» »

Kako nastaviti router?

Kako nastaviti router?

Kpico ::

Kupil sem nov brezžični router Asus WL-500g Premium, se vedno pa imam starega. Jaz bi rad priključil nov router Asus WL-500g Premium na en priključek od tastarega, to pomeni na ehernet. Zanima me kako njaj nastavim ta novega, da mi bo delal. Jaz ne bi novega priključil na ADSL ampak na ta star router. Ne vem pa kako naj nastavim nove podatke.

Hvala za vse odgovore!!
  • spremenil: Kpico ()

KoMar- ::

Način povezave ne bo PPPoE (kot je pri ADSL), ampak DHCP, saj bo ta router dobil IP od drugega routerja...

Kpico ::

Ze tukaj nastane problem, ker ne vem kaj bi izbral.

Select internet connection type.

- Cable modem or other connection typethat gets IP automatically
- ADSL connection that reqires username and password. It is know as PPPoE.
- ADSL connection that reqires username, passwordn and IP address. It is know as PPTP.
- ADSL or other connection type that uses static IP address.
- Telstra BlgPond Cable Modem Service.

KoMar- ::

"Cable modem or other connection typethat gets IP automatically"

Kpico ::

kaj naj nastavim pod heart-bead server?

KoMar- ::

Nič!

Kpico ::

Nova težava. Vse imam priključeno, router je connectiran v internet, jaz pa ne morem na internet. Še usb printer mi dela preko routerja, internet pa ne.

Ali moram slučajno izklopiti firewall ali kaj podobnega?

blackbfm ::

Start > run > ipconfig

Kopiraj tekst sem da vidmo..Če lahko na router dostopaš iz tega kompa potem je verjetno problem v DNS nastavitvah.

Kpico ::

pingam lahko router in mi nobenega paketa ne zavrne.

Kpico ::

hec je to, da mi dela tiskalnik, internet pa ne.

Kpico ::

Drugače pa lahko dostopam do Routerja in pingam ga lahko in vse to dela. Kaj naj še probam nastavit v DNS?

blackbfm ::

Na svojem računaliku nastavi DNS strežnike (take kot ti jih javlja router) ali pa klikni obtain dns server address automatically

Slika:

Kpico ::

Ne morem pingat na tistinaslov, ki si mi ga dal zgoraj.

Prosil bi nekoga, ki ima tak router kot jaz ( asus WL500 gpremium), da bi poslikal njegovenastavitve, ki jih je nastavljal. Ali pa, če mogoče kdo najde na internetu nastavitev, tako, da bi bili zraven postopki in slike. Jaz se nisem nič našel takega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kpico ()

Samson ::

Ce ne zelis pastat tukaj kar ti je mozakar povedal je tud en kurtz. Kako naj ti potem nekdo pomaga?
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Kpico ::

Ni mi težava pastat. Sam nevem kaj si bos s tem pomagal.

Tole je moj ping:
C:\Documents and Settings\Modelar>ipconfig

Windows IP Configuration


Ethernet adapter Local Area Connection:

Connection-specific DNS Suffix . :
IP Address. . . . . . . . . . . . : 192.168.1.2
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.1.1

KoMar- ::

Lej, en router mora met LAN IPje recimo 192.168.1.x, drugi pa 192.168.2.x, drugače ne bo nič delalo. Aja, pa a se lahko na to temo skoncentriraš, ker zdej isto sprašuješ v dveh in je tečno oboje brat...

YZY ::

Jaz sem imel podoben primer in sem dns nastavil na koncu enega namesto 12 sem dak 23. Če je to siol. Tudi jaz nisem mogel na internet ampak na siol.net pa.

YZY ::

V računalniku sem menjal dns ne v routerju

KoMar- ::

Lejte, tipo ma dva routerja enega na drugega priključenega. Tako da prva stvar, ki bi jo jaz preveril, je, da nimata oba enakih IPjev iz rangea 192.168.1.x.

Kpico ::

Ja jaz mam na obeh Ip-ja 192.168.1.1 Kje se pa na tem routerju zamenja njegov IP?
Ja imam pa Siol ADSL internet.

KoMar- ::

Zraven routerja si dobil knjižico z navodili. Veselo branje želim.

Kpico ::

Ja to je res, da sem jo dobil. ( knjižico)
Sam težava je, da nisem dobil slovenskih navodil in še ena težava je, da angleška navodila imajo samo: nastavitev kartice na računalniku, kako nastaviti brezžično omrežje, kako nastaviti mrežni tiskalnik, kako pritrditi router. Ravno tisto, ki sem že nastavil je v navodilih, takih stvari pa ni.

KoMar- ::

Potem pa poglej PDF na CDju, ki si ga dobil zraven ;)

R-S-LoVe ::

uradna stran od ruterja pa faq
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

KoMar- ::

Kpico, a zdej pa še WRT54GL prodajaš, ki je čisto zakon router? Dej se malo poglobi v navodila, no... ne verjamem, da ni kompatibilen...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

Kpico ::

Ta linksys je res zakon router. Nastavil sem ga zelo hitro, vse pohvale njemu res. Tezava je, da mi ne nese po celi hiši. Na podstrešju imam samo eno črtico.

KoMar- ::

Aha, no z neuradnim firmwareom mu lahko povečaš moč oddajanja... recimo s Tomato Firmware, ki ga vsi zelo hvalijo/hvalimo :)

Miha_T ::

Živjo

Da malo obudim to temo.
Imam enak problem kot Kpico.

Prvi modem/ruter je Siolov Sinope, ki dela tako kot je treba le wireles ima prekratek doseg. Zato imam na Sinopea priključen drugi ruter ASUS WL 520GC. Eno vprašanje za ogrevanje: A je prov da sta povezana LAN-LAN in ne LAN-WAN?

Sinope (prvi) ima:
IP 192.168.1.1
DHCP vklopljen
Firewall vklopljen

Asus (drugi) ima:
IP 192.168.1.2
DHCP izklopljen
Firewall izklopljen

Internet na prvem računalniku, ki je priklopljen na Sinope dela. Problem je, da internet ne dela na laptopu, ki je povezan na wireles Asusa. Lan povezava dela. Z laptopa lahko dostopam do Asusa, Sinopea in prvega računalnika do interneta pa ne.

A mi lahko kdo pomaga preden bo imel ruter poleg wireles dosega če doseg meta skozi zaprto okno ;(

Lp,
Miha

V-i-p ::

Eno vprašanje za ogrevanje: A je prov da sta povezana LAN-LAN in ne LAN-WAN?

Ni prav. Sinope iz lan v asus v wan, pa dhcp vključen in to je to.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

OmegaBlue ::

Seveda je prav V-i-p ne bluzi. Tako si samo naredil bridge, samo pazit moreš da imaš ali na sinope izklopljen Wlan ali pa na kanalu kjer ne prekriva asus (kanali ki se ne prekrivajo so 1,6,11).

Za internet poglej da je res DHCP izklopljen na asus (ali pa na sinope) imej samo enega aktivnega. NAstavitve na laptopu imej 192.168.1.xxx za IP 192.168.1.1 za gateway subnet čisto defaulten 255.255.255.0 in kot DNS probaj 193.2.1.66 (arnes) - siol ima dostikrat težave s svojimi.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Miha_T ::

Hvala za hiter odgovor :), ampak zgleda da sm preveč zabit, da bi mi kej koristu 8-O ker mi še vedno ne uspe :'(

Edit: ja pa za slike prlimat sm tud invalid :| al pa samo men ne delajo

Zdej sm pa naredu en "print screen rampage", da bom lahko s slikami pokazov kakšen šmorn imam.

Torej, začnimo pri Sinope modemu/ruterju:

Nastavitev IP:




DHCP:




Kr nekej:




DNS:





Asus ruter:

IP:




DHCP:




Tole pogrešam pri Sinopeu:




Kr nekej:





Laptop:




Ne vem zakaj sta dve povezavi:




Za povrhu mi pa sedaj še sinope wireles ne dela:




Wireles kanal Sinopea je 11, Asusa pa 1.

Upam, da bo zdej kdo vidu kva delam narobe, ker sm ta post čist predolgo pisal, in to dvakrat ker mi je v prvo en error use zapru preden sm poslov ;(

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

c00L3r ::

Če že imate 1 router in bi radi priklopili še enega (za večji domet) je treba naredit sledeče:
-novemu router-ju nastavit drugačen IP naslov od starega, vseeno pa mora bit v istem podomrežju. (spremenite samo zadnjo cifro, npr. 192.168.1.x
-novi router povežite na starega prek portov LAN-LAN (novi router ima WAN port nezasede)
-novi router dajte v način access point
-nastavite WPA zaščito in geslo na novem routerju

Dajo pa se seveda kupit namenski access point-i, ki zgledajo seveda isto kot routerji, njihov namen pa je ravno pokrit večji del z omrežjem. Ti imajo ponavadi opcijo, da se brezžično povežejo na router (ni potreben LAN kabel) in potem naprej nudijo internet.

OmegaBlue ::

Sem ti popravil slike da se vidijo, bom prebral in ti napišem ;)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Miha_T ::


-novemu router-ju nastavit drugačen IP naslov od starega, vseeno pa mora bit v istem podomrežju. (spremenite samo zadnjo cifro, npr. 192.168.1.x OK
-novi router povežite na starega prek portov LAN-LAN (novi router ima WAN port nezasede) OK
-novi router dajte v način access point A mogoče veš kako se to naredi v Asusu wl-520gc?
-nastavite WPA zaščito in geslo na novem routerju Imam WPA2. Misliš tisto geslo za dostop v nastavitve?



O hvala OmegaBlue :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Miha_T ()

OmegaBlue ::

Ok, pri asus poglej tam kjer imaš subnet mask možno da je screenshot čuden samo tam mi zgledajo presledki pri 255.255.255.0. za WAN type daj kaj drugega kot automatic, in izklopi uPnP. Pri sinope pa lahko tudi izklopiš configure secondary ip address.

Zdaj z nastvitvami je vse ok kolikor vidim, možno da si samo povezal narobe (Lan-to-LAN).

Praviš da preko wireless prideš do sinopeja? Na laptopu se poveži na asusa, in pingaj 193.2.1.66 če gre skoz potem ti internet dela, in ima DNS malo čuden.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

OmegaBlue ::

Da je asus v AP mode ima ponavadi nastavitev ali pa izklopiš WAN type. to da si iz sinope vštekal v lan del asusa je že dovolj ponavadi.

Smešno vprašanje ti dela internet če priklopiš računalnik v isti port kot je vštekan asus na sinope?
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Miha_T ::

Ne pri subnet mask ni presledkov.
Če dam za WAN type static IP, kaj vnesem v polja? Če dam:
IP Address: 192.168.1.2
Subnet Mask: 255.255.255.0
pravi da je Subnet Mask invalid IP :|

Ostalo sem popravil, pa še vedno ne gre. Ruterja mam povezana LAN-LAN. Ja preko Asusovega wireles pridem do Sinopeja.

Ping tudi ne gre :(

Pinging 193.2.1.66 with 32 bytes of data:
Reply from 192.168.1.3: Destination host unreachable.
Reply from 192.168.1.3: Destination host unreachable.
Reply from 192.168.1.3: Destination host unreachable.
Reply from 192.168.1.3: Destination host unreachable.

Ping statistics for 193.2.1.66:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),

Ja preko tistega Sinopovega porta na katerega je Asus priključen vam sedaj težim :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Miha_T ()

OmegaBlue ::

Ok weird. Kaj pa tracert 193.2.1.6?

Hm, kera mašina pa je na 192.168.1.3?
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

Miha_T ::

Enako na tracert.
192.168.1.3 je laptop (Miha-PC). Prej sem ga imel na 192.168.1.1 pa je isto, s tem da mi vista ves čas javlja da je na mreži več naprav z enakim IPjem :|

OmegaBlue ::

Evo ti napaka, daj na laptopu nastavi na nekaj drugega, 192.168.1.230 recmo.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Miha_T ::

Še vedno nič :(

Network connection details:

Connection-specific DNS Suffix:
Description: Atheros AR5007EG Wireless Network Adapter
Physical Address: 00-17-C4-4F-58-A7
DHCP Enabled: No
IPv4 IP Address: 192.168.1.230
IPv4 Subnet Mask: 255.255.255.0
IPv4 Default Gateway: 192.168.1.1
IPv4 DNS Server: 193.2.1.66
IPv4 WINS Server:
NetBIOS over Tcpip Enabled: Yes
Link-local IPv6 Address: fe80::d4f2:b169:2e6f:a8bc%12
IPv6 Default Gateway:
IPv6 DNS Server:

Normalno dela tudi če laptop priključim na drug LAN od Asusa. Se poveže direkt na Sinope.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Miha_T ()

Miha_T ::

Moti me tudi da je v Asusu, LAN Interface, Default Gateway: 192.168.1.2 (zgoraj zadnja asusova slika) A je to prov?

nejck ::

na asusu bi moral biti default gateway ip od sinopeja .. torej 192.168.1.1...

LP,
Nejc

Miha_T ::

Ja to mi je logično, ampak ne vem kje v asusu to lahko spremenim. To kar se vidi na zgornji sliki je le pregled nastavitev. Spreminjam lahko WAN gateway LAN pa ne :| (prva asusova slika zgoraj)

nejck ::

pravzaprav... glede na tvojo konfiguracijo (switch) sploh ne potrebuješ default gatewaya na asusu nastavljenega.... poskusi onemogočiti WAN... če obstaja kaka nastavitev...

LP,
Nejc

Miha_T ::

Ja disconnectam lahko WAN interface.

nejck ::

no ce to nardiš, imaš več možnosti da bo delalo :)

LP,
Nejc

Miha_T ::

Sem že poskusil pa te možnosti ne držijo z mano :)

Kaj pa če bi povezal LAN-WAN in v Asusu nastavil PPOE?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Miha_T ()

Miha_T ::

WOOOOHOOOOOO, dela!

Pojma nimam kaj sm naredu, ampak kr naenkrat se je povezov na net :D in kot pravijo, ne diraj lava dok spava...

Hvala vsem za odgovore

Lp,
Miha


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ASUS RT-N66U 3x (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7814066 (12655) styled
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951279 (23029) simone
»

Domače omrežje - linija in wireless

Oddelek: Omrežja in internet
354320 (3799) amigo_no1
»

Problem router/mordem

Oddelek: Omrežja in internet
152527 (2214) gorenjc
»

xbox 360 & windows media player

Oddelek: Konzole
233487 (2634) astras

Več podobnih tem