» »

Sins of a Solar Empire

Sins of a Solar Empire

miteq ::

Igra kdo?:)

Spletna stran

Igra bi naj bila mešanica med Homeworldom (RTS) in Galactic Civilizations II (4X).

V glavnem, igra raztura. Vesoljske bitke so fenomenalne, strategic zoom (vzet iz Supreme Commanderja) omogoča občutek nepredstavljive velikosti sončnih sistemov. Tukaj je en filmček, da dobite predstavo, kako je vse skupaj veliko. Na največji mapi bi lahko igral en skirmish komot mesec dni.

Nekaj mojih screenshotov.









  • zavaroval slike: Matek ()

Mavrik ::

Edino pozabil si omeniti en velik problem stvari: zadeva nima nikakršne kampanije in zgodbe. Zato se nekak ne more glih primerjati z Homeworldom.
The truth is rarely pure and never simple.

miteq ::

Nekako se mi ni zdelo pomembno. Tudi Civilization serija nima campaign-a, pa je kljub temu odlična za igrat. Igra omogoča veliko nastavitev, ima map designer, zlahka se jo lahko mod-a, itd... Mislim, da tukaj sploh ne pogrešaš klasičnih misij, ker si lahko igro čisto prilagodiš. Poleg tega je na voljo milijon načinov igranja v smislu King of the Hill, itd. Ne znam jih niti 3 naštet, ker jih je pomoje več kot 30.;)

Razvijalci pa so rekli, da razmišljajo v smeri kasnejšega dodatka in zraven campaign-a. Odvisno koliko bo zanimanja zanj. Za zdaj ga ni kaj dosti, hehe.

EDIT:

Še to. Razvijalci so se odločili, da igra ne bo imela nobenega copy protectiona, ker pač upajo, da bo kvaliteta igre prepričala ljudi v nakup. Serijska številka je sicer prisotna, vendar je nujna samo za nalaganje popravkov in vsebinskih dodatkov. Se mi zdi, da se definitivno splača nagradit razvijalce in igro kupit. Pa samo okrog 30€ stane digitalna verzija. Dobesedno best buy za nekoga, ki ima rad RTS/4X v vesolju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: miteq ()

Zheegec ::

Sicer še nisem veliko igral, sem pa špil včeraj nabavil (isto, kot sem nabavil Galactic Civilizations 2, čeprav tudi ta špil ni imel NOBENE proti-piratske zaščite) in mi je zelo všeč. Problem je edino, ker retail verzije v Slo še ni (in tudi ne vemo, kdaj bo prišla), tako da za nakup rabiš kreditno kartico...

Komur koli je všeč naj kupi original in s tem podpira razvijalce!! Se pa vedno splača kupit original zaradi rednih popravkov in dodatkov, tudi Galactic Civilizations2 več kot eno leto po izidu še vedno dopolnjujejo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

AngelOfDeath ::

Super igrca

Mape zasedejo v povprečju od 2kb naprej :=) pa editor je čist easy ;)


Igrca je namenjena predvsem večigralstvu...
edit: Slovnica

DOOM_er ::

aj igra zastonj?:8)
Robots will steal your job. But that's OK

Zheegec ::

Klik

Drugače je kar dober špil ja...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

DOOM_er ::

se prav da je zaston :D
Robots will steal your job. But that's OK

Zheegec ::

Igra ni zastonj, dajte jo kupit pa podpirat programerje.

če nekdo pusti avto odklenjen, to še ne pomeni, da se lahko kar usedeš notri in se odpelješ.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

MarkoMan ::

A je kdo probu huge map, z 8 igralci? Js imam problem, ker igra teče zeeelo počasi, enkrat ko se vojska nabilda. Teče: 1min. v igri, 3 moje min. Sumim da je zarad procesorja x2 4400+ (navit na 3gh), ali rama 3gb 400hz.....je pa hecn da se mi grafična tudi zagreje ne (8800gt)....a je mozno, da imam kej narobe nastavljen in procesor opravlja grafično delo?
vsak zacetek in zacetnik je tezek

Berserker ::

hej morda kdo ve kak bi nanovo zavzet planet naselil( da bi se leteče ladje spet vozle okoli planta, pa da bi se mesta gor vidla)jaz igram na skoraj najvišjih nastavitvah z gf9600 gt pa igra dela normalno, tudi na mapi z 8 igralcev.

MarkoMan ::

Rami so pomojem, ceprov ne razumem. K na novo pozenem igro, dam load igre, ki je prej tekla v diapozitivih, teče ok....čez čas se pa spet zaustavla....po cca. 2 urah :/

Planet zavzemes z kolonize, pol pa povecas populacijo....da dobis dnar...pa ladice se okol vozjo :)

Tr33k: kater procesor pa imas?
vsak zacetek in zacetnik je tezek

Berserker ::

Intel core dual core e4500 2,20ghz, sam imam kr nekaj težav z igrami zadnje čase predvsem z starimi recimo igram rome total war ali pa cod 2 pa se mi igri zatikata mam 5 do 20 fps največ. kak pa povečaš populacijo pa možnost za povišanje vojske? se da kaj naredit pri zavezništvu z kom pa ti ta skoz z nekimi nalogami teži pol če ne opraviš pa se ti friendly bar zmanjša. aja zakaj če nastavim da bodo druge frakcije bolj ekonomsko razvite zakaj me potem napadajo z velikimi flotami pa to precej hitro.

destroyer2k ::

tr33k

Zato ker če daš ekonomsko si prvo bot denar zbira potem pa pirate podkupuje. Mislim da te večino časa pirati napadajo (sive ladje imajo).

Zheegec ::

Ja, najbrž te napadajo pirati, ki tako in tako niso zelo močni in jih lahko precej hitro sesuješ že samo z eno capital ship na začetku in nekaj malega obrambe.

Drugače kmalu pride "mini" dodatek za SOSE, cena je $10 :) Hitro kupit, eni smo že pre-orderali. Spet brez protipiratske zaščite, tako da ne piratizirati!!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Pesimist ::

Kaj to ma multiplaer?

Berserker ::

ja sej vem kakšni so pirati, majo celo svojo bazo na nekem asteroidu, sam jih tudi podkupujem. kaj če uničiš tisto piratsko bazo bom končno rešen teh piratov, mam nekaj flote.

destroyer2k ::

ALIEn3001

Povej mi glede dodatka, kje se ga da naročiti? Po možnosti brez zahteve za mastercard, visa, paypal (če pa je sam to pa mi daj link vseen).

Pesimist ::

mah grem reje TC: end war spilat.

destroyer2k ::

|Sawyer|

Aja pozabil sem ti napisati prej, ja igra ima multiplayer.

Berserker ::

kaj slučajno kdo ve kak zgradit tri( al pa več) military pa civil postaje v orbiti, največ sem lahk 2 zgradil, rad bi jih več zgradil da bi lahk razvijal civilno pa vojaško tehnologijo.
mam pa zaenkrat sam en planet.

destroyer2k ::

tr33k

Ne moreš ih več. Če imaš planet do konca razvit potem ne moreš več, tako da boš mogel naseliti nov planet ali pa asteroid.

Berserker ::

uff to bo pa težko sicer mam vse razvito kar se da z 2 postajama, pravkrat sem dobil piratski napad pa napad tistih ta rdečih, pa je potekala bitka med vsemi tremi strani, vse sosednje planete imajo druge fakcije, sem probal z napadi pa si sovražnik hitro priskrbi okrepitve.

MarkoMan ::

tr33k.....bistvo je, da se zapodis na zacetku in osvojis civec planetov in se sele nato razvijas....je potem vse lazje.

Mi lahko poves koliko jedrov procesorja ti igra izkorisca? Ali kdorkoli drug.....pri meni samo enega....in dela zelo pocasi.
vsak zacetek in zacetnik je tezek

Berserker ::

ja kak pa to pogledaš kolk ti igra porablja? sej lahk zavzemaš planete sam ko ti pirati skozi težijo pol pa nemorš z floto vsega branit, aja zakaj včasih nemorem gradit stavb mi napiše da morem met neko logistiko odklenjeno al kaj.

Zheegec ::

Ja je treba igrati kakšen tutorial...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

MarkoMan ::

Js recmo na zacetku dva scouta poslem da razisceta, takoj eno velko ladjo zgradim in v napad....Probi osvojit planete tako, da jih bo cim manj mejil na planete ki jih se nisi osvojil....tisti, ki mejijo pa malce utrdis...pa nekak, ce se le da floto drzis nekje v blizini, da lahko odbijes napade....to je moj stil.

Koliko corov procesorja uporablja igra pogledas ko igras stisnes alt+tab in odpres task manager, klik na zavihek prformance.
vsak zacetek in zacetnik je tezek

Berserker ::

sej skoda da se nemorš z enim planetom razvit, potlej bi si prvo razvil planet , potem pa napadel druge, pri nekem opisu se prebral da se lahk tudi ekonomsko pa z vplivom druge frakcije presežeš, brez da bi uporabljal vojaško silo je že kdo probal.

Zheegec ::

Lahko, ampak z enim planetom pa res ne. Pa zaboga, preigraj tutorial.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

oo7 ::

Sins of a Solar Empire II igra izide to poletje za Steam.

Sins of a Solar Empire II - Coming to Steam this Summer


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Starfield (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Igre
1878183416 (2336) oo7
»

Stellaris Grand strategy (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
606364 (3847) cebelar123
»

Sword of the Stars (SotS)

Oddelek: Igre
241794 (976) Kkmardigrce
»

Spore (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Igre
19114869 (6145) Outsajder
»

Skupinska tožba zoper EA (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Igre
7911118 (7937) PaX_MaN

Več podobnih tem