» »

DFI Lanparty Ultra D -> težavice

DFI Lanparty Ultra D -> težavice

hardfreak ::

Oče ima problem pri prižiganju sistema pri DFI Lanparty Ultra D. Napajalnik je LC-POWER 550W 2.0
Je priklopljen 4 pin connector ter 24 pin. Pri zagonu dela težave, da ne prižge vedno obe diodi (RAM) ter power (na plošči) pri nekoliko poskusih pa štarta... Kaj bi lahko bilo krivo??

LP

Samson ::

DFI ima se en majcken priklop pri pcie 1. Govorim v primeru da je grafika v sli modu...Naceloma pa DFI svetuje: Cimmocnejsi napajalnik, ker so plate pozresne glede stroma, pa se vse moras priklopit za napajanje platke...Poglej v knjigico oz. navodila plate.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

hardfreak ::

Nima SLI, navadna grafika GeForce 7100GS. Ja saj nisem nikjer zasledil za LC-POWER 550W, da je primeren za to zverino.

zee ::

meni je tak napajalnik gnal taisto maticno plosco in se stiri diske zraven.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

element ::

Sam sm mel podobne težave. Priklopi oba priključka pod procem na štrom (en molex pa en za disketnik) in mora delat. Drugač pa zadaj na napajlniku preko gumba za 10s izklop napajanje, vklopi nazaj, zaženi računalnik in bo zagnal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: element ()

hardfreak ::

Hm ja in kaj je res treba priklopit vse živo na plošči, če ni v SLI mode?? Mislim molex pa floppy konektor, poleg 24 pinskega in 4 pinskega za napajanje??? Oče ma tudi 4 diske in 2 DVD-RWja, pa ram je 500Mhz, Teamgroup CL=3-4-3-8).. Ali je treba dat +4V na plošči za ram???? Sva že oba iz sebe, jaz in oče, ker stvar ne dela.8-O

element ::

Zihr je zihr, probi tko k sm napisal gor. Drugač pa ta plata nima SLI-ja, samo dva PCIe slota.

hardfreak ::

Aja?? Zakaj pa vse kao kaže, da je SLI?? >:D Hm saj se ne spoznam v teke "ultra" plate, ponavadi sem zadovoljen z malim... :D

hardfreak ::

To sem naštimal, ampak vseeno ne zalaufa vedno, včasih treba 2x power on, pa potem dela.

element ::

DFI Lanparty UT NF4 SLI-D ma nForce 4 SLI čipset, Ultra D (kot maš ti) ma nForce 4 Ultra chipset.

bluefish ::

...ki pa se ga z malenkostnim trudom spremeni v SLI. Samo offtopic.

Samson ::

Je kaj navita masina mogoce? Ce ni, obstaja samo ena varianta: probaj mocan "brand" name usmernik...DFI lanparty UT 590 Sli, ki je bil navaden, ne sli...Pa sem moral imeti noter 850w thermatake usmernik. Na koncu se je izkazalo da je platka zlo pozresna na strom, tko da kolkr vem so vecina DFI platk lacne stroma. Malce posurfaj po forumih (tujih) pa bos hitro prisel do zakljucka, da je za DFI bolj kot ne potreben hud napajalnik, hehe. Upam da se motim in da to ni res v tvojem primeru, toda druzga vama ne preostane zal...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

element ::

Jaz sm jo poganjal na 420W Enermaxu, fotr jo še zmer poganja na 550W LC Power, zažene BP.

kopriwa ::

Tut jst mam enak problem s to plato (napajalc je isto LC550W). Sem se že sprijaznu da morm včasih 2x prtisnt, redko tudi 3x predn normalno zalaufa.

element ::

Očitno ma velik teh DFI-jevk te probleme, ampak ni krize. Men je od začetka to delal, pol je pa nehal. Čeprav sm redkokdaj prižigal, ker je laufal sistem 24/7. :)

hardfreak ::

Fantje, hvala za pomoč. Trenutno dela, če bo delalo naprej, vas povabim na drink zaradi tako hitre pomoči.. Kaj ste vsi v sorodstvu z Road Runnerjem? >:D

hardfreak ::

kopriwa: kateri proc imaš??

Samson ::

Ok, torej sedaj zadeva dela BP kot si napisal. Lepo bi bilo da se napises kaj si storil da dela brez problemov. Marsikateremu bi to pomagalo, se ti ne zdi? :O)
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

hardfreak ::

Hm, ne bom pisal nič, saj stvar še vedno dela kot uporabniku kopriwa..... Tako, da ne vem več kaj počet, bivši lastnik je dejal, da se treba poigrati z biosom.... Hm še vedno pomoč... :\

dejansan ::

daj ga probaj še tako prižgati, da držiš gumb za vklop ene 3-4 sekunde

sam sem imel enak problem na eni epoxovi plati prav tako s939, potem sem zamenjal ta isti napajalc lc550 in je zadeva delovala brez problema, je pa tudi napajalnik na eni gigabytki potem deloval brez problema, tako da se očitno tista epox-ka in tale lc nista ravno razumela
dejansan

chucki ::

Mene je tud jebu LC z to plato. Nesu sm ga nazaj in vzel Tagana in dela BP.
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

hardfreak ::

dejansan: saj sva se ravno danes zjutraj pogovarjala z očetom o tem.
Ja mislim, da je kriv ravno napajalec, ker očitno ni dovolj močan. Bom rekel očetu, da proba z drugim.
Gor je pa tako ali tako Opteron 170.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi PC - mnenje

Oddelek: Kaj kupiti
161700 (1416) Jan987
»

Ocena Konfiguracije - X2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
964717 (3343) mate2006
»

3 odlicne plate za AMD 64, kateri je boljsi? - PROSIM ZA POMOC!

Oddelek: Kaj kupiti
221732 (1422) mzidy
»

Kateri napajlnik za DFI lanparty?

Oddelek: Kaj kupiti
342493 (1906) Caligula
»

Ultimate machine

Oddelek: Kaj kupiti
101513 (1317) Grey

Več podobnih tem