» »

MS Small Bussines Server 2000???

MS Small Bussines Server 2000???

kuntek ::

V firmi imamo na strežniku MS Small Bussines Server 2000 (Win2000 Server, SQL Server, Exchange Server,...). Server je povezan preko kabelske v internet. Iz svojega računalnika lahko pobiram samo maile, ki jih dobim na email, ki ga imam na tem serverju, nikakor pa ne morem pobrat mailov iz nekega drugega pop3 strežnika. Če nastavim v Outlooku vse potrebno za pop3 račun, ki ga imam od nekega drugega ponudnika se mi nikoli ne connecta. Kako naj pridem do mailov, ki ne pridejo na naš strežnik???

sasox ::

Pač ima admin blokirane porte za pop3, kar je čisto normalno.....call him :))

kuntek ::

Kaj si lahko malo bolj specifičen. Danes sem malo brskal po strežniku pa nisem nič našel. Če kdo slučajno ve, naj prosim napiše kje in kaj.

sasox ::

A si ti admin? :)

kuntek ::

Ne nisem admin, ker ga sploh nimamo. Za server skrbimo vsi skupaj.

ToniT ::

Probaj dostopat do drugega pop accounta z outlook expressom in preveri, če dela.

kuntek ::

Direktno iz strežnika ni problemov, ampak mene zanima kako naj to naredim iz drugih računalnikov v mreži?

ABX ::

Kako je porihtan internetnet sharing? Hardware router,proxy, kak firewall?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

kuntek ::

Ni nobenega hardware routerja in niti firewala (razen tega, ki je že v Win), vse je preko Exchang Serverja. Mislim pa da gre vse preko proxija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kuntek ()

sasox ::

Bo strežnik če taki skrbite zanga :p

Exchnage strežnik nima veze s sharanjem povezave :) Je mail strežnik in še VELIKO več :)

Problem je na proxyu oz. pri sharanju povezave.... verjetno ti čez spušča samo določene osnovne stvari (http, https, mogoče smtp,...).

btw iz kje pa si? LJ?

kuntek ::

Pri nas je važno, da SQL Server 2000 laufa in da imamo internet ter maile urejene za druge zadeve pa nam je vseeno. Jaz zdaj malo eksperimentiram, ker mi je to dovoljeno. Sem pa iz MBja.

kuntek ::

sasox: kje lahko pogledam, kaj vse mi spušča preko???


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Outlook sinhronizacija

Oddelek: Programska oprema
294956 (1497) Machete
»

Gmail za 15. rojstni dan dobiva štoparico (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5017654 (14042) MrStein
»

Izvoz vseh mailov iz Outlooka

Oddelek: Pomoč in nasveti
204715 (4327) krneki0001
»

Infrastruktura serverjev v podjetju - problem oz. vprašanja

Oddelek: Strojna oprema
242699 (1941) gokky
»

Po menjavi ponudnika problem s pošiljanjem pošte

Oddelek: Omrežja in internet
425299 (4688) Matko

Več podobnih tem