» »

Miška za gaming ?

Miška za gaming ?

1
2
3

strictom ::

Nobena.

http://www.mimovrste.com/katalog/produc...

Kupiš kje rabljeno. Za DPI nad 1600 pa ne gledat. Večina "pro gamerjev" niti ne ve kaj DPI je.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Planetarium ::

Ma ne glej na DPI ker je 450/500 DPIja danc čist dovolj. Vse ostalo lahko reguliraš z sensom. Jest logitechove ne bi vzel ker je laserka saj imam sam obupne izkušnje z njim.

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/m...
ali
https://www.cool-pc.org/productdetail.p...

če ti je tole predrago vzemi MS Intelli 1.1. Imajo jo pri AGTju za 13eur

neres ::

Ma ne glej na DPI ker je 450/500 DPIja danc čist dovolj. Vse ostalo lahko reguliraš z sensom.

Ravno danc rabiš več DPIja, ker imamo vedno večje resolucije. ;)
In s sensom lahko reguliraš (narediš kot da ima večji DPI), ampak potem izgubiš natančnost.

strictom ::

Čist odvisno od resolucije na kateri igraš in kak sensitivity imaš v igri nastavljen. Tako tudi veš kak DPI si nastavit. Sam imam 800 pri CS:S in 1600 pri Q3.

http://www.esreality.com/?a=longpost&id...
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Planetarium ::

COD4 1680x1050 450DPI 500Hz dela normalno brez input laga. Je pa res da se DPI nastavlja glede na igro.

Shegevara ::

po pravici povedano mi je 30€ za miško max. Na speedlinkovi mi je všeč 1 klik -> 4 shoot pa pač 2200dpi za ekstreme.
Drugače pa vsaj zame velja. 800dpi je nekak minimum za 1600x1200.
Ampak tista logitechca je pač še na 30€ limitu pa me zanima če je slučajno kaj boljša ker je 5€ dražja.

planetarium > ti logitechove nebi vzel ker je laserska, ampak speedlinkova je tudi!

Jaz pod nobenim pogojem nebi vzel miške na baterijo iz konkretnejših razlogov ampak kakšne poceni miške za 13 evrov pa spet nekak nebi.

neres ::

@ strictom: Seveda je odvisno.. sem hotu samo rečt da dandanes en povprečen uporabnik z LCDjem igra tam od ene resolucije 1280x1024 gor.

In boljše je da imaš DPI vedno na maximum in raje nastaviš ustrezen sensitivity v posameznih igrah. mouse-optimization-guide

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neres ()

neres ::

Kar se tiče bolj poceni mišk lahko opozorim še na A4Tech miške, ki imajo kar solidno kvaliteto. Za ta denar dobiš edino kake znamke tipa Trust, Geinius, Speedlink... Za prvi dve lahko povem iz prve roke da so obupne kvalitete in dva razreda slabše od A4Tech. Speedlink sicer ne poznam, ampak glede na to da imajo čisti ripoff MX518 delujejo sumljivo. Ampak ne bom nič trdil, naj kdo poskusi in pove. (Sej če ti roba ne odgovarja jo lahko komot vrneš nazaj in ti vrnejo denar.)

Kar se pri nas dobi od A4Tech je recimo ta X-718F. Preizkušeno dobra, edino po nekaj mesecih se začne malo barva luščit. Zanimiva mi deluje tudi X6-70D, ki baje deluje na zahtevnih površinah.
Sicer pa imajo pri A4Tech tudi ene novejše miške, ki jih pri nas še nisem zasledil:
npr. Oscar serija ali pa duhoviti izdelki kot ta miška z ventilatorjem. :D Me prav zanima kako to izgleda, zna bit celo fajn.

Vuli ::

Jaz mam od Logitech RX-300, ki ima 800dpi in mi služi za čisto vse.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Shegevara ::

pa če bi imeli možnost izbirati, katero bi?

Planetarium ::

Pardo sem narobe napisal, mislil sem obe miški. Ne moreš kar tako reči katero bi vzel, speedlinkove nisem niti od blizu videl z Logitechovo nisem pa nikoli igral. Kupi MS Intelli 1.1 pri AGTju za 13eur pa je :XD

Zgodovina sprememb…

Shegevara ::

ok, hvala za pomoč. Bom še premislil

bluefish ::

Heh, ko sem sam kupoval miš sem se odločil za MX518 in v mislih sploh nisem imel igranja iger, saj sem jo kupoval zaradi občutka v roki. Ni kaj, eni izbiramo najboljše čisto po občutku :P.

Tilen ::

MX 518. Če lahko dobiš pa še boljše MX510.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

prix ::

Imel Copperheada (fak je to bedna miska..., nič ergonomična, sploh ni za low sens.... ah... crap). Nato sprobal še MX518, zopet ni za low sens... men je krneki brejkala, sploh ni šla na 500Hz itd...).

No pol pa sm nabavo IME 3.0 in ja to je best mouse kaj sm ga mel...Čeprav je na otip cenena in meni osebno prelahka. Sm jo mal spimpal ( odprl sm jo gor in dodal par kovinskih matic in lepo zalil z silikonom ), seveda sm še nastavo 500Hz in 6/12 v Winsih brez accel.

B O M B A.
ps. Mejte vlko podlago. Kakšno steelseries in ofc tekstilno. aja 37cm za 360° pri meni...

Aja Razer in podobne so sam marketing... tisti k mate 2000DPI pa v igrci čez 2 sens... mislim i feel sorry for you.
-------------------------------------------------
Errare humanum est, in errore perservare stultum.
-------------------------------------------------

mihajlo carr ::

nevem kako vam je lahko všeč MX518. po obliki je identična MX900 ki jo uporabljam sam. zelo me moti slaba ergonomija desne polovice miške!
GA-P35-DS3, E2180@3.2GHz, Sapphire 2600XT OC@750/800mhz, WD4000AAKS,
2Gb DDR2 800MHz@4-4-4-12, Xigmatek S1283@mx-2, HKC580W, Chieftec Giga GX-01B

bluefish ::

kakšno obliko pa bi želel na desni strani?

mihajlo carr ::

tista vdornina za prstanec je za moje pojme močno prenizko, tako da se sploh ne prilega
GA-P35-DS3, E2180@3.2GHz, Sapphire 2600XT OC@750/800mhz, WD4000AAKS,
2Gb DDR2 800MHz@4-4-4-12, Xigmatek S1283@mx-2, HKC580W, Chieftec Giga GX-01B

1024 ::

Jaz imam deathadderja in mi ni zal.
Kvalitetna miš.
Fish knows everything.

bajsibajsi ::

Hm, Sc0ut (in ostali) mogoce ne bi blo slabo, ce bi tvoj vir informacij segal se kaj dlje, kot le do ESReality. Imas povsem prav in dejstvo je, da laserski senzor se ni dorasel optiki pri miskah. Zato tud sam ze nekaj let uporabljam MX518 (prej MX500) kot glavno misko. Hkrati je tudi dejstvo, da laserska miska ni za low senserje, a za povprecnega high sens gamerskega Janeza lahko opravi svoj posel povsem dostojno.
Smesno je tudi, da 80% gamerske populacije ki trdi, da je 400dpi najboljse; so to 15 letniki, ki roko na srce niso nikoli imeli vec kot dve "brand" miski, ali veterani, ki se ne morejo odreci dizajnu dolocenih starejsih misk, na katere so se z leti navadili... A o tem kdaj drugic, saj je to neverending battle. Bo prihodnost pokazala, ce je to res in ce se vedno drzi. Mimogrede, nismo vsi low senserji. Tudi nekateri najboljsi igralci na svetu niso bili, ali pa se vedno niso (ne spremljam vec tega). A je vazno kako nekateri danasnji pro mladci igrajo. A mogoce ves, kaj Fatality, Zero al whoever se pocne za skill, poleg tega da vlece pol roke na polmetrski podlogi? I feel sorry, za nekatere hm, hm, proje, ki morajo v igri za enostaven pogled nazaj premikati celo roko (kar je casovno se sprejemljivo), nato pa misko enkrat do dvakrat (kaksen noobie celo 4x) nahitro vzdigniti in dobesedno prenesti na osrednjo pozicijo na nemalokrat cez pol metra veliki podlogi. Skratka, vsak naj igra tako kot zeli in ima taksne nastavitve, kot mu pase. Kar igrajte s 400dpi pa visajte sens v windowsih in se cudite kako v npr. Call of duty s pusko niste zadeli mirno tarco na drugem koncu mape po kar nekaj sekundnem ejmingu in vec strelih... Igrajte s 400dpi na danasnjih WS1600+ zaslonih. Kakor komu sede. Pa veselo streljanje. ;)

edit: neres, A4Tech miske bi bilo zanimivo stestirati. Saj bi ob pozitivnih kritikah, glede na ceno, lahko konkurirali nam bolj znanim firmam.

Zgodovina sprememb…

tilinho20 ::

Jaz igram na 500hz pa 900dpi, pa mi je glih prav.

prix ::

jah :D zanimivo... ampak mislim da je vecina folka v igrcah kr low sens...

Drgac pa ja... ko pride punca k meni pravi da si skor roko zlomi ko hoče kaj kliknit na namizju...=\
-------------------------------------------------
Errare humanum est, in errore perservare stultum.
-------------------------------------------------

mihajlo carr ::

kje se pa nastavlja te Mhz-je?
GA-P35-DS3, E2180@3.2GHz, Sapphire 2600XT OC@750/800mhz, WD4000AAKS,
2Gb DDR2 800MHz@4-4-4-12, Xigmatek S1283@mx-2, HKC580W, Chieftec Giga GX-01B

GrimReaper ::

tista vdornina za prstanec je za moje pojme močno prenizko, tako da se sploh ne prilega

Tam gre mezinec, prstanec ti stoji na miški, takoj zraven desnega gumba.
Drgač v igrah jest pravilno držim miško, takole ko sm na netu pa s konico mezinca držim nekje na sredi desne strani miške, ostali so pa mal pokrčeni in tut sam s konicami držim, pač tko da miško premikam s prsti in ne z dlanjo.
Ne vem al mam to navado še od prejšnje miške (navadna Logitech), ker tako MX510 ter G5 sta tam kjer držim z mezincem na sredini desne strani zgubili gumo in je samo še plastika.

MHz-e se pri G5 nastavlja v SetPoint. Pri starejših miškah je pa mal več dela.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

bajsibajsi ::

Tako nekako (oz. podobno) kot si opisal, drzijo in uporabljajo misko vec ali manj vsi high senserji v igrah.

mihajlo carr ::

miška genius 525 naprimer je pravi balzam za roko
GA-P35-DS3, E2180@3.2GHz, Sapphire 2600XT OC@750/800mhz, WD4000AAKS,
2Gb DDR2 800MHz@4-4-4-12, Xigmatek S1283@mx-2, HKC580W, Chieftec Giga GX-01B

Vitamin-B ::

Prosil bi katerega izmed zadovoljnih uporabnikov z veliiko dlanjo, da poveste, katera miška vam najbolj ustreza. Na zanima me, če ima miljon dpijev ali je navadna optična (edino kroglice oz. brezžične miške nočem), zanima me le ergonomija velike roke :D
Drugače mi je genius 525 zelo všeč.

bajsibajsi ::

MX518 je delana za velike fante.

Sc0ut ::

No bajsibajsi, kam še naj seže? Veliko prihaja tudi od izkušenj.

Oprosti, pa ne bom več opozarjal mladih mulcev, ki želijo miško za xxxxxxxx denarja, da je to vstran vržen denar.

Ok, naj bo, ob velikih zaslonih pride dpi prav, vendar naj ne prihaja od laserja amapak od navadnega optičnega senzorja. Naprimer mx518, diamondback, krait, celo DA, kateri ugotavljam je že porihtan. Recimo vem da je diamondback stal okrog 30 evrov, ko sem ga kupil jaz. In želim tudi opozarjati na to, da ni treba nekih 4000dpi, laser, mucho evro mišk kupovat, ker je brezveze.

Glej moje poste v analogiji s tistimi, ko ljudje sprašujejo, kakšen računalnik naj kupijo. Vedno se pride do zaključka, da se svetujejo najbolj price performance komponente. In z mojimi posti o miškah želim enako doseči tudi jaz, saj me vedno znova začudi, kako reklama vpliva na mulce.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

tilinho20 ::

Name žal ne. ;)

Vitamin-B ::

Hvala, ampak jaz sem imel v mislih nižji cenovni rang - do 20€. Mogoče sem res pozabil pripisati.
Toraj iščem big hand ergo miš do 20€

lp

Sc0ut ::

Name žal ne. ;)


Ne žal, na srečo:)
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

tilinho20 ::

Aja :). Mogoče je pa tudi to res.
Drugače pa lahko povem kako to lahko vpliva na to (ta markenting).
Moj sošolec je pred pol leta kupoval nov rac. Seveda je kupoval miško tudi. Odločil se je za G9. In kaj je on naredil. Sploh ni pogledal review glede te miške oz. jo vsaj sprobal. On je jo je videl kot hudo miš in jo kupil. No meni niti ni všeč oz. sprav mi je bila ker je bila pač najboljša do sedaj katere sem imel u roki (do takrat sem imel le te navadne neznane firme). Zdaj ko sem probal še druge so mi use dost boljše. Njemu je pa premajhna. Prej se je pa važil z dpi da jih ima 3200. Pol ga pa jaz uprašam na kok dpi igra da jih tok rabi. Pa reče ''nwm''. :) Pa tudi probleme ima s tistim koleščkom da se mu ne vrti tako dolgo kot včasih. Potem mu pa rečem da več imaš teh piz*arij več imaš problemov. Potem mi pa reče nazaj da sploh ni vedu da imaš tko narejen pr tej miški. 8|

bajsibajsi ::

tilinho20, potem pa ti jaz recem. Vec imas teh piz*arij, vec lahko izstisnes outputa it miske. Lahko si boljse prilagodis lastnim potrebam in zeljam ter s tem tudi bolje "sinhroniziras sebe z misko". Seveda pa potrebujes nekaj osnovnega znanja, izkusenj v praksi in nekaj casa, da si misko (katero si seveda (pre)drago placal), kar najbolj optimalno nastavis. Glede na OS, igro, podlogo, svoj stil, tezo, osvezevanje, resolucijo..itd. A ko si enkrat, cez to, je trud poplacan z udobnejsim in pa predvsem, za kak procent, boljsim igranjem.
Ravno v tem sem zacel zgoraj, ko sem (delno po krivici, saj "neumnost" ni omejena na starost, mar ne? :p ) omenil 15 letnike... potem pa ga vprasas na kok igra, pa rece ne vem. Ali pa se od plixa punca pritozuje, da si bo zlomila roko, ker mora s misko skakati na drugi konec mize... Ampak nekdo bo se vedno sveto trdil, da je navadna crap miska s 400dpi za 8 evrov najboljsa, ker z njo pac zmagujejo proji na velikih tekmovanjih. Skratka, vsakemu svoje...

Sc0ut, tudi jaz nisem rekel, da je laser oh-in-sploh, da je potrebno igrati s 4000dpi z misko za goro denarja; saj obicajen zemljan tudi ne uporablja WS4.0+ zaslona, hehe. Tudi sam, kot sem ze omenil, ne zelim laserske miske in to ne zaradi denarja, kljub temu, da sem skoraj preprican, da mi s kvalitetno misko laser ne bi preskakoval. Sem namrec (bil) high senser. In kot high senser, skoraj nikoli oz. verjetno nikoli ne bi misko premaknil s tako hitrostjo, da bi presegel prag delovanja, glede na hitrost - mejo kjer senzor delno ali popolnoma neha odzivati zaradi hitrosti. Zakaj? Ker mi to, kot high senserju ne bi bilo treba. Saj se potreba pri hitrosti premika miska, glede na visanje sensa, posledicno linearno zmanjsa. Ravno tako je zmotno, kot je nekdo zgoraj napisal, da igra na 400dpi (al na 450, ne spomnim se) in da pac v windowsih povisa mouse pointer speed. S tem premosorazmerno zmanjsuje moznost za uspesen klik, saj izgublja na natancnosti s preskocenimi piksli. Mogoce to pri igrah, kot sta npr. UT in Quake lahko deluje, a dvomim v vsesplosno uspesnost pri igrah kot sta COD in CS.

ps. pohvalno da svetujes glede na price/performance, veliko Slo-tech forumasev dostikrat ne, in samo napisejo vzemi raje to ali ono, daj se 250€ zraven..bla bla, brez vsakrsnih pojasnil ;)

edit: eh polno pravopisnih napak, ampak se mi res ne da ob tej uri popravljati :p

Zgodovina sprememb…

darius ::

nubi, top 3 gamer miš je Microsoft Intelli, čeprav ma "samo" 400 Dpi. LOL, ni vse dpi pri miški ampak natančnost in pospešek, Priporočajo jo najboljši gamerji na svetu kot so SK, NiP, fnatic .. itd. In kdo bo bolje vedel kakor oni? En pameten uporabnik ki še na daleč ni videl, kaj šele v roki držal. Zelo težko je za dobit, mislim da majo samo na cool-pc.
- P5KC - E6750 - HD4870 - 4GB ram - Samsung T220 -
ROVER POWER ;)

R33D3M33R ::

Mi lahko kdo priporoči kako brezžično optično miško za igranje iger? Miš mora biti seveda primerna tudi za brskanje po spletu (imeti mora trpežen scroll gumb). Cena je seveda pomembna, več kot 20€ ne bi dajal.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Tilen ::

Brezžična miška za igranje iger ? Igre se igrajo z žičnimi miškami!:P Sploh pa ne vem, če za 20€dobiš kaj brezžičnega ali da bi celo lahko izbiral med modeli?:)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

R33D3M33R ::

Eh. Zakaj ne bi ožičene miške: Čudno obnašanje miške
Torej mi garantiraš, da te (v tem topicu navedene) gaming miške nimajo teh problemov?
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

bluefish ::

za 20e in brezžičnost ne pričakuj kaj preveč.

R33D3M33R ::

Ok, dobro. Potem pa 20€ in ožičena miška?
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

darknezz ::

Ne bodi škrt in si kupi razer lachesis za 50€ al boomslang za 80€. Osebno imam obe, a raje mam lachesis. Drgač tudi Habu od MS / razerja ni slaba, samo ni tako 'gamerska' po mojem mnenju kot lachesis.

bluefish ::

ali pa bwano vseh miši - MX518.

Hanzo ::

Kupujem miš in sicer :
Microsoft Wheel Mouse Optical 1.1 !!!

Problem pa pa je da se te miške ne da nikjer v SLO kupit ker jo nimajo na zalogi. Pozna kdo mogoče kakšno trgovino kjer jo prodajajo.

Hvala

Tilen ::

Jaz npr. kupujem novo MX510 in je tudi nikjer ne dobim. Če kdo ve, da bi kje bila na zalogi se tudi priporočam :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

reptilia ::

glede mišk je moje mnenje tako... če hočeš imet miško osnovne oblike, ga čez diamondbacka ni... kupil sem jo ko je izšla, kasneje prodal kolegu (ni pasala zraven modre lučke na ekranu (največja napaka v življenju)) miška v glavnem še vedno kot nova.

če hočeš pa ne standardno obliko pa MX518 ali pa DeathAdder, sam imam slednjo in sem zadovoljen z njo, je pa res da boljša kot diamondback pač ni.
Forgive your enemies, but never forget their names.

R33D3M33R ::

Ne bodi škrt in si kupi razer lachesis za 50€ al boomslang za 80€. Osebno imam obe, a raje mam lachesis. Drgač tudi Habu od MS / razerja ni slaba, samo ni tako 'gamerska' po mojem mnenju kot lachesis.


Samo če dam 50+€ za miško, potem moram imeti tudi neko profesionalno podlago kar navrže po možnosti še enkrat toliko. 100€ za to se mi pa že zdi definitivno preveč, navsezadnje sedaj dovolj dobro shajam z 10x cenejšo miško. Problem je le v tem, da tem miškam rad crkne kabel in je potem za v smeti. Zato bi rad eno kvalitetnejše izdelave, ki bi bila primerna za igranje iger, vendar vseeno ne predraga. Torej še enkrat: katera ožičena miš, ki bo za 20€ ponudila največ?
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

bluefish ::

spodobna miš bo tudi brez drage podlage delovala čisto OK. Sam imam MX518 kar na mizi in ji očitno les dobro ugaja.

PARTyZAN ::

Tilen: kaj je pa narobe z MX518?

Robert_S ::

Stari ,Lachesis + Destructor = štala.

Tilen ::

Tilen: kaj je pa narobe z MX518?

Niti približno enako ne sede v roko. Saj vem, da kompliciram ampak... Če imaš možnost testiraj obe pa boš videl o čem govorim.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gaming miška (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6314891 (13163) mr1two
»

Katero Gaming miško do 30€ (+/- 5€)? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
736278 (5468) TOP
»

Razer Lachesis ali Logitech G9

Oddelek: Kaj kupiti
342232 (1747) Sc0ut
»

Microsoft ali razer? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
586038 (5154) mihajlo carr
»

Miška ???? :S

Oddelek: Kaj kupiti
141876 (1760) Sc0ut

Več podobnih tem