (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
759412 (6765) Thomas

Več podobnih tem