» »

Temperaturno krmiljena regulacija ventilatorja

Temperaturno krmiljena regulacija ventilatorja

bmandl ::

Kaj pravite na ta kit komplet za popolnega začetnika v elektroniki, da sam sestavim in vstavim v računalnik. Ali veliko tvegam za svojo mašinco, ali je to zelo preprosto. Gre se seveda za ta izdelek: conrad-številka izdelka: 117323-08
Lp
  • spremenil: Azrael ()

Azrael ::

Ţvegaš toliko, kolikor malomarno zadevo stlačiš skupaj.

Če boš sestavil, vgradil in priiklopil, tako, kot je mišljeno, potem tveganja za PC praktično ni. Edino malo me skrbi močnostni tranzistor in odsotnost hlajenja le tega. Če boš gor obesil za 0.5A porabe, se utegne pregrevati.

Drugače je vezje hudo enostavno, edino operacijc obrni pravilno, drugače ga boš v trenutku skuril.
Nekoč je bil Slo-tech.

Pyr0Beast ::

Azrael, ker znak pa je tole Ţ ? :D
Poglej, če nima slučajno tvoj pc že avtomatsko regulacijo, drugače lahko vente tudi na 5V ali kaj podobnega priklopiš.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

bmandl ::

Ni fora v tem, da bi mi manj delali ventilatorji. Ker itaq imam potenciometer se pravi regulator in lahko naredim na max ali na min in kakor hočem. Jaz pa bi rad, da ventilatorji sami lavfajo tolko, kolikor je potrebno, da shladi toploto v gajbi.

Spajky ::

V kakem kje od skurjenih PSU s termalno regulacijo najdi serijski regulator obratov z ventom, ki zgleda kot zelen tanek ploščati okrogel manj kot 1cm premera blok kondič na eni od žičk venta v seriji in je dostikrat prilepljen na hladilnike ali v luftu pred ventičem. Oznaka na njem je ponavadi TTC 50 in najbolje /razpon/ deluje z švohnejšimi (tok!) venti na 7V ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Azrael ::

Kot je Spajky napisal marsikateri napajalnik ima NTC upor za regulacijo obratov ventilatorja. Nekateri pa celo podobno vezje (samostojen modulček), kot je tisto Conradovo.

Meni osebno je še najljubša izvedba ta z NTC uporom - avtomatsko in minimum dodatne šare. Samo ventilatorji so pri meni priklopljeni na 12V, saj so uradno grajeni za 32- 36V (iz odsluženih tiskalnikov).

@Pyr0Beast

Originalno, ane? Med telefoniranjem res ne smem pisati na forum, saj delam same napake.
Nekoč je bil Slo-tech.

Pyr0Beast ::

:D :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Termistor - regulacija ventilatorja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
91591 (1406) einstein :P
»

Kateri polnilnik za splošno rabo?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
81805 (1532) sinko999
»

Kakšen SPAJKALNIK ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
313709 (3170) MadMax
»

HomeMade Cooler Plant -> USB na 12V priključek za vent...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
152301 (1701) 'FireSTORM'
»

alarm za motor

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
61757 (1663) vres.ales

Več podobnih tem