» »

Sapphire Radeon HD 2600XT AGP problem

Sapphire Radeon HD 2600XT AGP problem

FireD ::

Zdravo.

Pred kratkim sem nabavil Sapphire Radeon 2600 XT AGP. Stvar me zelo spravlja ob živce. Instaliral sem si driver in Catalysta, ki sem jih dobil zraven, verzijo 7.10, pa so v igrah menuji neberljivi, sestavljeni iz koščkov tekstur, pa tudi teksture v sami igri so precej zblojene, pri enih bolj, pri drugih manj. Poskusil sem neštetokrat inštalirat isto verzijo, potem novejšo verzijo driverja - 7.11 in najnovejšega 7.12, ki se sprva sploh nista hotela inštlirat, ker da kao ne zaznata pravega harware-a. To težavo sem odpravil z malo modifikacijo driverja, ki sem jo našel na Visiontekovem forumu, vendar ko mi je to uspelo inštalirat je bilo vse samo še slabše.
Rešitve ne najdem nikjer, če ima mogoče kdo kakšno varianto, kako to poštimat, bi ga lepo prosil, da jo napiše, ker sem že zelo blizu temu, da zadevo razbijem s kladivom in grem kupit GeForce. Poskusil bom še s clean instalacijo, če to ne bo delovalo pa ne vem več.
Drugač imam Windows Xp Sp2, 1 GB RAM, MSI K8N Neo V2.0 matično (nForce3), Athlon64 3000+.

Hvala in lp

Miboy ::

Živijo, jaz ti priporočam da prodaš grafično kartico, pa kupi raje GeForce, samo je pa velika razlika v ceni ane, recimo Sapphire ATI Radeon HD 2600PRO, 512MB, AGP stane 102,81 €,
XFX GeForce 7600GT, 256MB, AGP stane pa 148,40 €, pa je slabša od ATI-jeve, samo so z ati-jevimi grafikami bili vedno problemi, podobni kot jih imaš ti. Tule si lahko pogledaš teste:

http://www23.tomshardware.com/graphics_...

>>><<< ::

Če imaš pisavo bele barve malce rdečkasto, potem je problem z Cleartype. Sicer je pred kratkim bila odprta tema z to težavo, vendar je ne morem najti...

Evo, sem jo našel( klik).
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: >>><<< ()

BloodyShadow ::

Pozdravljeni!

Pred nekaj dnevi sem si kupil grafično kartico Saphhire ATI Radeon HD 2600XT 256mb AGP! Ampak imam z njo kar nekaj težav. V everestu mi jo sploh noče pokazati. Pri igranju iger....klub velikemu številu fps....se mi vse igrce zatikajo....na vsake toliko časa se igra za 0.5 sekunde zatakne....in spet in spet. V 3Dmarku sem dobil kar dokaj lepo število točk v primerjavi z prejšnjo grafično 9800PRO. Tudi med testiranjem v 3D marku se je slika zatikala kljub velikmu številu fps. Ima kdo mogoče kako idejo? In ostali ki imate te kartice in ste imeli težave? ste jih rešli?

Imam pa: AMD Athlon 3000+ 64bit 939
Gigabyte K8NSC 939
2x 1gb pc400 rama (dual channel)

LP Miha

thebaloh ::

Oi ja takole bi reku, imel sm kar vse 3 grafične od ati-ja in sicer najprej 2600pro 512 agp, in seveda ni delal, problemi: od rdečih črk v explorerju do problemov z inštalacijo + resetiranje blokada - (plav ekran...) no še bi lahko našreval...Ampak ok, grem js to zamenat, ker so mi dejali, da kao se pregreva , čeprav sem vedu da se ne ker mi je temp. senzor kazal le borih 38 stopinj ,saj si celo kišto zelo dobro dodatno hladim. Ampak ok veseu sem biu ker so mi ponudili rešitev in zamenjavo kartice z obrazložitvijo ..(neko basanje sicer)....Grem in zamenjam za 2600xt 256 agp, prinesem js to zadevco dam in seveda vse priklopm (vs veseu da mi bo delal in kaj ...GRRR isti k .- tičk enako , ampak ok saj stestirov sem katera je hitrejša, naj vam povem da je hitrejša 2600 xt265, vendar samo pri manj zahtevnih igrah, crysis recimo je kar bolše delal z 2600pro 512!
Ampak ok sej sm mal slutil da ne bo nič pa sm jim dokazal da jim ne dela....in seveda so mi dali še tretjo kartico 2600xt 512 no ta je bla po testih še najbolša od teh treh, vendar enake težave največje pri inštalaciji in z barvami, vendar tiste barve sm nekako zrihtal, kar se tiče gonilnikov pa ne:( no ja saj dalo se mi ni tako da, nakoncu so mi ponudili rešitev, ki pa je zadovolila potrebe vsaj za nekaj časa in to je geforce 7600Gt agp!
Tole sm si pol not zabiu in kot po maslu vse od a do ž dela, tko da vsem ki vam ati dela probleme pa če ste lastnik AGP potem je to še najboljša rešitev!
Aja ša to 3d mark z unimi ni delal če nism pobrisal eno datoteko v 3d mark datoteki!
z Gerofce 7600gt AGP pa brezproblema!

Mal sm pa obrskal še o cenah in mislm da so kr tm tm nek ati pa geforce mal dražje so gforce ampak bol dat tistih 5e več pa je sploh če se ne spoznaš lih na računalnik!
najdu sm pa tut tuki enga k jo kr ugodn prodaja:

BloodyShadow ::

jaz sem jo kar nazaj poslal in čakam na vračilo kupnine. Dokler ne kupim novega računalnika bo kar zadostovala moja ATI Radeon 9800PRO ki jo uporablam že več kot 3 leta in mi ni nikoli povzročala težav:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično ste že imeli ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19019741 (12806) Janac
»

Katero AGP 8X/4X grafično kartico?

Oddelek: Kaj kupiti
91389 (1132) Pyr0Beast
»

grafična na AGP za HD

Oddelek: Kaj kupiti
161103 (1103) smrkecXY
»

katera Grafična do 100€?

Oddelek: Kaj kupiti
252629 (1559) Daliborg
»

HD2600xxx, HD2400xxx

Oddelek: Strojna oprema
273014 (1974) Klemzz

Več podobnih tem