» »

zunanji disk se ne odziva

zunanji disk se ne odziva

igora ::

Imam WD 500 zunanji disk. Uporabljam ga že slabe pol leta. OS je XP. Disk je formatiran na FAT32. Kmalu ko sem ga priklopil, sem mu dodelil tudi črko za disk (J), da je imel vedno enako.
Problem je nastal, da sedaj nimam več dostopa do diska v explorerju. Če grem v Disk Management, ga tam vidim, vendar piše : Healthy (Unknown Partition). Desni klik pa mi omogoča samo Delit partition.
Tega pa ne bi rad izvedel, saj imam na njem kar nekaj osebnih slik.
Tudi ko disk želim izklopiti iz XP-jev mi ga lepo napiše da je to moj zunanji disk, ga lepo izklopi (disk se normalno izklopi) samo je brez črke.

To se mi je že 1x na začetku zgodilo, se ene 2 dni matral z raznimi prijemi, vendar obupal in na koncuu kar formatiral, saj sem imel vse še na notranjem disku in se za podatke nisem bal (tega pa sedaj ne želim naredit.) sedaj pa to traja že prodolgo in tudi sem že brez idej.
Sam disk je 40% zaseden.

Lepo prosim za kak uporaben nasvet, da ne izgubim teh slik.
Hvala

solatko ::

Start - nadzorna plošča - skrbniška orodja - upravljanje računalnika - upravljanje diskov in tam poglej če ima dodeljeno črko. Škoda pa je, da nisi formatiral v NTFS, je manj problemov

igora ::

hja, to sem že napisal, da samo napiše neznana particija,
Formatiral bom po tem, ko rešim podatke :)
hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igora ()

ripmork ::

imaš kake težave z USB napravami nasploh?
morda bi poskusil na kak drug računalnik priklopit disk (da se prepričaš da ni v samem disku težava)

morda bi tole kaj pomagalo - klik
sem pa ob hitrem ogledu po www opazil da ima kar dosti folka težave z telimi wd mybook-i (predvsem 500-ke) link

sicer pa poglej na uradni strani od WD-ja oziroma troubleshooterja v primeru da še nisi, good luck, se bo že našla rešitev (v skrajnem primeru da ti podatke rešijo po uradni a žal precej dragi poti)

Pyr0Beast ::

Ce rabiš kaj več, kot samo pomoc (aka resevanje podatkov), me na ZS dobiš.
Drugače se ti je pa FAT tabela skrešala in Win (sam) to ne zna popraviti.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

igora ::

Hvala!
ja vidim, da bo treba malo pobrskati po ostalih diskih pa pogledat, kolikšna je škoda v resnici (na srečo imam tudi nekaj slik iz manjkajočega obdobja na drugih diskih). Sem pa že pred tem probabal disk dat v drugo mašino prek usb - neuspešno.
Sam disk ima svoje napajanje tako da to ni problem. do sedaj nisem imel problemov z samimi USB napravami, čeprav sem poskusil vse naprave odinštalirat, naredil reset in počakal, da je vse spet na novo zaznal in postavil - neuspešno.
Zdele mi je kolega pognal program, kjer naj bi na "surovo" prebral "vse" podatke, pol pa če bomo uspešni jih bo prekopirala na drug disk. Zadeva naj bi trajala ene 10 ur (je naletu na mino 8-O )

Drugače pa je opcija da ga nesem nazaj, pa naj oni povedo, kako bodo naprej ukrepali.

hvala za odgovore, igor

Pyr0Beast ::

GetDataBack je eden boljših
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

B_U_R_I ::

Js mam tut eno težavo z mojim passportom. Nisem vedu kam nej uvrstim pa sem kar tuki napisal.

V bistvu imam 2 prenosna diska. Prvi je ta passport2, drugi je pa tut eksterni disk z lastnim napajanjem 3,5".

Z eksternim imam že nekaj časa to težavo. Ko ga vklopim v računalnik, ki ga imam v stanovanju v LJ, mi ga zazna, vendar javi, da naprava ne deluje vredu. Probal sem vse USB porte, vendar težava ne izgine.

Ko ga pa priklopim na katerikoli drug računalnik, disk zazna normalno, vse se da kopirat, brisat...

Ista težava se mi je sedaj pojavila pri passportu. Vendar ne na istem računalniku. Na kompu v LJ mi deluje vredu, ko sem prišel pa domov mi ga doma sploh ne zazna. Probal vse porte, nič bolje.

Ko sem šel do kolega in je on poskusu pa je delal normalno.

Kakšna ideja?

The_hammer ::

Premalo "bandwidtha" al kk se že napiše. :8) A maš še kaj drugega obešeno na compu doma, predvsem mislim prek USB. Ker se je men tut to dogajalo, da imam več naprav preko USB in potem ni dost moči, da bi lahko vse delovale pravilno. Pol sm pač prestavlo iz ene lukne v drugo, da sm nastavo tk, da je vse delalo normalno.
Intel E6420@2950, 7900 gto, 2gb,seagate baracuda 160,Keyboard G11,
Mouse mx518,Mouse surface Razer eXactMat, Speed link Medusa 5.1,
Enermax liberty 500W

B_U_R_I ::

Ne, ne bo to. K sm probal že vse izklopit. Pa vse USB porte. Celo 2 dodatna sm si pol še obesu na matično pa tut tisto ne dela. Vse ostale USB naprave pa čist normalno, ko jih prklopm.

solatko ::

Nabavi PCI kartico z USB2 in jo vstavi - ima svoj gonilnik za USB. Verjetno imaš nekaj narobe pri krmiljenju USB enot ali na plati ali v driverjih, ki so v XP v SP2 - množičen problem pri vseh spominskih enotah (hdd, čitalci kartic, ključki....) miške, tipkovnice, gamepadi... pa deluje normalno. Na visti teh napak še nisem zaznal, so pa problemi z driverji za posamične zadeve.

Pyr0Beast ::

Xp ima zanič driverje za USB v SP2 :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

igora ::

Pozdravljeni!

Da vam poročam kaj se je dogajalo v tem času, ko se nismo slišali.
Hvala za predloge, zadeve pa sem me lotil z EasyRecovery. Naredu mi je lepo tabelo dela materiala; pravo drevesno strukturo, (tudi slike ki sem jih pogrešal - ene 1500 pa jih nisem dobu al pa nikol niso ble gor skopirane) in sem ga lepo potegnu na drug disk.
Že prej sem imel probleme (pri kolegu), ko sem hotel skopirati slike na ZUNANJI disk (delujoč od prijatla, 60G) pa mi je vedno javil da sam na sebe pa ne more kopirat 8-O .
Pol pa sem si najprej spucal notranji disk za tolk kolikor sem rabu in pognal programček.
To sem naredu 2x, saj se mi je v prvič ustavu na eni točki in ni hotu it naprej; takrat sem tud pobral manjkajoče slike dol (z iskanjem in primerjanjem, kaj še imam in kaj mi manjka je trajalo 2 dni). V drugo se je ustavu na isti točki - brez novih sprememb.

Potem sem dobu en CD - hirens, z cel kup programi. Na njem je tud bil Partition Magic. Tam pa presenečenje. Particija od zunanjega diska je bila označena kot HIDEN FAT ??!
To sem spremenil v vidno , resetiral, ampak disk je bil še vedno nedostopen ??!!
Pol pa sem šel še enkrat noter in paricijo spremeil iz logical v Primary. Pa začne neki mlet in se matra, pride do 37%, tam pa se je ustavlo. resetiram, samo disk sploh ni več viden.

Tako da sumim, da je disk zjeban in ga nesem naslednji teden nazaj - star je 4 mesece. Samega formata še ne bom naredu, ker mi jo lahko čez čas spet zagode, pa tu oni mi ne bodo verjel da je zj....

Vam potem sporočim, kako je blo.

lp
igor

Pyr0Beast ::

Če želiš, lahko prineseš k meni pa poberemo, če se kaj še pobrati da.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

igora ::

Ojla!

Takrat sem šel na servis. TAm tovedal situacijo in je serviser reku, da bo takoj pogledal, če se da kaj naredit z diskom, če ne pa bo dal druzga. Sam sem moral še nekam skočit, tako da sem mu pustu disk kar tam.
Ko sem po pol ure prišel nazaj, je reku, da ne more do diska (mislim da je samo v XP prklopu in vidu al dela al ne) in da dobim druzga, samo da je malenkost novejši.
Disk je tale:
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
Zdej ga uporablam že en mesec. in imam sledeče ugotovitve:

- ko sem mu disku dodelil črko J, ga potem izklopil. Nato sem dal noter 3 USB-je, tako da sem mu zavzel črko. Nato sem ga zopet vklopil in lejga zlomka- Vzel si je naslednjo PROSTO črko !8-O (prejšni tega ni obvladal) . To pomeni, da se ga ne da zablokirat na ta način kar me je zelo prijtno presenetilo. Ampak za ziher sem mu vseeno dodelil eno črko proti koncu abecede.
- disk se zažene z PC- OK
- če je neaktiven in zalaufam npr ADOBE, ACDSEE, .. potem se tud on prižge in tako ga moram čakat, da se požene - NI OK
- nima tipke za ugasnt, kot prejšni - NI OK
- slik mu še nisem zaupal, samo ene par filmov

Pyr0Beast ::

Drugač ima pa Xp že sam s seboj težave, kaj šele s črkami. Uporabi X, Y, Z ...

Ja, lag ni dobr, ampak, če se disk kdaj pa kdaj ugasne, mu nič ne škodi, vsekakor bolje, kot, da lavfa 24/7.
Preveri, da se ti slučajno primarni disk ne zaganja.

Še bolje, da jo nima. Priloženi napajalnik ima najbrž soft-on in soft-off funkcijo, kar je bolje, kot da disk s stikalom nažgeš. Priklopiš vse in šele nato priključiš stvar na omrežje.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik(a) ne zaznata telefona in zunanjega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
61023 (925) BorutK-73
»

Zunanji trdi disk problem!!

Oddelek: Strojna oprema
245505 (4376) Bye
»

Zunanji Disk Se Ne Odziva

Oddelek: Strojna oprema
497423 (6257) Lyon
»

2 problema: BIOS čaka + onboard -> pci grafična !

Oddelek: Pomoč in nasveti
331586 (1192) Suly
»

winsi ne prepoznajo več zunanjega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
62111 (1982) klemen1

Več podobnih tem