» »

Poceni konfiguracija računalnika

Poceni konfiguracija računalnika

KoMit ::

V kratkem nameravam kupiti nov računalnik in mi je najbolj pomembno to, da je poceni. Računalnik bom poteboval v glavnem za:
- pisarniška operavila (Word, Excel,..),
- internet,
- pretvorba različnimih video formatov v Divx.

Hitrost pri pretvorbi v Divx ni tako zelo pomembna.

Gledal sem dve konfiguraciji na sestavi.si in zanima me katero mi priporočate:
AMD
Asus - Matična plošča Asus M2N-MX (56,53)
AMD - Procesor AMD Athlon64 X2 4800+ BOX AM2(77,50)
Patriot Memory - PATRIOT DDR2 ram, 1GB PC2-6400, 800MHZ s hladilnikom (20,14)
Western Digital - WD 320GB SATA2, 16Mb, 7200rpm, (WD3200AAKS) (77,63)
LC Power - Ohišje LC Pro-906B,350W(12cm+2xSATA),12cm FAN,blac (40,82)
SKUPAJ: 272,63 EUR

Intel
Asus - Matična plošča Asus P5VD2-VM, LGA775, PCIE, FSB1066 (51,06)
INTEL - Procesor Intel Core 2 Duo E2160 1.8GHz, FSB 800, Box (72,03)
Patriot Memory - PATRIOT DDR2 ram, 1GB PC2-6400, 800MHZ s hladilnikom (20,14)
Sapphire - Sapphire ATI HD2400PRO 256MB DDR2 (36,47)
Western Digital - WD 320GB SATA2, 16Mb, 7200rpm, (WD3200AAKS) (77,63)
LC Power - Ohišje LC Pro-906S, 350W (12cm + 2x SATA), 12cm FAN (40,82)
SKUPAJ: 298,16 EUR

Ker računalnika načeloma ne potrebujem za igranje iger me zanima če sta integrirani kartici na Asusovih matičnih ploščah dovolj kvalitetne za kar bom računalnik uporabljal in če imata DVI izhod za monitor. Za Intelov primer ni bilo možnosti brez grafične karice. Prav tako zaenkrat ne potrebujem računalnika za povezavo s TV-jem. Sicer pa lahko grafično kartico kasneje dokupim. Prav tako lahko kasneje dokupim RAM, če se bo pokazala potreba po tem.

Ali mi priporočate mogoče kakšne druge spremembe?

tilinho20 ::

Jaz bi pri prvem računalniku zamenjal procesor za AMD - Procesor AMD Athlon64 X2 4000 (okli 30 EUR ceneje) ter dodal še en GB pomnilnika.

opeter ::

mitjakodric, poslušaj tilinhoja, ima namreč prekleto prav. 2 GB RAM-a je že skor mininum za normalno delo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

solatko ::

Če misliš v prihodnosti na širitve, potem vsekakor vzemi Intel (zaradi podnožja), za video obdelavo, skoraj minimum 2GB spomina, integrirana grafična bo bolj slabo delovala pri video obdelavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

bluefish ::

grafična ima pri video obdelavi le malo dela (sploh pa pri pretvorbi videa). Pri tem ti lahko koristijo le namenske rešitve, ki pa so mnogo dražje od "navadnih" grafičnih kartic.

KoMit ::

Najprej hvala za vse odgovore.

Za 2GB RAM-a ste me že prepričali.

Zanima me še, če se po vašem mnenju splača kupiti grafično katico samo zato, ker ima DVI izhod za monitor, integrirana grafična pa VGA. Z nakupom LCD monitorja bom počakal toliko, da bom vedel ali mora biti VGA ali DVI.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMit ()

bluefish ::

za 17" in več inčne monitorje je DVI takorekoč obvezen. Z navadnim RGB je namreč lahko slika meglena ali utripajoča. Manjek DVI priklopa na monitorju pa je velikokrat odraz slabosti le tega. Sicer pa se cene osnovnih grafičnih kartic z dvema DVI izhodoma gibljejo okoli 40€ in to ni prevelik izdatek. Poleg tega imajo pasivno hlajenje in jih tako še opazil ne boš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

KoMit ::

OK, na podlagi vaših nasvetov sem se odločil za naslednjo konfiguracijo:

Asus - Matična plošča Asus P5VD2-VM, LGA775, PCIE, FSB1066
INTEL - Procesor Intel Core 2 Duo E2160 1.8GHz, FSB 800, Box
2x Patriot Memory - PATRIOT DDR2 ram, 1GB PC2-6400, 800MHZ s hladilnikom
Sapphire - Sapphire ATI HD2400PRO 256MB DDR2
Western Digital - WD 320GB SATA2, 16Mb, 7200rpm, (WD3200AAKS)
LC Power - Ohišje LC Pro-906S, 350W (12cm + 2x SATA), 12cm FAN

fosil ::

Ni ti treba kupovat ločene grafike če hočeš DVI.
Za AMD imaš recimo ploščo Asus M2N-VM DVI ki jo dobiš za 69€ pri funtechu.
Če ne misliš navijat ja AMD itak boljša izbira.
Tako je!

jest10 ::

2 GB RAM-a je že skor mininum za normalno delo.
Res?:\ Daj no daj, ne pretiravaj...

Volta ::

Dovolj za "normalno" delo v winXp je dovolj že 512MB rama in paging file :) Če pa želiš še kaj pametnega pognati ( ne nujno nekih hudih iger ), pa že potrebuješ recimo na Visti tu nekje 1.5GB rama. Nekaj preko 650MB ti poje že sistem sam, tako da ti ga kar hitro zmanjka :P Jah, dandanes je optimalno imeti okoli 2GB ali več. Saj če pogledamo cene, to ni prevelik izdatek ( 50 eur za 2GB 800Mhz kit ) :))

Glodko ::

Voltaspeeder17 človek bo kupil kar se da pocen konfiguracijo, če želi da bo sploh kej delalo najbrš ne bo nalagal viste.

Volta ::

S prejšnjim postom sem samo hotel odgovoriti na post od jest10. Drugače pa ja, vsekakor imaš prav, da nebi bilo smiselno nalagati Viste na tak comp. Vendar nikoli ne veš. Nekaterim uporabnikom enostavno paše imet novejši sistem, boljši vizual style ipd. v windowsih, tudi na račun hitrosti in uporabnosti računalnika :) No, sej bo mitjakodric naredil kakor njemu paše, tako da to ni moja zadeva.

KoMit ::

Viste ne bom dal gor. So XP čisto v redu.

opeter ::

jest10, uporabljam Photoshop CS3 in mi je 2 GB RAM-a premalo. Zame je to NORMALNO delo. :|
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

jest10 ::

Sedaj pa poglej, kaj se bo počelo na konfiguraciji, ki jo kupuje ustvarjalec teme.:\

Drugače pa vsak ima svoje preference glede tega, kaj je normalno delo. Zato NE POSPLOŠUJ, da je 2GB minimum za normalno delo! Zate je. Za 95% ljudi pa ni. Sam recimo strašansko redko pridem v bližino 1GB zapolnjenega rama. Kje je šele 2GB...

bluefish ::

slej ko prej bo potreboval 2GB RAM-a. Ko bo DDR3 uveljavljen se bo verjetno ponovila scena, kot pri DDR, ko se je s prihodom DDR2 žačel dražiti.

jest10 ::

"slej ko prej bo potreboval 2GB RAM-a"
Ker? Si jasnovidec?

bluefish ::

ne, lahko pa predvidevam. Sicer OK, če bo do novega računalnika ostal na obstoječih programih in opravilih. Vseeno pa je dobro imeti nekaj rezerve, sploh ob tako nizkih cenah.

Jan987 ::

Am sicer ni čisto v skladu z naslovom teme, ampak vseeno bi vprašal kakšne izkušnje imate z spletno trgovino sestavi.si?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Preglejte moje Pc komponente (nasvet) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1008013 (6208) Pdove05
»

kupujem računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
171191 (936) Adrijan0
»

moja konfeguracija!!!

Oddelek: Kaj kupiti
351422 (1422) pozitron
»

IGRALNI RAČUNALNIK DO 550€

Oddelek: Kaj kupiti
313295 (3295) deadzone93
»

Kateri osebni računalnik do 420evrov (100.000sit)?

Oddelek: Kaj kupiti
211417 (1054) Meizu

Več podobnih tem