» »

Asus eee PC

Asus eee PC

««
10 / 55
»»

daltonix ::

Če je zares 140W - kot piše - potem bo delovalo.

matejmesar ::

Mogoce bo to komu v pomoc.
Par postov nazaj sem spraseval za resitev problema z zagonom eeeXubuntu liveCD.
Link
Spraseval me je za username in password, ki ga seveda nisem vedel, niti nikjer nasel.
Takrat sem poizkusal z razlicico 3, dobljeno preko torrent protokola.

No vceraj sem poskusil isto verzijo, le da sem jo potegnil direktno s te strani preko linka na http.
LiveCD se je bootal direktno v desktop brez problemov. Ocitno iso sliki nista popolnoma enaki.
Je pa po namestitvi na eee potrebno se kar nekaj truda in konzole.
Hvala za nasvete.

LPM

Bistri007 ::

Trust BT-2400p Bluetooth 2.0 Ultra Small USB Adapter (10m)






http://www.trust.com/products/product_detail.aspx?item=15542

Godhead ::

lep pozdrav.
mogoče eno mal bolj banalno vprašanje; brezžična USB mrežna kartica bi mogla omogočat dostop mojga asusa do neta ne?..

zee ::

da
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

steev ::

Sej ma ze vgrajeno brezzicno mrezno.
:|

Godhead ::

kartica za drug komp ki je v mreži

M-man ::

Trust BT-2400p Bluetooth
Alea Iacta Est. (Julius Caesar)

pulstar ::

So že kakšne novice, kdaj v Evropi izide naslednja serija eee-jev? ( v mislih nimam tistih "blagodejnih" tablet;) )

Flok2 ::

Potreboval bi pomoč pri instalaciji Windows XP:

Do sedaj sem poskušal narediti po tem receptu: http://forum.eeeuser.com/viewtopic.php?id=1888. Problem imam, ko naložim svoj eee iz USB ključka. Namreč ključek se predstavi eee-ju kot dodatni hard disk in v biosu moram zamenjati vrstni red diskov za boot sekvenco. Ko se sistem naloži iz usb ključka, postane usb ključek disk c. Potem s fdiskom pobrišem vse particije na drugem disku in naredim novo primarno particijo. Ker je fdisk ne pusti narediti aktivno, jo naredim aktivno z uporabo fdisk /actok. Formatiram novi disk d format d: /s. Odstranim ključek in restartam sistem. Sedaj mi javi napako:

Error: 17.

Ali ima kdo kakšen nasvet?
--
Flok

Bistri007 ::

>Ko se sistem naloži iz usb ključka, postane usb ključek disk c

Ključek pri meni je E, 4GB SSD je C, D pa je card reader. Probaj vtakniti ključek v kak drug USB port ali uporabiti kak drug model ključka. Ključek ne sme postati C. Aja, pa pobrisati moraš čisto vse linux particije, tudi tisto, ki se imenuje "BIOS".

Flok2 ::

Sem že našel :-). Pri nalaganju je potrebno držati Esc, pa ti da na zaslon BOOT menu. Vseeno hvala, Bistri.

Flok

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Flok2 ()

Flok2 ::

Rešitev ne deluje. Še vedno mi da disk, s katerega se naloži DOS, kot C. Naredim format d: /s in boot sistema, pa mi javi napako:

Error 17

Brisal sem vse particije na disku (tudi tisto, ki se imenuje BIOS). Poskušal sem iz vseh USB porte. Poskusil sem s tremi različnimi USB ključki in SD kartico, pa mi še vedno ne uspe. Ša kakšna ideja?

Flok

alteatdi ::

Izdelal sem si NliteXP verzijo na osnovi Cortez-ovega ini predstavljenega na prejšnji (9. strani), sem ga pa inštaliral prek USB-CD pogona.Izločil sem še IE-Explorer in pa Hotfixe.
Imam pa sedaj problem ker nimam zvoka, ostalo dela dobro. Ima kdo recept za odpravo tega problema, sem že inštalirav tudi original Realtekove gonilnike (potegnjene z njihove strani ) pa ni pomagalo.
Najlepša hvala za vsak koristen nasvet.

AlteaTDI

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alteatdi ()

Bistri007 ::

Poizkušaj instalirati Windows po teh navodilih: http://www.eeeguides.com/2007/11/installing-windows-xp-from-usb-thumb.html. Meni dela brez težav 8-)
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

IceIceBaby ::

Jaz sem se tudi nekaj časa trudil z inštalacijo iz USB ključa, pa sem na koncu kupil ohišje za zunanji disk in nanj priklopil en navaden cdrom in inštaliral brez problemov iz prve.

frikec() ::

Po teh navodilih sem namestil Windows XP iz USB ključka na dva eee-ja. Brez težav.

IceIceBaby ::

Ta navodila delujejo samo za "cele" windowse. Če jih oskubiš z nLite moraš uporabiti drugačen način.

cortez ::

Ta navodlila, ki sm jih prvo dal gor jst, delajo tudi z nlite. Eno stran nazaj imaš izpis iz datotele last session.ini, ki jo vstaviš v C:\Program Files\nLite\Presets ter popraviš oz. odstraniš bližnice do update packov.. seveda pa rabiš prej še cel WINXP, da ga okleščiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cortez ()

Flok2 ::

Poizkušaj instalirati Windows po teh navodilih: http://www.eeeguides.com/2007/11/instal.... Meni dela brez težav 8-)

Bistri, kako ste prišli do datotek USB_PREP8.zip, PeToUSB_3.0.0.7.zip? Meni javlja napako:
The requested URL could not be retrieved


Flok

frikec() ::

Če še jaz dodam; v obeh primerih sem Windowse nLital.

lsk91 ::

Imam težavo.

Procesor bi rad spravil z 630 MHz na 900 MHz ali 800 MHz.A mi lahko nekdo prosim pove kako to naredim (slišal sem da moraš BIOS nadgradit ampak prosim povejte mi vi).

Pa zanima me še za koliko in kje lahko dobim 2GB rama poceni (za ASUS EEE seveda;pa ali je DDR ali DDR2).

In zadnja stvar:
Ali je to res da se moč grafične kartice lahko pridobi tako, da jo potegneš MB ven z RAM-a in če je res...KAKO?


Hvala vnaprej.


P.S.: Naložene imam WinXP SP2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lsk91 ()

Liker ::

@Isk91:

Ram lahko dobis tule za 34 EUR, ceneje ne vem ce se da dobiti. Jaz sem kupil tocno ta modul za v EEE, tako da preverjeno deluje :D

Za navit procesor pa se mi zdi da se da tudi z programom setFSB, ce imas winXP seveda.
Z njim pac dvignes FSB na 100 iz 66 in tako dobis 900MHz. Ni pa to konstanten overclock, ampak vklopis kadar ga rabis, kar je po mojem se boljse.

lsk91 ::

jst sm drgač kupu to verzijo k je zdej v BigBang (v unmu k je biu prej BOF).

Drgač bi rajš vidu en dober program kjer je skoz na 900 MHz ampak da lahko vseeno spremenim nazaj na 640MHz ko hočem.:D


Hvala za info o ramu.

mtosev ::

WAW 34EUR za 2GB. 8-O 8-O 8-O
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

strictom ::

Zakaj pa ne daste enga Console only linuxa gor, če se vam gre tako za plac? Pa še bol leet bi blo :)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

lsk91 ::

Emmm...Rabm za šolo pa za kkšne igre špilat, ki v Linux ne delajo.

Tero ::

Nekoga ko je iz maribora oz. okolice in ime v lasti eeepc bi potreboval..
Več na ZS
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

lsk91 ::

še kr čakam na program |O

kixs ::

Edino setFSB ti lahko spremeni takt procesorja/plate. Dodaj ga v Startup in imas skoz 900MHz.

lp

lsk91 ::

OK. Tnx. Zdej pa sam še ena stvar.

Na YouTube sm vidu d daš lahko resolucijo 1024x768 in totko d se use vid (in ne d ti ni treba ekrana premika z miško).

kixs ::

Potem verjetno tudi na tem videu pise kaj vec... ceprav je menda korejski ;)

Za normalno uporabo je tista resolucija prevec. Za igre pa je bolj kompatibilna.

Vec tuki...

lp

lsk91 ::

a če v igrah nastavim to resolucijo bo ekran lepo delal al mi ga bo vrglo čez rob kot v Windoesih (k morš pol z miško premikat ekran).


Aja. Pa kako nastavim grafik na 128 MB. A se to odvzme RAM-u al kko?

lsk91 ::

|O |O |O |O |O

lsk91 ::

kko sploh delam s tem setFPS pa ker clock generator uporabm????

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lsk91 ()

kixs ::

Sprasujes taksna vprasanja, ki so bila ze 2X odgovorjena.

Pojdi na forum http://www.eeeuser.com/ kjer imajo vse lepo napisano in razlozeno, da vsak razume ;) in se vec...

PrimozR ::

Mislš setFSB? o_O

lsk91 ::

ja...oprosti


kako dela setFSB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lsk91 ()

daltonix ::

Glede na to da se bo procesor (pri navijanju) grel več kot ponavadi, me zanima kateri program priporočate, za spremljanje temperature procesorja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: daltonix ()

PrimozR ::

Na windowsih CoreTemp.

lsk91 ::

CoreTemp men ne dela na EEE. Kaj drugega?

kixs ::

Everest Ultimate.

RibaFish ::

kdaj pride pa 8,9' ter 10' verzija? ter s kakšnimi specifikacijami;)
drugače pa kako je s procom(se ga da kako zamenjati)? c2d ftw:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RibaFish ()

kixs ::

Proc je prilotan direktno na maticno, torej ne mores menjat... pa ce bi ze lahko zamenjal, gre gor max Pentium-M.

Novi modeli naj bi prisli v Q2, se pravi do poletja.

lp

XS!D3 ::

Proc je prlotan baje, o modelih z večjimi enkrani pa tud še nism nč nouga slišu.

RibaFish ::

uuuuu, super. upam samo da bo cena pravšnja. ker se mi zdi premali ekranček. je pa prav luštkano majcen. igračka:D

lsk91 ::

ko imam procsor navit na 900 MHz je temperatura okoli 55 stopinj.

Ali je to varno ali ne?

Gapi ::

Za sam procesor je varna temperatura tam do 70 stopinj vendar ne konstantno.Varna temperatura pomeni da stvar deluje normalno vendar ne na daljši rok. Bolj problem je lahko kaj je okoli procesorja in kaj greje.

zee ::

včeraj sem prebral, da letos pride ven EEE z 9'' in touch screenom.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

SeeN000 ::

Mene pa zanima gdaj pride nova verzija EEE z 10" zaslonom in morda več spomina in rama, in če veste za koliko € bo.Ker premišljujem da bi si ga kupil, ampak bi raje počakal na tegale z večjim zaslonom. Velikost EEE bo ostala ista neglede na malo večji zaslon?
««
10 / 55
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Asus EEE 1000HE (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
22819282 (11900) Kleemen
»

Nakup Netbook-a

Oddelek: Kaj kupiti
254838 (3890) __Devil__
»

Asus eeepc 1000h (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
928731 (6689) MKC00
»

Kateri NetBook (SSD, 9"+...)

Oddelek: Kaj kupiti
374001 (2864) antonija
»

Computex 2008: MSI Wind in Asus Eee PC 901 (1000)

Oddelek: Novice / Procesorji
349938 (6211) grmek

Več podobnih tem