» »

ne morem inštalirat 64 bitne Viste

ne morem inštalirat 64 bitne Viste

borča ::

Pozdravljeni. Imam ta prenosnik http://www.rolan.si/katalog/19555/PRENO...
Ko hočem inštalirat 64 bitno Visto, mi napiše, da na tem prenosniku to ni mogoče. V čem je problem?

ender ::

Prepiši točno sporočilo o napaki.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

borča ::

Napiše mi : Your computer cannot run this version of the operating system

solatko ::

Saj ti sistem vse pove - nimaš 64 bitne podpore - 32 bitno gor, sej ni ne vem kakšne razlike.

IceBit ::

Predvidevam da imaš sedaj gor windowse xp (32bit) in probavaš direktno iz njih naložit visto 64. Če je tako, potem probaj visto naložit direktno z boot-om iz dvd-ja.

Silvo ::

Kolikor vem T7200 podpira 64 bit ukaze.
Intel T7200
Probaj drug DVD,še enkrat formatiraj...

lp
Silvo

borča ::

Kako nimam 64 BIT podpore? Procesor podpira!? Intel dual core 1,83. Je odvisno še od česa drugega? Poskusil sem jo inštalirat iz DVD. Sedaj imam inštalirane XP 32 BIT.

solatko ::

To da procesor podpira 64 BT, ne pomeni še nič - to mora podpirat plošča - čipset in bios..., na Intelovi strani lepo piše, da se moraš posvetovati z dobaviteljem (v tvojem primeru trgovcem) o podpori ali ne podpori tej tehnologiji.

borča ::

Pri Rolanu so mi zagotovili, da Prestigio 1770W podpira 64 BIT. Ali kako naj rečem.

IceBit ::

Poskusil sem jo inštalirat iz DVD.

Pa si naredu clean install?

Problem je namreč v tem da v xp-jih (32bit) ne moreš zagnat un setup.exe od viste 64 iz dvd-ja ker ni win32 aplikacija.

Zato morš narest clean install.

AndrejS ::

Intel® EM64T requires a computer system with a processor, chipset, BIOS, operating system, device drivers and applications enabled for Intel EM64T. Processor will not operate (including 32-bit operation) without an Intel EM64T-enabled BIOS. Performance will vary depending on your hardware and software configurations. See http://www.intel.com/info/em64t for more information including details on which processors support Intel® EM64T or consult with your system vendor for more information.

ender ::

Poizkusi downloadat en AMD64 Linux CD (npr. tale), in poglej, če se ti zboota. Če ti napiše nekaj v smislu "Long mode not supported", pomeni, da nimaš Core2 procesorja, pač pa Core, ki ne podpira 64bitnega načina - v tem primeru vrni prenosnik prodajalcu.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

solatko ::

Vsi računalniki, ki podpirajo 64BT, imajo to posebej označeno (tudi namizni sistemi), procesorji večina podpirajo 64BT. To je enako kot HT pri enojedernih procesorjih, ko je to moral podpirat najprej chipset oziroma MB.

ender ::

solatko: ni res. V službi imamo malo morje HPjev s Pentiumi 4, ki podpirajo EM64T (pojma nimam, kaj naj bi bilo 64BT), pa se na zunaj v ničemer ne razlikujejo od računalnikov s Pentium 4 procesorji brez EM64T podpore.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

solatko ::

To je podpora 64 bit, vendar brez ostale periferije pač dela na 32. Na zunaj se tudi procesorji s podporo HT (simulacija dvojedernega načina), ne razlikujejo od tistih, ki tega ne podpirajo. Kolikor sem na hitro gledal na Intel straneh, skoraj vsi dvojederniki podpirajo 64 bitno tehnologijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

ender ::

Mašine, o katerih sem govoril brez problema poganjajo tako 64bitni Windows XP, kot 64bitni Linux (sem poizkusil oboje) - oznak ni pa nikjer nobenih, da podpirajo EM64T vidiš šele če pogledaš model procesorja (ali pa poizkusiš bootat 64bitni sistem).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

solatko ::

Vidiš v Bios-u. Če bios ni za 64 bitno podporo, je znak da plata tega ne podpira, sedajle sem bil na Intelovi strani in vsi procesorji dual cuore (4 tipi) podpirajo 64 bit tehnologijo, odvisno je od plošče in biosa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ram

Oddelek: Pomoč in nasveti
7580 (513) SasoS
»

kaj kupiti pentium ali AMD??

Oddelek: Kaj kupiti
482861 (1738) Volta
»

Zmeda z 64 bitnimi procesorji

Oddelek: Strojna oprema
272337 (1801) Zheegec
»

Pentium M 780

Oddelek: Novice / Procesorji
193554 (2904) Dr_M
»

Posodobitev EM64T

Oddelek: Novice / Procesorji
112865 (2198) OwcA

Več podobnih tem