» »

Radeon 3870 VS GeForce 8800GT

Radeon 3870 VS GeForce 8800GT

«
1
2 3

Pinzl ::

Radeon je 219€
GeForce 270€


Katerega vi priporočate in zakaj.Uborabljal bi SLI/CF.
Našel sem še te podatke na eni od spletnih strani,pa me zanima zakaj je radeon kljub večjim številkam počasnejši pri 90% testov.

Manufacturer: ATi
Series: Radeon HD 3k
GPU: RV670
Release Date: 2007-11-15
Interface: PCI-E 2.0 x16
Core Clock: 775 MHz
Shader Clock: 775 MHz
Memory Clock: 1125 MHz (2250 DDR)
Memory Bandwidth: 72 GB/sec
Shader Operations: 248000 Operations/sec
Pixel Fill Rate: 12400 MPixels/sec
Texture Fill Rate: 12400 MTexels/sec


Manufacturer: nVidia
Series: GeForce 8
GPU: G92
Release Date: 2007-10-29
Interface: PCI-E 2.0 x16
Core Clock: 600 MHz
Shader Clock: 1500 MHz
Memory Clock: 900 MHz (1800 DDR)
Memory Bandwidth: 57.6 GB/sec
Shader Operations: 168000 Operations/sec
Pixel Fill Rate: 9600 MPixels/sec
Texture Fill Rate: 33600 MTexels/sec

Hvala za pomoč!!

Ted ::

Mislim da tukaj ni neke dileme, Ati oz. CF. Posamično je 8800GT nekaj hitrejša, sta pa 2 ATI kartici v navezi gotovo hitrejši kot 2 Nvidii.
Mah...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ted ()

OChack ::

ja glede hitrosti nism tok zihr da sta 2x 8800GT kj počasnej, pomoje sta kr hitra, je pa res da pršparaš 100e
Int€l inside, IDIOT Outside

strictom ::

Lahko, da se motim, sam kolikor sem bral ima CF tudi do 70% boljši izkoristek druge grafe kot SLI.

Popravte me če se motim =7
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

kuglvinkl ::

A madona, tkole na pamet se pa ne gremo. Dejte linke pokazat!

Pinzl ::

Radeonki then it is!!

strictom ::

TS.com
Okej 70% je pretirano ampak je pa kar opazna razlika.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

x45 ::

41 %, to je ogromno.....

Baltazar-x ::

Kokr razumem marsikdo misli, da bi mogli bit testi (3dmarko05,06) kar šenkat bolj oceneni v načinu cf ali sli. To že v teoriji ni možno ker zajema del točkovanja moč procesorja in z dodatno grafično ne dodamo tud procesorja. Me pa zanima če je možno zračunat koliko dobi samo procesor oziroma grafična točk v omenjenih testih.Na ta način bi lahko tudi primirjali kolk je izkoriščen cf oz sli.

lp.

OChack ::

kr solidno, definitivno podpiram radonke in CF, pa še ne bo ti treba nuklearke met, namreč zadeva mn žre....no ja štrom se ej podražu spet, in jst že izdelujem doma vetrno elektrarno
Int€l inside, IDIOT Outside

strictom ::

baltazar: procesor im dokaj majhen vpliv pri 3D Mark testih. Za tist je bol PC Mark.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

GaS ::

Da ne boste pametni en čez drugega.. ATi v CF navezi trenutno boljsa izbira, medtem ko GT za single grafo še vedno bestbuy. Testić

strictom ::

Pametovat prideš ti, z ničemer novim. Vemo da je 8800GT boljša(za 20%) in vemo da je dražja (za 50€) in da je ni nikjer več za dobit.

Ampak on hoče za SLI/CF dve imet. Z 2x 3870 dobiš boljši performance za 100€ manj kot z 2x 8800GT. Period.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

GaS ::

In kaksen test sem pa mimogrede, strictom, jaz nalimal?

Horsechoker ::

Kako je z CF/Sli podporo v igrah, je to kompatibilno za nazaj ali le za novejše igre?
But I don't want to be dead. I want to be alive. Or a cowboy.

Pinzl ::

mene tudi zanima če so podprte za nazaj(v starejših igrah),samo menim pa da je v kakšnih starejših igrah dovolj ena za high nastavitve

GaS ::

Starejše igre delujejo že na eni sami, tako da tudi če niso podprte, bi moralo delovati OK. Sicer pa si ponavadi omisliš CF/SLI sistem predvsem zaradi tega, da ti bo najnovejsa grafika delala kot bi mogla8-) .

opeter ::

Tudi jaz razmipljam podobno, da če zdaj nabaviš kako novejšo grafično, ti bodo starejše igre delale na max. nastavitvah (npr. Half Life 2, Doom 3 ipd.).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

OChack ::

baje da dela, samo pri starih ihrah ne rabiš CF/SLi da bi supr dupr delal vse na maxx, je zadost ena grafična, bl je žalostna špila crysis

sicer si pa nism mislu da je CF res tok fajn azdeva, mogoče si nekoč clo omislm kj tacga :)
Int€l inside, IDIOT Outside

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OChack ()

Mr.B ::

Isto kot SLI, dejansko pa ena 8800GTX 640, pride ZELO verjetno ceneje kot dve NE-dobavljivi 8800GT, pa še dražje so....Poleg tega deluje 100% izkoristkom, in ne odvisno od katere igre. Pa en 2900XT je tudi hitrejši od dveh 8800GT-jk, pa tudi cenejši...
Pa nuklearke tudi rabiš, saj lahko NV chipset pokuri lahko tudi več od procesorja...Poleg tega danes ne dobiš pasivno hlajene 8800GT, kaj šele OC-jane…
CF dela "posod" razen na NV ne...

CF/SLI je samo marketing fantje. praktično po enem letu, ko je generacija mimo, so naslednje hitrejše od prejšnjih, in ni računice, češ bom za pol ceneje dobil še drugo pa bo tako hitra kot.... Dejansko če bi svojo prodal pa pol dodal za novo, bi imel hitrejšo...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

OChack ::

ubistvu je res tko, če kupš grafe se splača že v štartu 2, kasnej ej problem da pride DX11 in podobne fore, ti pa notr tlačš staro tehnologijo.
verjetno res bolš eno dobro grafično met, samo marketing je marketin, skupj z vsemi 3d marki in igrcami skupj
Int€l inside, IDIOT Outside

Mr.B ::

Ja poanta je da se ti tudi v štartu ne splača kupiti dve 8800 GT-jki, ker je GTX v tem primeru hitrejša, v vseh igrah...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Cveto ::

Saj to glede SLI-ja je čisto res: jest sem že pri dveh karticah rekel: bom zdaj kupil eno in potem dokupil še eno, pa sem potem vedno raje kupil novejšo/boljšo kartico (pri 7600GT, 7900GS)

CF/SLI se pomoje splača samo ko enkrat presežeš zahteve ki bi jih lahko dobil z eno kartico (to se pravi danes v primeru ko sta dve kartici hitrejši kot 8800GTX ali celo ultra)

Pinzl ::

Mr.B na nobenem testu še nisem videl da bi ena 8800GTX bila hitrejša od 2x8800GT
ali pa da bi radeon 2990xt bil hitrjši od dveh 8800GT-jrv

cnZz ::

Mr.B
Če je ena 8800GT boljša od 8800GTS in je malo slabša od GTX nevem kje tebi da je ena GTX boljša od dve GT.
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

Mr.B ::

SI se zmotil, mogoče je hitrejša od GTS-jke, od GTX pa ni...
Ko imate ravno radi 3Dmark06.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

Vesoljc ::

eden izmed plusov CF/SLI konfiguracije (no, vsaj prihajajocega (quad)CF) je normalna podpora vecim monitorjem. amd/ati obljublja na quad setupu kar 8 monitorjev. no, jest bi bil zadovoljen ze s tremi :)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

GaS ::

@Mr.B: GT je bil na večini testov zelo zelo blizu GTXa, nekje tudi hitrejsi, sploh če je bil navit. Tako da ne klobasat o dveh GTjih v SLIju, ki sta počasnejši od enega GTXa. In tudi ne vem od kje ti info da je 2900 hitrejsi. Brez zanesljivih virov testov brezveze da prodajas buče.

Cveto ::

Sej je napisal da samo v visoki ločljivosti. Ko GT-ju enkrat zmanjka spomina mu zmogljivosti kar precej padejo, tako kot je to z 256MB karticami in ločljivostmi nad 1280.

GaS ::

Kje je napisal? Nic ni napisal. Prilimal je en ušiv test, kjer nic od tega kar je napisal ne drzi.

Senitel ::

Nehajte že fantazirat s tem kolk je 512MB rama premal za visoke resulucije. 2560x1600 ti zasede nekaj čez 46MB rama (9% rama), 4x AA pri tej resuluciji pripelje porabo do 187MB (36% rama). Špili bojo tako visoko prej ubili GPU (bandwidth), kot bo prišlo do kakršne koli manifestacije pomanjkanja rama...

fizolcek ::

Potem 1GB kartice nimajo nobenega smisla? A ni tako da igre uporabljajo ta RAM tudi za cachiranje textur, itd?

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

darius ::

Isto kot SLI, dejansko pa ena 8800GTX 640, pride ZELO verjetno ceneje kot dve NE-dobavljivi 8800GT,


to je pa nova GTX ? :D
- P5KC - E6750 - HD4870 - 4GB ram - Samsung T220 -
ROVER POWER ;)

bidybolder ::

evo en bolj frišen test za atijevce DriverHeaven :P
2016: i3 6100/TS15A|Z170i Pro Gaming|16GB Dark Pro 3200MHz/C16
RX 480 8GB|G2460VQ 75Hz|SM951 256GB|3x 750 EVO 250GB R0|
SUGO 07/600W|G610 Red|G503 PS|G640|G633|F310

Mr.B ::

Za 10 frjemov si pripravljen dati 80€ več. Navit Radeon, je pa enako hiter kot naviti 8800GT...v GOW Statistika 30% dražja kartica..
Torej ali lahko primerjaš 30% dražjo kartico kot best buy v tem trenutku... Odloči se sam.

In kot vedno, poglejte kvaliteto slike, na NV, ki je slabša od ATI-ja, torej je ATI referenca za kvaliteto, ampak, sej se razume samo FPS-ji štejejo...
PS NV tim , obstaja, tudi >:D nižje >:D nastavitve pri ATI-ju, ki so po kvaliteti slike primerljive z NV, pa se lahko NV po kolenih meče, pa ne pride v FPS-jih blizu...
Pa če ste slepci poglejte samo prve slike, desni hrib v Crysis!

Pa prosim ne mi tu the way to be played, ker če v igrah ne vidiš razlike, in da to nima veze pri FPS-ji.

Pa seveda odločitev nekaterih je Best Buy ravno v FPS vs Cena, kar pa tu NV ni ne po kvaliteti in ne po ceni v primerjavi z ATI-jem…

PS : ATI pride okoli 220€ nv pa koliko, če jo dobite se nekje navite XXX najdejo tudi za 300€...Če jo dobite...:D
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

IVo ::

30% dražja kartica? Jst in veliko več drugih je dalo za 8800GT cca 250€, 3870 pa pride cca 220€. Če je tle razlike 30% sm jst helikopter!:\

kmetek ::

dobra 3870 je 230, 8800gt pa od 250-280, torej razlike je 10-20% max.

kmxkmx ::

Pa Mr. B nevem sploh kaj ti govoriš, v tistih slikah sploh ni neke res vidne razlike v kvaliteti(mislim da rabiš ti očala ne pa drugim praviš slepci).
Nevem glede česa si tudi sklepal da je 3870 navita enako hitra kot pa 8800gt navita, ker iz testa to ravno ni razvidno,max fps je enak avg in min fps pa že kaže v prid 8800 gt če smo tako pikolovski, a si si slučajno pogledal tudi crysis performance pri obeh navitih karticah? Tu pa se malo slika spremeni a ne? In tudi ne rabiš kupit XXX verzije da jo lahko naviješ se ti ne zdi?

Jaz nočem poveličevat ne ene in ne druge kartice. Vsaka ponuja dober price/performance. Ampak ti pa res pretiravaš.
Te cene ki si jih ti navedel za kartice s tem si spet brcnil v temo. Primerjaj cene v istih trgovinah:

8800 gt: Mojatrgovina
Mimovrste
Demise doo


hd3870: Mojatrgovina
Mimovrste
Demise doo

To so primeri kjer sem našel v isti trgovini obe kartici. Res je da se v funtechu Hd3870 dobi za 220EUR ampak prav tako se lahko v kateri drugi trgovini dobi 8800gt za 240 -250 EUR. In kot praviš da je hd3870 bolj dobavljiva kot pa 8800gt se tudi motiš nisem našel ene trgovine ki bi imela kartico na zalogi oz bi bila dobavljiva v nekaj dneh.

Kartici sta približno enaki po price/performance glede na teste oz. 8800gt je rahlo boljša. Zato jaz pravim katero lahko prej dobite tisto vzamte.

GaS ::

Mr.B čas bo že da nehaš glumit..

Mr.B ::

Ja oprostite, ampak če pod NV hriba na desni, ki je čez skoraj polovico desnega ekrana, ne vidite razlike, potem si pa res slepec. Slika je pa prvi par, pri sončnem .....
No res pa je da uporabljam IE, pa lahko da sam malo blur na hrib nastavi pri NV... pač teorija zarote ms-ja, ali pa ravno ATI grafične v računalniku...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mr.B ::



Desni hrib malo bliže poglej...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

kmxkmx ::

In kaj zaj? Če se en hrib v daljavi vidi malo bolj zamegljen? Jaz sem napisal da to ni taka opazna razlika, nisem napisal da je ni.

To zdaj pomeni: če se pri Nvidiini kartice vidi en hrib bolj zamegljeno, da je pol Ati referenca za kvaliteto? Če bi bilo to v vseh špilih bi še ti dal prav, ampak ni in ti ne dam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmxkmx ()

OChack ::

fora je da nvidia golfa, namreč hitrejša je na račun slabše slike get it?
namreč če crysis.exe preimenuješ zadeva dela počasnej kot na ATIju in ima ravno tako super sliko pol
podobno velja še za par iger
Int€l inside, IDIOT Outside

kmxkmx ::

npr.: za katere?

Mr.B ::

Glej NV opravi delo površno, se toliko ne opazi, pri FPS-jih pa se to pozna.
Torej da prikaže sliko zgoraj v linku, je določene dele bolj tako na orsani način naredila : the way to be played, ali kakor koli NV temu reče kompromis, samo to potem test ne moreš imeti za realno primerjavo med karticama.
Zato pa obstaja na ATI-ju, tudi nastavitev za slabšo kvaliteto, enko tudi znotraj same igre... Nastavi iz veryhigh na high, pa povej, za koliko so FPS-ji skočili, potem pa primerjaj...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Pšenični ::

Zgleda da je nekaj na tem.Na eni sliki se opazi več podrobnosti, in sicer na zgornji.Če je ta slika od radeona potem bom sigurno kupil radeona...Nekej je res na tem.Zgrnja je od radeona ali ne.

kmxkmx ::

Pa to je en špil. Povej mi še za enega drugega v katerem nvidia tako goljufa da dobi več fps. Jaz nimam Viste tako da ne morem niti sprobat na very high.

OChack ::

lahko sporbaš sam morš manualno uredit config fajl glede na to da iz xp an visto pride do padca za okol 40% ti ne bo hudga če ti CPU dela ostalo v vindovsXP in zgubiš samo okol 15-25% še vedno si na bolšm kot v visti.
glede ostalih programo sta kle 3d mark 03 in 05 kjer sta ubistvu ati ijn nvidia tekmovala kdo bo bl golfov, za 06 nism zihr,
pa mislm da večina azdnih dx9/10 igr
skratka uni k mate visto probite
Int€l inside, IDIOT Outside

TOP ::

Tle se je razvila prava vojna ne med grefičnimi Ati vs Nvidea ampak med Fani.Dejstvo je da je 8800GT rahlo bolša,povsih raznih tujih testih.Kar se tiče cene.Če bi bila 3870 res cenejša 50e,kot so napovedovali bi bil bolši nakup,kot 8800GT ampak ni.Celo od Powercolorja jo prodajajo za 290e kar je že cena tovarniško navite grafe 8800GT.Kar se tiče kakovosti slike.Razlika je vedno bila in bo v prid Ati,ki ima malo bolj žive barve,Nvideo ima bolj temne.To je razlika,ki jo opaziš,če gledaš in stmiš v PC.Sedaj pa MR.B ko ti poženeš igro,jo poženeš zato,da bi opazoval naravo in okolico ali za to da bi špilal igro.Zato nehaj tle bluzit in limat slike in vsem nakladat kako lepo sliko ma Ati,kod majhen otrok ki je prvič dobil kolo.Pa brez zamere.Tle se točno vidi da si FAN od ATIja.Nekdo ki je že imel grafe Ati in Nvideo ve za razliko v sliki,ampak če nisi pozoren ne boš opazu.Tisti ki ste tle zelo neučakani na grafe,vzemite tisto ki jo prej dobiste.Vsi ostalo malo počakajte,ko bode grafe na zalogi bo verjetno cena malo niža,ker sedaj naši trgovci to vašo neučakanost spridom izkoriščajo.Pa MR.B prosim brez zamere,ker vem da znaš veliko od PC in rad pomagaš,sam tle pa malo pretiravaš.LP
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ATI Grafične kartice (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Strojna oprema
87559347 (23585) Galaxy
»

Test ATI radeon 3870 vs. 8800GT (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
557271 (5944) Jst
»

ATI Radeon HD3870 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Strojna oprema
43527341 (17280) smarty
»

Predstavljen 9600 GT

Oddelek: Novice / Grafične kartice
355625 (3423) dzinks63
»

Radeon HD 3000 serija predstavljena (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
938144 (8144) Gregor P

Več podobnih tem