» »

SuperPI

SuperPI

1
2
»

LordTado ::

ne,sem že ugotovil,kermam na avto sploh ne vklopi na 4000 ampak ostane na min,sedaj sem navil manualno na 4200 in je rezultat ok

1M zračuna tako...


mislim da je to ok

BuBBle.D ::

Ja, vredu je.


Lp
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

LordTado ::


to je navito na pasivnem hlajenju!

no to pa je max,igral pa se ne bom ker lahko pride do poškodbe proc ali?

BuBBle.D ::

To je odlično, če je ta clock za 24/7. Z voltažo si pa tam tam. Jaz osebno višje ne bi šel.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

PrimozR ::


to je navito na pasivnem hlajenju!

no to pa je max,igral pa se ne bom ker lahko pride do poškodbe proc ali?

Dokler nimaš divjih večerov z voltažo, ne, ni panike za proc (pri rpevelikih temperaturah zniža frekvenco oz. ugasne PC).

svetetko ::

lordtado, kakšne pa imaš temperature, glede na to da je pasivno hlajeno?

LordTado ::

Tma do 70-73 gre če ga z prime 95 testiram,drač pa ne gre preko 70 pri normalnih obremenitvah,se pravi igre in ta šara...

Destroyers ::

Hmm...kdo je že biu tisti, ki mi je kontriral in trdil, da se procev s tdp-jem višjim od 100W ne da pasivno hladit? 8-)
...They wanna build the prison!...

ncc2000 ::

@LordTado Čeprav je offtopic, lahko besedo več o CPU kulerju, ohišju in ventih, ki ti omogočejo tole navitje?

PrimozR ::

Hmm...kdo je že biu tisti, ki mi je kontriral in trdil, da se procev s tdp-jem višjim od 100W ne da pasivno hladit? 8-)

Seveda lahko, pasivno lahko hladiš vse. Vprašanje je le, kolikšen denarni in prostorski vložek potrebuješ za to...

LordTado ::

Cooler mam tak kot verjetno večina od vas...serijo Prolimatech Megahalems ali thermaltake...
Ampak finta je v odvzemu zraka iz ohišja in hladilnih reber,to je bistveno.
No za to pa sem poskrbel na malo nenavaden način ampak se je izkazal za super rešitev.
In sicer imam v sobi,kjer mam računalo en dimnik,ki je bil uporaben nekoč...No
pa sem ga tak zrihtal,sa ne more not dež,lepo ščistil,pokril lepo da nič ne pada not itd...Iz ohišja sem not napeljal cev 110mm,tako da gre iz ohišja v rozeto z majhnim padcem...
Not in ta stvar vleče topel zrak iz ohišja tako kot z nobenim ventilatorjem nebi mogel tega nardit,pa to samo z pomočjo fizike...
Ohišje sem tako neprodušno zaprl,edina odprtina je naprej kjer je pač dovod zraka,tukaj gor pa sem dal gost filter da prah ne more not...

Če daš roko pred to odprtino za dovod zraka vleče zrak not kot da bi bla na drugi strani turbina:))

To je to...

Samo z pomočjo fizike,brez enega ventilarja v ohišju(seveda stock na napalajcu,ki pa je itak neslišen)

In tako je odvod zraka poleti in pizimi enak,ko pa piha veter pa še tolko bolj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

LordTado ::

In me je prav zanimalo kak je ta učinek in sem probal brez odvoda se pravi brez cevi,in mi je v 3d marku na 4.4Ghz ven vrglo...
Cpu je bil na 79 stopinjah,ko sem dal zraven cev in zagnal 3d mark preko 72 ni šel...
Vantage mi je dal cpu score nekaj preko 28000,tak kar dosegajo z vodnim hlajenjem...

Me pa res prav zanima če je kdo v SLO samo s pasivnim dosegel tak clock...stabilen seveda

Jaz sem ga testiral na vantage pa na tem

http://www.numberworld.org/y-cruncher/d...
to je tudi prava stvar,obremeni vsa jedra in je hujši od prime,če ti CPU zdrži ta test,pol bo ti vsakega

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

PrimozR ::

Kakšno cev si odstranil??

Aha, vidim zdaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

LordTado ::

Kakšno cev?Preberi si vse...

ncc2000 ::

Bravo, @LordTado, lepa inovativna rešitev v okviru danih možnosti.

LordTado ::

In predvem učinkovita rešitev brez porabe elektrike ali kakšnega dodatnega hrupa...

axee ::

Hmm...kdo je že biu tisti, ki mi je kontriral in trdil, da se procev s tdp-jem višjim od 100W ne da pasivno hladit? 8-)


To ni več samo računalnik ampak "v hišo intergrirana mašina" :-) Zato trditve o hlajenju KLASIČNIH računalnikov avtomatsko odpadejo :))

Drugače pa super ideja!

LordTado ::

Če bi si zdej bajto delal,bi si isto nardil.Nardiš en navaden zračnik nardiš ven tko kot se to dela pri sekretih...
Lepo kapo gor na vrhu in priklop v sobi kjer bo računalo,ker ma irak vsaka bajta zdej že skoro kabinet ali prostor za računalo...
Sam treba pa tko nardit da je cev dol do podna in pol priklop not na neki višini,da jo lahko ščistiš na par let,dimniki pa imajo zato tudi zbiralce dol,sam tist je pač za saje bilo mišljeno...

schtr4jh ::

Dejansko bi lahko to cev speljal do drugega prostora in ta bi se ogreval =) Tako ubiješ dve muhi na en mah =)

PrimozR ::

Zanimivo bi bilo poračunati, koliko je na ta način toplotnih izgub. SPloh če bi tako hladil več PCjev...

ravsek ::

LordTado, hehe, zakon si tole naredil. Nalimas kaksno slikco, kako to izgleda v delovanju :)?

LordTado ::

Ne bi segrel drugega prostora ker ni takega učinka kot pti dimniku...
Ker dimnik je tako narejen da zrak vleče navzgor...če pa bi v drug prostor napeljal pa bi čist počasi topel zrak šel v sosednji prostor...Bi se ti box segrel od znatraj,nebi bilo izkoristka...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Slo-tech superpi team: intel core 2, i5, i7 & amd am2, am3 lestvica (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Navijanje
264275468 (36061) krneki0001
»

E7xxx serija (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
785389 (3788) Galaxy
»

Dejanska lestvica Super Pi 1M (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
15336416 (25545) pablic
»

Problem s SuperPI programom?!

Oddelek: Navijanje
131165 (919) joker16_7
»

superPI lestvica (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Navijanje
40130176 (15640) gfighter

Več podobnih tem