» »

Intel Core 2 Duo E8200 temperatura...

Intel Core 2 Duo E8200 temperatura...

krvredu ::

Lep pozdrav!

Kupil sem nov procesor in sicer Intel Core 2 Duo E8200 boxed, zanima me pa nekaj o temperaturi procesorja.

Namreč ta kaže sledeče :


Ali je to normalno, da je Core #0 okoli 47-49°C in Core#1 okoli 45-47°C brez karksnekoli obremenitve...

Nabavil sem še NoiseBlocker Blacksilent fan 120x120 in ga montiral, pa ni kaj dosti pomagalo, probal sem premazati še enkrat z Arctic cooler termalno pasto, pa tudi to ni bilo kaj v pomoč.

Zanima me, če tudi vi dosegate takšne temperature brez kakršnegakoli navijanja in pri normalni obremenitvi.
Kolega ima namreč doma E6600 in pravi da je pri njemu temperatura od 28°-32°C

Najlepša vam hvala za kakršenkoli info, nasvet....

LP! =)
  • zavaroval slike: Alpheus ()

kmetek ::

ne kaže prave tempe....najd si REAL TEMP 2.1

ST-777 ::

Real Temp 2.2 se ne zažene, sporočilo pravi "Driver not loaded".

Kje se dobi ta dodatni driver?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ST-777 ()

cheff ::

Meni se z orginal hladilnikom greje okoli 40, je to normalno?

kmetek ::

da

FeniksX ::

Dob si Everest ta program ziher pravilno kaže. Sam mam E6600 in imam okrog 30°C v windowsih.

IgorM ::

Kot sem že pisal v drugi temi, je pri mojem procesorju enako, da ne kaže nižjih temperatur od 46 z real temp, in "kalibriranimi" senzorji. Ti ga kr lepo navij, tam do 4G bi moral it brez težav, upam edino da nimaš tako žejna procesorja kot jaz.

ST-777 ::

Program Real Temp sem zagnal v Win XP kot administrator in deluje. Dodatnega drajverja ni bilo potrebno namestiti.

Real Temp je verjetno najbolj točen program za prikaz temperature procesorjev Intel single Core, dual Core and quad Core. Zna testirati tudi njihove senzorje.

Za Core 2 Duo E4400 je Real Temp pokazal 37 stopinj po dveh urah deskanja na internetu.

WhiteWolf ::

Kako se kaj navijajo E8200?
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

kmxkmx ::

Fajn se navijajo. Meni gre do 4ghz pol pa me rami začnejo vstavljati.

roblek3 ::

lp mene pa zanima ce je vse vredu s spodnjo teperaturo procesorja k se mi zdi da v normalni uporabi 27C le malo premalo pr igrcah mi pa ne gre cez 35C

rad bi tut izvedu max temperatura tega procesorja pa do kok se bi ga pol dalo naviti

g. Oden ::

"se mi zdi da v normalni uporabi 27C le malo premalo" lol

M-XXXX ::

lp mene pa zanima ce je vse vredu s spodnjo teperaturo procesorja k se mi zdi da v normalni uporabi 27C le malo premalo pr igrcah mi pa ne gre cez 35C

rad bi tut izvedu max temperatura tega procesorja pa do kok se bi ga pol dalo naviti


Lepo videt, da je še nekaj uporabnikov z logiko in nekaj zdrave pameti!
Ja 27C je občutno premalo, kar je posledica ali slabega senzorja, ali pa program narobe bere temperaturo.

klemen3 ::

men v mirovanju v real tempu kaže od 35 do 39 stopinj.

Blinder ::

Če mu ventilator na procesorju tuli pri 2600 rpm ni čudno.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

x45 ::

men se je cpu temp merjeno z everstom povpel na 58 st pri surfanju, prej je bil med 30 in 40 ( brisbsane amd )
zdaj pa ne vem je napaka programa al se na lepem bolj greje, je lahk hin stik med IHS in jedrom???

Mitja358 ::

men se je cpu temp merjeno z everstom povpel na 58 st pri surfanju, prej je bil med 30 in 40 ( brisbsane amd )
zdaj pa ne vem je napaka programa al se na lepem bolj greje, je lahk hin stik med IHS in jedrom???

Znova poskusi pasto nanesti. Pasta med IHS-jem dvomim, razen če si jo dal preveč ...

x45 ::

pasta menjana , enako...:(, pomoje je program zmešan.

Blinder ::

Če se temperatura pravilno prevaja na hladinik, poskusi z roko taknit cooler, da vidiš na oko kakšna je temperatura.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

x45 ::

ja to še probam :)

teško bi rekel da je topel... ene 20 st približno in tako je vedno bilo, samo nov everest kaže več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

Mitja358 ::

Probaj s core temp. 0.99.6 ali kaj je že ta najnovejši ..

jest10 ::

ja to še probam :)

teško bi rekel da je topel... ene 20 st približno in tako je vedno bilo, samo nov everest kaže več.

Mogoče so pa končno popravili program, da pravilno odčitava temperaturo iz brisbane procev:P

x45 ::

Dejstvo je da je cooler mlačen ( pasta je nova - zadeva ščičšena ), torej kaže narobe. bom pa še probal zs čim drugim....

Mitja358 ::

poglej v BIOS-u

Dr_M ::

Priblizno tako ti more kazat.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

Odlično, toliko slik je na netu pa ravno ti stakneš tako, ki ne drži niti približno?:D

jest10 ::

Dejstvo je da je cooler mlačen ( pasta je nova - zadeva ščičšena ), torej kaže narobe. bom pa še probal zs čim drugim....

To koliko je topel hladilnik nima kakšne velike veze s tem, kakšna je temperatura v jedru.

Dr_M ::

Odlično, toliko slik je na netu pa ravno ti stakneš tako, ki ne drži niti približno?:D


Asus se je neki igral z biosom.

02. Reduce the thermal of the CPU.

Drugace je to moj cpu. Pod obremenitvijo pride na cca 45-50, kar je precej realno.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

Drugace je to moj cpu. Pod obremenitvijo pride na cca 45-50, kar je precej realno.

Glede na to da kaže program 25C, to pomeni da je vsaj 10-15C premalo, kar pomeni da je resnična temperatura okoli 60C...

Dr_M ::

toliko ima navit opteron 170 s stock hladilnikom in tdp 110w. :>
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

x45 ::

mam gor nov bios in core temp ki kažeta oba ok.
tj od 26 do 41 stopinj za jedra.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Difuzor zrak, voda ... težave s hlajenjem (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
725547 (4743) Napajalc
»

Katere rame kupiti(Kompatibilnost)

Oddelek: Strojna oprema
101231 (842) roblek3
»

RealTemp ne kaže pravilne temperature!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211998 (1709) buhti69
»

Temperatura q6600 go

Oddelek: Pomoč in nasveti
151260 (1146) Meizu
»

Q9300 + Mugen. temperature. Panika!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
695753 (4193) batista

Več podobnih tem