» »

Prenosnik Tron ali Asus

Prenosnik Tron ali Asus

tkma ::

Pozdravljeni
kupujem nov cenejši prenosnik pa se ne morem odločiti glede teh dveh modelov Tron M65 ali Asus F5N.
Tron ima :
15,4 wxga, pentium dual core 1.86ghz, 2g rama, 160gb diska, in integrirano grafično, 3x usb, webcam, wlan
Asus pa
15,4 wxga procesor AMD turion 64- 2,2ghz, 1g rama, 120gb diska in grafična geforce 7000, 4xusb, wlan
pa oba imata še čitalec kartic

kakšna je ta geforce 7000?
So amd procesorji (turion64-2.2ghz) kaj slabši od pentium duo procesorjev za prenosnik.
prenosnik bi se uporabljal za vse od neta, pa filmi pa seveda tudi kako igrco z popestritev.
Pri tronu me mika več rama in diska, pri asusu pa grafična, pa tudi 1g rama dokupit ne bi bil tak strošek.
sem pa zasledil po forumu da je bil tron slabše kvalitete pa me zanima kako je sdaj s tem?
Zelo bom vesel vsakega komentarja sploh pa lastnikov teh dveh prenosnikov.
Aja pa cena obeh je v comtronu 499evrov

Prosim za kak komentar
HVALA
Peter

OmegaBlue ::

Glede kvalitete izdelave, nedvoumno asus - glede tega tron sploh gledal ne bi. Geforce 7000 ni ravno nevem kaj in je nekje na nivoju ugrajene. S turioni pa nimam nekih realnih izkušenj.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

bond007 ::

No tron je za tisto ceno zelo ugoden, specifikacije so super. Asus ima še enojedrni procesor, pa tudi ostale specifikacije so malo slabše (manj diska, manj rama...). Glede trona - sam ga imam, ni napačen, služi svojemu namenu, price/performance je dober. Ampak danes ga verjetno ne bi uzel, ker so tudi brand prenosniki že dokaj poceni. Tudi potem ko prodajaš, lažje prodaš kak lenovo, kot pa trona. Vsekakor pa jst ne bi gledu sam na specifikacije na papirju, ampak bi šel najprej sprobat v živo. Namreč to kako kvalitetno je ohišje, kako dober je lcd (no razen velikosti in ločljivosti) ne piše na papirju. Moj predlog bi bil lenovo - KLIK. Za 550€ (s popustom) dobiš zelo soliden prenosnik.

tkma ::

najprej hvala za odgovore; če pogledam grafične kartice torej tale geforce7000 ni kaj boljša od integrirane v tronu, ima pa res na papirju tron kar hudo konfiguracijo in bom šel res v trgovino mal pogledat kako izgleda

če ima še kdo kako mnenje naj le pove
še enkrat hvala
in LP
Peter

ant ::

ne se s troni zafrkavat. vzami raje tistega lenovota, ki ga je že zgoraj predlagal. pa ne samo zaradi kakovosti, ampak zaradi servisa, ker je pri comtronu porazen. in verjemi, da boš pri tronu v dveh letih šel tudi kaj na servis pogledat kako se imajo :D

LP

tkma ::

mi zna kdo kaj povedat o turion64 mk38?
Peter

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tkma ()

Pyr0Beast ::

Težko. Mogoče edino to, da je to proc od AMD-ja :D
z mk38 eni označujejo enojedrnike, eni dvojedrnike, 1.9GHz, 2.0GHz, 2.2Ghz. Čisto poljubno.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mtosev ::

Fuj Turion 64. Moj ML-37 se je pregreval.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Pyr0Beast ::

Za to krivi proizvajalca, ki je laptop naredil (šparal na hlajenju), ne firmo, ki je naredila proc.
Sami proci so izjemno hladni, če jim pa daš neko 5€ vredno hlajenje, bo pa vsak, magari je Intel pogoru, dobesedno >:D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zheegec ::

570€ za N200 s T2330, 2GB RAM, 160gb hdd, BT, FW, webcam - anyone? 8-)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

tkma ::

sem našel še nekaj
ASUS F5M TURION64 MK38
1G RAMA 120 DISKA PA 6100GEFORCE

CENA JE PA 352 EVROV!!
pardon 356 evrov!!!
MAJO PA LE 3 KOSE NAJ ZAGRABIM DOKLER JE ŠE?
Vem da ga bom sam kupila a vseeno me zanimajo mnenja, ga ima kdo??
help ker se mudi
Peter

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tkma ()

ant ::

nimaš kaj mislit za to ceno, sploh če je novo >>> hitro srečko kupit:D :D :D

LP

kmetek ::

kupi ja, je razprodaja...

Kaufmann ::

Sem si hotel tudi jaz kupit tega Asusa v akciji in jim stran nekaj štrajka, si ga ti lahko naročil?
ni podatka

bond007 ::

Seveda ne dela, saj to je COMTRON! Se neko prenovo grejo pa odštevanje dajo gor .. in ko bi mogla bit prenovljena stran gor, seveda ne dela nič. Pol dajo staro stran gor, pa seveda tut ne gre nič naročit. Kako tipično za comtron res...

Itak pa so že popravl ceno nazaj na 500€ ... kaki nesposobneži so tam jao:\ . Svetujem ti, da raje kupiš kje drugje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

tkma ::

banda kar naenkrat po prenovi jim je cena zrasla na 499e, a jaz sem ga gledal včeraj in danes in dokler jim je stran delala če si imel srečo da si padel na njihovo stran je bila cena 356e
mater jim

ne vem kako bo sedaj
Peter

tkma ::

Sem jim pa poslal email ko jim stran ni delala in ker nisem prenehal so mi dejali da mi bodo en prenosnik rezervirali in da naj ga takoj naročim ko bo stran delala
res nisem govoril o ceni a sem jim poslal link kateri prenosnik želim in še danes do 12. 45je bila ista cena sdej so popravili in se verjetno lahko obrišem pod nosom
če to ni barabija in zavajanje kupcev bi jih blo treba prijavit na urad za varstvo potrošnikov
Peter

Zgodovina sprememb…

tkma ::

EVO NJIHOV ODGOVOR:
Pozdravljeni!

Kot sme že prej omenil in kot ste že sami opazili, so ob prenovi spletne strani nastale določene težave in ena izmed teh je tudi ta, da so se nekatere cene po napačnem spremenile.

Te napake poizkušamo čim prej odpraviti, da se nebi takšni zapleti, kot ste naleteli nanj tudi Vi, več ponavljali.

Prosimo Vas za razumevanje in Vas lepo pozdravljamo.

Lep pozdrav.

Comshop!



kako prijazno ane kot da smo potrošniki krivi za vse njihove napake, pa kaj prodajajo prek neta če ne znajo
Peter

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tkma ()

bond007 ::

Ne sekiraj se in kupi kje drugje. Tako boš najbolje kaznovala njihovo nesposobnost. Recimo v kakem BOFu, pa si prej greš še v živo prenosnike pogledat.

tkma ::

normalno naredil bom tako a vseeno jim MORAM TEŽIT, poslal sem jim še en bolj tak email in treba jim je naredit ZARES slabo reklamo da bodo videli da se ne morejo norčevat iz potrošnikov
Bi moral naredit na forumu kar eno ocenjevalno lestvico o zanestljivost računalniških trgovin in njihovih servisov

Pa še na zvezo potrošnikov mal prtisnt da se ljudi osvešča in s tem bi takšni ala COMTRON hitro propadli pa med ljudmi bi privarčeval ogromno slabe volje:(
Peter

kmetek ::

Ja dajte se že umiriti, spletne cene niso NIKOLI odraz da MORAŠ dobiti po tej ceni...saj so tudi že v drugih podjetjih prodajali recimo procesorje po smešno nizki cenah, pač napaka in niso DOLŽNI prodati.....nehajte samo stokati, ste vi nezmotljivi? :\

"Napake na spletni strani

Napake na spletni strani niso izključene. Če je cena izdelka, ki ste ga naročili, napačna, vas bo o tem dejstvu obvestil prodajalec podjetja XXX in vam ponudil možnost, da izdelek kupite po pravilni ceni, ki vam jo bo tudi navedel. Prav tako bo podjetje XXX čimprej odpravilo napako (če še ni bila odpravljena) in se vam opravičilo zanjo. Podjetje XXX izdelka stranki ne bo prodalo po ceni, ki bi bila škodljiva za podjetje, če je bila stranka o tem pravočasno obveščena. Podjetje si pridržuje pravico, da napako popravi v roku treh (3) delovnih dni od dne, ko je bilo o napaki obveščeno. "

snoopy20 ::

hy!

jaz bi pa vprašal, če ima kdo kake izkušnje s tem prenosnikom in kak je kaj ta procesor?
HP Compaq 6720s T2370

al je ta boljši

HP Compaq 6715s TL60

al bi mi kdo kaj drugega predlagal do 600€???

kmetek ::

ta prvi je hud za denar, edino kar me pri HPju blazno moti je garancija 1 leto, doplačilo 130€ za 3 leta pa ni mačji kašelj ;)

snoopy20 ::

hvala

Calligulla ::

Pri Turionih samo toliko:

ML so slabsa verzija (45W se mi zdi), ki ima vecjo porabo in gretje in so cenejsi.

MK so manj pozresni (25W se mi zdi) in precej hladnejsi. Ce bo laptop skos na mizi je ML OK, ce se bo prenasal pa se ze splaca MK.

snoopy20 ::

saj ne vem kaj naj vzamem!?:\

teh procesorjev je že tolko različnih, pa tem o njih tudi, pa še vedno nevem kaj naj, ker eni so pristaši AMD eni Intel itd,...

prenosnik bi se uporabljal predvsem za net, office, tu pa tam kaki film, kaka igrca (mišljene igre kot so na metacafe games) in podobno!

na tej strani sem malo gledal teste mobilni procesorjev in je intel kar v veliki prednosti! 8-O

kolko se v resnici pozna razlika med procesorji pri takšnih opravilih kot sem napisal, ker praktično mi je vseeno je AMD al Intel samo da bo tekoče delalo in da bo čim manj požrešen kaj se tiče baterije!!!

za prenosnik bi pa dal max 600€!!!

Pyr0Beast ::

Najcenejše in najvarčnejše za denar ma AMD. Če primerjaš Intla in AMDja na enakih frekvencah je mogoče Intel 10% hitrejši in 20% dražji ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup prenosnika - Mnenja?!

Oddelek: Kaj kupiti
382982 (2394) 357M
»

Kateri prenosnik do 599€? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9411468 (9592) trek@s
»

ASUS A6T-AP002H Turion ali TroN M87-DCWD Core Duo1.6GHz

Oddelek: Kaj kupiti
251936 (1684) kody
»

Prenosnik tron m85-cwd da ali ne

Oddelek: Kaj kupiti
183312 (2773) Hux
»

Se en nakup prenosnika - tokrat do 400.000SIT

Oddelek: Kaj kupiti
362453 (1786) rokleb

Več podobnih tem