» »

Kateri rami in plata k E8200?

Kateri rami in plata k E8200?

Freezy ::

Po skoraj treh letih sem se odličil, da bom malo upgrejdal moj računalnik. Uporabljal ga bom predvsem za obdelovanje videa in slik ter kakšno nezahtevno pisarniško delo in brskanje po netu. Iger, vsaj zahtevnejših ne bom igral.
Upgrejdal bi samo plato, procesor in pa rame. Pri procesorju sem se nekako ogrel za C2D E8200, za plato in rame pa nevem katere bi vzel. Glede na to, da bom obdeloval video, bi želel imet 4GB rama, ampak ne vem katerega. Obdržal bom staro XFX 6600, Maxtorjev SATA 160GB disk ter pekač. Kakšen napajalnik bi potreboval za vse skupaj? Mislite, da bo katera od starejših komponent zavirala sistem?

Hvala, že v naprej.

aco111 ::

Pozdravljen.

Vglavnem poglej v tole temo, poglej pa se odloči.

Od starejših komponent ne bo nič zaviralo.

Grafično kartico maš na AGP ali PCI-express vodilu?

Svoje rame prodaj in si kupi DDR2 za novo plato.

Tak procesor, ki ga želiš imeti, po mojem mnenju bv metanje denarja skozi okno za tele stvari kaj boš uporabljal že E6550 bi bil zadosti, ampak to je seveda moje mnenje.

Sodobne osnovne plošče imajo podporo SATA2 trde diske, kar bi si enkrat v prihodnosti omislil tak disk za hitrejše delovanje računalnika (Seagate ali Western Digital).

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

dzinks63 ::

:)) Ne vem zakaj priporočaš E6550, če je samo malenkost cenejši od E8200, ni logike.

Sedaj pa k vprašanju, če ne boš sistema navijal, nabavi kar ene povprečne komponete,
klasika npr:
plošča P35 (cca 80-100€)
Rami ddr2 2x2GB 800MHz (cca 80-100€)

Je pa tudi vprašanje s katerim programom boš delal video obdelavo.
V nekaterih se tudi 4 jedrni phenomi dobro obnesejo, npr: klik

aco111 ::

Ja no kak za koga, za nekoga je 20€ že nekaj denarja, samo res pa je da v naprej vrjetno kar bolje E8200 nabaviti, pa maš za kar lep čas. Vprašanje je le grafa al je na AGP ali PCI-e.

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

Freezy ::

Proc bom verjetno vzel kar E8200, ker razlika v ceni res ni velika. Grafa ma PCI-e vodilo. Lahko kaj bolj konkretnega glede ramov, ker me je tukaj čas čisto povozil. Kaj pa napajalnik, koliko W bi potreboval, če ne bo nobenega ali pa samo en vent na ohišju? Pa verjetno bom laufal WinXP.

pozitron ::

Če ne boš navijal vzameš ddr2 800mhz oz. če boš, prideš do 3200mhz (8x400fsb) brez, da bi navil ram. Vzameš pač nek value ram, npr. te mushkin link. Če bi pa potreboval več, gre pa tudi omenjeni ram z 2.0V na 900mhz skor sigurn. Ali pa mogoče ta link, naj bi šel tut do 1000mhz, baje.

Za plato pa mogoče gigabyte p35 ds3 ali pa ds3l.

Če ne planiraš it SLI/crossfire, imata te dva dovolj moči. Oziroma z 45nm procom, 1-2 diskom, bi šlo tut SLI/crossfire. Slednja sta zelo kvalitetna napajalnika, vsekakor priporočam vx 450, vx 550. VX 450 dela seasonic VX 550 pa CWT (channel well technology). Oba imata 5 let garancije.

PrimozR ::

Plato, če men vprašaš, Asus ali pa Abit. Abitko IP35 ('vanilla' - klik - ima tudi RAID, ki ga IP35-E nima) ali pa P5K-E (podobna plata po fičrjih, klik). Za RAM pa je popolnoma vseeno, naj bo 800 MHz, to je pa to. Firma niti ni važna.

EDIT: pa ja, 4 giga vzemi, RAM je poceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Freezy ::

Hvala za vsa priporočila. Plato bom vzel verjetno P5K-E, ker ima firewire in še nekaj dodatnih bombončkov. Rame pa tiste, ki jih je postal david in so v leseni škatli. Verjetno bom kasneje dokupil še kakšen disk.

PrimozR ::

Rame je res vseeno katere vzameš, tukaj se da šparati, zato šparaj. In vzemi potem raje e8400. Fancy škatla in podobno je samo to, fancy škatla, ki k vrednosti ne doda nič. Težke firme pa so tudi uporabne za navijalce, ker imajo ponavadi boljše izdelke (npr. Micronovi d9 čipi, ki se navijajo bolje).

EDIT: mnja, če bi dejansko pogledal cene, ne bi bilo slabo. Vzemi leseno škatlo :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko W napajač?

Oddelek: Kaj kupiti
171633 (1198) Calligulla
»

Novi računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
211701 (1243) msms
»

P35 vs X38 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
1106724 (4818) Volta
»

Nasvet pri nakupu prosim :)

Oddelek: Kaj kupiti
61088 (1019) pozitron
»

Nov računalnik za 850€!

Oddelek: Kaj kupiti
51523 (1320) tilinho20

Več podobnih tem