» »

Kam z zaplenjeno robo?

Kam z zaplenjeno robo?

Saladin ::

Zanima me, če se vsa ilegalna, policijsko zaplenjena roba avtomatsko uničuje (cigarete, pijača, drugi proizvodi...) ali jih lahko potem država proda ali kako drugače uporabi (skratka - da ima država kaj zaslužka ali koristi od zaplenjene robe)?

Saj vete kam ciljam.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Modri dirkač ::

opojne substance se uničijo

Vse ostalo konča na javnih dražbah.
Everybody lies!

PacificBlue ::

Kaj a bi rad kaj kupil?>:D

kronik ::

Travo in ostalo robo kr sami porabijo. So samo ljudje. :D Poznam par policajev, pa vsi kadijo ko nori travo (logicno, kak pa bos prepoznal robo na trgu?)

Saladin ::

opojne substance se uničijo

Alkohol? Zakaj?

Mar ne bi ga bilo koristneje stestirat (če je neznanega izvora) pa ga porabit ali za pitje, ali pa v kaki nadaljni predelavi?
SKratka - ciljam na isto vprašanje, kot sem ga pred časom postavil o robi z poteklim rokom.

Preveč tega se meče stran.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

opeter ::

Se strinjam. Baje se nekaj procentov zaplenjene robe prodaja na Bolhi...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bosmla ::

@opojne substance se uničijo

mogoce nekaj - ampak poznam konkretni primer v slo: zaplenjena je bila vecja kolicina heroina (in se nekaj drugih drog) zato je na trgu zrasla cena priljubljenega prahu. Potem pa se je znasla na ulici ta ista zaplenjena droga... ("poznavalci" so takoj vedeli izvor - tako velike posiljke pa ni bilo). Pozneje sem sicer zvedel, da so najbolj dejavni (vsaj na Stajerskem koncu) ptujski javni delavci v modrem, da pa drugi (prekmurje) ne zaostajajo dosti.

#000000 ::

Poznavalci so koj vedeli da je ista roba :D

Seveda, ko so pa najdli (čeprav je bila večja količina) samo vrh ledene gore. Tisti ki se bavijo s tem, ne pripeljejo samo 10-20 kil in gredo v nabavo ko zmanjka. Oni nabavljajo vsak mesec recimo al pa na 3 recimo po 100 kil Enako delajo vsi v verigi do zadnjega Talibana, ta ne rabi nabavljat ampak gre iskat v keUder :D

Ker je pri heroinu v 95% izvor isti, so "omenjeni" poznavalci razmer dobili občutek da policija prodaja zaplenjeno robo, ne bi pa 100% trdil da se kje to res ne dogaja.

-----------------------------------------------------------
Aja te poznavalci razmer, v našem koncu zgledajo takole.
23-25 let
Južnih staršev ali prišel v času vojne v Bih in na Hrvaškem
gobica ali briljantina
versaĆe
zlatni lanac
delam v proizvodnji
avto na obroke k še ćale in majka data pol zraven obavezno
BMW 5ica ali Mećka c180 do letnika 2000

Taki se pol grupirajo v skupine po 10-15 na klopcah, nakladajo in nakladajo, ob 21:00 pa ajd grem jest mam zutri šihta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Saladin ::

Saj tudi težke droge uporabljajo določene ustanove za znanstvene namene. Kakšne centre za odvajanje bi tako lahko opremili z zalogami. Pa še kej bi se našlo...
Iz konoplje se dobijo (legalno) potrebovane zdravilne sestavine, itd.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

jype ::

Kolk bi se takih nerodnih situacij znebili, če bi droge legalizirali, ane?

opeter ::

Se strinjam jype. Ampak s tem bi se pa spet povečala brezposelnost. Le zamisli si, da bi zdaj vsi ti psihiatri, sestre v teh zavodih, policijski komandirji, razni poredavatelji na konferencah ipd. postali čisto odveč >:D
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Tear_DR0P ::

za cigarete so v cajtnge napisal, da jih preverijo, ce so ponardki al original, original se potem proda, vendar ga je treba nazaj odpeljat v drzavo izvora, ponaredke pa unicijo
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

bosmla ::

@ #000000 - ti pa mas ocitno probleme (al pa se hujse si policist >:D ); na zalost je vse kar sem napisal res. Ne bi pa rad prevec podrobno razlagal ampak zanesljivo vem, da je prav zaplenjena roba nasla pot na ulico, ker so mi v tistem casu policistom izpred nosa ukradli motorno vozilo in sem se obrnil na zasebne preizkovalce pa tudi sam raziskoval in zvedel marsikaj grdega - ce ravno hoces - s tem ko sem imel obremenilni dokaz o dveh policajih sem dobil svoje vozilo nazaj.

#000000 ::

Nisem škif 100% :D majkemi :D

Drugač pa tkole, če je vse to kar praviš res in imaš dejansko kak dokaz, bi jest na tvojem mestu šel do kakšnega zelo žleht tožilca (ne policaja)
In mu predstavil zgodbo.

No ja sevede če si ne želiš delat sitnosti, si lepo tiho, ampak jest neb bil, v bistvu narod vedno "nekaj" ve ? ampak da bi to posredoval naprej pa noben ne upa, to pa je tem kurcem tudi namen oz. všeč.


Uglavnem jest bi vsazga tazga prjavu da bi blo kr veselo, ostalim predlagam enako, ker če ne bomo storili nič, bodo banda in policija ratal eno in isto podjetje.

T-h-o-r ::

bodo banda in policija ratal eno in isto podjetje.

jaz sem pa mislil, da so že>:D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Saladin ::

Kolk bi se takih nerodnih situacij znebili, če bi droge legalizirali, ane?

Itak.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

bosmla ::

Drugač pa tkole, če je vse to kar praviš res in imaš dejansko kak dokaz, bi jest na tvojem mestu šel do kakšnega zelo žleht tožilca (ne policaja)

Ne bos verjel ampak sem (potem ko sem dobil nazaj svoje vozilo) poslal ostale dokaze, ki sem jih zbral trem razlicnim tozilcem rezultat: cca 10 ur policijskega "zaslisevanja" vecino casa so me sprasevali kako se pisem in podobno ali pa sem sedel sam v sobi, ter seveda hisna preiskava pri meni doma in pri det. agenciji (katera je dobila tudi mislim da dva meseca prepoved delovanja)...

bodo banda in policija ratal eno in isto podjetje.

Na zalost drzijo bolj skupaj kot si lahko mislis, razen prvorazrednih drzavljanih smo ostali samo "material" za zaluzek in ostalo.


Sicer pa je ze to malo izven teme.

Pšenični ::

"Kolk bi se takih nerodnih situacij znebili, če bi droge legalizirali, ane?"

A potem je treba travo legalizirat , da me bo vsak 12 let star smrkavec žical za dnar da bo mel za čik.Heh, heh, Dons je trava prbližno 4x močnejša kot v dobrih starih 60 tih.Upam Jure da veš kaj to pomeni.

darkolord ::

Da zna današnja mladina bolje negovat rastline?

jype ::

telbanc> A potem je treba travo legalizirat , da me bo vsak 12 let star smrkavec žical za dnar da bo mel za čik.

Vsak? Zakaj se ti pa zdi, da jih bo več kot jih je zdaj?

ToniT ::

@bosmla
Pozneje sem sicer zvedel, da so najbolj dejavni (vsaj na Stajerskem koncu) ptujski javni delavci v modrem, da pa drugi (prekmurje) ne zaostajajo dosti.


Dokler bo na Ptuju sin šefa policije eden glavnih dilerejev, ne bo drugače! Žal!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Peticija za legalizacijo konoplje (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Problemi človeštva
130278496 (2668) streki
»

Dekriminalizacija, legalizacija in odgovorna uporaba vseh psihoaktivnih snovi (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
80660339 (27296) jype
»

Zaradi jointa po petih dneh ob vozniško...? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
36954468 (35372) Matija82
»

Prepovedane droge

Oddelek: Problemi človeštva
272215 (1670) innerspace
»

Legalizacija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
936243 (5334) g0Run7

Več podobnih tem