» »

Kako povecati dhcp na linuxu (mandrake)

Kako povecati dhcp na linuxu (mandrake)

karamba ::

Imam sledeci problem. Hocem se povezovati preko VPN-a v mrezo na eni drugi firmi. Povezem se v redu (geslo je pravilno) potem pa ne morem priti vec nikamor. Ker se povezujem v mrezo iz druge mreze mu moram dodati routo. Tukaj pa se pojavi problem. Na to firmo sem se povezoval ze prej pa je slo vse dokler mi tam niso soremenili IP-ja ki ga dobim ko se povezem v njihovo mrezo. Prej je bil recimo xxx.xxx.xxx.15 sedaj pa je recimo xxx.xxx.xxx.222. V nasa mreza ima dhcp server in mislim da je omejen na recimo 100 do 150. Sedaj pa me zanima ali bi to bil mozen vzrok za nedelovanje povezave. Ker je IP previsok. Iz moje masine se povezujem preko linux serverja pa potem ven. Kje bi se dal ta dhcp spremeniti ce je to sploh potrebno in kje bi lahko bila napaka.

karabma;(

pecorin ::

ce si prej imel xxx.xxx.xxx.15 ti potem tudi tisto ne bi smelo delati ce je dhcp od 100 do 150...
ce je res to problem..

karamba ::

Ja mas prav. Verjetno mora biti nekje drugje problem. Ce mi bo uspelo bom javil.
Lp karamba

Gh0st ::

Če je server tako nastevljen da ima /etc/hosts.allow in /etc/hosts.deny tako nastavljen, potem je to problem. Lahko je firewall tako nastavljen ali pa route.
Če si DOS odjemalec poskusi v command line:
route add [routed IP] [mask] [router IP] metric 2 if 1 ali pa brez metric da ti scenira sam. Če si pa linux potem se poskusi prijaviti kot drug user (če imaš to možnost). Drugače pa mislim da je krivo to, kar sem rekel prvič...
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

karamba ::

Najbolj zanimivo je da ko se povezem na mrezo v to podjetje od doma mi stvar cisto lepo deluje. Samo iz sluzbe ne deluje v redu (doma nimam mreze - v sluzbi pa sem z masino v mrezi in grem na VPN). Malo se bom moral se pomantrat.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Več IP naslovov

Oddelek: Omrežja in internet
346657 (5671) Bakunin
»

Kako v linuxu naštimat dva IP naslova na eni mrežni karticikartici?

Oddelek: Operacijski sistemi
71209 (1118) Bakunin
»

"apt-get install xy" težave (Debian)

Oddelek: Operacijski sistemi
71357 (1258) B-D_
»

Clarkconnect: kako preprečiti DDoS napade iz lokalne mreže?

Oddelek: Omrežja in internet
262285 (1651) pecorin
»

windows XP start-up - neodzivnost

Oddelek: Pomoč in nasveti
121107 (972) Rok Balboa

Več podobnih tem