» »

AIR bo le zaživel

AIR bo le zaživel

««
20 / 22
»»

Thunder wave ::

Pa končno bi lahko dodali še Eurošport, ki ga pogrešam vsa 3 leta. :D

nenno80 ::

Pri meni se bo zgodilo nepojmlivo, še letos bomo dobili optiko. Zasebnik je našel interes po velikem naporu in prepričevanju ljudi ene občinske svetnice, saj je moralo k projektu pristopiti večina vaščanov...ario pa gre kmalu v pozabo. Je bil odrešitelj ISDNa, ki je nagajal in bil prepočasen...delal je okej, razen ob dežju. :)

KTr1sk ::

Eurosport in SuperRTL sta zastonj programa drugač pa ju ni kr neki, sam mene bolj zanima če bo ime ARIO,
"POP NON STOP je prvi in edini slovenski naročniški paket, v katerem je kar šest novih programov: POP KINO, POP KINO2, POP BRIO, POP FANI, POP OTO in POP SPOT. "
http://24ur.com/ekskluziv/film_tv/video...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

tonek ::

Mene pa že kar malo jezi, ta naš ario. Modem resetiram včasih večkrat dnevno( ni telefona in interneta),da bi pa bila krivda na njihovi strani- to je pa nemogoče.

icek ::

Včeraj sta bila dodana Fox crime in Discovery ID.
Rider of Theli
www.air-tv.net

plavko61 ::

Kaj ima kdo kak info kdaj bodo ARIO šalabajzeri podprli SONY televizotrje ali pa bodo ponujali kak boks z HDMI???
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

markk1 ::

v ario ne opažam nič kaj novosti al se motim?

tvirus ::

Ario bi naj dobil vmesnike za sony-jeve televizijo ta mesec. HDMI pa bodo uvedli drugo leto.
A mi lahko kdo pove, ki ima ta vmesnik, če se antena od aria priklopi v ta vmesnik ali tja ko ma televizija za anteno.

LP

tonek ::

ziher v anteno, z kartico samo razkodiraš signal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tonek ()

Niko_ ::

Dober dan.
Pri ariou imamo naročena 3x tv vse kartice so direktno v tv-ju. 2 tv-ja sta znamki philips eden pa je samsung in na samsungu je začelo včeraj zvečer moti sprejem na kanalu pop tv.Vedno ko preklopiš na pop tv se slika pojavi za nekaj trenutkov potem pa črn enkran in napiše da ni storitve.Ponovna nastavitev kanalov ne pomaga,tudi če kartice menjam med sabo na samsungu ne dela pop tv.
Sem pa opazil na obeh philipsih da sta bila včeraj 2 kanala pop tv na voljo eden tam kjer imamo shranjenega in eden čisto na koncu. Na samsungu pa ne.
Prosim za pomoč
Lp

plavko61 ::

Ima kdo še kak info glede Sony LCD? A ti dajo samo drug modul. A dela še vedno z njihovim STB pravtako?
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

Thunder wave ::

Ali kdo uporablja CAM modul v TVju znamke LG in če ga, me zanima ali dela?

Sc0ut ::

Kolegi so danes dobili Ario. Sem bil 100% da dandanes vsi ponudniki že dajo modem, ki je tudi router, ampak so mi sporočili, da baje ne. A je to res, je potrebno sedaj še kupiti router, ker modem od Aria ni hkrati router? Katere znamke in model pa je modem od Aria, saj nikjer nič ne najdem? Je to Tomson 45...?
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

tonek ::

Thunder wave je izjavil:

Ali kdo uporablja CAM modul v TVju znamke LG in če ga, me zanima ali dela?


na satrejšem lg 2000 mi zmrzuje na novejšem ld450 pa deluje brez problema. Testni full hd krasno zgleda :)

tonek ::

A mi lahko negdo svetuje kako učinkovito resetirat-vspostavit zvezo z ario modemom(thompson THG540) in omrežjem?
Za znoret, po eno uro se zaj..., ga izklopljam..še kaj se mu bo naredlo. Serviser je menjal glavo- brez haska..
prosim za nasvet;((

Matofast21 ::

Pusti ga za kako uro izklopljenega, itak ti nebo zdaj mogla nobena tehnična pomoč pomagat, pa probaj pol vklopit se na modem povezat 192.168.100.1 pa poglej kaj kaže status, to je kolegu pomagalo.

tonek ::

hvala ,sem pogledal, se kar naprej na novo zaganja-napake neznane

T4dej ::

Še vedno čakam, če bo kaj novega pri Ariu? Kartice za Sony televizije že delujejo? Vsaj kakšna vizija za prihodnost?
Upam, da dobim kakšen pameten odgovor, vsi z neumesnimi komentarji, pa se jih lahko vzdržite;=))

LP, Tadej

icek ::

Kartice za Sony so na voljo že nekaj časa.
Trenutno potekajo aktivnosti za širitev programske sheme, ki se bo zgodila v kratkem.
Rider of Theli
www.air-tv.net

plavko61 ::

Meni kartica za Sony ne delajo vredu. Mam pa SONY 37v5500 in 40w4500.
V 37v5500 se neprestano piše dodajam kartico in odstrajujem, slike ni.
V 40w4500 pa moram po 5 min kartico ven pa not dat, potem pa dela dokler TV ne gre iz elektrike.
Skratka zgodba o uspehu je popolna...ŠKART
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

Thunder wave ::

Še komu ne delajo podnapisi na NG? Meni jih v bistvu sploh ne pokaže v meniju, kjer si lahko izbereš jezik.

JK007 ::

Sony je imel pri določenih modelih zaradi samega napajanja CI modula probleme že z Telemachovimi Conax moduli ( med temi je bila tudi serija W - za ostale ne vem ).
....... www.kabelska.net .........

tonek ::

Thunder wave je izjavil:

Še komu ne delajo podnapisi na NG? Meni jih v bistvu sploh ne pokaže v meniju, kjer si lahko izbereš jezik.


meni še kaj druga ne dela -pop.slo1,slo2,slo3
baje ne znajo rešit:)

Kristijan32 ::

Pozdravljeni!
Sem opazil da Ario dela teste za HD programe (5 programov) Danes pa se nekaj dogaja z programsko shemo.... A kdo kaj ve o tem ali je tehnična napaka?

icek ::

Danes ponoči so se začele aktivnosti za dodajanje novih programov. TV shema je bila postavljena na novo in nekaj programov še ne dela dobro. Dodanih je bilo nekaj HD in nekaj SD programov. Težave še rešujemo, tako da prosimo za razumevanje...
lp
Rider of Theli
www.air-tv.net

Thunder wave ::

Na zadnji strani položnice je bilo obvestilo. Vidim pa da obstaja nek novi sprejemnik DVBT3001. Ima kdo kakšno slio, ima kakšne nove funkcije?

icek ::

DVBT3001 je skoraj enak kot DVBT2001. Ni nekih novih funkcij.
Rider of Theli
www.air-tv.net

tonek ::

No če je ario nadzemeljska tehnilogija, internetno stran bi pa lahko kaj posodobili- malo polepšali, da bi tudi tam lahko zvedel kako novico. O kakih novitetah zveš sedaj bolj naključno, položnico pa tudi gledam bolj z prve strani:)
Mi pa na novejšem stb(z kartico) ne delajo testni programi, tako da bi kakšen boljši stb z hdmi bil kar dobrodošel tudi hd programe(kartica se z tv ne razume najboljše).
lep pozdrav

lenisio19 ::

Mene zanima če kdorkoli ve če si lahko inštalacijo oz. montažo narediš sam,da bi samo dvignil opremo pri ariji ostalo bi si pa sam naredil da bi se izognil ponovnemu plačilu priključnine, kajti nedolgo nazaj sem vzel tv pri njih (plačal 150e) sedaj bi pa rad imel še telefon ter internet poleg in če hočem to oboje moram plačat 125e razn ce si sam namontiram. ali ima kdo kakšno podobno izkusnjo s tem da si je sam naredil naknadno???

hvala za odgovor,lp

tonek ::

lenisio19 je izjavil:

Mene zanima če kdorkoli ve če si lahko inštalacijo oz. montažo narediš sam,da bi samo dvignil opremo pri ariji ostalo bi si pa sam naredil da bi se izognil ponovnemu plačilu priključnine, kajti nedolgo nazaj sem vzel tv pri njih (plačal 150e) sedaj bi pa rad imel še telefon ter internet poleg in če hočem to oboje moram plačat 125e razn ce si sam namontiram. ali ima kdo kakšno podobno izkusnjo s tem da si je sam naredil naknadno???

hvala za odgovor,lp

Jaz sem naslednja dva stb-ja dvignil pri njih in si doma sam montiral, najboljše informacije boš pa tako dobil pri njih.
lp

mojsterchen ::

Pozdravljeni!

Sam uporabljam ARIO že skoraj tri leta. Moje izkušnje so takšne, da ob slabem vremenu, nevihtah oz. močnem deževju ali sneženju zadeva tistih nekaj minut ne deluje ... Sicer občasno tudi ob lepem vremenu pade internet in vsake toliko časa malce zmrzne kateri od STB-jev v smislu zelene slike, zatikaja in kockanja slike. V veliki večini primerov napako na STB-jih odpravi že izklop sistema iz elektrike.

V treh letih sem rabil pomoč iz podpore oz. servisa ARIa samo 2x. V obeh primerih je šlo za močno zatikanje in kockanje slike. Prvič že po nekaj mesecih, kricev je bil močan veter in malenkostno premaknjen krožnik in drugič pred kratkim, ko je ponovno prišlo do močnega zatikanja slike na digitalni TV na vseh STB-jih. Tukaj pa resnično moram pohvaliti podjetje ARIO d.o.o., saj so reagirali izjemno hitro. Čeprav sem napako javil v soboto okrog 10. ure na e-poštni naslov podpora@ario.net (sodeč po telefonskem odzivniku sem bil prepričan, da bom več dni brez digitalne TV ;) ), me je čez kakšno uro že poklical možakar iz njihove podpore in mi dajal navodila, kaj lahko še postorimo in preverimo preden pošlje serviserja. Ko se je izkazalo, da gre za očitno napako na zunanji glavi je rekel, da bo poslal serviserja. Malo po 16. uri je bila zadeva poštimana.

Zame in podobne, ki smo doma v krajih, kjer ni kabelskih omrežij in zaradi oddaljenosti od tel. central nimamo drugih možnosti imamo pa srečo, da smo na kakšnem bregu je sistem Ario zakon. Sicer je v primerjavi s konkurenco na kablih sorazmerno drag, ampak kaj hočemo, če ni druge možnosti.

Christian ::

Lep pozdrav! Z Ariom sem še zmeraj zelo zadovoljen. Včeraj sem stari STB zamenjal za kartico CI+ za Sony Tv. Imam Sony lcd 37v5500 in stvar normalno deluje brez kakšnega zatikanja slike ali prekinitev. Na začetku je morda trajalo 5 minut da se je zadeva sihronizirala,sedaj je pa ok.

Christian ::

Pozdravljeni!
Žal sem prehitro pohvalil ta modul za Sony tv-je. Kartica je normalno delovala 24 ur brez težav. Tudi po izklopu tv je ponovno vse delalo normalno . Včeraj zvečer ko sem pa prišel iz službe pa je začelo dogajat da je tv sprejemnik javljal napako da je modul odstranjen in spet vstavljen. Po kar nekaj poskusih odstranjevanja modula in izklop tv iz električne energije je potem spet začelo delovat. Seveda sedaj spet ni delovalo ko sem vklopil tv in spet ista zgodba,vendar sedaj je trajalo že veliko dlje da je začelo delovat. Čudno je to da je en dan kartica delala ,oziroma tv.... Ima kdo podobne izkušnje z Sony tv? Sony kdl37v5500

plavko61 ::

Christian je izjavil:

Pozdravljeni!
Žal sem prehitro pohvalil ta modul za Sony tv-je. Kartica je normalno delovala 24 ur brez težav. Tudi po izklopu tv je ponovno vse delalo normalno . Včeraj zvečer ko sem pa prišel iz službe pa je začelo dogajat da je tv sprejemnik javljal napako da je modul odstranjen in spet vstavljen. Po kar nekaj poskusih odstranjevanja modula in izklop tv iz električne energije je potem spet začelo delovat. Seveda sedaj spet ni delovalo ko sem vklopil tv in spet ista zgodba,vendar sedaj je trajalo že veliko dlje da je začelo delovat. Čudno je to da je en dan kartica delala ,oziroma tv.... Ima kdo podobne izkušnje z Sony tv? Sony kdl37v5500


Imam enak problem z 37v5500
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

Christian ::

Zanimivo! In so ti ponudili kakšno rešitev ali imaš sedaj spet stb priklopljen? Trenutno mi dela brez težav,samo nevem kako dolgo bo trajalo. Ko bo spet bolj dolgo izklopljen tv ziher več nebo delalo. Si povprašal na Ario? Škoda ker drugače sem izredno zadovoljen z tv-jem .

Christian ::

Z pomočjo tehnične službe Ario smo uredili ,glede modulov in stb boxov. Vse prve modele stb-je sem zamenjal; dva za modulla in enega za STB m-vision HD-450T katerega uporabljam na Sony tv,ker žal CAM modul ni deloval brezhibno na tem tv. Na LG in SHARP pa delujeta modula brezhibno. Ta novi HD-STB je videt zelo dober,ima kar nekaj novih funkcij kot je zamik in snemanje programov na usb ključ. Priklopljen je prek HDMI .

KTr1sk ::

in ta novi stb je treba kaj plačat ali je brezplačna zamenjava?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Christian ::

Za tega je potrebno doplačilo 2€ na msecec...

Christian ::

Še ima kdo občasne težave z sprejemom tv programov....smer Pohorje? Se kaj dogaja?

lipovcic ::

pozdravljeni,
a kdo ve kak ario deluje na samsung tv-jih, zanima me tudi, zakaj najdem samo ario osnovna programska shema, a obstaja še kakšna druga... zakaj bi jo sicer poimenovali osnovna?

hvala

Christian ::

Če še kdo ne pozna najnovejše informacije .... najnovejši stb kateri ga trenutno ponujajo pri Ariu je tale : http://www.mvision.tv/detail.php?id=13&...

plavko61 ::

Prevelika škatla je ta mvision, ko videorekorder :)
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

Christian ::

Pozdravljeni!
Že nekaj časa imam težave z sprejemom z TV signalom. Obstaja kockanje (ne na vseh kanalih) Kakovost in moč ostajata enaka. Serviser Aria je menjal že glavo,vse razdelilce in napajanje. Sam ni več imel idej,ker njegova naprava mu ni zaznala težav pri sprejemanju ,čeprav je sllika kockala tudi takrat. Vmes se je stanje poboljšalo,a potem spet prišlo kockanje nazaj. Naj omenim da prej nikoli ni bilo teh težav. Pozicija antene je ok. Pravi da samo kabli bi se še lahko zamenjali. Samo zakaj je pa prej 3 leta delovalo normalno? Ima še kdo podobne težave? Internet in tv delujeta brezhibno.

Christian ::

Kaj tukaj res več ni Ario uporabnikov? Ima kod težave z tem kockanjem tv programov (oddajnik Pohorje) Moč signala je 100%,a slika kocka da je nemogoče gledati. To se dogaja le na nekaterih programih (TV3 pink,HBO,ZDF,Golica....) Medtem ko slo 1,2,3,pop tv in kanal A nikoli ne motita. Kaj imam res samo jaz te težave? Vse je že skoraj zamenjal serviser....recimo danes so motnje velike.... Prosim za informacije! LP

Thunder wave ::

Tudi pri meni so motnje na določenih kanalih danes. Travel channel-a ne moreš gledat, pa še par drugih tudi ne.

tonek ::

ker tudi meni kartica v tv ne deluje ,bi prosil uporabnike novega modula m-vision za odgovore na nekaj vprašanj. V enem tv imam kartico in je kakovost slike bistveno boljša kot z starim stb na scart.Ali je preko hdmi slika dobra? In kako je z testnimi fullhd programi ?Ker niso kodirani jih včasih probam namestit, slika je oohh -animalhd.....
lp

Christian ::

Pozdravljeni vsi skupaj.... vidim da se tukaj več nič ne dogaja....škoda morda bi bile dobrodošle kakšne novice ali novosti. No sedaj že dobra dva meseca uporabljam novi HD STB sprejemnik od Mvision . Moram priznaz da je kvaliteta sprejemnika precej dobra....slika prek hdmi je ista kot če je sprejem direkt prek lcd tv. Žal mi Sony tv ne podpira kartice od Aria ,zato je ta sprejemnik dobro nadomestilo. Ima pa funkcijo snemanja na USB ključek in tudi zamik programa je možen. Skratka dobra zadeva.HD programi so pa zelo dobre kvalitete ,slika je fenomenalna. Trenutno Ario deluje brez težav,ni niti nobenih motenj v tv sprejemu. Pohvala ARIU. LP

icek ::

Christian si dobil mogoče kartico, ki so bile narejene posebej za sony, ali si probal v sonyju staro kartico, ki si jo imel?
Rider of Theli
www.air-tv.net

Christian ::

oj! Se dobil prav kartico za Sony tv ,pa mi je vseeno delala težave. Ko sem tv ugasnil in spet vklopil mi je zmeraj pisalo ;modul vstavljen in modul odstranjen.... skratka ni gladko delovalo.

Christian ::

Ima kdo težave z sprejemom tv programov na Ario smer Pohorje? Kar naenkrat nastal mrk ,vmes prišli programi vse pomešano in potem vse izginilo. Internet deluje b.p. Kaj se dogaja?
««
20 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ario ponudnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5415261 (2968) markasaso12
»

Izkop novega telefonskega priključka

Oddelek: Pomoč in nasveti
328584 (7593) Topix
»

uTorrent problem na ARIO (počasen prenos)

Oddelek: Omrežja in internet
52202 (1797) 34054
»

Lastovka TV - Krim (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
16930466 (19086) Marko86
»

ARIO TV in Sony TV?

Oddelek: Zvok in slika
71734 (1483) PaJo

Več podobnih tem