» »

Java v GNOME v Iceweasel

Java v GNOME v Iceweasel

dunda ::

Po dolgih letih okenskega prepiha sem poskusil namestiti Linux (izbral sem Debian/Gnome). Uporabil sem kar VMWare in glej zlomka - zadeva je kar simpatična, vendar ji manjka še precej do uspešnosti med običajnimi smrtniki.
Namesto Firefoxa je tukaj Iceweasel, vendar je skoraj identičen. No, razen drobnarij.
Poskusim GNOMEBitTorrent in vrag omogoča le DL ene datoteke naenkrat. Vidim, da v ta namen obstajajo tudi drugi programi in poskusim namestiti Azureus, ki ga hvalijo. Poskusim - in vrag zahteva javo. Iščem javo po spletu, pa poskusim nekaj možnosti - na koncu pristanem na java.com
Najprej preverim s klikom na gumb na njihovi strani, ki naj bi preveril, če je v brskalniku že nameščena java. Tega očitno ni. Potegnem zadevo k sebi, sledim navodilom (vmes je videti vse ok) tukaj, na koncu naredim še tisti Enable spodaj. A glej vraga - Iceweasel nima mape "plugins". Naredim jo sam, naredim link (za katerega vidim, da je ok - torej ni broken), vendar zadeva še vedno ne dela.

Kaj hudiča naj naredim?
In če bo to delovalo - bo potem Azureus deloval?

R33D3M33R ::

En hec je v tem, da programi gledajo po različnih mapah za javo. Eni gledajo /usr/lib/java, drugi /usr/java/, tretji /usr/bin/java itd.
Poskusi symlinkat. Glede Iceweasla ti svetujem, da najdeš plugin folder od mozille in tja symlinkaš plugin.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Quikee ::

A instaliraš azureus preko repozitorija, ali kar ročno (zgleda kot oboje ročno)?

Preko (APT) repozitorija, bi ti vse od česa je azureus odvisen (java) sam moral zraven namestit. Kolko vidim je azureus in java (sun-java5) v repozitoriju od debian etch. Pa tudi če ne bi bil, bi bilo boljše poiskat repozitorij, kjer je, kot pa ročna instalacija.

Drugače pa se mi ne zdi azureus dobra izbira, saj je požrešen - boljši je po moje deluge ali pa ktorrent (ki je sicer za KDE, ampak ni ovir, da ga ne bi moral uporabljat).

dunda ::

@R33D3M33R
Iceweasel ni imel plugin mape. Zato sem jo naredil /etc/iceweasel/plugins
Tam notri pa sem napisal tisto komando za linkanje na mesto, kjer je java nameščena - konkretno na /etc/Java-JRE/...

Sicer mi sploh ni jasno zakaj je v GNOME tale Iceweasel - saj je pravzaprav res maksimalno podoben Firefoxu.

dunda ::

@Quikee:
Vidiš "repozitorije" sem opazil. Res pa je, da nisem še nič prebral in saj nisem niti vedel, da obstaja možnost, da to namestiš tako. Kaj to sploh je? Sicer pa bom sam prebral, edino če je kakšen trik za hiter začetek, se pa priporočam. 8-)

vejnovic ::

R33D3M33R ::

Jah, ampak če iceweasel ne ve, da naj išče v /etc/iceweasel/plugins/ nima veze, če si naredil mapo ali ne. Poskusi najti .mozilla mapo v home direktoriju.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

dunda ::

@R33D3M33R
Hja - poskusil sem. Ob priliki bom preštudiaral tiste repozitorije in poskusil preko tistega.

Quikee ::

Privzetno se v sistemih, ki temeljijo na Debianu (recimo Ubuntu) namestijo program in knjižnice s pomočjo deb paketov. Deb paket poskrbi, da se program in knjižnice namestijo na pravo mesto (to mesto je od distribucije do distribucije lahko tudi različno - zato normalni installerji včasih ne delujejo) in prav tako, da se vse pripravi za pravilno zaganjanje programov (recimo pripravi bližnjice, ustvari konfiguracijske datoteke, ...).

Repozitoriji pa so pač "skladišča" teh paketov na internetu (uradna debianova, ali pa katera druga - neuradna).

Upravljalec paketov (recimo Synaptic (GUI) in APT (CLI)), pa skrbi za to, da si pridobi pakete iz (uradnih) repozitorijev in jih namesti na tvoj sistem. Prav tako skrbi za odstranjevanje paketov in nadgradnjo paketov.

Prednost namestitve iz repozitorija je torej, da ti sam poišče vse odvisnosti (recimo Azureus ne deluje brez Jave, zato bo namestil Javo avtomatično), sam poskrbi za nadgradnjo (vsaj javi, da je na voljo nova različica v repozitoriju), lažje upravljanje in odstranjevanje programov in dosti večja verjetnost, da program, ki ga namestiš dela brez dodatnega napora (saj je paket testiran za tvojo distribucijo).

Glede na to bi jaz namestil "ročno" kak program le ko ne bi imel druge izbire.

Ostale distribucije imajo dandanes to zelo podobno rešeno.

Daedalus ::


Sicer mi sploh ni jasno zakaj je v GNOME tale Iceweasel - saj je pravzaprav res maksimalno podoben Firefoxu.


Pri mozilji so se odločli, da bojo Firefox licenco malo "zategnili" in tako ne smeš več prosto uporabljat imena Firefox. Ker so pri Debianu GNU/GPL čistuni, so si pač omislili lasten build, z drugim imenom. Obstaja pa še par varijacij na temo Firefoxa - Swiftweasel, Swiftfox, Iceweasel...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

dunda ::

Deluje - uporabil sem tale repozitorij in vse se je namestilo. No, sedaj bo malo lažje. Saj, če bi imel človek dovolj časa, bi si že prebral, tako pa ...

Hvala vsem za razsvetlitev.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Debian Gnu/Linux kot workstation (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1960117328 (33002) RedDrake
»

Pomoč pri prehodu na linux (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
96343873 (21175) Anteus
»

problem z linuxom (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
594067 (3359) vejnovic
»

Uradno izšel Ubuntu 5.10 - Breezy Badger (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
527391 (5728) 64202
»

Kako naj naložim program v linux-u (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
1456004 (4933) CCfly

Več podobnih tem