» »

kupujem nov računalnik, pa me zanima...

kupujem nov računalnik, pa me zanima...

Blizz ::

No, kupu bi si nov računalnik za mal več keša. Proc bo skor ziher AMDXP1900, rama bo min 512MB DDR. Grafično bi mel GF4Ti4400. Zdej pa mene zanima katera plošča bo najboljša za vse to, pa kater ram mi priporočate in pa katero grafično (mislm firmo). Ja, pa koliko se dasta proc in grafična navijat brez kakšnih hudih modifikacij (hlajenje pa to).
Ohišje bom kupu v Sloveniji, ostale stvari pa bi najraje prešvercal iz Avstrije al pa Italije. Pa me še to pol zanima, kje (v kateri trgovini) bi imeli vse to, da ne bom pol Avstrije (Italije) prevozil. Aja, kakšen napajalnik?

Končna cena naj bi bla okoli 300-400.000 (ker moram pol še vse ostale stvari kupit:miš,tipk,kišta,sb,dvd,cd)

Računalnik pa bom v glavnem uporabljal za 3Dmodeliranje&animacijo, CAD, pa valjda za nabijanje špilov.

Thanatos ::

RAM naj bo DDR333, plata naj ima KT333 čipovje kakšnega znanega proizvajalca (abit, epox,...), če maš dost denarja kupi tako z raidom in dva diska. Za grafično si kupi pa Leadtekovo različico zaradi dobrega hlajenja. Za hlajenje CPUja kupi kakšen Volcano 7+ z arctic silverjem 3, kakšen zračen ohišje (Chiftec).

Brez modifikacij boš CPU navijal lahko samo preko FSBja zato kupi kvaliteten ram!

Blizz ::

Kolk ma pa veze, če je plata še raid. Sicer se dost spoznam na druge stvari, sam a plate pa bl malo. Čemu torej služi raid?

Thanatos ::

če ima plata RAID pomeni da si lahko omisliš dva enaka diska, ki delujeta v RAID polju. Eno od možnosti RAID polja je da ju jih naštimaš tako da se podatki pišeta na oba hkrati, in tako če ti en crkne maš na drugem backup. Druga možnost je pa da si diska delita podatke in vsak obdela polovico in tako je pretok med diskoma in ostalimi komponentami 2x večji. To pomeni da ti bodo programi hitreje delal, malenkost tudi špili, nalaganje bo pa hitro kot šus.

Blizz ::

Aha, se prav je pol nujno, da mam dva diska, če hočem met pol tako, kot si rekel (hitrejše nalaganje)?

ToniT ::

Hitrejše nalaganje da, vendar moraš vedeti, da če ti crkne samo en disk, grejo vsi podatki po gobe.

SN ::

Kar zadeva plate priporočan ABITTTTTT :) ,glede grafične
ne kupit GF4 ,vzemi raje GF3 Ti 500 od Leadteka (Špica).
Ram pa čim hitrejši ns.

Blizz ::

Kaj pa kakšna štacuna v Avstriji/Italiji? Dobro založena.

Thanatos ::

najbolj znana na Slo-techu je seveda shop.essedi.it (Goriza)

Blizz ::

No v tej trgovini imajo samo Abit Siluro GF4 4400 (128mb DDR, DVI, TVout). A je mogoče kje kak test te grafikulje oz. a mogoče kdo ve, kakšne so njene performanse?

ChiefThunder ::

ja, to je najnovejše od nvidie, v bistvu je zadeva huda k pajk. testov maš pa na internetu polno, anandtech, tomshardware, xbit labs... evo kle en link.
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Blizz ::

Ah, sej vem, da je to od nvidie, pa da je huda. Mene bolj zanima dotična kartica Abit Siluro. Aja mam pa še eno vprašanje: kako je kaj s švercanjem prek italijanske meje (Gorica) ker me (če dobim povrnjeno ivo) pride računalnik ene 360.000, drugač pa okrog 430.000 SIT.

Blizz ::

Aja, še moja izbira:

ABIT KR7A-R Raid VIA KT266A DDRam ATA 133
AMD Athlon XP 1900+ Fsb 266MHz (Socket A)
CORSAIR 512MB DDRAM 333MHz (PC2700) CAS2
MAXTOR D740X 6L080J4 80GB U-ATA133 7.2RPM 2MB
Floppy disk drive 3.5" 1.44 MB
ABIT Siluro Titan.4400 GEFORCE4 128M DDR DVI TvOut
MICROSOFT Wireless IntelliMouse Explorer
PIONEER DVD-ROM 16X 40X interno EIDE
PHILIPS PCRW2412K 24X 12X 40X EIDE + Nero
CREATIVE Sound Blaster AUDIGY Player IS
CREATIVE 4 Point Surround 1600 retail

Škatlo pa napajalnik bom pa najbrž pri nas nabavu. No pa tipkovnico seveda.

A tele stvari štimajo med sabo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blizz ()

ChiefThunder ::

hitrostne razlike med karticami, ki baziraju na istem grafičnem čipu so zanemarljive, pomembna je edinole hitrost rama in pa dodaten software in pa če ma sama grafična kakšen spodoben kuler. za to pa poglej na abitovo stran...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Zheegec ::

Wirelles za igre nabijat? No way man!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Boeing ::

alien3001: bot tih, če nis probal... grema en roundup, ti z ožičenim desktopom, jaz pa z brezžičnim, pa bomo videli, kdo bo koga s svincem futral... !
Blizz, mišaka in tipkovnico pa le Logitech... vse ostalo je kompromis (dobesedno) !
LP Boeing
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

malinavc ::

pa snemalnika ne PHILIPSa...absolutno! teac al pa plextor!
...odvisno s katere perspektive gledamo...

Blizz ::

Čak mal, zakaj pa ne bi MS wireless exploreja vzel. Sej to ti je ena najboljših mišk. Sicer mam zdej navaden ms exploreja, pa ga ne zamenam za nobeno drugo miš.

BoO ::

Za profesionalno uporabo so primerne grafične kartice s Quadro procesorjem.

Pa plato in RAM 333.

Pa ne pozabi na VELIK monitor, ker če ne ti vse ostalo nič ne koristi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BoO ()

Blizz ::

No monitor že mam 19" (Philips 109P).
Boeing, kakšen kompromis?

Blizz ::

Sam še tole. Kolk močen napajalnik nej mam za vse tist zgori naštet. A 300W? Pa kakšen ventilator (za proc) mi priporočate?
Pa plata bo druga: ASUS A7V333 VIAKT333 DDR333 AGP4X ATA133 al pa GIGABYTE 7VRXP VIAKT333 DDR333 AGP4X RaidA.133 Lan . Katera je boljša?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blizz ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

proc, mama plata in grafična

Oddelek: Kaj kupiti
321749 (1302) rh^
»

a pozna kdo to plato?

Oddelek: Kaj kupiti
161251 (1028) zvitorepec
»

NOV PC

Oddelek: Kaj kupiti
61124 (1004) Trupl0
»

Kaj svetujete

Oddelek: Kaj kupiti
81125 (886) username
»

Plata Asus ali Gigabyte ??

Oddelek: Kaj kupiti
231752 (1224) schurda

Več podobnih tem