» »

Čez kake 3 mesece si bom kupu rač... pa me zanima že zdaj

Čez kake 3 mesece si bom kupu rač... pa me zanima že zdaj

Gjurisic ::

Je dovolj 800 za računalnik in 250 za monitor:
kaj bi v danem trenutku za ta denr dobil?
Računalnik bi mel za nalaganje fimov, pač multimedijski center.
  • polepsalo: STASI ()

blackbfm ::

Dovolj je. Jz sm pred pol leta za 600 dubu core 2 duo, 2gb rama, 320 diska, ati hd 2600 xt pa mi vse deluje super. Tam okoli 500-600 je dovolj za komp, boš lahko gledal HD filme in vse to. Pol je pa samo odvisno če se ti gre za igre daj še grafo za 200-300 eur not, drugače pa kupi tako za 100 eur in to je to.

Gjurisic ::

M ne lih za igrice g ne bi mel
mogoče kaj tipo age of empires

kozmy ::

Ni smiselno za 3mesece naprej študiraš kaj boš nabavo, ker se lahko kar spremeni.. 800EUR pa boš vsekakor imel dovolj, sploh če ne misliš nabavit kake gaming mašine :D Na tvojem mestu bi rajši dal nekaj manj za kišto, pa si privoščo malo boljši monitor.

Gjurisic ::

Torej misliš manj za škatlo in več za monitor
bi mi lahko rekli kako konfiguracijo
jaz menim,
da bi moral imet vsaj 1 terabajt
in 4 GIGA predpomnilnika
monitor pa 22 palčen

PaX_MaN ::

Najcenejši dvojedrnik v BOX izvedbi, najcenejšo matično, ki podpira prej omenjeni procesor, najcenejšo pasivno grafično kartico, vsaj 2 GB nacenejšega rama, ki ga še podpira plata ( 2x1 GB za dual channel - v primeru Viste raje 2x2 GB), dva najcenejša 500GB diska, eno HTPC ohišje, ki ti pade v oči in denarnico. Kaj sem pozabil?
Aja, zvočno, napajalnik in monitor.
Če nisi nek avdiofil, bo integrirana zvočna popolnoma zadosti, sicer si poglej Audigy 2, morda Fortissimo III. Pri napajalniku se ne splača šparat ( čeprav sem sam kupil 2 najcenejša LC-Powerja :P), ker je tišina pri multimedijskem računalniku kritična. Malo si poglej komentarje posameznih napajalnikov, naj bo pa vsaj 400W. Še monitor - ker je to del opreme, pred katero boš sedel večino časa, se splača fizično sprehoditi do fizične trgovine in v živo pogledati nekaj ekranov.

Gjurisic ::

Ne rabi bit ravno najceneje
mogoče si računalnik kupim tudi prej
hočem imet 4 GIGA in 1 terabayt
intel procesor
22 plčni monitor

blackbfm ::

Samo s 4 giga rama boš mel probleme na 32 bitnem operacijskem sistemu. Na 64 bitnem pa ni nujno da ti bo vse delal.

Gjurisic ::

Ne razumem?
Jsno je,
da če kupujem nov računalnik
pričakujem da bo tudi kompatibilen
z visto.
Dejte mi dat eno konfiguracijo
pa če lahko en par strani do teh povezav.

squazee ::

mene neki zanima..igram wolfenstein enemy territory pa mam ves cas velike pinge(zato mi steka)pa imam racunalnik uredu internet pa tudi..zakaj mi steka?

blackbfm ::

Ne razumem?
Jsno je,
da če kupujem nov računalnik
pričakujem da bo tudi kompatibilen
z visto.
Dejte mi dat eno konfiguracijo
pa če lahko en par strani do teh povezav.


Saj bo kompatibilen samo je problem ker 32 bitni operacijski sistem podpira maksimalno 4 gb rama (v teoriji). V praksi gre do 3 gb. Načeloma pa so problemi če imaš več kot 2 gb. To velja za 32 bitno verzijo.

Pri 64 bitni pa ni več tako nizke omejitve z ramom, je pa problem v raznih gonilnikih in teh stvareh ker trenutno je 90% programov in vsega tega narejenega za 32 bitne sisteme. Saj načeloma bi večina morala delat samo ni pa nujno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

krneki0001 ::

Danes sem se nasmejal, ko mi je en osebek začel razlagat, da so s service packom 1 poštimal, da vista ultimate 32 bit dela normalno z 4Gb rama. Seveda, sem mu povedal da vista busines tudi in da tako busines kot ultimate vidita samo 3.25Gb rama, pa je takoj začel razlagat, da to pa ne, da ultimate vidi celih 4Gb, busines pa sploh ne dela na 4Gb rama. Pač sem si mislil svoje in nehal debatirat, ker jaz pa itak nimam pojma o računalnikih.

krneki0001 ::

Evo takole za 800 + 250 boš dobil:

22col wide screen LG za 200 evrov
8800GT 512Mb rama za 212evra
E8400 220 evrov
Biostar P35D2-A7 73 evrov
4x 2Gb 800MHz rama 4x36 evrov
500Gb hdd 115 evrov
DVD ram 30 evrov
napajalnik 550W 34 evrov
ohišje 23 evrov

skupaj vse to stane 1050 evrov, pa je tole odlična mašina. To ima trenutno tudi sam, smao da imam 4x po 25Gb disk + 2X scsi 36Gb + scsi ultra 320 kontoler.

Mrežna in zvočna sta pa na plati. Mrežna je 1Gb, zvočna je 7+1.

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

Monitor bi rajši vzel kakšen samsung za malo več denarja, pa malo slabšo grafično..tako ali tako komp ne bo tok za igre. E8400 se pomoje ne splača trenutno ker so novi in so precenjeni. nebivedu tale Biostar osnovna plošča je bolj tako..čudna :) Rajši bi vzel kakšno ASUS za okoli 150 evrov. Aja pa če je že nov zmogljiv komp potem je lepo če je še kakšno spodobno ohišje, kakšen chieftec..sam imam takega:

za svojo ceno (malo manj kot 50 eur ) je res hud in sem ful ful zadovoljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

krneki0001 ::

V čem je pa čudna tale plata?

Sam jo imam in sem bios nadomestil z modanim od rebels heaven in zadeva dela full noro. Fantje so spedenal bios u nulo in se da vse nastavit, hitra plata je dovolj, podpira pa tudi vse dosedanje proce in do 1066MHz rame.
E8400 dela na tej plati lepo na 9X450MHz, ram 667MHZ pa na 900MHZ.

Meni se ne zdi nič čudna, je pa poceni in za ta denar da veliko. Seveda pa za večino geekov ni drugega kot asus, pa čeprav je precenjena in ima kar nekaj problemov, ampak to je tako kot z golfi v sloveniji, vsi imajo probleme, priznat pa tega ne upa nihče, pa tut če mu golf crkne, ga bo še kar naprej hvalil. Pač slovenska mentaliteta.

Gandalfar ::

>> Danes sem se nasmejal, ko mi je en osebek začel razlagat, da so s service packom 1 poštimal, da vista ultimate 32 bit dela normalno z 4Gb rama.

To bi znalo drzat. Naceloma lahko z raznimi triki maticne in tako uporablja OS vec kot 4Gb rama. Samo nikoli ga ne bo mogel toliko alocirat v kosu. Lahko imas pa mirno 6GB in bos potem lahko imel dve aplikaciji, ki bosta vzeli vsaka po 3Gb.

krneki0001 ::

Ja ampak tipček je razlagal, da to dela samo ultimate in da je to edina prava verzija viste, vse ostale viste pa tega ne podpirajo. Kao, da je microsoft naredil več različnih SP-jev im da samo za ultimate to dela.

Drži pa da sedaj pokaže da imaš 4 ali več Gb rama, uporablja ga pa sistem lahko še vedno samo 3.25Gb, več ga praktično ne more naslavljat.

Gjurisic ::

Torej bi lahko dal z komp mnj kot nameravam
jaz semte zahteve (specifikacije) kar bubnu
računalnik bom rabu za gledanje filmov serij
internet tako da mi je zadaj kapnio da je monitor pri meni precej pomemben
pa trdi disk

thezerox ::

Če boš res kupoval računalnik komaj čez tri mesece, ti priporočam, da teh konfiguracij, ki se bodo pojavljale tukaj, ne jemlješ za sigurne. Po mojem se bodo cene vsekakor spremenile in izdani bodo novi izdelki. Zato je boljše, če samo spremljaš, kaj se dogaja na trgu, pogledaš kakšen test itd. Pred nakupom si vzemi čas, prebiraj forume, kaj drugi pravijo o določenih komponentah in se šele takrat odloči za nakup.

Btw glede pasivnega hlajenja: vročina ubija komponente, mogoče ne kratki rok, na daljšega pa. Zato si omisli kakšen ventilator tudi za pasivno hlajeno grafično kartico, pa še za trde diske; ventilatorje se da utišat, saj je zadosti, da že vsaj malo piha na komponento in jo s tem tudi zadosti ohladi.

opeter ::

Danes sem se nasmejal, ko mi je en osebek začel razlagat, da so s service packom 1 poštimal, da vista ultimate 32 bit dela normalno z 4Gb rama. Seveda, sem mu povedal da vista busines tudi in da tako busines kot ultimate vidita samo 3.25Gb rama, pa je takoj začel razlagat, da to pa ne, da ultimate vidi celih 4Gb, busines pa sploh ne dela na 4Gb rama. Pač sem si mislil svoje in nehal debatirat, ker jaz pa itak nimam pojma o računalnikih.


Nebivedu, kot zanimivost preberi tole. Vista sicer po namestitvi SP1 res pokaže 4 GB RAMa, ampak to je bolj "marketinška fora". 32-bitni Windows Vista SP-1 sistem ti bo še vedno (pod havbo) fizično uporabljal le 3,25 GB.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

krneki0001 ::

Opeter, saj sem to razložil. Vista s sp1 pokaže da ima toliko rama kot ga je v mašini, uporablja ga pa še vedno samo približno 3.25Gb. Samo za take kot je bil ta je ta marketinška fora uspeh in zdej imajo pa "celih" 4GB rama, prej pa niso imel.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj imam samo 3GB namesto 4GB rama? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8919904 (9989) bobi1992
»

Windows 7 32bit vs. 64bit

Oddelek: Operacijski sistemi
396833 (5941) Blisk
»

Pomoc pri nakupu novih ramov.

Oddelek: Kaj kupiti
7857 (664) atomc
»

vista 32 bit ali 64 bit

Oddelek: Operacijski sistemi
102614 (2132) clix
»

4GB rama v win XP 32 bit

Oddelek: Pomoč in nasveti
172549 (2311) Jst

Več podobnih tem