» »

Windows Server 2008 za srednje izkušenega uporabnika?

Windows Server 2008 za srednje izkušenega uporabnika?

1
2
3

bluefish ::

je sprejelo.
Sem stvar že uredil isti dan, ko si prilimal link, vendar pa sem čisto pozabil na topic in dolžnost po zahvali :).

krneki0001 ::

A je še kaka stvar, ki ti zdej v serverju 2008 ne dela?

bluefish ::

kar se tiče strojne opreme, ne.
Nisem pa še našel rešitve za prikaz Game Explorer-ja v Start meniju. Tudi, če ga vklopim v nastavitvah, se ne prikaže. Sicer to niti ni prevelik problem, ker za tisti dve igri, ki ju igram, brez težav ustvarim vnos med programi.

krneki0001 ::

Tega pa še nisem sprobaval. Igram se z BT, pa z Wi-Fi, ampak igric pa na serverju ne špilam, bom pa za test sprobal crysis, če kej hitreje dela kot v visti.

Glodko ::

Em, mi lahko kdo pomaga in pove kako se namesti messenger na server 08? Naložu sm eno tarejšo verzijo samo mi venomer teži da ni tazadnja in podobno. Kakšna rešitev?
Al pa če se ne da messengerja, kak drug program obstaja? Pa da ma kokr tok enostavne nastavitve?

Aja pa če kdo pozna kak zastonj AV ki bi delal na server 08, pa da nima oglasov vključenih zdraven? Iščem predvsem nizkokaloričnega, ker sam itk vem kaj delam na netu in ne rabm da me 100 procesov nadzoruje. Pač samo tist scanner da ima je glavni pogoj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glodko ()

bluefish ::

če želiš namestiti messenger na Server, moraš uporabiti samostojno instalacijo in ne tiste, ki jo preneseš iz uradne strani. Malo uporabi google, ker je o tem kar nekaj napisanega + naveden vir do datoteke. Lahko pa uporabiš tudi Pidgin, ki nima nobenih težav, podpira pa še mnogo drugih protokolov in ne le MSN. Poleg vsega je še lahek in enostaven.

Glodko ::

Imam še eno vprašanje. Ali se da preko MSDNAA dobit 64-bit server 2008? Ker sem pogledal in piše samo "Windows Server 2008 standard...."

bluefish ::

tudi jaz nisem opazil 64-bitne verzije (FE).

PaJo ::

V mariborski MSDNAA bazi je že na voljo 64bit server. Sicer pa polno verzijo serverja MS ponuja kakor zastonj download, ključ pa lahko uporabiš tudi od 32bit verzije.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Glodko ::

Se pravi lahko DL na uradni strani od Microsofta, in uporabm msdnaa kluč za 32-bit. Fajn to! A preverjeno dela?

PaJo ::

Kolikor je meni znano so tisti iso-ti na ms čisto kompletni, pač namenjeni testiranju, saj lahko server za 60 dni preizkusiš brez kode, če pač vpišeš kodo pa toliko boljše, ti ne gnjavi več aktivacija.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Mavrik ::

Se pravi lahko DL na uradni strani od Microsofta, in uporabm msdnaa kluč za 32-bit. Fajn to! A preverjeno dela?


Preverjeno dela.
The truth is rarely pure and never simple.

Fr33man ::

Kater program pa bi uporabil lahko za čiščenje registra, defragmentacijo,... na serverju?

bluefish ::

enako kot pri Visti. Za čiščenje priporočam CCleaner.

MrStein ::

nebivedu:
od štarta računalnika se server zaganja 10 sekund

Bo verjel, ko bom videl.
(a to šteješ od izbire v boot meniju - BCD ? )

Mavrik:
Server 2008 ni namenjen desktop uporabi in se mu to zelo pozna, še bolj kot 2003. Server je namenjeni za točno to:

In kaj točno mu manjka za uporabo na desktopu ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bluefish ::

uporabljam ga natanko tako, kot sem prej XP (torej enaka opravila, programi,...). Do sedaj nobenih težav. Je pa opazno hitrejši.
10s zagonski čas pa je res malo neverjeten (seveda verjetno govorimo od trenutka, ko je izbran v boot meniju oz. se začne zaganjati OS po inicializaciji BIOS-a).

krneki0001 ::

Zakaj je neverjeten? Od štarta do logina mora bit manj kot 10 sekund tako na visti kot na serverju 2008.

MrStein ::

Ja, pa vsak človek mora imeti hrano in streho nad glavo...
Kot sem rekel, verjamem, ko vidim (veš, mi tudi imamo PC-je in Viste ter 2008 gor ;) )
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bluefish ::

verjetno imaš mobitel, ki je sposoben vsaj približnega zajemanja videa. Youtube pa je tudi zastonj. Pa naredi posnetek, da bomo drugi umolknili.
Pa recimo, da je res 10s. Verjetno ne z default nastavitvami. Uporabljeni kakšni tweaki?

krneki0001 ::

Seveda da ne z default nastavitvami. Vse servise, ki jih ne potrebuješ izklopiš.

bluefish ::

in konkretno pri tebi?
Sam imam naknadno izklopljene tele:

DFS Replication
Diagnostic Policy Service (manual)
Distributed Link Tracking Client
IKE and AuthIP IPsec Keying Modules
IPsec Policy Agent
KtmRm for Distributed Transaction Coordinator
Offline Files
Remote Registry
Tablet PC Input Service
Windows Error Reporting Service

Še kaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

krneki0001 ::

Evo sedajle sem malo štopal. Od prižiga mašine - pritisk gumba na ohišju in potem kliknem esc, da ne šteje rama do logina v visto vzame 32:16 sekunde po štoparci. Sam boot pa vzame 19 sekund. Tistih 10 sekund sem prehitro rekel. Vseeno pa se mi niti 19 sekund ne zdi veliko.

bluefish
Tukaj na tej strani so vsi servisi opisani in si lahko vse poštimaš. Zanimiva varianta je "bare bone".
http://www.blackviper.com/WinVista/serv...

bluefish ::

no, 19s pa je že bolj realno :). Bom še malo oklestil servise in upam, da bom prišel na okoli 20s. Trenutno je okoli pol minute.

krneki0001 ::

Sprobaj barebone iz te strani, ki sem jo postal v linku - vista dela resnično hitro s temi nastavitvami, ampak varna pa ni.

Sam uporabljam nastavitve za "tweaked" in dela lepo.

bluefish ::

ja, tudi sam ravno nastavljam na tweaked. Barebone se mi zdi malo preveč okleščena.

krneki0001 ::

Jap, pa pozabil sem napisat. Poleg 8Gb rama imam še 4GB ključ od kingstona, ki deluje kot readyboost s 3.7GB placa. Tut malo pospeši cel sistem.

krneki0001 ::

Ko boš vse nastavil, prosim napiši kok hitro se ti zboota vse skupaj.

bluefish ::

sem prišel na malo pod pol minute, ko se naloži do namizja. Nekaj časa sicer pokuri tema (Aero). Imam pa 3GB DDR RAM-a.
No, zdi se mi kar OK ta čas.

MrStein ::

Sem disablal preko 20 servisov, pa se je boot čas zmanjšal z 30 sekund na 29 sekund |O
Tolko o tem. :(
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

krneki0001 ::

Sem disablal preko 20 servisov, pa se je boot čas zmanjšal z 30 sekund na 29 sekund |O
Tolko o tem. :(


Jaz imam ukinjenih 55 servisov in zadeva zelo hitro dela.

MrStein ::

Saj tolko aktivnih servisov sploh ni ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

krneki0001 ::

Aja? Poglej si še enkrat tisto stran, ki sem jo dal par postov nazaj. Če si narediš čisti barebone sistem izključiš 73 servisov(ki so po defoltu vključeni) in vista še kar dela in to zelo hitro dela.

Zato mi je pa všeč server 2008, ker je u bistvu barebone vista iz tega linka + še nekaj dodatkov. Potem pa si vključuješ karkoli rabiš.

krneki0001 ::

135 servisov laufa po defoltu v visti.

MrStein ::

Res? Na mojem Vista SP1 Enterprise jih laufa 53.
To maš neki Bloated Edition ???
Pol ni čudno, da ti počasneje boot-a ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

lopov ::

Vista Ultimate SP1, tocno 100 servisov.

Me pa zanima kako dobiti priblizno konfiguracijo Server 2008, da bi sel po obratni poti. Na tistem linku tega nisem zasledil. Nisem pa se probal s predlaganimi tewaki; s sedanjim stanjem sistema sem namrec kar zadovoljen 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

MrStein ::

Kaj pa ima Ultimate dodatno (glede na Enterprise) ? Pa res vse mora po defoltu laufati ???
No ja, whatever.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

krneki0001 ::

Večina laufa po defoltu, zato se jih splača deaktivirat.

Lopov, preštej vse servise, ki jih imaš na visti pa boš videl, da jih je 135.

MrStein ::

Torej da povzamem (Windows 2008):
po instalaciji:
- okoli 44 enablanih servisov
- boot : 30 sekund (do logina, potem pa še tam 5 sekund do desktopa)

po izklopu polovice servisov :
- ostalo okoli 21 servisov
- boot: 29 sekund

(sem pa enkrat imel 14 sekund v Win2003, seveda dokler nisem kake programe instaliral gor)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Spc ::

Win 2008 = Win Vista.
Razlike ni neke velike samo to, da ima pač 2008ka še zraven serverske servise.
Drugo je vse enako kot v visti.
 

MrStein ::

Itak.

(čeprav eni širijo tezo, da kao ni primeren za Workstation. Tudi če instaliraš Aero look itd. (a to preverjeno dela?))
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Aja, a lahko kdo, ki ima Windows 2008, pogleda, če ima opciji Sleep in Hibernate v Start meniju ?

Pri meni so le v prijavnem zaslonu, ali pa če ctrl-alt-del stisnem, v Start meniju pa ni.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

krneki0001 ::

V start meniju jih ni. Aero naj bi deloval na serverju 2008, probal pa še nisem. Bom sprobal danes.

SPC,
win2008 ni enako vista, je kr dost razlik. Seveda pa lahko iz serverja narediš visto, iz viste pa ne moreš serverja 2008.

ma73ir ::

aero dela bp v serverju!

Glodko ::

Malce n00b vprašanje, a vseeno, zanima me kateri programček bi omogočal takle prikaz verzije OS na namizju:
?

Ta tu je prikazan s pomočjo TuneUp Utilities, ki pa, vsaj meni, ne uspe usposobit na Serverju 2008! Sej v bistvu za večino rabim CCleaner, vendar tega sem se tko navadil, ampak ne vem kako bi to nastavil brez TuneUp?? Help :)

Mercier ::

Glodko ::

Hvala!

MrStein ::

nebivedu:
V start meniju jih ni.

Pa se jih da not dat (predpostavljam, da v Visti so tam) ?
Malo je nerodno skozi login oz. ctrl-alt-del it.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ziga Dolhar ::

MrStein: bi bla varianta, da bi v power options al karkoli ze ima, mapiral na 'power' gumb, magari?
https://dolhar.si/

krneki0001 ::

MrStein,
pomoje da se jih da dat notri - bi bilo treba pogledat registry za visto in potem za server 2008,kaj ni vključeno v serverju, ker pomoje gre samo za kako fino nastavitev v registryju.


Aero deluje na serverju BP.

bluefish ::

je že kdo našel rešitev za prikaz iger v Game Explorer-ju?
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 je tu (za razvijalce in študente) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
19825719 (14370) ;-)
»

Windows 7 beta hitrejša od Viste, XP (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
26926366 (13840) koyotee
»

Windows Server in driverji

Oddelek: Operacijski sistemi
71480 (1246) Fr33man
»

Servisni paket popravkov za Visto (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
6311813 (6814) SebaR
»

Windows Server Longhorn Beta 3 je tu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
1188142 (5607) kronik

Več podobnih tem