» »

Novi video Bostonskega psa

Novi video Bostonskega psa

Vanich ::

  • spremenil: Vanich ()

bluefish ::

Zanimivo. Sicer pa, kako deluje zavedanje okolice? Sezorji, analiza posnetkov kamer,...?

BigWhale ::

Precej dobro je narjen. Ce bodo malo delali se na hitrosti bo stvar odlicna! Ravnotezja zna ze precej dobro loviti.

Pyr0Beast ::

Dober hladilnik ma, ni kej :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

edge540 ::

Meni se zdi presneto okreten. Pa tudi če pade.. naslednja verzija se bo verjetno že znala pobrati. Poleg tega tankec ne gre preko kupa ruševin, to pa se lahkotno sprehodi preko.

Imele pa bodo take stvari zelo velik fear factor, IMO. Človek bo dvakrat premislil, preden se bo šel zajebavat z poltonskim intiligentnim oboroženim kupom jekla. Vsaj jaz bi>:D

Snohman ::

Hm.

Deluje zelo blizu kakemu stvoru iz 10 let starega filma. Nisem mislil, da bojo tako hitro sposobni ustvariti takšno mašinerijo. Dajmo jim še 5 let razvoja, najbrž si ne moremo predstavljati kako daleč bodo prišli.

Highlag ::

Ko bodo zvišali še hitrost bo res zanimivo.
Me pa zanima kakšno avtonomijo ima tale igračka.

Raptor a robokopa nisi gledal? Večji ko je, več ljudi ga hoče uničit ...>:D
Never trust a computer you can't throw out a window

dzinks63 ::

:)) Pišče se je zvalilo, vendar bo še dolgo trajalo, da bo odrastlo. : klik

gzibret ::

Govora je o novem dosežku robotike, ne o tem, kako pregnati Talibane ali kako velik top se lahko montira gor.

Da podam eno kost - kakšen software mislite, da krmili tele nogice. Zanima me, na katerem principu deluje, ne sam OS. A so to kakšna odločitvena drevesa, bayesove mreže, nevronske mreže ali zgolj le kopica if stavkov?
Vse je za neki dobr!

Thomas ::

Ej, gzibret, to je klasifajd!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

AndrejS ::

Zvoke pa spušča take kot da bi bil čebelji panj.

WarpedGone ::

>> A so to kakšna odločitvena drevesa, bayesove mreže, nevronske mreže ali zgolj le kopica if stavkov?

Hja, glede na to, da je tako število inputov kot outputov precej veliko, nočem bit tisti, ki klofa IF stavke in uganjuje optimalne tresholde. Optimalen pristop bi bila neka adaptivna zadeva, kjer mi podamo samo štartne parametre tko da stvar za silo shodi, potem pa sam skozi prakso prilagaja parametre in se skuša stabilizirat in pohitrit. O detajlih pa nebi >:D

Tkole na uč bi reku, da tej stvari manjka še predvsem hitrosti. To ni nujno le problem softvera.
Zbogom in hvala za vse ribe

BigWhale ::

Stvar bi morala tako delati, da bi bila upravljiva s preprostim joystickom ampak pametna. V stilu, ce das komando naprej za laufat, laufa naprej. Ce pride do jarka, ga avtomatsko preskoci, brez da ti jump prtiskas. Ce pride do kupa skal, jih prepleza.

Tear_DR0P ::

zakaj bi ti tole z joystickom nicil?
ta rec mora met samo start pa stop knofa - pripneš padalo, stisneš start in greš na rob puščave/đungnle/sovražne države čakat, kdaj se vrne, da lahko pritisneš še stop
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

darkolord ::

Niti stop ne rabiš, ko opravi misijo, gre v standby

residual ::

dobra zadeva, malo me sociološko spominja na obračun robocopa in tistih velikih robotov, ki so padali po stopnicah in vreščali kot kure.

moderne mule in nevem kaj še; imam občutek da se bomo slej kot prej zamerili umetni inteligenci v prihodnosti.

BigWhale ::

Tear,

Med avtonomijo in upravljanjem z joystickom je precej dolga pot. Najprej nucamo vodljive robote, ko bodo ti delovali tako kot treba jih pa lahko nadgradimo z avtonomijo. Razvoj pa naj vsekakor poteka paralelno.

dzinks63 ::

:)) Kaj sploh bi naj opravljali ti roboti? Izvidniki, komandosi, bojevniki,.... ? Vcepit jim bo treba veliko inteligence, da ne bodo počeli neumnosti. Kot prvo bodo morali znati prepoznat svojo vojsko od nasprotne. UI je za sedaj na ravni otroka. To je odločno premalo. Ti stvori bodo morali biti preklemano pametni in prefrigani, da bi bilo kaj koristi od njih.

residual ::

no ja afriškim kamelam zna malo cena pasti. pa kakšne šerpe v nepalu tud ne bodo več rabil. (joke)

Keyser Soze ::

Vprašanje! Šerpe so prebavljive.:D
OM, F, G!

keber ::

Najbolj, kar mi je všeč pri tem robopsu, je sposobnost galopiranja, kar mislim da v robotiki še nismo videli. Se še spomnim dve leti nazaj, ko so kazali Asima 2, ki je zmogel počasen tek (dejansko pa samo hitro hojo). In ta galop sploh ne zgleda tako okoren.

Double_J ::

Hja... kdaj se lahko nadejamo da bo tekel kot leopardi ali gepardi? To bi bilo nekaj...

edge540 ::

Zagotovo je že v planu in ga boš videl v treh letih.

keber ::

Se mi zdi, da je bolj v planu podobnost z galopom konja (kot tovorne mule).

Za leoparda oz. geparda bi moral biti drugače zgrajen (nižji, lažji).

Thomas ::

Več fedrov v tacah, pa bo manj konjski in bolj mačji. Kontroliranih fedrov, seveda. Sama teža je drugotna.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

keber ::

Bodo pa naredili RoboCat-a.:D

Glede na napredek v teh dveh letih bo najbrž res kaj podobnega čez tri leta.

tony1 ::

Fantje, a se samo meni zdi, da smo tale brenčeči video (oz. vsaj tisti del, ko model tega robota z nogo sune in se robot obdrži na nogah) videli že nekaj let nazaj? 8-O

dzinks63 ::

Je bilo ja, samo takrat je še bil na kabel priklopljen, sedaj je pa že samostojen.

darkolord ::

Ne, takrat je bil tudi brez kabla.

CaqKa ::

pa takrat ni bilo videa kjer se bi z leda pobral, pa tudi z galopiranjem ne.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako pretentati samovozeče avtomobile z zlonamernimi prometnimi znaki (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
8322799 (18058) Mare2
!

Z&T povezave

Oddelek: Znanost in tehnologija
839964 (33671) snow
»

Predstavili zmogljivejši avtopilot (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
8511113 (8565) TechFreak
»

Razvoj vojaških robotov z umetno inteligenco

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
434352 (3546) BluPhenix
»

"AI"(bot)

Oddelek: Programiranje
161847 (1558) Thomas

Več podobnih tem