» »

prenosni trdi disk 2.5'

prenosni trdi disk 2.5'

sdfpo ::

kupil sem ze dve USB+firewire ohisji ( akasa in ca-280 )za 2.5' diske in nobeno ne deluje brez dodatnega napajanja (prek usb)
na Sweex ohišju (ki nika Firewire priklopa) disk deluje normalno brez dod. napajanja. gre za disk WD 160GB IDE

ima gdo kaksne izkusnje s tem?
ali je normalno da USB/firewire ohisja potrebujejo vec elektrike ali karkoli ze?
ima gdo izkusnje z omenjenimi ohisji?

hvala

Zheegec ::

FW ponavadi potrebuje dodatno napajanje, ker za FW ni določena minimalna količina toka, ki gre preko priključka (way to go Apple), USB ga pa ima...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kixs ::

Uporabi krajsi USB kabel ali pa priklopi disk na USB vhod na zadnji strani racunalnika - direkt na maticno plosco.

lp

zee ::

kar je rekel kixs97.

po mojih izkušnjah USB porti na prednjem delu ohišja ponavadi ne dajejo dovolj elektrike zunanje trdemu disku.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

sdfpo ::

ni fora v USB portih
po mojih izkusnjah:
Ohišje ki ima USB in FW priklucek rabi vec elektrike, kot tisto ki ima samo USB ( v obeh primerih se povezujem preko USB), zato potrebuje dodatno napajanje preko USB.

problem je v tem ker bi obcasno potreboval tudi FW priklop, moti pa me da potem rabim vedno dodatno napajanje (tudi kadar ga priklopim na usb).

po mnenju uporabnikov pa bi naj disk delal brez dodatnega napajanje

zato me zanima ce ima gdo kaksno idejo v cem bi lahko bil problem?

Chessman ::

- problem je lahko v disku kateraga imaš v ohipju
- problem je lahko v samem ohišju
- problem je v portu USB ali FW
- problem je lahko tudi z kablom

Vem da z temi odgovori ravno nimaš rešitve ampak vedi da sem naletel že na vse možne varijante

1. Ko sem nabavil prenosnik ni imel ravno takšnega diska kot sem ga hotel zato sem ga že prvi dan zamenjal in ga vstavil v 2,5" USB, FW ohišje. Z diskom katerega sem imel v prenosniku je ohišje delovalo normalno, če sem kasneje diska med seboj zamenjal ker sem pač testiral malo operacijske sisteme sem ugotovil da z diskom katerega sem vgradil v prenosnik ohišje več ne dela tako kot bi moralo. Zgleda da ima ta novi hitrejši in večji disk zahteve po močnejšem napajanju, če sem dodatno priklopil ohišje na napajanje problema ni bilo več.
2. Sem lani potem dobil še en rabljen disk, kolega ga je pač več ni rabil zato sem si omislil še eno ohišje, katero sicer ni imelo posebej konektorja za napajanje, je pa imelo kabel za priklop kateri ima na enem koncu dvojni USB. Ko sem disk kateri ni delal v prvem ohišju priklopil v do drugo ohišje sem ugotovil da deluje brez problema, neglede na to da je priklopljen samo z enim USB-jem, tudi z kablom kateri je bil priložen prvemu ohišju in ima samo en USB deluje normalno
3. Sem zadjnič priklopil probal priklopiti oba ohišja (z diski kateri pri meni doma delujeta normalno brez napajanja) na kologov prenosnik kateri ima skupaj 6USB portov. Na levi ima štiri na desni pa dva. Na onih dveh na desni deluje normalno, na levi pa samo na enem od 4 portov, na drugih treh potrebuješ dodatno napajanje
4. Sem pa na starem službenem računalniku kateri ni imel spredaj USB portov pač probal priklopiti na kabel katerega sem nabavil posebaj in da ne bi rabil vedno plezati pod mizo pač pustil ta kabel priklopljen na zadnji USB port, tako da nebi rabil vedno na novo plezati pod mizo. Z tem kablom ni hotelo delati brez dodatnega napajanja, Z originalnim kablom pa je delovalo normalno.Šele ko sem sprobal na enem 5 ali 6 kablu sem našel enega na katerem mi je tudi potem zadeva delovala

Torej univerzalne rešitve ni. Krivec Disk, Kabel, Port in Ohišje, Pač v različnih kombinacijah vedno kakšen problem. Sprobal sem tudi z FW priklopom včasih deluje brez napajanja pa to ni odvisno samo od mašine, ker sem pri kolegu sprobal tudi na dveh macih in na enem deluje na drugem pa ne.

sdfpo ::

no... nikoli neves kdaj bo delalo
podobne izkusnje imam tudi sam

ceprav mi se vseeno ni jasno kako lahko pride pri combo (USB+FW) ohisjih do taksnih izgub toka, disk vec ne dela.

hvala vsem

kixs ::

Druga varijanta ti je, da kupis USB kabel z dvojnim priklopom. Se pravi Y-kabel, 2 prikljucka v racunalnik in en v prenosni disk. Ce ga kje najdes pri nas, seveda:



Y- USB kabel

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

samsung ue32f5000

Oddelek: Zvok in slika
331750 (1065) Razerzone
»

ohisje za trdi disk

Oddelek: Kaj kupiti
6768 (631) solatko
»

Kje kupit USB Y kabel?

Oddelek: Kaj kupiti
122860 (2512) alkoo
»

Zunanji disk - napajanje

Oddelek: Kaj kupiti
183683 (3268) SimplTech
»

Zunanji trdi diski, kaj je bolje?

Oddelek: Kaj kupiti
303075 (2404) fizolcek

Več podobnih tem