» »

Zvočna- Koliko veliko bolje?

Zvočna- Koliko veliko bolje?

ma66ot ::

Najprej pozdrav! Moj prvi post že kr nova tema :)

Sedaj imam v računalniku on-board zvočno. Kodek Realtek alc883. Pa nikakor nisem zadovoljen s kvaliteto zvoka. Najbolj pri pradvajanju glasbe in gledanju filmov. Enostavno ni tistega "filinga". Na prejšnjem računalniku sem imel nForce 2 soundstorm pa sem bil zadovoljen. Ni bilo kaj ekstra ampak vredu.

Sedaj nameravam kupiti zvočno od Club 3D Theatron DD, mogoče Agrippa DTS. Pa me zanima, če bo razlika očitna, ali najbolje posežem kr po kakšni Xtreme music? In pa kaj menite o X-Fi Xtreme audio?

Zvočniki pa so Logitech Z-640.

kixs ::

Js med on-board in Audigy sploh ne cutim nobene razlike... razen v igrah. Res imam samo 2.1 sistem preko navadnega line-out izhoda.

Ti bo kaksen drugi bolj natancno povedal.

Aja... pa dobrodosel na forumu :D

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

Han ::

Na moji plati je Realtekov ALC888. Glede na specifikacije ni kakšne bistvene razlike med njim in SB X-Fi Xtreme Audio, je pa X-Fi zvok vseeno slišno boljši - bolj poln, topel... preprosto odličen. :)

5er--> ::

Nimaš zvočnikov z dekoderjem, tako da je boljše, če vzameš kakšno zvočno s Creative tabora kot pa Threatron ali pa Agrippa. Pa IMO ni treba neki pretiravat, ker razlike med cenejšo in dražjo X-Fi na teh zvočnikih verjetno ne bi slišal.

RejZoR ::

Xtreme Audio je zanič. Zadeva je Audigy 2 obdan s softwarsko logiko za vse funkcije. Torej EAX, CMSS-3D in Crystalizer, vse deluje na procesorju, zato si to sranje sploh ne zasluži naziva X-Fi. Je pa cheap...
Če že, potem raje vzemi Audigy 2 ZS ali pa Audigy 4. Ampak čez Xtreme Music/Xtreme Gamer je ni kar se tiče polnokrvne X-Fi kartice za nizko ceno. Če pa imaš cekine pa Auzentech Prelude mwahahaha!:D
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

matjaz23 ::

Pred kratkim kupil Xtreme Gamer kartico in ugotovil da mam ful slabe zvočnike (en genius 5.1 sistem) :D

No, razlika med njo in onboard je slišna tudi na teh, še posebej v igrah in poslušanju MP3, s tem da je v igrah poleg boljšega zvoka opazen tudi majhen poskok v FPS.

Je ta razlika vredna 90€?
Stvar posameznika.

LP
P5B-Deluxe /// Intel E6600@3.0 (333x9)
OCZ SLI-Ready 3GB PC2-8500U /// Ultra-120 eXtreme
Sapphire HD4870 512 /// 750+500 GB Sata2

X-Hair ::

Kaksne so razlike med X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Pro Series, Creative X-Fi Platinum in Creative X-Fi Elite Pro. Ne ukvarjam se z igranjem instrumetov ampak imam moznost dobiti zvocno skorajda po polovicni ceni in bi rad vzel kar najboljse.

Opazil tudi da je za rezo PCI 2.1. Verjetno to ni problem z komaptibilnostjo z Asus P5K deluxe?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: X-Hair ()

macgajver ::

Ce se ne ukvarjas z musko je vseeno katero vzameš gamer in platinum sta praktično ista zadeva elite pa še mal več od sebe stisne in zravn dobiš še en kup šare ki pa mislim da je ne potrebuješ če se ne boš ukvarjal z glasbo.

Jest imam gamer verzijo + logitechove zvočnike s thx certifikatom se lepo obnese.
tenstan krompir je pa zakon

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katero zvočno kartico ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7712156 (8015) Janac
»

Katero zvočno za Logitech Z-5500?

Oddelek: Kaj kupiti
161973 (1352) __Devil__
»

Nakup zvočne kartice

Oddelek: Kaj kupiti
91760 (1564) mateii
»

katero zvočno kartico (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
796332 (4799) strumf666
»

SB Creative X-Fi Xtreme Audio OEM

Oddelek: Kaj kupiti
422631 (1780) Veron

Več podobnih tem