» »

zaklepanje tem oz. "prepoved wareza"

zaklepanje tem oz. "prepoved wareza"

nemesis ::

zivjo!

Jst bi samo potozil, ker ste mi zaklenili temo:(

RAZLOG: ki je naveden: iz naslova je razvidno, da gre za nelegalno vsebino...

NASLOV: z neta potegnjen film oz. kako skrajstai 718MB veliko datoteko, da bo sla na CD

VSEBINA: imam 718 MB film, ki bi ga rad dal na CD. Na koncu je pa pet minut napisov, ki bi jih odrezal. Kako bi to lahko naredil z recimo VirtualDubom? (lahko tudi s Premiere)

UTEMELJITEV: razumem ST politiko glede piratstva in wareza. Vendar mislim, da bi morali taksno politiko bolje definirati in ob zaklepanju tudi malo pomisliti. To, da je film z potegnjen z neta je samo dodatna informacija, ki pa ne spremeni dejstva, da sprasujem za modifikacijo datoteke s koncnico AVI. Datoteko bi rad skrajsal za 18 MB. To je vprasanje moje teme in po tem sem tudi spraseval. Nikakrsnega namena nisem imel prodajati, kupovati, sprasevati za warez strani itd...

P.S.
Razumem, da je forum privatna last in je zato lahko njegova politika pac taka kot je. Strinjam se tudi, da se nekje postavi mejo glede piratstva, ki se je ne prestopi. Namen moje tozbe:) je predlog, da se to mejo samo za malenkost zniza in se ne zaklepa vseh sporocil, ki imajo v naslovu ali besedilu besede: CD, film, mp3, divx itd...

Primoz ::

saj ne vsega... samo večino
težava je v tem, da takoj, ko bomo začeli tolerirati nekaj... se bodo pojavila čuda tipa "zakaj ste meni zaklenili, njemu pa ne"... in ker je to brezveze... se pač ukine vse, kar smrdi po piratstvu... pa drugič malo drugače formuliraj stavek.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

DrSergioDJ ::

Hum..nemesis, jst sm tisti "zlobni tič", ki ti je zaklenil temo. Hočeš vedeti zakaj? Zato, ker če maš probleme z warezom, potem išči odgovore na kakem drugem forumu, ker tukaj ne nudimo pomoči warez stuff-u.
Drugič pač izpusti dejstvo, da si ga potegnu z neta, ne?
Pa brez zamere,ok? :D

p.s.

kar se pa naslovov tiče...nikoli, ampak nikoli "kar tako" ne zaklepam/o tem, ki bi vsebovale omenjene besede v naslovu...prvo se jih prebere/pregleda, in če res smrdi po warezu, se jih zaklene. MP3-ji so legalni...DivX tudi..seveda vse za lastne potrebe (back-upi lastnih mjuzik CD-jev oz. filmov). Ti si pa že v naslovu nam dal vedet, da si si film potegnu z neta. :D
...

Zgodovina sprememb…

Matek ::

Ja, DrSergioDJ, sej mamo vsi itak vse tiste mp3je tudi na originalnih cedejih doma ane? DivX-i so pa samo kopije posnbetkov rojstnih denevov z VHS kasetk :D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

DrSergioDJ ::

ja, seveda. Mislim, kar mamo doma, ostane doma, ne? :D
...

perci ::

DrSergioDJ: dej ti men povej, kako veš, da je film, ki ga je potegnil z neta avtorsko zaščiten? A hočeš rečt, da iz neta ne morš potegnt divxa, ki bi bil legalen? Morda je pa tipo potegnil dol za 718 MB trailerjev zlimanih skupaj. Ali pa še bolje: morda mu je MadManMato poslal kopijo svoje rojstnodnevne zabave in bi jo tipo pač rad zapekel na cd z izrecnim MadManMatovim dovoljenjem. Kaj je tu škodljivega? Tip je pač vprašu za nasvet, ki ni imel sam po sebi nič opraviti z warezom ampak z editiranjem videa.
Po mojem mnenju pretiravate, če boste vse kar bo "dišalo" po warezu skenslali, boste kmalu zapirali pol tem in 3/4 ljudi bo dobilo naziv. Sicer se strinjam s prepovedjo wareza na forumu, ampak ne v taki obliki. IMHO bi moral skenslat sam tist kar dejansko je warez, torej linke in prosjačenje za linke, prodajanje, povpraševanje wareza. Če se greste tako politiko, potem lahko zaprete tut Medal of Honour temo, ker vam modom, gotovo vsem zelo diši po warezu (tudi meni btw) ampak ker nihče ne sprašuje, kje se špil dobi, je vse ok, tko bi moralo biti po mojem tut v tem primeru, ker je tipo spraševal po odgovoru čisto tehnične narave.

P.S. Aja, da ne bom nove teme odpiru: a brivski aparat vklučuje žiletko, al se to nanaša samo na brneče zadeve?

Lep pozdrav, Peter

Elemen_T ::

Ma pretiravate trikrat več kot bi blo treba.

MadMax ::

Pretiravamo bi bilo bolje...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Tomi ::

Brezveze je, da se prepirate, ker tako ali tako se drugi odločijo, kaj je primerno, in kaj ni.
Samo malo pa pomislite, kaj se daje dol z interneta, in je dolgo ~700 mega:O
metrodusa.blogspot.com

globoko grlo ::

a če z neta vlečeš 700 mb mora bit warez in ne more bit nič drugega al kaj, Drsergio je sam reku, če glih model ne bi reku, da je z neta bi blo ok, torej je to navadna potuha, ker očitno ve kaj včele, sam če ne rečeš je pa ok al kva

mislm za popizdit

Zgodovina sprememb…

Tomi ::

Jaz samo razmišljam logično.
Če ste družboslovci, boste iskali luknje.
metrodusa.blogspot.com

Bagr ::

1. člen

Na Slo-Techu ni demokracije!

to se je treba zavedati ko se piše da se povleče 718MB z neta. Drugič naj raje zamovči ta podatek in bi po mojem tema ne bi bil zaklenjena.

kot je že DrSergioDJ povedal
The beauty of open source is that somebody will eventually make it all work

Bx ::

sej ne da bi se zdej še jaz kregu z vami ampak se mi ne zdi tukaj nič takega...
a ni vseeno če je z neta potegnu al pa če bi mu kolega dal film..

DrSergioDJ:
Hum..nemesis, jst sm tisti "zlobni tič", ki ti je zaklenil temo. Hočeš vedeti zakaj? Zato, ker če maš probleme z warezom, potem išči odgovore na kakem drugem forumu, ker tukaj ne nudimo pomoči warez stuff-u.


če diši po warezu pol pa v drug forum....
sej pol bi po moje 3/4 stvari v teh forumih šle drugam
(vsaj kar se programske opreme tiče)
pa 3/4 tem ki imajo v naslovu winXP, itd

to je samo moje mišljenje, glede zaprtja te teme
Bx

LojzePek ::

Predlagam da odprete novo temo "Warez". Pol pa nebo treba nič brisat

DrSergioDJ ::

pa matr najedate!

Ja, samo zato, ker je napisal, da je film potegnjen z neta, sem temo zaklenil!!!

Zarad mene če vsi ostali hudo piratstvo laufajo s svojimi vprašanji o Divxih tukile, sam, vsaj niso tok "neumni", da grejo prov poudarjat, da so warez zadeve, pa da so z neta jih dol dat.

globoko grlo: no, dej, prosim, najdi mi legalni film, kateri je velik 718MB, al pa se raje, daj mi link, pa ce bo res legalen, umaknem vse besede, odklenem temo in se magar 3 tedne zaporedoma javno opravičujem vsem(govorim o filmu, katerega je dol zvleku človek, ki je odpru temo), ok? Če pa ne moreš tega storiti, pol pa bodi raje tiho.Nikoli, ampak nikoli nism reku, da ce je 700 ali več Mb z neta dol potegnjenih, da je to 100% Warez. A tokrat pač JE!

pa kaj res ne kapirate, da dokler ne boste prov (namerno??) poudarjali, da gre za warez robo, ne bo nobenih problemov tukaj? Ker mene ne briga, a maš probleme z legalnimi programi/igrami/filmom, ali ne. Dokler lepo vprašaš, je kul. Če pa prav poudariš v stilu : "zadevo sem scrackal, pa ne dela", potem TI BOM TEMO ZAKLENIL, če ne celo zahteval kaj več.

Wareza ne podpiramo in ga nikoli ne bomo! Tako tudi NE dopuščamo nudenja pomoči pri warez zadevah!
Pa lep dan želim vsem...
...

Zgodovina sprememb…

nemesis ::

OK... zdej pocasi razumem...
ni panike, ce vsi vejo da je pol odprtih tem tukaj gor zaradi nelegalne programske opreme... kajti ce bi bila legalna bi folk rajsi MS tezil - poklical na brezplacno telefonsko in takoj dobil odgovor kaj je narobe s kisto in zakaj mu frdamani XP ji ne delajo tako kot obljubljajo:D ... pa to je ze druga tema...

Kar se tice videa in divx-ov... ne bos verjel, ampak nekateri tudi RES imamo tako veselje, da svoje posnetke digitalno obdelamo in jih potem exportiram nazaj skozi DV -in na kamero in s kamere na VHS. Med drugim naredim tudi divx in ga zapecem na CD-je. Dvakrat se je tudi ze zgodilo, da sem 1.4 GB filme posiljal kolegici v ameriko in to kar prek neta - ne bos verjel:\\ Pa tudi ona mi je ze posiljala podobne datoteke... sam v vednost, da 700MB datoteka se ne pomeni nujno tudi krsenje avtorskih pravic

ce mi ne verjames, lahko preveris tudi druge moje poste in bos hitro videl, da se dejansko ukvarjam z obdelavo SVOJIH video posnetkov in nisem "do zdaj" se nikoli spraseval kar koli "nezakonitega"...
Koliko pa je dejansko zakonito in nezakonito pri mp3jih in divxih bi pa tako ali tako lahko vsaj deset novih tem odprl>:D

p.s.
To, da je film z neta sem podal zgolj kot dodatno informacijo, da bi dobil natancnejse odgovore. Ce bi napisal samo da imam divx film, bi verjetno od ljudi (ki sem jim prek svojega nicka ze malo poznan) dobil odgovore kako skompresirati video natancno na 700 MB in ne na 718 MB. To da je film z neta pa pomeni, da jaz nimam originalnega sourca, torej moram delat in rezar ze kompresirano obliko videa, za katerega pa je sam postopek drugacen kot pa za source...

CaqKa ::

sicer lahko jaz dam moj dv avi izdelek na net samo tega nebom storil ker vam ne dovolim da pogledate! bo še kakšen djsergiodj vedo povedat da je warez

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

DrSergioDJ ::

tole nima več smisla...jst končujem, tema ostaja zaklenjena.
...

ahac ::

Ob vsakem postu najprej pomislite na warez. Pa tud če sploh nima nobene veze s tem...

Česa se tolk bojite?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Pisk ::

Namesto da bi pomagali mečejo polena pod noge.
Luzerji pač.
p.s. Pa postavte en banner /powered by micro$oft-from rich to richer\ da bo enkrat mir.
Ti bom jaz enkrat zapiskal!!!!!!!!!

Ziga Dolhar ::

Ahem.

Torej, sam s snemanjem "z netza potegnjenega 720 MB dolgegega zlepka trailerjev" na 700 MB cdje nimam problemov. V bistvu niti niso tako dolgi :-).

Ahem.

BlackHole ::

Ali ni tako , da v VirtualDub samo označiš del, ki ga ne želiš, Video in audio nastaviš na direct stream copy in shraniš kot novo datoteko?

CaqKa ::

je ja

neki123 ::

Zapečeš ga na 800mb cd. Enostavno kot pasulj, mar ne?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Max payne problem

Oddelek: Igre
211732 (1478) Predator
»

Sergio-zakaj si zaklenil temo o kopiranju zaščitenih cd-jev? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Slo-Tech
1107868 (5919) perci
»

WAREZ?

Oddelek: Slo-Tech
332026 (1437) Sergio

z neta potegnjen film oz. kako skrajstai 718MB veliko datoteko, da bo sla na CD

Oddelek: Sedem umetnosti
61001 (827) DrSergioDJ

DVD ---> DIVx

Oddelek: Sedem umetnosti
262212 (1629) DrSergioDJ

Več podobnih tem