» »

Samsung 2232BW

Samsung 2232BW

reno ::

Sicer gre za LCD monitor Samsung 2232BW, ki ga imam že kakšne pol leta. Velik je 22inch wide screen. Opazil sem čuden pojav, ki pa nisem prepričan če je to normalno. Problem je, da monitor oddaja piskajoč zvok (neprestano), kadar monitor nekaj prikazuje. Če je računalnik ugasnjen, monitor pa prižgan, tega zvoka ni. Da zvok prihaja iz monitorja sem 100%, ker sem sem šel z ušesi popolnoma zraven monitorja in sicer s hrbtne strani. Ko monitor s pritiskom na gumb izklopim piskanje čudežno izgine. Ima mogoče še kdo ta monitor in naj mi prosim sporoči, če je to normalno, da vem če ga peljem na garancijo. Aha pa še to piskanje ni komaj slišno in se ga sliši kar dobro, ker ko ga izklopim postane popolna tišina. Hvala za odgovore.

Gundi ::

sicer nimam takega monitorja, ampak LCD monitor ti nebi smel piskat!
Kolikor se spomnim, so piskali CRT monitorji, k so bli že bogi..

Jz bi ga nesu nazaj in ga zamenjal!

Veron ::

meni sicer samsung 206bw tud neki piska (visokofrekvenčni zvoki) star kake 2-3mesca, takoj ko ga ugasnem piskanje preneha.

reno ::

Gundi: hvala za odgovor.

Veron: Vceraj sem monitor nesel na garancijo v Big Bang in so mi dajali, da ni normalno, da LCD monitor piska. Preprical sem se tudi sam in preveril na ostalih monitorjih in nikjer nobenega piskanja. Receno mi je bilo, da je najverjetneje kriv napajalnik v monitorju. Ustimali mi ga bodo v roku enega ali dveh tednov.

Bellzmet ::

Si preveril, če mogoče niso piskali zvočniki?

Veron ::

moj monitor je tudi kuplen v BB. Torej ti sedaj ne piska?

Sam jst opažanžm, nevem mogoče se meni malo že blede od tega, ampak še vedno slišim piskanje v sobi. Pa nevem več kaj bi lahko bilo...

Torej v sobi imam, kar bi znalo povzorčat (bom kr vso elektroniko naštel in podobne).
1. imam neonsko čarnico (luč na stropu)
2. lcdtv
3. sagem stb (siol tv)
4. ganymade modem (siol)
5. vigortalk (siol telefon)
6. ruter linksys wrt54gl
7. lcd monitor 206bw
8. računalnik
9. multifunkcijska naprava skener-čb laserski printer samsung
10. pa logitech zvočniki z5300

Kaj od tega "najraje" piska? da peverim, ker mi gre tole piskanje zelo na živce. Od vsega tega mi že v glavi začelo piskat, rabim kak dan al dva iz sobe, da ne slišim piskanja več (dobr tud v fermi sedim zraven 7 strežnikov, tko da piskanja mam čez glavo dovol - sam pustmo šiht)

Bellzmet ::

Hja nimaš druge kakor vse naprave izštekat, pa potem eno za drugo probavat, kaj piska.

reno ::

Veron: monitor mi piska 100% :) je ze na popravilu. Slisal sem, da znajo ta piskanje povzrocit kaksni transformatorji, ki pa se nahajajo v napajalnikih ce se ne motim. Drugace pa ja izkloki vse naprave in posamezno priklaplaj nazaj in bos opazu katera naprava ti povzroca piskanje.

OmegaM ::

PA nisi edini ko ti piska, sem slisal ze par LCD-jev da je piskalo, napaka pri frekvenci
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

yapka ::

Ja men tud piska! Imam Samsung 930BF (LCD), kupljen v BB, star eno leto. Piska pa najbolj takrat, ko je svetlost nastavljena na minimalno!
Ko pa svetlost povečujem, se pa piskanje premosorazmerno zmanjšuje.
Je ZELO moteče!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yapka ()

bluefish ::

mislim, da je stvar jasna. Če vam začne LCD oddajati piskanje, potem garancija, če še velja.

Zheegec ::

Veron - zelo velika možnost je, da ti piskajo Logitechi, to je zelo pogosto.
Meni tudi NEC oddaja piskajoče zvoke v stand-by načinu, po mojem napajalnik ali kaj podobnega. Prižgan je pa popolnoma tiho.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

OmegaM ::

Pa to piskanje to je zrelo za garancijo, lahko je napajalnik, lahko je nekje zaradi prejake frekvence,... skratka, več možnih zadev.

Zato, če imate garancijo kar izkoristit, jaz bi ziher.

Sem imel enako zadevo pri CRT-ju LG, in sem pol opazil, da jih je kar nekaj s tem imelo težavo
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

reno ::

Dobil sem monitor nazaj in niso nič popravli. Monitor so mi vrnili tak kot je bil. Napisali so mi "nekateri modeli so bolj glasni in nekateri malo manj, rešitev je izklop monitorja iz elektricne napeljave". Bil sem seveda zelo jezen, ampak sem monitor samo vzel in odšel domov. Seveda sem bil zelo slabe volje, potem pa sem se spomnil, da je yapka omenjol svetlost in lej ga zlomka, ko sem povecol svetlost je monitor nehal piskat. Neverjetno! Sedaj se pocutim zelo dobro. Nic vec piskanja :). Yapka svaka ti cast!

Veron ::

Logitechi niso več v garanciji... ;(
Sicer pa sm si naroču slušalke, tko da bom zvočnike odklopu. Pa bomo vidl kako bo.

Vitamin-B ::

a ima kdo Samsunga 2232BW, ki mi pri brightness 0-10 ne brni (da praktično ni razlike v šumenju med 100% in 1%)?
Ker to, da monitor 15x preglasi računalnik v full loadu, pomoje ni normalno. Niti glasbe se ne da zvečer poslušat.
Kar se tiče nekih matrik pa nečesa je moj ***CAB-1002

Lp

Galaxy ::

Doma imam točno tega, SyncMaster 2232BW. Nobenega piskanja nikoli še nisn slišal. Imam ga od novembra 2007.

Uporabi garancijo, samo to ti lahko predlagam ;)

profii ::

imam 2032bw in sem ga že slišal piskati, vendar samo ob čisto črnem ekranu.
če bo kaj hujega gre na garancijo.

LP

Vitamin-B ::

Doma imam točno tega, SyncMaster 2232BW. Nobenega piskanja nikoli še nisn slišal. Imam ga od novembra 2007.

Uporabi garancijo, samo to ti lahko predlagam ;)

Da, sprašujem zaradi tega, da vem, če naj uporabim garancijo ali 30 dnevni rok za vrnitev.

Galaxy ::

Garancijo.

Ker ko boš dobil drugega.. vrjemi mi, you'll LOVE it! :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Galaxy ()

Vitamin-B ::

ne, ker mi je ta ful presvetel zvečer, poleg tega pa sem ugotovil, da mi je (kljub tamu da v trgovini zgleda majhen) prevelik

zato me zanima, keteri LCD, (malo manjši od 22') priporočate?
gre bolj za ogranje iger, net ter tu in tam kaka urica grafičneg oblikovanja.
Vsekakor pa ni nujno WS.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

malo manjši je potem 20" wide in navaden.

domen- ::


Meni tudi NEC oddaja piskajoče zvoke v stand-by načinu, po mojem napajalnik ali kaj podobnega. Prižgan je pa popolnoma tiho.

Naj ugibam, NEC 20WGX2 Pro? Meni prav tako piska v stand-by načinu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: domen- ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Piskanje v monitorju

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
121139 (749) mujek
»

A še komu piska monitor? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
525252 (3523) Pyr0Beast
»

Tih LCD monitor

Oddelek: Kaj kupiti
162077 (1281) Veron
»

226BW ali 2232BW monitor (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15317074 (10136) Zako
»

Težava z NEC 2070WNX monitorjem: visokofrekvečno piskanje

Oddelek: Strojna oprema
81063 (1009) Zheegec

Več podobnih tem