» »

kabel ne dela prek switcha na 2 compih

kabel ne dela prek switcha na 2 compih

Binji ::

No frend in jst da bova povezala oba compa na net prek kabla in switcha. Problem pa je da na drugem kompjuterju net ne dela. Dela sam na mojem. Kaj ma druga kartica ki je neprijavljena kaj s tem tud ce je prek switcha? Kako usposobim stvar??
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

DJroky ::

Aja kabelski internet. Lahko si samo z enim računalnikom na netu. Rešitev je tudi dve mrežni kartici v enem računalniku (Ena za na net ena pa za povezavo med računalnikoma) in ena v drugem računalniku.

Medved ::

ja tko imam jaz moraš imeti dve kartici v enem računalniku. Ena je samo za kabel. Preko huba to ne gre, mislim kabel. Z drugima dvema karticama pa povežeš mašine preko huba. To je to.

Medved ::

Jaz imam pa drug problem , vse to imam naštimano, oba računalnika se lepo vidita, kabel na enemu dela. Zdej pa big problem. Na drugem računalniku ne morem in ne morem naštimat interneta, ne dela hehe

phladnik ::

glavna mašina ip kot ga dobi iz omrežja DHCP al nekaj takega... driga kartica ip 192.168.0.1 ta druga mašina pa ma ip 192.168.0.2, na ta prvi moraš imet internet connection sharing vklopljen, (XP/2000) al pa si dobod Sygate ali kaj podobnega na ta drugi mašini pa ip od DNS strežnika gateway je prva mašina 192.168.0.1 in bi skoraj moralo delat! Men dela brez problema!

Kdor visoko leta je pilot!

Binji ::

A pol vklopim sharing pri povezavi za internet? DNS streznik pa nastavim pr TCP/IP lastnostih od ta druge masine na 192.168.0.1?
Katera vrata pa naj nastavim za proxy v IE?
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

XBOX LIVE problem s konekcijo :( :( :(

Oddelek: Konzole
303061 (2778) T_F_7
»

Kako nastaviti LAN?

Oddelek: Omrežja in internet
3311380 (7050) Tomi
»

Homenetwork

Oddelek: Omrežja in internet
333374 (2650) MrStein
»

Mreža, master browser in problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
161616 (1452) lojze_car
»

Problem z dostop do neta z linux boxa preko winXP boxa - gateway

Oddelek: Pomoč in nasveti
91596 (1491) Skrat

Več podobnih tem