» »

[Linux] Distro z najhitrejsim boot casom?

[Linux] Distro z najhitrejsim boot casom?

Liker ::

Torej, kaj bi vi priporocili, da bi bil boot time vsaj normalen, ali pa morda tak kot ga ima recimo Asus EEE (cca 12 sekund).

Trenutno ze kar nekaj let gonim OpenSuSE, ki pa se priziga celo vecnost (skoraj 2minuti), in bi sedaj rad poizkusil kaj hitrejsega.
Aja, Gnome naceloma odpade, sicer pa lahko to v vsakem primeru spremenim. Seveda naj bi distro imel normalen nabor funkcij - se pravi ranga Ubuntu, openSuSE, RH,...

lpB'

EDIT: slovnica & popravki
  • spremenil: Liker ()

bluefish ::

pri praktično vsaki linux distribuciji lahko skrajšaš čas zagona tako, da izbereš le procese, ki jih rabiš. Sicer pa lahko poskusiš Kubuntu, če ti je Ubuntu všeč.

c0ck4m0u53 ::

Vse kar je napisal bluefish popolnoma drži, kajti smisel linuxa je ravno v tem, da ga je mogoče prilagoditi potrebam uporabnika.

Praviš, da uporabljaš OpenSuse, torej bi ti tole mogoče prišlo prav klik Tudi sam sem bil uporabnik OpenSuse.

Zdaj uporabljam turško distribucijo Pardus ( domača stran). Moram reči, da je pri tej distribuciji boot time izjemno kratek, sicer ni 12 sekud je pa boljši od 2 min, sistem kot celota pa zelo odziven, poleg tega pa slovi kot distribucija, ki ima izjemno dobro detekcijo hardvera. Slaba lastnost se kaže v tem, da gre za mlado distribucijo, kar pomeni, da wiki in ostala dokumentacija ni tako obširna kot pri mainstream distribucijah. Če ti ni škoda enega ploščka si povleči dol image in preizkusi (live cd in install cd sta ločena, kar pomeni, da live cd ne omogoča namestitve sistema na disk).

Zgodovina sprememb…

'FireSTORM' ::

Meni server boota približno 4-5min.
Kar je tudi razumljivo saj mora zagnati:
-DNS
-Web
-Mail
-Samba
-SQL+naložiti baze
-VPN
-in še malo morje drugih malenkosti

Client mi boota nekje minuto, dosti časa vzame VPN povezava, če izklopim ne bo ravno 12 sekund, ampak nekje 30-45sekund, pa še če bi hotel bi lahko nekoliko izboljšal, ampak mi ni. :)

Aja distribucija pa ne pada v ta rang ki si ga ti podal. Slackware, čeprav ima tudi "normalen nabor funkcij". ;)
Those penguins.... They sure aint normal....

mile ::

hdx ::

Meni pcliinuxos minime verzijo boota par sekund, kar je najhitreje od vseh distribucij, ki sem jih probal.

kriko1 ::

openSuSE 10.3 se dokaj hitro zažene, kljub temu da imam še nekaj dodatnih servisov. Trik je v tem da začne nalagat namizje takoj ko je to mogoče, poleg tega v določenih intervalih pregleda konfiguracijo sistema in optimizira zagonski čas.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri Linux za server

Oddelek: Omrežja in internet
172661 (2350) residual
»

Izšla Mandriva 2011

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
3512632 (10124) MrStein
»

Linuxov razvoj se pospešuje

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
405414 (2959) Jst
»

Katera Linux distribucija je primerna zame? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
6611448 (9181) kriko1
»

Izšel GNOME 2.20

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
174588 (2791) Jst

Več podobnih tem