» »

Kaj se pregreva?

Kaj se pregreva?

SisQ ::

Oj........

Nabavil sem nov sistem po komponentah, in sicer:

AMD Athlon X2 6400+ box (uporabljam ta hladilnik)
ASUS M2N-SLI
ASUS 8800 GT
2X 1 gb DDR2 rama 800 Trasdent overcloking....
320 Gb WD SATA I
200 Gb WD SATA II
Napajalnik LC Power 550 W

Imam problem, da se mi računalnik velikokrat resetira. Pred tem se še za trenutek pojavi moder ekran. Ali pa se zgodi, da v Windowsih enostavno zablokira in je potreben samo še RESET. Včasih ko zablokira so tudi na ekranu črte ali kakšni kvadrati.
Če zaženem igro se računalnik po 5 minutah resetira. Če je kišta zaprta pa še toliko prej. Vse to se pojavlja, ko se na računalniku nekaj digaja. Čeprav je to samo "čekiranje" z antivirusnim.

Temperatura procesorja na idle je cca. 50 stopinj.

Za popi*dit............;( :( .

Rešite mi živce...:\ .


  • spremenil: SisQ ()

molotov ::

Idle 50 stopinj uh

če misliš da problem samo pregrevanje, poskusi z odprto stranico in mogoče nov hladilanik

SisQ ::

Stranica je že odprta!

Sicer nisem ravno prepričan, če je pregrevanje 100% krivo za težave. To samo predvidevam. Jutri bom probal nove rame, da vidim, če je slučajno kakšna nekompatibilnost z trenutnimi in plato.


*ziga* ::

Poskusi z novo termalno pasto in preveri stik med socketom & procem.

Volta ::

Bluescreen dobiš ponavadi takrat, ko je z rami štala, tako da bi ti svetoval da poženeš mašino le z eno palčko in pri tem menjavaš reže. Ob pregretju procesorja se mašina samodejno ugasne, v tem primeru se ne dobi ven modrega ekrana.

LP

x45 ::

ja rame stestiraj. 50 st je preveč, nov večji cooler in pasta ziher...
Kje si pa kupil tole, oz kje rame če ni vse skup kupljeno?

SisQ ::

Blue screen mi izpiše IRQL_NOT_LESS_OR_EQUALL in še ostalo bla, bla.......kaj to pomeni?

Sicer se ta stvar navezuje na kar nekaj hardware stvari, čeprav jih največ omenja ravno RAM.

Danes sem 2x zagnal 3DMARK 2005 in mi je obakrat zablokiralo v četrtem testu. Prvič mi je z blue screen ekranom resetiralo, druguč pa je enostavno zmrnil tako, da je sem lahko samo resetiral. Tudi CTRL+ALT+DELETE ni deloval.


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SisQ ()

Engineer_SLO ::

večinoma pomeni to nek spor z gonilniki,velikokrat pomaga namestitev vseh najnovejših ter nadgradnja biosa....

:\
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

SisQ ::

Oj.

Milo mater, to je sedaj že za popi*dit. Ne glede kaj naredim, ni pozitivnega učinka. Ko sem že mislil, da se odpravil napako se je znova zgodilo. Blue screeeen!
In ne samo to. V igrah komp enostavno zmrzne. Ne morem drugega naredit, kot reset. Imel sem že vse komponente zunaj, pa spet noter in isto. Celo odstranil sem creative audigy in uporabljam integrirano zvočno, da bi se izognil kakršnim koli konfliktom. Vendar brezuspešno.


Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Alpheus ()

SisQ ::

Sedaj pa je očitno problem rešen! Hvala qur*u, ker so se mi že živci kravžlali. Sicer upam, da nisem prehitro rekel, da je OK...tok, tok, tok. Namreč probal sem Corsair rame in deluje brez problemov. Po dveh urah mučenja kompa z COD4 in 3DMARK2005, ni bilo niti enega BLUE SCREENa in zamrznitve sistema tako, da mislim, da je problem odkrit in rešen.:D

Upam, da je to moj zadnji post v tej temi velikega problema.......Hvala za nasvete.




Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava z blue screeni

Oddelek: Pomoč in nasveti
326710 (6103) smotanc
»

Vroč napajalnik - vzrok?!

Oddelek: Strojna oprema
101260 (1012) LordTado
»

računalnik se mi resetira med delom

Oddelek: Pomoč in nasveti
412071 (1525) gpetrov
»

Čiščenje PC ja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
242197 (1635) schurda
»

windows Xp - problem

Oddelek: Operacijski sistemi
442345 (1362) Maxtor

Več podobnih tem