» »

Podražitev ramov za 40%

Podražitev ramov za 40%

IVo ::

Po tej novici NOVICA, naj bi se rami v naslednji četrtini leta podražili za kar 40%. Tako da če ste nameravali ali nameravate nadgraditi računalnik z dodatno količino rama NOWs THE TIME!!!;)
  • spremenilo: IVo ()

fizolcek ::

"They projected contract prices of 1Gb DDRII chips to surge at least 40% to US$2.5-3 apiece some time next quarter from current US$1.8 or so."

Zarad slabih 2 dolarjev pa noben ne bo obubožal, razen če po neki čudni logiki to pomen, da bo tudi končna prodajna cena šla 40% gor.

IVo ::

Ja sam to govori za ČIP ko pa gre cena čipa gor za 40% gre tudi cena cele ram palčke za 40% gor! Tak da se tle ne govori samo o 2$ (SAMO 1 ČIP, zdej pa preštej kok maš ti teh čipov na eni palički...). Niso tle mali dnarci...

OZZY ::

To je trend že od začetka letošnjega leta. Npr. ocz 8gb kit je šel iz 130evrov gor za 50 evrov. Prav tako geil 8gb kit....
Go with the flow.

Kibby ::

Škoda sem čakal da bo 8gb cca. 100€ :D :D :D Skoda, znesek sem pred kratkim le za malo zgresil/zamudil, zgleda da bo treba neki nabavit preden pride do podrazitve, da je pol mir za kar nekaj cajta8-)

PacificBlue ::

Ne bom odpiral nove teme za to bom kr tukaj vprašal. Ali bi bil kakšen problem če bi na matični plošči asus p5kc dodal rame, trenutno imam 2gb(1gb ocz 800 mhz in 1gb jet(transcend) 800mhz rama) in bi rad dodal patriot 4gb? Ne vem točno, sam se mi zdi da ta plošča podpira možnost dual chanel ramov + single ramov..ali to drži?Verjetno bi tudi malo navijal,zdaj pa ne vem a bi blo to smiselno oziroma, če je možno da se pojavijo kaki problemi zaradi različnih proizvajalcev in načinu(single+dual chanel)?Hvala za odgovore..Lp

IVo ::

Če misliš navijat... NE MOREŠ IMETI RAZLIČNIH PROIZVAJALCEV RAMOV oz. lahko sam bo potem navitje bl švoh. Možno je da ti sploh ne bo delal ker so rami od 3 različnih proizvajalcev; že da ti dela z dvema je malo čudo...;) ... no ne mislim resno. Resnost moje prejšnje izjave bi se pa povečala z dodatkom tretjega proizvajalca ramov.
Na dual channel pa sploh ne računaj!

PacificBlue ::

Hm..ja sj mi je že zdaj mal čudno, ker imam e6300 navitega na 2,8 ghz..imel sem že na 3 ghz..pa mi je na trenutke zmrzoval:)..Samo dela pa zdaj brez problema..:\

bluefish ::

ne vem, kako je pri DDR2 RAM-ih, vendar meni deluje prav fino kombinacija DDR 2 x 512MB GEIL + 2 x 1GB Patriot. Računalnik ima navit enako kot takrat, ko sem imel le GEIL RAM. Prav tako DualChannel deluje brez problema.

Volta ::

Tudi meni je super deloval DC, čeprav sem imel kar 3 firme ramov :D Pa še navijat se je super dalo, čeprav so bili eni Cl3, druga dva pa Cl2.5.

Seveda je stvar delovala na C2.5 :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Volta ()

Kibby ::

Ima kdo v kratkem maybe namen sibat v pelugo? So se mi eni rami zalustal pr njih:D :D LP!

m.i.h.a. ::

a je znanega že kaj več glede teh podražitev?

razmišljam o nakupu 2×2GB zato me zanima, če podo te podražitve v kratkem

IVo ::

So že tle... Naša naslednja pošiljka je že dražja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IVo ()

m.i.h.a. ::

lahko komentiraš nove cene.....so močno narasle?

recimo za 2GB kit in 4GB kit

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m.i.h.a. ()

IVo ::

Naslednja pošiljka je cca. 20% dražja...kej več ti pa ne morem povedat.

Volta ::

Eh, pa Ivo bo to zrihtal še po stari ceni >:D

Glodko ::

Al pa hoče fajn prodat zalogo v skladišču.

Volta ::

Kdo bi vedel, kaj se mu plete po glavi... ;)

IVo ::

HEHE vi se kr zezajte, jah če boste rabil kake se bom potrudu zrihtat po čimnižji ceni!;). Mi šef že teži da mi bo začel odbijat od plače...kok nižam maržo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IVo ()

Mr.B ::

? koliko bodo šli rami gor. Danes dobiš usb ključek 16GB za 69€
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

IVo ::

Dej povej kje? Jih kupim 100!

Mr.B ::

metro.at
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Volta ::

Ivo, res je da nižaš maržo, samo se ti pa s količino prodane robe vse pokrije :D

m.i.h.a. ::

Ivo: v kateri štacuni pa delaš? če ni skrivnost:D

Mr.B ::

Če bi prodane prenosnike lahko Kitajc direkt tu prodajal, bi bili te po 200€, pa še 100€ bi zaslužil.....
Najdražji je danes prevoz s Kitajske prenesenega kontejnerja robe…
Z odpiranjem trgov, cene lepo padajo, ni kej internet je globalni, dostava pa ni več tako draga, preko meje..
Pa gospodje uvozniki aka distributerji, kar nekaj zaslužijo. Seveda prodajati je potrebno na količine, tako po dva tri kose, pa res nima smisla...razrn za kolege...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

IVo ::

@MR.B no sej to jst delam... Zadnje čase se mi je tok povečal krog kolegov da moram kupit novo spominsko kartico za mobitel, sam za nove kolege...:D
Drgač pa delam v Acord-92, oz. če poznaš PCPlus (to je naša spletna trgovina).
Moderatorji to ni blo oglaševanje, ampak odgovor na vprašanje!;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IVo ()

kmetek ::

mr.b ko že tok kupuješ v austriji, zakaj ne greš lepo gor živeti pa vzameš avstrijsko državljastvo?

Mr.B ::

Žal ne podpiram posrednikov, ki pristavi vsak svoj lonec...Ko otroci zrastejo, me nič več ne ovira, da nebi šel živeti drugam. Večino posla itak naredim remote, tako da je dejansko ali gledam skozi okno krave na paši, ali pa gledam ljubljanskomeglo ravno ne tako večji problem, je pa prvi pogled lepši :D
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kmetek ::

a ne podpiraš mercaotrja, tuša, špara, hoferja vsak dan k kupuješ kruh,mleko itd? pa je vmes ogromno posrednikov...pa ne boš verjel vsake 2-3 mesece se podraži vse.....hodiš po hrano v .AT? >:D

Mr.B ::

Jp, dokler bo milka 1.45 € , pri nas pa je ?
Piškoti v Mercatorju namenjeni za bolgarski trg, so že na videz drugačni, kot identični kupljeni v Milerju.
Kot zanimivost, cuker iz Bih, ki ga prodaja AT podjetje, piše izvor EU ?, in se prodaja pri nas ?
Persil, ki vsebuje snovi, ki jih v EU ne smejo prodajati, se le ta prodaja, persil čez mejo pa ne ?

Dejstvo je da Mercatorju, stane nabavna cena tagega produkta verjetno tretino cene, kot nekomu čez severno mejo, prodaja pa ga za sto ceno ?

Da si g vedi, sicer moja žena dela v Mercatorju, toda v Mercatorju nisem bil že....................razmišljam, mogoče lansko leto, ko sem šel kupit nekaj za malco;((
Da si ravno pameten, ti povem koliko pride čez mejo Gorenje hladilnik, ki ga verjetno edinega proizvajajo v Sloveniji, vse ostalo pa tovarne, ki samo Gorenje nalimajo gor. Potem šele razumeš, zakaj je Slovenski trgovec tako uslužen, in ti reče, bomo šli sami po hladilnik za 500€, v Gorenje, in ga dostavili, ker ravno tega modela nimamo na zalogi… Računaj metro najmanj 40%, če bi posrednik dobil 5%, potem bi rekel, dobimo ga konec meseca, boste plačali rezervacijo, da se malo nabere, za 5%, se mi pa ravno ne splača….
Slovenija je majhna država, število prebivalcev dosega neko predmestje nekega Evropskega Velemesta, veš koliko je pomembna, en Kurac, oprostite izrazu. Če se že trkamo po prsih, bom podal dobro izjavo, ki jo je podala stara ženica po radiu cca 14 dni nazaj. Na kratko : Svojo razgledanost kažemo po znanju jezika, to je samo veliko sranje, pojdite v Italijo, govorite kaj drugega kot Italijansko, pojdite v Avstrijo, govorite kaj drugega kot nemško, pojdite v Francijo, dejte če si upate govoriti Angleško… Naj se drugi učijo našega jezika, to da veličino narodu, majhen narod se bo vedno moral učiti tujega…..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Loki ::

ne pretiravaj, mrb.
I left my wallet in El Segundo

Mr.B ::

Rami so jabe. Verjetno to samo pretiravaja da se DDR2 zaloge znebijo od lanskega leta. Tako pocen, kot danes dobiš 4GB kit, še dolgo ne bo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

tilinho20 ::

A ima kdo linke, kjer so testirali DDR2 in DDR3 na tanovih procesorjih od Intela (45nm)?

opeter ::

Mr.B, ni miller, ampak Müller. Pravtako kot naš predsenik ni Tirk pa Turk pa ne vem kaj še ampak Türk. :\

Sicer pa se z vsem kar si napisal (zaenkrat) strinjam.
Cene RAMa se bodo dvignile le v primeru, če bo povpraševanje veliko, zaloge pa omejene.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Ashrack ::

al pa nelegalni kvartalni dogovor ...

IVO
kolko pa prodaš 4GB DDR2 kit?
....

bluefish ::

kartelni

Mr.B ::

4GB kiti pridejo 100€ in manj, razen če padaš na razne okrasne variante, potem pa kolikor ti denarnica dovoljuje, samo potem se itak nebi s podražitvijo ukvarjal...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

perci ::

Alo! Tole ni privat acordov forum. Pejte v ZS (imate možnost večih udeležencev) ali pa aktivirajte mobitele.

Če pa mislite oglaševat, ni težko ugotoviti, kako kupiti zgornjo pasico. In tudi splačalo bi se vam.

V forumu pač ne.

dejanslo ::

jaz bi pa nekaj offtopic vprašal

zakaj so DDR rami cca 2x dražji od DDR2?
There`s More Than One Way To Do It

perci ::

zato ker se stare zaloge prodajajo, povpraševanja je pa še kar dosti

IVo ::

Se opravičujem. Malo sem se spozabil...
Zakaj so dražji? Zato ker je proizvodnja upadla, povpraševanje pa ostalo isto oz. je manj upadlo kot proizvodnja... (kar trgovci izkoristijo za povišanje cen) in ker so trenutno bolj uveljavljeni DDR2 rami; torej ko se uveljavijo DDR3 rami, pričakuj da bodo cene DDR2 rama poskočile...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IVo ()

DonMatejo ::

hei... a lahka izvem, kje pogledam, al mam DDR, al DDR2??

hvala

opeter ::

prenesi si programček CPU-Z in poglej podatke: link
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri ram naj vzamem??

Oddelek: Kaj kupiti
473767 (1926) svetetko
»

RAM-i in cene!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
504805 (3101) PINki
»

naj kupim 4GB DDR2 takoj ali se bo se kaj pocenilo?

Oddelek: Kaj kupiti
222063 (1602) Samson
»

Kere RAME za navijanje? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Navijanje
39628427 (15162) smarty
»

rami zdaj in takoj 4gb

Oddelek: Kaj kupiti
81276 (1037) HyperGL

Več podobnih tem