» »

prenehal bom kaditi..

prenehal bom kaditi..

1
2
»

molotov ::

Podobno kot gruntfurmich, se zaenkrat še nočem odvadit kajenja, ker mi cigareti izbolšujejo "kvaliteto življenja".
Npr. cigaret po kosilu, večerji, jutranji kavi...

Kadim pa že okoli 5 let po največ 2 škatli na teden, nekako eno čez teden in eno čez vikend oz malo manj, pa še kak joint ;) sam ne umes tedna, ker moram imet čisto glavo za šolo in delo...

Vem pa da je kajenje samo grda navada in u resnici nič ne pomaga živcem za se umirit, zato bom proval zmanjšat na eno škatlo na teden, da še malo "zbijem" možnost kako bolezen.

Vajenc ::

Mogoče moraš biti res karakter, da nehaš kaditi. Ampak jaz sem začel kaditi zelo zgodaj in moj karakter se je oblikoval skupaj s cigareto. Hec, ampak npr. pri gostilniškem pogovoru :1. poslušaš, 2. potegneš dolg dim in si s tem podaljšaš čas za premislek, 3. izdihneš in poveš stavek, ki je šel "čez več vrat". Nekoč sem tudi zasledil, da nikotin vzpodbudi delovanje možganov (podobno a blažje kot amfetamin, kokain). To je pa tudi vse kar pogrešam med kratkimi odvajalnimi obdobji. Ostalo počutje je med nekajenjem občutno bolje. Sapa pri športu je bolj zdrava, mački po prekrokani noči so manj pasji, energije je več ..., tako, da bom z odvajanjem še poiskušal.

Povedal bi še, da mi je ta antikadilski fašistični zakon dejansko pomagal zmanjšati dozo kajenja za polovico. CIgaretne stroške prav tako, pa še praška manj porabim, ker ne peremo oblek tako pogosto le zaradi dima. Ne vem pa kaj ima država od tega, ker bolan nisem nič manj, morda celo bolj smrkam, ker sem več na mrazu ;)

nastyboy ::

Sej se zdravja zaradi posledic kajenja ne ocenjuje na kratek rok... Čez 30 let boš pa verjetno vesel da nisi kadil in da je takrat država sprejela tak zakon zaradi katerega si ti razpolovil ali pa celo prenehah kajenje.

LP

Wh!tE ::

Se moje mnenje :)

1. Zaceu sem kadit po sprejetju kadilskega zakona tako da kadiim 4 mesce, mogoce mal vec :)

2. Kadilski zakon je mega. Ne smrdim vec in na čik se gre VN da se sprostiš in razmisls u svojmu lajfu.

3. U kajenju uzivam. Seveda me tudi sprosca

4. Zgledam coool ;) (lol)

5. Am tole bo čudno, ampak sedaj zdrzim brez zraka 2 minuti. Se poleti na morju sem anjvec 1 min in 10 sec (takrt sm ze cist modr ratu :D )

6. Pokadim 3 škatle na tedn. In se enkrat. Ob čiku najdem khm... užitek, notranji mir, nekej enkratnega uglavnem.

7. Itaq rajs umrem pr 60ih kokr pr 80ih. To je dobr za use :) Vi boste srecni k se boste enga individualista znebil. Še bl boste srečni k bo en manj kadil.... Jst bom pa tud ker po 60. letu itaq ne mors vec niti laufat. Kaj šele da bi meu zanimivo, razgibano življenje. (res se mi ne da u domu za ostarele živet pa une bolane ljudi gledat) Pa se 200 drugih razlogov, ampak pustmo to...

Sicer ma pa vsak svoj pogled na te zadeve, ampak jaz kadim, zato ker uživam v tem :)

Lp, Wh!tE
Me, the vanquisher

PrimozR ::

Nekateri so še pri sedemdesetih popolnoma aktivni. Pri 60ih greš pa itak šele v pokoj.

drejc ::

White: ce se bo v naslednjih 50 letih življenska doba, razvoj medicine in kvaliteta življenja povečala (relativno) vsaj za pol toliko, kot se je v preteklih 50 letih, se nimaš za bat da boš magari 3X menjal pljuča + tekel New yorški maraton pri 60ih in izgledal kot dvajsetletnik :D
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Gandalfar ::

.. pod pogojem da bos mel denar. To full zniza tvojo verjetnost, da se bos sel te hece.

Mercier ::

Filma nisem pogledal, bom kar malo napamet.

Če odštejem zdravstveno tveganje, na katerega se v mladih letih nihče ne ozira in smrad, ki se ga zares zaveš šele kot nekadilec, bi povdaril dve zoprniji kajenja. OK, tu je še denar, ampak to bom izpustil.

Konkreten del dneva zapraviš za iskanje priložnosti za kajenje, nabavo cigaret in iskanja vžigalnika. Balkon v lepi poletni noči je redkost. Vsakdan je prisilno pešačenje v vseh vremenskih pogojih na nakšno manj atraktivno lokacijo na prostem in "kajenje na zalogo".

Skoraj vsi se nekoč vsaj probajo resno spoprijet z odvisnostjo. Svoje izkušnje z odvajanjem so navadno najbolj pripravljeni deliti tisti, ki so imeli pri tem malo ali nič problemov. S kakšno konkretno depresijo se seveda malokdo rad pohvali. Jo pa marsikdo faše.

zigi ::

Si je še kdo (poleg mene) za new year's resolution zadal nalogo prenehati kaditi?
Kadim že malo več kot 8 let, mislim da je bilo dosti. Abstiniram (že) 2 dni.

Kak bi zej pasalo enga potegnit... sssssssss... ahhhh... mmmm :8)

Keyser Soze ::

Kreehhhh, krehhhh!!! Hrrrrrrkkkk, tfujjjjj!!!

Si pozabu... :D
OM, F, G!

Pyr0Beast ::

5. Am tole bo čudno, ampak sedaj zdrzim brez zraka 2 minuti. Se poleti na morju sem anjvec 1 min in 10 sec (takrt sm ze cist modr ratu :D )
3 minute 20 zame. Ne kadim, ne pijem (občasno) XD, telesno popolnoma neaktiven, se ne ukvarjam z nobenim športom ...

No, potegni tisti dim vase pa drž zrak .. ne bo 2 min bliz. :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Karaya 52 ::

Wh1tE>>> 7. Itaq rajs umrem pr 60ih kokr pr 80ih. To je dobr za use :) Vi boste srecni k se boste enga individualista znebil. Še bl boste srečni k bo en manj kadil.... Jst bom pa tud ker po 60. letu itaq ne mors vec niti laufat. Kaj šele da bi meu zanimivo, razgibano življenje. (res se mi ne da u domu za ostarele živet pa une bolane ljudi gledat) Pa se 200 drugih razlogov, ampak pustmo to...

Tole je pa takšna bedarija da ne sme ostati neodgovorjeno. Morda pa boš res pri 60 zapustil ta svet zaradi kajenja. Še prej se bo tvoje življenje kljub starosti sesuvalo pred tabo, družinski člani ki jih bo bolezen vsekakor prizadela te bodo redno vozili na kemoterapijo nakar se boste z zdravnikom odločili da boste prekinili z zdravljenjem. Zato boš doma ČAKAL na smrt, vsaj obiske boš dobival pa še tisti te ne bodo spravljali v veselje ker bo vsak poln nasvetov o alternativnih zdravilih. V strahu pred smrtjo in v obupu jih boš tudi probal in tako dobil nekaj lažnega upanja. Na koncu ne boš zdržal brez pomirjeval, truplo pa ne bo v trugi ker te je bolezen tako zdelala da so se svojci odločili za žaro. Živiš pa v veliki iluziji tako kot sem jaz. Ne si mislit da se bolezni začnejo pri 60tih.

Pyr0Beast ::

+1 !
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

M@73Y ::

Na cigaretni škatlici piše: Kajenje lahko škoduje spermi in zmanjša plodnost. A to pomeni, da lahko seksajo brez kondomov :S
..jump into psytrance tunnel..

PacificBlue ::

Ne povzroča tale 'snus' raka na žrelu in ustih ?


baje ni ne dokazano, ne ovrženo da je tako. Je pa snus(fuga) v EU prepovedan(razen na Švedskem). Za prepoved je v veliki verjetnosti kriv tobačni lobij.

Gandalfar ::

Zakaj ze? Zakaj bi taisti lobij poskrbel za prepoved necesa kar itak proizvajajo oni sami.

Ramon dekers ::

Karaya 52 je izjavil:

Wh1tE>>> 7. Itaq rajs umrem pr 60ih kokr pr 80ih. To je dobr za use :) Vi boste srecni k se boste enga individualista znebil. Še bl boste srečni k bo en manj kadil.... Jst bom pa tud ker po 60. letu itaq ne mors vec niti laufat. Kaj šele da bi meu zanimivo, razgibano življenje. (res se mi ne da u domu za ostarele živet pa une bolane ljudi gledat) Pa se 200 drugih razlogov, ampak pustmo to...

Tole je pa takšna bedarija da ne sme ostati neodgovorjeno. Morda pa boš res pri 60 zapustil ta svet zaradi kajenja. Še prej se bo tvoje življenje kljub starosti sesuvalo pred tabo, družinski člani ki jih bo bolezen vsekakor prizadela te bodo redno vozili na kemoterapijo nakar se boste z zdravnikom odločili da boste prekinili z zdravljenjem. Zato boš doma ČAKAL na smrt, vsaj obiske boš dobival pa še tisti te ne bodo spravljali v veselje ker bo vsak poln nasvetov o alternativnih zdravilih. V strahu pred smrtjo in v obupu jih boš tudi probal in tako dobil nekaj lažnega upanja. Na koncu ne boš zdržal brez pomirjeval, truplo pa ne bo v trugi ker te je bolezen tako zdelala da so se svojci odločili za žaro. Živiš pa v veliki iluziji tako kot sem jaz. Ne si mislit da se bolezni začnejo pri 60tih.


to je vse skupaj sranje. Veliko več ljudi umre od stresa in živcev in tako prekliče raka kot od cigaret.

Bližnji sorodnik je imel 83 let, živel je dobesedno od piva in cigaret (škatla na dan) pojedel tisto kar je bilo. Da pa lahko rečeš: če boš kadil boš dobil raka pa je idiotsko.
Spet nekdo drug je živel zdravo brez maščob, sladkorja, bla bla bla, pa je umrl pri 55 zaradi raka na črevesju.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenehanje kajenja - Nasveti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7116486 (12697) satfinder
»

Prenehanje kajenja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
431102945 (27341) Ajrina
»

Koliko vas je nehalo kaditi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7812293 (10415) GabrieLeo
»

Je kaj resnice glede opustitve kajenja?

Oddelek: Loža
367603 (6174) m0LN4r
»

Katere čike kadite? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
441108043 (42192) Limona

Več podobnih tem