» »

AIR bo le zaživel

AIR bo le zaživel

««
2 / 22
»»

Veron ::

Aaa slabo sem prebral vejco v prejšnem postu :)

Super, celo ena dobra novica zaenkrat (dokler ne štarta, da vidmo kaj bojo ponudl), ker Krim vidim direktno :)

PaJo ::

Mislim, to je že oreng zavlačevanje, rečeno je bilo marca, zdaj že julij, pa še kar nič, slab terminski plan imate to :(
Še dobro, da obstajajo še druge alternative, tv pa tako ne gledam kaj dosti, tako da gre skozi. Resnično me zanima kdaj bo zadeva zaživela, ker to se že res predolgo vleče. Res da je sedaj čas dopustov ampak, lahko nam na ta način tudi polepšate poletje :D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Veron ::

Na LjKablu za oddajnik Krim zbirajo že potencialne naročnike, sicer po njihovih besedah bo jesen zadeva zalaufala (september/oktober). Svoje podatke sem dal, tako da bomo vidli kaj bo.

Tilen ::

Tisti, ki imajo to preko pač niso resni. Zato so tudi eni zapustili projekt. :P
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

BlackHole ::

Pa so povedali, katero jesen?
LP Marko

Veron ::

"to jesen" :)

Sicer pa mogoče vprašanje še za icek, TV bo fukncioniral na princip "setupbox" ali direktno kaoksialc do TVja?

icek ::

Set top box.

Ne vem kdo bi zapustil projekt zaradi neresnosti. Oddajnik na pohorju zdaj že 1 mesec deluje. Zdaj so se začeli priklopi prvih testnih strank. Več drugič...
Rider of Theli
www.air-tv.net

PaJo ::

Pa kak to da komaj testni, zdaj bi moralo biti že vse živo, pa ne samo Pohorje, že kaj več :D
Ne vem kaj sploh čakajo tako dolgo, zgleda da določeni ljudje zavlačujejo :(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Veron ::

icek, kolko pa je potem max setupbox na enkrat?
pa sam internet preko air-a deluje ok? mislim hitrost, ping? (če imaš kak info)

icek ::

Testno zato, ker še sistem ni v polnem pogonu. Ne dela se samo projekt v MB ampak tudi drugot po svetu. En kup vzrokov je zakaj se je to zavleklo, pa nebi o tem.
Načeloma lahko imaš neomejeno število set top boxov, dokler le imaš signal - ni to IPTV.
Pri internetu gre za docsys standard, tako da ga lahko enačiš z kabelsko. Sam sem testni uporabnik preko Amisa že leto in pol in deluje OK. pingi do amisovih serverov so ~10ms. Naprej pa tako več ni odvisno od air-a.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Veron ::

ah ni to, ali je ali ni omejitve števila TVje, problem je bolj ta, da vsak STB stane kar veliko :(

markk1 ::

icek kdo pa je lahko testni uporabnik?

lp

icek ::

V.I.P. :)
Rider of Theli
www.air-tv.net

Veron ::

can i be your friend aka v.i.p.? :P

Alexius Heristalski ::

Se priporočam za testiranje oddajnika Krim.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

markk1 ::

potem navadni uporabniki ki bi bili bolj relevantni za test kot vip nimamo šans?

icek ::

Ma dajte no, zdaj pa že pretiravate. Da razpucamo nekaj dejstev.
Prvi testni air sistem je imel Amis. Novi lasniki več niso bili tako zainteresirani za Air, kot prejšnji, zato je takrat to obstalo.
Ker se v tem času ni našlo podjetje, ki bi prevzelo trženje, je sistem bil nekaj časa na mrtvi točki. Dobro za Amisove testne uporabnike, saj so imeli skoraj 2 leti zastojn internet (~30Mbit/s).

Globtel: podjetje, ki je razvilo Air in ga tudi proizvaja. S samim trženjem vsebin nima nič.
Ario: podjetje, ki je prevzelo trženje na štajerskem.
UPS Ljubljanski kabel: podjetje, ki je prevzelo trženje na Ljubljanskem koncu.

In mojega podpisa se vidi, kam spadam. Lahko vam dam kakšne tehnične informacije, če pa je ponudba možna pri vas, pa se obrnite na zgornja podjetja.

Priklopljenih je trenutno nekaj uporabnikov. Gre predvsem za zaposlene in monterje, ki se učijo montaže.

Pa še okvirne cene - govorim za Ario.
Priklop triple play - 100€
naročnina triple play (65 ali več TV programov, 1Mbit/s, telefon) - 40€


ps: don't shoot the messenger.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Veron ::

aaaa ne kaj tud cene ne bojo iste kot jih ima lj kabel (ubistvu telemach)? kje majo TRIO + 12Mbit = 44eur

ssimon ::

Kje pa se lahko najdem kontakt za podjetje Ario?!?

nma spletne strani, ni ga v imeniku, samo na bizi.si se najde naslov, o tel. in ostalih kontaktih pa nič...

kronik ::

Veron ::

icek kaj novega o air? :P

nekateri pišejo, da telemach jeseni pripravlja celotno prenovo ponudbe, kej v mislu aira tudi? Mislim, bodo slučajno pakete enačili?

sinko999 ::

Na AIR se je priklopil moj kolega, ima pa triple play, telefon internet pa televizijo, ko bom mel malo več časa se bom pri njem oglasil pa vam poslikam opremo pa naredim kaki test hitrosti, drugače pa se ne pritožuje nič , je pa po zračni liniji 10km oddaljen, sam oddajnik je fizično na antenskem stolpu na pohorju ( tam ko so za tv, radio, + druge službe ) .

LP
Ni? ni ve?no !

icek ::

Priklopljenih je zaenkrat okoli 50-60 uporabnikov. Če bo programska shema enačena ne vem, ampak verjetno bo. Možna je razlika edino pri številu TV programov.
Internet zaenkrat leti okoli 20/2 Mbps, bo pa se v kratkem tudi to omejilo. TV programov je 36 in 18 radijskih. Tudi to se bo v kratkem povečalo.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: icek ()

Veron ::

verjetno govorita o pohoju, se priključujejo tudi uporabniki na krimu?

icek ::

Govorim o Pohorju ja. Za Krim nimam podatkov.
Rider of Theli
www.air-tv.net

misek ::

In v kateri smeri gledano iz Pohorja mora biti potencialen uporabnik? Je pokritost 360°?

icek ::

Pokritost je 270°. Smer Ruše, Center in Prekmurje.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Pesimist ::

AIR je tak mrtva storitev se predno se je razsirila. Mislim zdaj ko se polaga masivno optiko tudi VDSL2 nevidim potrebe po tem. Predvsem ne ce ima tako ceno in slabo hitrost. Ok za ene je ki so bol bogu za hrbtom doma. Ni pa tisti boom ki bi ga pricakoval ko ti en rece brezicna high speed storitev. Konckoncu sevedno rabis fixni sprejemnik in vidno linijo. To ni to. Jaz rabim ce ze da je vse kompletno prenosno.

misek ::

Mislim zdaj ko se polaga masivno optiko
Ja, samo kje. V zgoščenih predelih (beri mestih). Kaj pa malo ali več dlje? Pa podeželje?
Se pa strinjam, da kakršnakoli hitra komunikacija pač ni možna brezžično, takoj ko imaš več uporabnikov. Vse te napihnjene številke so samo marketinški trik.

dejanslo ::

sawyer, mislim, da je namen te storitve doseg uporabnikov, ki nimajo možnosti optike, xdsl, kabla, ... seveda je teh ljudi bistveno manj, vendar tudi ne tako malo, da se zadeva ne bi mogla izplačati. ti, ki že sedaj nimajo nobene teh možnosti, še x let tudi ne bodo meli alternative. sedaj se sicer uveljavljajo neke mobilne ala prek mobitela ipd, vendar je ta opcija po mojih izkušnjah res bolj za silo; za wimax, ki pa je imel potencial, pa je telekom že napovedal, kaj bo ponujal in sploh ni primerljivo z airom.

s primerno reklamo bodo ti ljudje plačali teh 100e priklopa in triple naročnino 40e, po vrhu vsega pa bodo še veseli
There`s More Than One Way To Do It

icek ::

AIR je tak mrtva storitev se predno se je razsirila. Mislim zdaj ko se polaga masivno optiko tudi VDSL2 nevidim potrebe po tem. Predvsem ne ce ima tako ceno in slabo hitrost. Ok za ene je ki so bol bogu za hrbtom doma. Ni pa tisti boom ki bi ga pricakoval ko ti en rece brezicna high speed storitev. Konckoncu sevedno rabis fixni sprejemnik in vidno linijo. To ni to. Jaz rabim ce ze da je vse kompletno prenosno.


Še dobro, da imaš možnosti izbire. Marsikdo je nima, pa ne daleč ven iz mesta.
Rider of Theli
www.air-tv.net

markk1 ::

definitivno mislim da je AIR odlična izbira, očitno ne poznaš ti nikogar, ki si strašno želi net pa nima takšne možnosti kot ti, da bi lahko izbiral med vsem kar se ponuja. Ali pa si strogi "blokar" in ne veš kakšno je življenje malo izven mesta :)

Chessman ::

Nažalost nekateri še v centru mesta ne morejo dobiti niti xDSL priklopa kaj šele optiko. Tako da super da se pojavlja alternativa.

DeletedUser ::

Zanimivo zna bit tudi za tiste, ki si želijo imeti še backup za primer
če glavni link (optika,xdsl) pade. Manjša podjetja, zahtevni posamezniki...

PaJo ::

Stvar je zagotovo zanima in tudi dogaja se nekaj na našem koncu, namreč kolega je končno uspel dobit zadevo domov (jutri grem stvar gledat) in zadeva kar lepo deluje, net je trenutno resnično 30/2 Mbit, Tv je nekaj čez 30 kanalov (baje jih bo več, verjetno nekaj podobnega kakor ima Telemach v digitalni obliki), telefona pa ni testiral, ponudnik pa je baje DeTel, torej ista zadeva kakor pri kablaših. Testno bo imel zadevo do konca meseca pol pa bi naj začeli uradno računat, tako da pričakujem uradni start z 1.9. Glavno da se stvari vsej nekako odvijajo. Toliko za info, kolega ima cca 17km do oddajnika na Pohurju pa ima na 60cm (baje najmanjša) paraboli preko 90% kvaliteten signal, tako da stvar deluje super. Kaj več lahko poročam jutri, ko bom stvar testiral v živo.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

V-i-p ::

Samo za info: na LastovkaTV je naročenih nekaj tisoč naročnikov, tako da se sigurno splača ponudit ta internet...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Veron ::

dej malo preveri pinge kakšni so, so kaki ping loss pri 90% signala itd... me zelo zanima kako bo, ko telemach ma na krimu zalaufa zadevo, ker tale siol 1m mi malo premalo (ampak se bojim, da bojo cene še slabše kot siol) :(

icek ::

Montirajo se tudi 40cm parabole, tako da 60 ni najmanjša. Ta kvaliteta pa je tudi izmerjena s STB, tako da je težko sklepat kakšni bodo odzivni časi in ping loss. Za boljšo predstavo o signalu so potrebne bolj konkretne meritve (nivo signala, MER, BER...).

No... odzivni časi (ping reply) so okoli 15ms do ARIO strežnikov, naprej pa tako ni več odvisno od ponudnika. Ping lossa praktično ni. Drugače pa smo testirali (oz. še vedno laufa) tudi na 37km, pa še vedno deluje s 110cm parabolo.

Sam sem na razdaliji okoli 5km (pohorje), tako da če je še kdo v dilemi, kako stvar deluje, se lahko pride prepričat k meni.
Rider of Theli
www.air-tv.net

BlackHole ::

Kakšna oprema se pa rabi za tole? Je to enaka parabola in oprema (razen receiverja) kot za SAT tv?
LP Marko

icek ::

Enaka je samo parabola, kabl modem in kabli.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Veron ::

No bomo videli kako bo z zadevo, upam, da bo imel telemach možnost kak mesc stestirat zadevo, če je to to, pa če bojo cene interneta (malo višjih paketov) dokaj normalne (recimo približno primerljive njihovim). imam pa 13km razdalje.

Kaj točno si mislil, ping loss "skoraj" ni? Sicer glede pingov mi je jasno, da se meri od userja do ponudnika (to me je tudi zanimalo) - 15ms ni slabo.

icek ::

praktično ni.

Statistika preverjanja dosegljivosti za 92.53.129.254:
Paketov: Poslanih = 6126, Prejetih = 6106, Izgubljenih = 20 (0% izguba),
Povprečni čas v milisekundah:
Minimum = 6ms, Maksimum = 123ms, Povprečje = 8ms
Rider of Theli
www.air-tv.net

BlackHole ::

Enaka je samo parabola, kabl modem in kabli.


Kaj še pa potem ostane od opreme, poleg receiverja?
LP Marko

icek ::

set top box in predvsem AIR transceiver (LNB).
Rider of Theli
www.air-tv.net

V-i-p ::

Evo, testni net preko Krim-a:

pinging xx.xx.xx.xx
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pingov 200, uspesnih 200
povprecje: 6.34 ms
packet loss: 0.00 %
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Veron ::

vip kako si pa dobil testno na krimu?? :)

V-i-p ::

Veron, nimam jaz preko Krim-a imam pa dostop do testne opreme ki je gor in pri testnih uporabnikih pa sem kar enega pingal.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: V-i-p ()

DeletedUser ::

Kakšna je max razdalja, da bi npr vsaj 256kb/64kb delal recimo ob dobrih
vremenskih pogojih (nedelovanje ob sneženju/dežju se recimo tolerira) ?

icek ::

Hitrost linka nima veze z razdalijo. Ali dela ali ne, če dela pa dela na polno.
Rider of Theli
www.air-tv.net

bakki ::

Testni uporabnik sem že več kot leto, zadnjih nekaj mesecev pa se modem le redko poveže, z drugimi besedami, internet deluje le nekaj minut na dan. Sem blizu Meljskega hriba, pod anteno na njem. Vidne razdalje je cca 1km. Neštetokrat sem klical na podporo, serviserja so mi poslali že vsaj 10 krat, vendar nikoli ni prišel. Tako sem si omislil mobilni internet, ki me zaenkrat rešuje.

Zadeva mi deluje neresno, upam, da se bodo poboljšali, sicer name ne rabijo računat.


Lp
««
2 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ario ponudnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5415261 (2968) markasaso12
»

Izkop novega telefonskega priključka

Oddelek: Pomoč in nasveti
328584 (7593) Topix
»

uTorrent problem na ARIO (počasen prenos)

Oddelek: Omrežja in internet
52202 (1797) 34054
»

Lastovka TV - Krim (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
16930466 (19086) Marko86
»

ARIO TV in Sony TV?

Oddelek: Zvok in slika
71734 (1483) PaJo

Več podobnih tem