» »

Množilnik ali fsb...

Množilnik ali fsb...

honda20 ::

A je pr navijanju bolš pustit množilnik na miru pa fsb dvigovat??' Al je lih obratno da se množilnik spremija pa se fsb na miru pusti???....konkretno me zanima za X6800ES! Plata je pa IP35PRO

Rogelj ::

Bolje je višji množilnik, vendar to ponavadi ni dovolj, tako da se dvigne še FSB. Vsekakor pa čim višji množilnik, ki pohitri celoten sistem.

Lp,
Rogelj

strictom ::

Sploh se ne dotiki biosa če nimaš vse razčisščeno kaj kaj naredi in zakaj je.

Ni samo dvigovat FSB in množilnik. Je treba kar veliko več...
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

diNero ::

še jst eno vprašanje glede množilnika ( mb asus P5B, proc. e6300 ), v biosu imam na izbiro le množilnik 6 ali 7, zdej, ali je to max. ali obstaja še kje kakšna nastavitev da bi dvignil množilnik na 8x??

honda20 ::

Sploh se ne dotiki biosa če nimaš vse razčisščeno kaj kaj naredi in zakaj je.

Ni samo dvigovat FSB in množilnik. Je treba kar veliko več...


N boš vrjeu ampak NISI edini k ve d je še voltaža cpu-ja važna pa rama pa razmerja cpu pa ram...

Tko d ne skrb in ne sprašujm kr tko...če nimaš pojma NE komenteri pa pust drugium k znajo to delat da mi oni pomagajo...

Shark-357 ::

@Rogelj

WRONG!!!!!



Itak da dvigneš fsb :\ množilnik dviguješ le v primeru da si omenjen z FSB-jem...

honda20 ::

Hmmm.....človk vs pros za pomoč pol pa en tko guvuri en pa tko....Ful znate pomagat ja res....

dejansan ::

jaz bi kar sharka poslušal :D
dejansan

honda20 ::

OK...pustim množilnik na miru....dvignem fsb...kok nej pa voltažo rama in cpu-ja naštimam??? Hladim ga pa zalman Fatality hladilnikom...

Galaxy ::

Daj FSB na najvecjo stabilno frekvenco, ko je stabilen poskusaj dodati +5MHz, ce ne gre idi nazaj v BIOS in namesto AUTO Core Voltage daj +0.125 tistiga AUTO (ponavadi je 1.4). Tako poskusaj naprej, ampak pazi na temperature!

Glede RAM-a pa raje se ne igraj. Nabavi si 1066MHz ram al pa vsaj 800, da ne bos rabu RAM-a navijat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Galaxy ()

strictom ::

No dobro. Dviguješ FSB dokler zadeva ni čisto stabilna, potem dvigneš voltažo za eno stopnjo (ponavadi 0.125V). To delaš dokle gre potem dvigneš FSB. Sproti pa downclockaš RAM. HT Multiplier * FSB more bit, na moji plati (M2N-SLI Deluxe), okrog 1000.

Z stock hlajenjem mi laufa X2 3600+@ 2800MHz pri idle 40°.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

honda20 ::

Hmmm....ok trenutne nastavitve mam jst:

CPU mam 9*390=3510 na cca. 1.5V
RAM mam pa na 936 mhz na 2.2V (razmerja pa ne vem točn k je že neki cajta kr mam tkole naštiman...)

Torej...vaše mnenje in kaj bi spremenili če bi????

honda20 ::

strictom......INTEL ni isto k AMD...:):):):):)....jst NIMAM ht multiplyer :):):)....sj bojo drugi pomagal k majo intle :):):)

Rogelj ::

Mislil sem ravno obratno, dviganje FSBja pohitri celoten sistem, dvig množilnika pa samo procesor, če imaš slabo plato in NB se več doseže z dvigom množilnika, ker ni potrebe po visokih voltažah, kar pa pri dvigovanju FSB je.

Lp,
Rogelj

tehnik66 ::

Intli imajo zakljenjen množilnik za navzgor torej množilnik lahko samo spušča(razen extrem verzije).
Višji FSB boš imel bolj odziven bo tvoj računalnik.

Urc ::

Ja kaj pa ima on kakor Extreme verzijo. BTW tud teorija okrog fsbja je bila že razložena...|O

honda20 ::

OK...a zna kdo na tole odgovort...

CPU mam 9*390=3510 na cca. 1.5V
RAM mam pa na 936 mhz na 2.2V (razmerja pa ne vem točn k je že neki cajta kr mam tkole naštiman...)

Torej...vaše mnenje in kaj bi spremenili če bi???????????

NE pa d se en dela bl pamtnga k tadrug....

dzinks63 ::

:)) Če ti je zadeva stabilna in računalnik uporabljaš za normalna opravila, potem pusti tako kot imaš in bodi s tem zadovoljen , saj je to lepo navitje. Če pa bi rad podiral rekorde v 3dmarkih , potem pa itak ne prideš nikoli do konca in hočeš vedno več in več, še zadnje atome ven potegnit, pa čeprav imaš od tega samo kot le nek športni rezultat in psihološki užitek.

honda20 ::

Je stabiln ja že kr neki cajta tkole...zanima me sam če bi blo blš d spremenim fsb na več in množilnik na man d bo bolša odzivnost al nebi prdubu kej preveč s tem??? je pa ES cpu tko d NI zaklenjen...

dzinks63 ::

:)) Če ti matična (zmore stabilno 500fsb) in rami ( zmorejo 1000MHz z razmerjem 1:1) , probaj z 7x500 in zadevo primerjaj z sedanjo nastavitvijo. Čeprav je frekvenca v obeh primerih praktično enaka (3500) , bi moral doseči z 7x500 nastavitvijo boljši rezultat.

shayba ::

tale abitka komot letikrepko preko 550 FSB. Procu dvigaj postopoma FSB. Množilnik pa pust ;)

TechStreme ::

In kdo je rekel da AMD nima Multiplier? Kolikor jas vem imajo vsi odklenjene množilnike da lahko nastavlaš od 5 do najvišjega ki ga določena serija podpira...
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF

honda20 ::

kok pa tale proc kj temperature nese???....k dele mi kaže po teh nastavitvah (9*390/1,5V) d je temperatura 56 stpoin...a se vm to zdi uredu oz narmalno???....pa kok prenese če je še kej zaloge???

Urc ::

Nekam visoko voltažo imaš za to frekvenco, se ti ne zdi ? Tele stopinje so pod loadom ali idle ? BTW kaj ti bo X če ne znaš navijat ? :\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

E8600+ Gigabyte X48 DS4

Oddelek: Navijanje
383137 (2796) IvoJan
»

Navitje C2D X6800 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
814212 (3351) mesoreznica
»

Kako pravilno naviti samo procesor

Oddelek: Navijanje
483241 (2675) WamPIRe-
»

Navijanje E6600

Oddelek: Navijanje
461457 (1457) Urc
»

Ze ima kdo 8RDA+ rev 2.1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
654007 (3023) cole-22

Več podobnih tem