» »

forum - tožba

forum - tožba

cryptozaver ::

Tole bo najbrž vprašanje primerno za kakšnega pravnika.

Ali se dogajajo tožbe zoper forum/posameznika v primeru npr blatenja imena ipd. Ali je to sploh možno? Kdo odgovarja, lastnik foruma, moderator teme ali se poskuša izslediti uporabnika.

Ne vem dosti o tem, je pa zanimivo po svoje. Slišal sem za tožbo neke avtohiše zoper forum zaradi blatenja imena. Proces ali izid mi nista znana, je pa dobro vedet te stvari. Časi so taki...

Pšenični ::

Če bi jaz tožu vsazga ki se dela norca iz mojga nicka...??? heh,heh,he Včasih pride pri debati tud do hude krvi, vendar jaz prvič slišim za kaj takega.Da bi prišlo do tožbe.Možno pa je danes vse.

LapD ::

za vsak prispevek odgovarja avtor, kdo je avtor je pa nemogoče dokazati zato je debatirati o tem brezpredmetno.

Da ne govorim še o tem, da je ni stvari, ki bi jo napisal za katero bi te nekdo lahko tožil... svoboda izražanja;>

Takšen je moj pogled na zadevo, lahko da se motim:D

Gandalfar ::

cryptozaver: ne samo civilna tožba, še v zapor lahko greš!

Slo-Tech | Policijska preiskava zaradi širjenja nestrpnosti po internetu

Vikking ::

Če si npr. pod vzdevkom, nimaš osnov. Če se pa izkazuješ na forumu s pravo identiteo (ime in priimek) pa te nekdo obrekuje, bi se mogoče našla kakšna osnova za tožbo. Odvisno od kakšnega hudega obrekovanja... pa je odvisno ali bi bila tožba uspešna.

Obrekovanje
170. člen
(1) Kdor o kom trdi ali raznašša kaj neresničnega, kar lahko šškoduje njegovi časti ali dobremu
imenu, čeprav ve, da je to, kar trdi ali raznaša, neresnično,se kaznuje z denarno kaznijo ali z
zaporom do ššestih mesecev.
(2) Če je dejanje iz prejšnjega odstavka storjeno s tiskom, po radiu, televiziji ali z drugim
sredstvom javnega obvešščanja ali na javnem shodu,se storilec kaznuje z denarno kaznijo ali z zaporom do šestih
mesecev.
(3) Ne kaznuje se, kdor se o kom žžaljivo izrazi v znanstvenem, knjižževnem ali umetnišškem
delu, v resni kritiki, pri izvršševanju uradne dolžžnosti, časnikarskega poklica, politične ali
druge družžbene dejavnosti, pri obrambi kakššne pravice ali pri varstvu upravičenih koristi, če
se iz načina izražžanja ali iz drugih okolišščin vidi, da tega ni storil z namenom zaničevanja.

4) Če je razžžaljenec razžžalitev vrnil, sme sodišče obe stranki ali eno izmed njiju kaznovati ali
kazen odpustiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

perci ::

To, s kakšno identiteto se izkazuješ, nima posebne veze pri kazenski ali civilni odgovornosti.

cryptozaver ::

>Če si npr. pod vzdevkom, nimaš osnov

Jah, za vsakim nickom je resnična oseba. Izsledljiva, bolj ali manj. Odvisno od interesa.

cryptozaver ::

Poglejnmo čist realen primer - samo primer nič drugega.

Npr tema o F1 (ne samo na našem forumu predvsem v drugih). Tam se piše marsikaj o našem famoznem voditelju prenosov tekem. Tudi žaljivke se najdejo in dotična oseba bi se lahko čutila užaljeno.

Kaj npr lahko naredi?

Mr.B ::

Da do tožbe lahko pride,...
Da bi bil pa lastnik ali pa recimo moderator kriv, zaradi dolgega nos razžaljene stranke, pa ne....Lahko pa toži seveda sogovornika, ...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

grex ::

Kaj pa npr. da znana računalniška firma, o kateri smo dostikrat tu govorili, toži zaradi izpada dohodka?

gfighter ::

Kaj pa npr. da znana računalniška firma, o kateri smo dostikrat tu govorili, toži zaradi izpada dohodka?


Hja, če si mislil Mlacom, bi s tožbo sami sebe zaklali. Zakaj? Zato, ker je vse res..>:D
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

cryptozaver ::

Hja če je vse res potem sodeč po točkah ki jih navaja Vikking nimajo kaj. Slaba izkušnja ni izmišljotina (predpostavka da avtor ne laže).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obrekovanje - kaj lahko storim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
598191 (5735)          
»

nateg na bolhi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10420966 (15859) St235
»

Kolikšna kazen grozi

Oddelek: Loža
317567 (5789) St235
»

Bi morali oglaševanje "nezdrave prehrane" prepovedati?

Oddelek: Loža
282522 (1772) Jazzie
»

Študentski servis prevelik znesek !

Oddelek: Loža
398591 (4282) tx-z

Več podobnih tem