» »

kako aktivirat IPTABLES ? (Linux kernel etc)

kako aktivirat IPTABLES ? (Linux kernel etc)

Brane2 ::

Zadnja dva dni se zezam z IPTABLES in ne pridem nikamor...
Kako to stvar sploh aktiviraš ?
Sem skompajlu kernel s to opcijo, nato sem instaliru netfilter (1.2.6a), ki je poleg ostalega spremenil in dodelal kernelove source. Naot sem še enkrat skompajlu kernel (verzija 2.4.19-pre5/ make dep, make bzImage, make modules, make modules_install) pa kljub vsemu mi "modprobe ip_tables" ne najde ničesar.

DeViCeD ::

Zakaj netfilter kar ne skompilas v kernel in ne kot module? Sej ne bos tega vn pa not dajal ane? amapk bos mel kr ceu cas przgano ne?
Drugac je pa modulov za iptables kar nekaj. Se mi zdi da so v formatu ipt_* . recimo ipt_conntrack. To govorim iz glave, nevem napamet.

Lp,
Dejan
So, if I press C, E and G I play C?

Brane2 ::

Saj sem ga. Sam sem mislu, da ima stvar kup modulov, ne glede na to, da sem osnovno stvar vdelal v kernel.
ko pa pol rečem "iptables --list" mi stvar pove, da ne more inicializirat "filter" tabele in da je verjetno kaj s kernelom. To je že 5ti kernel ki sem ga probu z istim rezultatom. A ta stvar komu sploh dela ?

DeViCeD ::

Ja meni dela, sam nimam nicesar notri kot module.

Lp,
Dejan
So, if I press C, E and G I play C?

Brane2 ::

Kako si instaliral iptables (netfilter al kaj je že) ?
Kero verzijo iptables imaš in ker kernel ?
A lahko sploh kaj napišeš o osnovah, ker se jaz po tisti dokumentaciji ne znajdem najbolje...
Ni treba celotnega predavanja, le piko na i...

DeViCeD ::

V kernelu vklopis netfilter support, kjer se ti potem pokaze se veliko dodatnih moznosti ... jest ti priporocam da to skompilas direktno v kernel in ne kot modul. (torej mora bit [*] v unem kvadratku, ne [M] ;-) )
Ko ta nov kernel zalaufas, lepo skompajlaj iptables - ponavad ni treba nc kernel patchat (se posebij ce mas novga) in to je to. Zadeva mora delat.

Lp,
Dejan
So, if I press C, E and G I play C?

Brane2 ::

V menuconfigu sem pod "networking options" odklikal "Natwork Packet filtering (replaces ipchains). in to je vse.
Ne odprejo se dodatne možnosti- če ne štejemo "Network Packet Filtering Debugging"...

Brane2 ::

Sem ža našu... Mater , storkrat sem šu že čez to in te opcije nisem vidu- skor ziher sem da je prej ni blo in da joje dodal iptables... Thnx..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ProtFtp Passive mode in iptables

Oddelek: Programska oprema
252127 (1949) SasoS
»

IPTables

Oddelek: Operacijski sistemi
211915 (1544) Brane2
»

Gentoo kernel problem

Oddelek: Operacijski sistemi
251464 (1208) zee
»

Gentoo install (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
524911 (4331) HerrBaron
»

ipv6

Oddelek: Omrežja in internet
246365 (6037) Kostko

Več podobnih tem