» »

Best price/performance PROCESOR za nedeljskga navijalca.

Best price/performance PROCESOR za nedeljskga navijalca.

Jux ::

V bližnji prihodnosti nameravam kupit nov računalnik pa ne vem za kateri procesor pri intelu naj se odločim.
Kolebam med E4400 in E8400, pri nasvetih pa vzamite v zakup:
1. Ne nameravam zapravit ogromno denarja za pro OC ram - neki v rangu geil ULTRA 6400 ali Adata Vitesta 6400 (pač budget ram), tam do 50-70€ na 2gb (recimo: http://www.agt.si/racunalniska-oprema/s..., rad bi fural 2x2gb.
2. Ne nameravam zapravit ogromno denarja za pro OC plato - neki v rangu Gigabyte P35-DS3P, še raje bi vzamem mATX ploščo GA-G33-DS3R ali kaj podobnega.
3. Za hlajenje nameravam uporabit Scythe infinity ali primerljiv.
4. Nisem na hard gejmer - vsake tolk odigram kakšen gejm, sam to ni primarni fokus.
5. Mogoče bom uporabil mATX ohišje, tko da itak nekih ultra overclockov nimam namena dosegat.

Zdej pa E4400 je 100€ cenejši od E8400, a se splača dat 100€ več. Svoj čas sem mel E4300 oz. ga je mel brat in sem ga iz 1.8Ghz navil na 3.6Ghz z uporabo zgornjih komponent in se mi je zdel best buy. A je še vedno tko?
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

ronaldo ::

Seveda je best buy, ko oba navijes bo e8400 hitrejsi ampak razliko pa ne bos obcutil razen ce po cele dneve enkodiras video. Zraven tega bos tistih 100eu porabil drugje, in naslednje leto kupil quad-core za manj kot 200eu, takrat pa bos opazil razliko.

Oziroma best buy je tale ali tale .
E4xxx serija je predraga za to kar nudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: ronaldo ()

kmetek ::

če res ne navijaš itd...vzemi kaj iz serije E21XX.....ali pa max E8200 ki je 160€....drugače bom jaz verjetno če dobim kmalu E8400 prodajal svojega še ne 1 mesec "starega" E2180. :)

jrtjtejtt ::

Jst sm si pred mescem nabavu e2160. Navil iz 1,8 na 3,0 brez problema, brez zajebancije. Edino kar je blo treba narest je blo povišat vcore na 1,35, ostalo vse na auto. idle temp. je 26, po 6 urah orthosa pa 50. Bi reku da je ta procesor best buy.

Jux ::

Trik v tem je, ker se ukvarjam tudi z videom občasno in mi sede če zvernina piči. Mislim da s kakšnim E4500 pridem na 3.6+, ta 2160 pa vprašanje. Plus razlike je slabih 40€, pa ima pol manj cacha.

Teoretično - E8400 bi moral jit do cca. 4ghz, E4500 do 3.6+, E2160 do ??. A so kakšni testi pri OCju na 3.6ghz za te tri procesorje?
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

debil ::

Upam da si lahko sposodim temo za mojo dilemo

Tudi jaz kupujem po skoraj treh letih nekaj novega, kar me ne bo več puščalo na cedilu pri vsakdanjih opravilih.
Računalnik bo v uporabi vsak dan 24/7, seveda v navitem stanju.
Želim nekaj v stilu:
E2200,
matično ki bo znala naviti zgornjo stvar, po možnosti da bi imela integr. grafično, ker so obdobja ko nimam niti časa
pogledati kak špil.
rami 4gb (želim da gredo dobro skupaj s procesorjem in matično)
disk 500gb

In vprašanja:
Kaj je bistvo predpomnilnika pri procesorju? 2000 serije imajo po 1mb, 4000 po 2mb, 6000 po 4, itd..
Če je to nekaj pomembnega glede hitrosti, mi bi najverjeteje več prišlo prav. Kakšna je razlika v samem delovanju med E2200 in E6550 in ne v pisni obliki (specifikacije)?
Glede matične: Zna biti integrirana grafična problem za predvajanje filmov?
Ali se da pri matični z integrirano grafično kasneje vstaviti grafično?
Je sama matična kaj bolj "švoh" od ostalih, če ima integrirano grafično ali to ne igra nobene vloge?

Cena: rang imam nekje 450€, odvisno od procesorja.

strictom ::

Predpomnilnik pri procesurje dela točno to kar piše. Je neka izredno hitra vmesna postaja med zunanjim pomnilnikom in procesorjem.

Načeloma je boljše da ga je več ampak je potem spet odvisno od samega načina pomnenja.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Jux ::

@strictom, meni je jasno kaj dela predpomnilnik (uni fri ;)). Zanima me, če so kje kakšni testi v razliki preformans med OCjanimi E1200, E2160, E4500 in E8500.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

dzinks63 ::

:)) Prvo, da razjasnimo pojem nedeljskega navijalca, to so tisti , ki prestavi (pri npr E2160 z standardnim box hladilnikom) fsb iz 200 na 266 ali max 300, brez višanja nekih voltaž in še česa.

Za poznavalce overclocka pa rabiš dobre komponente vse po vrsti. Od ohišja, napajalnika, matične, procesorja (z dobrim stepingom), rama, ... In če vse to sešteješ, lahko presežeš začetno normalno standardno ceno za več kot 100%.

Na tvoje vprašanje Jux ..... > Zdej pa E4400 je 100€ cenejši od E8400, a se splača dat 100€ več.

V tem primeru se splača, ubijalski procesor, E8400 lahko naviješ krepko preko 4000Mhz, pa še 6MB casha ima, tudi sam bom nabavil to zadevo.

opeter ::

cash je denar, cache pa pomnilnik ;)

Give me cash and I give you a CPU with much cache. Do you understand the catch? ;)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

neres ::

Kako pa se obnese kak E6300 napram E4500? Vidim da ima manjši multiplier. Kaj to pomeni v praksi?

jrtjtejtt ::

Ja na koncu vedno pride do tega koliko si pripravljen casha dati. Jst sm si praktično nov rač (plata + proc + ram) nabavu za 230€. Če rabiš 4+ GHz, pač vzameš tisto dražjo varjanto, jst mam osebno dosti 3,2 GHz, ki sm jih dobu za 70€.

debil ::

Da je to njegov max multiplier.
10x Xfsb = 3600Mhz
ali 9x Xfsb = 3600Mhz
V prvem primeru boš rabil 360fsbja
v drugem pa 400.
Poanta je da ene plate ne bodo dopuščale visokih fsbjev.

A lahko kdo odgovori na vprašanja, ki sem jih postavil.

krneki0001 ::

dzinks63, jst sm tak nedeljski navijalec. Proc imam E2160, ki je za 70 evrov definitivno best-buy. Na plati TP35 od biostara deluje brez problemov na 400MHz FSB-ju. Le onboard zvočna noče delat takrat. Če spustim na 333 deluje tudi zvočna. Tako da sem si omislil novo zvočno kartico in zadeva lepo deluje na 3600MHz.

jrtjtejtt ::

nebivedu, kolk maš pa kej voltažo cpu v bios nastavljeno. Sicer je slika od cpu-z, sam se mi zdi da tista številka ne drži, ker meni doma kaže bedarije.

krneki0001 ::

Voltažo imam na 1.36V, sej piše na CPU-Zju.

Katero verzijo CPU-Z-ja pa imaš?

Tukaj si potegni najnovejšo dol.

krneki0001 ::

A bi moral voltažo dvignit, da bi mi potem mogoče na višjih frekvencah tudi onboard zvočna delala?

>>><<< ::

Verjetno je zaradi velikega FSB-ja frekvenca na PCI slotu prevelika. Poglej z programom T-Utility OverClock II koliko je frekvenca na PCI slotu, morala bi biti 34 MHz.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

krneki0001 ::

Hec je vtem, da na pci-ju dela dodatna zvočna, onboard pa noče delat pri tej frekvenci.

cyber_killer ::

@jux

Ja in kaj naj bi ti ta UNI FRI pomenil.Popolnoma nič.

Matek ::

Dobro, cyber_killer, saj bi lahko podal marsikatero kritiko na racun FRI-ja, samo to, kaj je predpomnilnik, pa vecina studentov dobro ve.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Jux ::

@cyberkiller nevermind, pač vem kaj dela cache. Ti pa shendlaj komplekse glede FRIja.

Anyways, zdej ko vidim kako poceni so te celeroni me res ma da bi si naredil orto budget OC mašino in upal na najboljše... Čeprov teh 512kb cacha, to ga res kadi :).
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jux ()

Cveto ::

Če primerjaš E4300 in E6300 je E4300 pomoje boljša izbira, ker se ti pri e6300 navijanje prej ustavi zaradi FSB-ja in potem rabiš dobro plato in dober ram. Meni je kar malo žal da imam E6300, ki že za 3.2ghz rabi 460fsb.

krneki0001 ::

E6XXX je zelo uporaben če imaš več VM mašin. Intelovi procesorji so na žalost šele od E6xxx naprej s phardwersko podporo za VM. E2xxx in E4xxx te podpore nimajo.

Tako, da bom jaz tudi menjal proc v kratkem za najcenejšega, ki podpira VM.

>>><<< ::

Nebivedu, mogoče je vzrok za nedelovanje zvočne v severnem mostu. Probaj povišati voltažo od severnega mostu in pazi na temperature. Če to ne bo vžgalo, potem pa res ne vem kaj je narobe.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

krneki0001 ::

Mogoče, bom danes probal, pa bomo videli.

opeter ::

Nebivedu, ti imaš E2160 ali E2180 procesor? Ker me mika, da bi enega od teh tudi sam kupil. Za malo denarja dobiš namreč dosti muzike.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

krneki0001 ::

E2160 imam.

Jux ::

Ker mam možnost sem se odločil stestirat, kakšen OC lahko dosežem z _STOCK_ ventom na gigabyte GA-G33M-S2 in E2160, uporabil bom en uiber pocen napajalc in podoben šrot od opreme. Poročam v nedeljo, pobiram stave koliko bom dosegel :)

PS: celoten račun je bil 180€, plata + proc + 2gb adata 6400 rama. če gre to do 3ghz, potem kupim ta kombo, ker za ceno E8400 dobim še plato in ram!
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jux ()

Buggy ::

E4xxx serija procesorjev imaja svoje hece in nikakor ne gre spekulirati, da bodo sli vsi okoli 3600Mhz, ker je OC zelo odvisen od posameznega cipa. Vsekakor raje vzemi potem E21xx serijo.
ZA E4xxx porocajo tako o FSB limitu okoli 400 Mhz, kot tudi velike prehode v potrebni voltazi za stabilno delovanje. To lahko potrdim tudi sam. Ce za 3Ghz zadosca voltaza malce nad stock, rabi za 3.2Ghz ze 1.4V, da je orthos stable. Seveda se tudi grejejo razlicno. Nekateri porocajo o nizkih nekateri pa o visokih temeraturah ze z stock kulerjem. Sam imam E4400 (L2 stepping) in sem preprican, da ne bo videl 3.6Ghz saj ze pri 3.2@1.4V z Thermalright hladilnikom in 120mm ventom kaze 65 stopinj z coretemp programom, po par urah mucenja z Orthos programom. Asus probe (in speedfan) sicer kaze, da je 45 stopinj vendar bo verjeti kar coretempu :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katere procesorje ste že imeli (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
728024 (6918) H3ro1n
»

celeron e1500

Oddelek: Strojna oprema
131291 (683) Han
»

Kater proc (8200 ali 8400) in plato INTEL

Oddelek: Kaj kupiti
251628 (1298) krneki0001
»

Pc za ~600 eur

Oddelek: Kaj kupiti
151364 (1056) ffka
»

E2160, E4400, E6320, 6420 OC-ing report (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
526175 (3597) LittleDevil

Več podobnih tem