» »

Chipset cooler za DFI Infinity NF4

Chipset cooler za DFI Infinity NF4

Bellzmet ::

Živjo!

Ventilator na DFI Infinity počasi crkuje.

Problem je, da je chipset tako postavljen, da pride grafična čisto do njega zato res ne vem, kaj bi sploh pasalo gor. Je malo prostora.

Kaj se da kej dobit?

kixs ::

Ventilator izklopi in pozabi, da je sploh kdaj bil tam 8-)

lp

Bellzmet ::

Žal ne bo šlo. Sem ga izklopil, pa je temperatura narasla iz 46 na 60 stopinj v parih minutah, brez obremenitve.

kixs ::

In?

Moja Gigabyte NF4 Ultra ima gor samo navadno hladilno rebro... nobenega turbo ventilatorja :\ Ko sem kupil DFi plato, sem jo takoj zamenjal, ker je bil ventilator tako oglasen, kot kaksna turbina 8-O

Ja, greje se... pa kaj! Dela ze 2 leti, pa se bo...

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

Urc ::

Jaz bi na tvojem mestu si omislil neki takega. Hladi čisto dovolj, še posebej če imaš prezračeno ohišje.

Mogoče dela tudi brez ventilatorja, ampak jaz ne bi pustil tako. Tudi jaz sem parkrat ugasnil ventilator na NB čez noč ker je bil glasen in je naslednji dan comp še vedno normalno delal :)

Nekako po logiki, če ne bi bilo treba tam ventilatorja, verjetno že original ne bi bil...

Bellzmet ::

Ja sej podobne zadeve sem tudi jaz gledal. Problem je, ker bi moral nujno rezat reže na kateremkoli od teh hladilnikov. Ravno en kondenzator/upor/??? od grafične pride čez chipset, tako da karkoli je višje od cca.1,5cmm pomoje ne bo šlo notri.

Urc ::

Mah jaz bi kupil omenjeno pasivno rešitev... Če nimaš lih dveh levih rok, boš komot odrezal teh par mm aluminija. Tukaj imaš še par rešitev, tudi take z aktivnim hlajenjem ki gredo verjetno spodaj pod grafično ali pa nekaj takega. Drugače lahko poskusiš še z uno pahljačo od zalmana na prejšnem linku (tako da jo malo zasukaš). Lahko pa tudi najdeš kakšna stara rebra od grafične kartice oz. chipseta s stare plošče...

klinker ::

klik...je pa malo drazja rsitev

>>><<< ::

Zadnji cooler je najboljši, ne bo ti treba nič rezati...

Še ena slika, kako zgleda, ko je namontiran
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

sid911 ::

Moja Gigabyte NF4 Ultra ima gor samo navadno hladilno rebro... nobenega turbo ventilatorja

Tisto pasivno hladilno rebri je narejeno tako, da brez ventilatorja lahko odvede proizvedeno toploto. DFI-jev mlinček pasivno ne more odvest vse toplote (pasivno ga je precej tvegano uporabljat)
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Rogelj ::

Imam enak problem, le da pri meni pride kartica čez NB in se ga skoraj dotika, tako da prostora je res malo. NB se mi pa oreng greje, ker kartica zapira dovod zraka hkrati pa tudi svojo toploto oddaja na NB. Zanima me za kakšno vodno rešitev, če obstaja blok, ki ima priključke vzporedno s plato ali pa postrani. Eddy nima nič takega...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: sid911 ()

Pyr0Beast ::

Vzemeš izvijač. odšravfaš ventilator, namažeš in sestaviš nazaj. Manj dela, kot z menjavo hladilnika.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri hladilnik za 8800gt

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
201854 (1237) dukenukem
»

geforce 8500 gt

Oddelek: Pomoč in nasveti
8905 (817) El Nino
»

hlajenje cipov na plati

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121249 (989) Pyr0Beast
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za Socket A (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9418295 (15418) Wofk
»

Kateri AUTO regulator ventilatorjev

Oddelek: Kaj kupiti
101546 (1543) PRST

Več podobnih tem