» »

gonilniki po instalaciji xp sp 2

gonilniki po instalaciji xp sp 2

joegeorge ::

Lep pozdrav!
S problemom ki vam ga prdstavljam se ukvarjam prvič, kar pomeni da sem popoln amater zato prosim potrpezljivo z menoj.
Za ta korak sem se odlocil ker se mi ne da vedno iskati nekoga ki mi bo reseval problem , temvec se želim naučiti kaj in kako.

Po instalaciji xp sp2 sem hotel naložiti še gonilnike vendar tu moje znanje ne dohaja več tehnike

podatki pc-ja

osnovna plošča...QDI KuDoZ 7(E)KuDoZ 7 v2.0
procesor....AMD Athlon 1000MHz
Chipset....VIA VT 8366A Apollo KT266A
BIOS....K7V8366 KuDoZ 7 BIOS V2.0 lcp nov 2001

Podatke sem dobil s pomočjo programa Everest
Instaliral sem gonilnik za graficno 93.71_forceware_wixp2k_english_whql , katerega sem nasel na dwnload strani NVIDIA
Ker mi računalnik ne deluje kakor bi moral(ne dela disketna enota,zvok,nero ...)bi moral instal. se druge gonilnike vendar katere in v kaksnem vrstnem redu?
Ne vem ali samo chipset za katerega mi Everest ponudi povezavo
http://www.viaarena.com/?pageid=2
ali tudi BIOS za katerega mi ponudi
http://www.qdigrp.com/qdisite/eng/suppo...

Z vsakršno pomoč se že vnaprej lepo zahvaljujem, še najbolj pa bi bil vesel konkretnih linkov do downloadov in konkretne razlage kaj in kako
Na vrh Uredi Uredi

bluefish ::

enostavno, najprej namesti gonilnike za Chipset (oz. vezni nabor), ki vključujejo tudi gonilnike za zvočno kartico, ki je integrirana na matični plošči, sledijo naj gonilniki za grafično kartico.

solatko ::

Pri matični plošči si dobil CD. Vstavi ga v enoto in poženi avtomatsko nalaganje vseh driverjev:
matična, chip, zvočna, internet. Potem si za grafično ravno tako dobil CD in instaliraj original gonilnike, za dvd enoto in diske ne rabiš gonilnikov.
Ko boš instaliral originalne poglej v Everestu posamične komponente in pojdi preko googla na strani proizvajalcev posamičnih komponent. Poišči najnovejše driverje za točno tvoje komponente in jih potegni dol. Ko boš imel vse zbrane jih po enega posodobi. Gonilniki, ki niso narejeni prav za tvoje komponente pri proizvajalcu, lahko ne delajo dobro.
Če boš slučajno posodabljal BIOS, pazi da boš to delal točno po navodilih proizvajalca tvoje matične plošče, ker boš imel drugače hude probleme (tudi obisk servisa in s tem povezane stroške). Najbolje pa je, da poiščeš dobrega kolega, ki ti bo vse to počasi naredu, ti pa si zapisuj postopke in pozneje, ko boš naredil sliko sistema (s programi ki so namenjeni temu), sam poizkusiš ponovit vse postopke (večkrat, prej boš to osvojil).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

joegeorge ::

Žal nimam nobenega cd-ja z gonilniki tako da bom moral to povleči iz neta

samo ne vem kaj rabim


to je moj problem

solatko ::

Ko si kupil računalnik, si dobil zraven najmanj dva CD-ja, če jih nisi kako pa so ti naložili OS. Če si dobil računalnik iz druge roke, povprašaj prodajalca. Drugače pa gre to tako: EVEREST - osnovna plošča - prepišeš podatke v google dodaš driver download in ti poišče linke. Mi tudi če bi hoteli namesto tebe brskat po netu, nimamo konkretnih podatkov (tip, serija, verzija....). Lepo veselo na delo.

Rabiš pa sledeče:
driver matične - chipset, zvočna, mrežna
grafična
če nimaš SP2 - driver za USB
eventualno za večje diske - potem pa pogledaš pod upravljanje strojne opreme, kje imaš značilne rumene vprašaje (tam ni driverjev)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Jakka ::

Kakšen cd, heh. Cd-ja se nikoli ne uporablja, navadno so ti driverji starejši, v novejših pa znajo bit določene stvari izboljšane. Zato greš po driverje na spletno stran proizvajalca. Ja, kdaj se tudi zgodi, da jih enostavno ni, kakšen eksotičen hardver.

V tvojem primeru joegeorge, QDI support. Izbereš pravi model matične plošče, klikneš na download in preneseš potrebne driverje.
Če imaš pa še kak drug kos hardvera, pa na googlu najdeš stran proizvajalca in jih s tam preneseš.

solatko ::

Zna se zgoditi, da novi gonilniki nimajo določenih osnovnih zadev (asus grafična ATI 9600 gx/trd) v novem gonilniku ni podpore za vivo...., zato je najbolje naložiti osnovne iz CD in jih potem povoziš z najnovejšimi (upgrade). Zgodilo se mi je že (ABIT), da se mi osnovna plošča z novim gonilnikom ni postavila, ko pa sem naložil iz CD-ja, je bilo vse vredu. Osnovni gonilniki so narejeni skupaj s ploščo, potem pa na te gonilnike dodajo razne bonbončke, vendar niso enaki kot original in lahko določene stvari manjkajo. Novi gonilniki itak tisto kar ne rabijo povozijo.

Jakka ::

Nja, to sem pozabil povedat, ni nujno, da so najnovejši gonilniki tudi najboljši, so pa novejši ponavadi boljši od tistih na priloženih cd-jih.
Recimo v primeru starejših ati graf, za nvidio ne vem. Za serijo 9xxx, torej tudi 9600, so najboljši catalyst 5.12 gonilniki (zadnji 5.x). Novejši ne prinesejo nič novega, mogoče kakšno izboljšavo v kateri igri, pa kakšen problem več.

solatko ::

Hundy - zato pa pravim, da najprej CD, potem pa igračkanje z novejšimi - te iz CD - ja 101% delajo.

bluefish ::

in zakaj bi najprej smetil s starimi, potem pa čez nameščal nove? Posebej pri nVidia gonilnik se nazadnje lahko vse pomeša.

joegeorge ::

ok uredu

nalozil sem

VIA Chipset and platform driver
za win xp in sicer na strani

http://www.viaarena.com/default.aspx?Pa...


naložil sem še driver za audio

VIA ac 97 audio(VIA_AC97.zip) na strani

http://www.qdigrp.com/qdisite/eng/suppo...

PROBLEM JE DA IMAM V UPRAVLJALCU NAPRAV ŠE VEDNO KLICAJE
SE PRAVI NE DELUJE


Ne vem pa kateri net driver naj naložim
KO sem z everestom pregledal comp mi piše da imam RealTEk, vendar tale
na strani

http://www.qdigrp.com/qdisite/eng/suppo...

ne podpira xp tako da tu res ne vem


Pa ne najdem tudi QDI VGA Card Driver

QDI VGA Card Driver

grafična je nvidia g440


če kdo zna pomagat lepo prosim

a ja pa še nekaj......nimam nobenih cdjev

solatko ::

Blue fish - zato, da vsaj na začetku vse dela tako kot je treba. Nvidia in ATi lahko pred instalom novejših odstraniš, vendar osnovni parametri v Windowsih ostanejo in se potem naložijo samo tisti dodatki, ki so novi. Imam multiboot dvd na katerem so poleg xp-jev, še vsi mogoči driverji pa se nič ne krešejo med seboj. Če instaliraš original stvari, vsaj vidiš če je plata v redu, saj mora po instalu vse delat.

Jakka ::

joegorge: Za QDI VGA Card Driver je driver na strani, N440. Za mrežno kartico bi pa morali imeti že WinXP driverje, lahko pa poskusiš prve ali druge na tej strani.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WD 200 GB ata

Oddelek: Pomoč in nasveti
212232 (2013) Gutjerez
»

MB QDI PlatiniX 2PE/800 BIOS

Oddelek: Pomoč in nasveti
54570 (4540) amigo_no1
»

Flash bios upgrade

Oddelek: Pomoč in nasveti
81623 (1488) Azrael
»

Nova zvočna na plati z integrirano zvočno kartico

Oddelek: Pomoč in nasveti
151421 (1323) DavidJ
»

kudoz KD7X-6A

Oddelek: Strojna oprema
101701 (1582) Arthur

Več podobnih tem